Wczasy Niemcy

Znaleziono 119 ofert spełniających kryteria
Sortuj od
Najpopularniejszych
NajpopularniejszychNajtańszychNajwyżej ocenianych
Polecana oferta

Przed podróżą

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Federalnej Niemiec do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie, pozwalającym stwierdzić tożsamość.
Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Niemcy to państwo położone w Europie Środkowej pomiędzy Morzem Północnym i Morzem Bałtyckim na północy a Alpami na południu. Graniczą od wschodu z Polską i Czechami, od południa - z Austrią i Szwajcarią, od zachodu - z Francją, Belgią, Luksemburgiem i Holandią, a od północy - z Danią. Stolicą państwa jest Berlin. To miasto o bogatej historii, które ma do zaoferowania wiele atrakcji kulturalnych i zabytków. Znajdziemy tam wspaniałe muzea i teatry, eleganckie restauracje i kluby nocne.

Pod względem politycznym Republika Federalna Niemiec jest państwem związkowym, obejmującym 16 krajów. Trzy z nich Berlin, Brema i Hamburg to miasta o statusie samodzielnych landów.

Turyści mogą cieszyć się bogactwem wspaniałej kultury i sztuki, piękną przyrodą i doskonałymi warunkami do wypoczynku. Przyciągają ich również pulsujące miasta z architektonicznymi perełkami, rajskimi pasażami handlowymi i ciekawym, nocnym życiem. Fascynującym elementem niemieckiego krajobrazu są zamki, pałace i klasztory które są wizytówką niemiecki romantyzmu oraz tradycyjne wioski z festynami wina i specjałami regionalnej kuchni.

Na terenie Niemiec można wydzielić cztery krainy geograficzne: Nizinę Niemiecką, Średniogórze Niemieckie, Wyżynę Szwabsko-Bawarską (przedgórze alpejskie) oraz Alpy. Na równinach północnych Niemiec lodowiec pozostawił pasma wzgórz morenowych i liczne jeziora, szczególnie widoczne na Pojezierzu Meklemburskim w północno-wschodniej części kraju.

Przez Nizinę Niemiecką płyną główne rzeki kraju: Ren, Ems, Wezera i Łaba uchodzące do Morza Północnego oraz Odra i Nysa Łużycka uchodzące do Morza Bałtyckiego. Średniogórze Niemieckie jest częścią szerokiego łuku górskiego, o wysokości przekraczającej 1000 m n.p.m., ciągnącego się przez Europę od środkowej Francji po środkową Polskę, do którego należą m.in.: góry Harz, Las Turyński, Rudawy.

Na południu Wyżyna Bawarska podnosi się ku północnym stokom Alp. Najwyższy szczyt Zugspitze (2963 m n.p.m.). Przy granicy ze Szwajcarią leży największe jezioro kraju - Jezioro Bodeńskie, z którego wypływa rzeka Ren, najdłuższa zaś rzeka Europy - Dunaj (część w Niemczech) wypływa z gór Schwarzwald. Lasy pokrywają ok. 30% powierzchni kraju na których terenie znajdziemy liczne parki narodowe i rezerwaty.

W Alpach znajdują się liczne jeziora, rezerwaty przyrody oraz wiele miejscowości uzdrowiskowych. Rejon ten to bardzo dobre zaplecze dla amatorów sportów zimowych oraz górskich wędrówek.