Wczasy Medulin

Znaleziono 7 ofert spełniających kryteria
Sortuj od
Najpopularniejszych
NajpopularniejszychNajtańszychNajwyżej ocenianych
Polecana oferta

Przed podróżą

Do Chorwacji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Ponieważ jednak Chorwacja nie należy do strefy Schengen, niektóre linie lotnicze mogą wymagać od swoich pasażerów paszportu.
W Chorwacji dla Polaków wizy nie są wymagane. Polacy mogą przebywać na terytorium Chorwacji do 3 miesięcy, licząc od dnia wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Medulin to miasteczko liczące zaledwie 1700 mieszkańców. Z długim, poszarpanym wybrzeżem otoczonym pierścieniem małych wysepek, nazywane jest przez miejscowych centrum turystycznym Istrii.

Miasto cieszy się dużą popularnością wśród turystów ze względu na wiele proponowanych tu atrakcji i dogodną lokalizację - to doskonała baza wypadowa do pięknej Puli i romantycznego Rovinja oraz do Istrii centralnej.

Turyści znajdą tu dla siebie zarówno ekskluzywne hotele jak również kwatery prywatne i campingi. Chodząc po mieście można dojść do wniosku, że turystyka determinuje tu każdą dziedzinę życia tutejszych mieszkańców.

[foto3]Osoby, dla których wakacje nie kojarzą się z całodniowym zażywaniem kąpieli słonecznych, znajdą tu wiele możliwości na aktywne spędzenie dnia.

W mieście swoje siedziby mają liczne szkoły nurkowania, jazdy konnej, windsurfingu. Można tu również wypożyczyć wszelkiego rodzaju sprzęt pływający, poczynając od kajaków, a kończąc na łodziach motorowych.

Miasteczko słynie z życia nocnego, dlatego jest chętnie odwiedzane przez młodzież. Na licznych tarasach tutejszych klubów miłośnicy wszelkich rytmów znajdą coś dla siebie. Również dla miłośników muzyki klasycznej miasto przygotowało wiele atrakcji.