Wczasy Sitia

Przed podróżą

Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa. Szczegóły na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych .

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych .
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Malownicze miasto portowe położone na wschodnim wybrzeżu Krety, w jednym z najpiękniejszych obszarów wyspy - pośród nagich wzgórz i winnic. Jest to jedno z tych miejsc, w których zatrzymujesz się zwykle dłużej niż zamierzałeś. Spokojny zazwyczaj region, rozkwita podczas sezonu i jest chętnie odwiedzany przez turystów. W centrum starej dzielnicy leży port z licznymi tawernami i kawiarniami zachęcającymi do wstąpienia. Z pewnością przykuje państwa uwagę wspaniała wenecka twierdza, która jest jedyną pozostałością po dawnych fortyfikacjach miasta.

Mimo faktu, że Sitia stale się rozwija, nadal jest miejscem, w którym stare zwyczaje i tradycje są ciągle żywe. Największą atrakcją turystyczną jest odbywający się w połowie sierpnia Festiwal Rodzynek. W tym właśnie okresie mieszkańcy przebrani w regionalne stroje paradują ulicami miasta, ciesząc się z udanych zbiorów. Jest to doskonałe miejsce, gdzie turyści mogą poznać zwyczaje jak i mieszkańców tej spokojnej okolicy.

[foto1]Miłośników historii powinno zainteresować Muzeum Archeologiczne, posiadające w swych zbiorach eksponaty pochodzące od neolitu po czasy rzymskie. Znajduje się tu również ciekawy zbiór ceramiki, znalezionej podczas prac wykopaliskowych na obszarze całej wyspy. W starym odrestaurowanym domu mieści się Muzeum Folkloru, z bogatą kolekcją miejscowych strojów i tkanin.

Długa i piaszczysta plaża oferuje doskonałe warunki do pływania i windsurfingu. Można tu również skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego. Osoby pragnące dobrze się bawić nie powinny być zawiedzione. W porcie znajduje się wiele barów i dyskotek zachęcających do wspólnej zabawy. Warto też zajrzeć do pobliskich restauracji, gdzie urozmaicone menu przeciągnie smakoszy, zwłaszcza miłośników ryb i owoców morza.

Miasto poza sezonem jest idealne dla ludzi szukających spokoju, ciszy, atmosfery greckiej prowincji jak i leniwego trybu życia. Specyficzność tych miejsc, jak i życzliwość miejscowej ludności na długo pozostaną w pamięci tych, którzy tu przyjadą.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź