Wczasy Wiedeń

Przed podróżą

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Austrii jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie i pozwala na stwierdzenie tożsamości
Wiza nie jest wymagana.
Wiedeń to niezwykłe miasto, pełne zabytków, pomników i śladów przeszłości, ale także otwarte na młodą kulturę. W tym naddunajskim mieście panuje atmosfera elegancji i styl końca wieku " fin du siecle". Wiedeń powinno się zwiedzać pieszo, wówczas w pełni można wczuć się w klimat miasta. Wiedeń należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy.

Wiedeń leży w północno-wschodniej części kraju. Historyczne centrum miasta, tzw. Wewnętrzne Miasto (Innenstadt) pełne jest zabytków ze wszystkich epok historycznych. Ta część miasta została w 2001 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wiedeń jest ważnym europejskim ośrodkiem kultury i idealnym miejscem dla entuzjastów sztuki i muzyki. Do najsłynniejszych budynków austriackiej stolicy należą gmach opery z 1861 roku oraz klasycystyczny budynek Filharmonii z 1842 roku.

Wiedeń poszczycić się może niezwykłą wręcz liczbą muzeów: Muzeum Historii Naturalnej, Austriackie Muzeum Sztuki Użytkowej, Muzeum XX wieku, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Kunstlerhaus, Muzeum Zegarów oraz Muzeum Technologii to tylko niektóre z nich.

W Wiedniu koniecznie trzeba zobaczyć
* Katedra św. Szczepana
* Plac Świętego Piotra (Petersplatz)
* Hofburg - siedziba Habsburgów
* Ogród Volksgarten z niezwykłą kolekcją róż
* Budynek Parlamentu
* Nowy Ratusz Miejski(Neues Rathaus)
* Teatr Burgtheater - Teatr Miejski Wiednia ? warto wybrać się tu na przedstawienie
* Uniwersytet Wiedeński (Neue Universität)
* Kanał Dunajski (Donaukanal)
* Kościół Wotywny (Votivkirche)

Opinie o miejscowości Wiedeń (Austria)

8.5
Michał
Przepiękne budynki, ludzie w większości posługują się językiem angielskim. Gdy pytaliśmy ich o dojście do Hofburg, automatu z biletami, parkingu (o które dla zwyczajnych ludzi bardzo ciężko) wszyscy byli pomocni. Hofburg, a w nim Muzeum Sisi i apartamenty Cesarza Franciszka Józefa i Cesarzowej Elżbiety bardzo przyjazne zwiedzaniu. Obejście Muzeum Sisi i apartamentów w audio przewodnikiem (np. po polsku) zajęło nam 4 godziny :) Warto w Wiedniu zostać na conajmniej 2 dni, jeśli nie jest on głównym celem naszej wycieczki :) Przepiękne budynki, ludzie w większości posługują się językiem angielskim. Gdy pytaliśmy ich o dojście do Hofburg, automatu z biletami, parkingu (o które dla zwyczajnych ludzi bardzo ciężko) wszyscy byli pomocni. Hofburg, a w nim Muzeum Sisi i apartamenty Cesarza Franciszka Józefa i Cesarzowej Elżbiety bardzo przyjazne zwiedzaniu. Obejście Muzeum Sisi i apartamentów w audio przewodnikiem (np. po polsku) zajęło nam 4 godziny :) Warto w Wiedniu zostać na conajmniej 2 dni, jeśli nie jest on głównym celem naszej wycieczki :)
21.11.2018
8.5
Piotrek
Bardzo ładne i czyste miasto. Momentami może sprawia wrażenie trochę wyniosłego. Ceny rzeczywiście są nie małe. Trzeba brać jednak poprawkę że Austriacy zarabiają nieco inaczej jak my. Z kuchni wiedeńskiej koniecznie trzeba spróbować słodkiego ciasta czekoladowego z konfiturą - Tort Sachera, lub kotleta z cielęciny - Wiener Schnizel. Prócz licznych zabytków udało nam się zobaczyć jeszcze Park Miejski, najstarsze na świecie zoo - Schonbrunn, oraz wieże Dunaju i zjedliśmy obiad w jednej z obrotowych restauracji.
10.04.2009
8
Kinga
Wiedeń mnie zauroczył. Nie ma sensu robić sobie jednodniowych czy dwudniowych wycieczek bo nie zobaczycie wielu ciekawych miejsc ( my niestety popełniliśmy ten błąd ). Wiedeń nie jest tani, ale cóż... Zabytków jak już pisałam jest jak grzybów po deszczu. Dla Pan znajdą się także modne butiki, a wieczorem jest gdzie się pobawić. Kuchnia na mieście jest specyficzna i nam średnio smakowała, dlatego szukaliśmy np włoskich restauracji.
10.04.2009