Wczasy Protaras

Przed podróżą

Na Cypr Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Jeśli w czasie lotu na Cypr planowane jest międzylądowanie w Turcji, może być konieczne okazanie paszportu na lotnisku.
Na Cyprze dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane.
To niewielkie miasto położone na południowo-wschodnim krańcu wyspy tuż obok Ayia Napa, jest obecnie popularnym centrum turystycznym. Region ten jest doskonałym miejscem do wypoczynku dla tych z Państwa, którzy preferują odpoczynek w spokojnej, pełnej relaksu atmosferze.

Obok nowoczesnej, ciągnącej się wzdłuż morskiego brzegu strefy turystycznej, gdzie usytuowane są hotele, restauracje i dyskoteki, znajdziemy cudowne krajobrazy zachęcające do pieszych wędrówek.

Podobnie jak w przypadku Ayia Napa tutejsze plaże pokryte są złocistym piaskiem. Największe plaże to Flamingo, Pernera i słynna Fig Tree Bay, wszystkie są piaszczyste i należą do najczystszych nad Morzu Śródziemnym, szczycąc się tzw. "błękitną flagą". Równie piękne są plaże rozrzucone wzdłuż wybrzeża oraz liczne, ustronne, piaszczyste zatoczki. Podobnie jak wszystkie inne plaże na Cyprze, także i tu plaża jest publiczna. Łóżka do opalania i parasole przeciwsłoneczne są do Państwa dyspozycji za opłatą. Oczywiście amatorzy sportów wodnych nie będą zawiedzeni wybierając ten kurort jako miejsce słonecznego wypoczynku. Jet-ski, parasailing, nurkowanie, narty i rowery wodne wszystko to jest tu na miejscu.

[foto1]Urozmaiceniem państwa pobytu w Portaras mogą być długie spacery, wędrówki i wyprawy rowerowe. Malownicza okolica słynąca z licznych znajdujących się tu wiatraków zachęca do zwiedzania. W okolicznych wioskach znajdują się przytulne tawerny zachęcające do degustacji specjalności cypryjskiej kuchni.

Dzięki centralnemu położeniu w greckiej części Cypru, Protaras jest znakomitą bazą wypadową dla jednodniowych wycieczek w Góry Troodos, do Paphos, Nikozji, Kolossi i do starożytnego miasta Curium.

Dobre hotele, bogata oferta rozrywkowa, dobre warunki do kąpieli i możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych sprawią, że pobyt w tej miejscowości zawsze będzie udany.

Czas transferu z lotniska w Larnace do Protaras to ok. 60 minut.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź