Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Efez czy Pamukkale?

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Efez czy Pamukkale?

Jadę we wrześniu w okolice Bodrum (Ortakent). Jakie wycieczki fakultatywne najbardziej polecacie z tego miejsca? Jeśli miałabym wybierać, to bardziej Efez czy Pamukkale?

Na tak zadane pytanie nikt rozsądny nie odpowie. Co to znaczy dla ciebie „lepiej”?
    Dla mnie "lepiej" by było być tu i tu . Jedno i drugie miejsce jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Trzeba być i tu i tu i jeszcze w paru innych miejscach.
    pozdrawiam

[%sig%]

Komentarz

zdaję sobie sprawę, że te dwa miejsca są warte zobaczenia, ale jadę tylko na tydzień, a poza tym mam ograniczony zasób gotówki na ten wyjazd, pozdrawiam

Komentarz

Z Bodrum bliżej jest do Efezu zas do Pamukkale jest o wiele dalej - to kwestia długości jazdy...
        Co do oglądania to też zależy od preferencji - Pamukkale to uczta dla chcących zobaczyć niepowtarzalne coś co stworzyła natura, ale także możliwość zobaczenia ruin starego miasta Hierapiolis - czyli przyroda i trochę historii.
        W Efezie tylko historia z ogromnym amfiteatrem.
        Wybór należy do Ciebie.

Komentarz

dzięki

Komentarz

większość biur organizuje wycieczki dwudniowe łączone pammukkale-efez. także prawdopodobnie nie będzie problemu. jeżeli będziesz musiała wybrać to pammukkale -jedyne w swoim rodzaju wapienne tarasy, które niestety wysychają.w tym roku byliśmy tam po raz drugi po kilku latach - wody zdecydowanie mniej. dobrze by było gdybyście mogli nocować w pammukkale. większość jeżeli nie wszystkie hotele podłączone są do źródeł. w pokojach i w basenach termalnych, kąpiele mineralne, turecka łaźnia full serwis za ok. 30 euro. warto skorzystać

Komentarz

Moim zdaniem, (pewno wielu się narażę) jeżeli miałbym wybierać tylko jedno z dwóch miejsc - zdecydowanie Efez. Pammukale jest przereklamowane, zadeptane przez tutystów, ruiny Heriapolis są baardzo ubogie w porównaniu z Efezem. Tarasy wapienne mają swój urok, ale nie jest ich wiele i ciągle zapchane turystami, basen Kleopatry również, Efez to przestrzeń. Powtarzam - to moje zdanie.
              Pozdrawiam

Komentarz

jak w temacie. którą wycieczkę bardziej polecacie?

Komentarz

Warto zobaczyć Efez i Pammukale. Wycieczki organizowane są do Efezu i Pammukale 2 dniowe . Jeśli ktoś jest zwolennikiem podziwiania zabytków do zdecydowanie Efez , w pobliżu znajduje się Wzgórze Słowików - Marymana - miejsce, gdzie ostatnie lata życia spędziła Matka Boska. Pammukale - to przyroda , skały wapienne - niesamowiete widoki i wody termalne. Moim zdaniem należy zobaczyć także Kapadocję.

Komentarz

Witam ,czy z okolic Marmaris są organizowane wycieczki do Efezu.Może ktoś wie ile czasu tam sie8 jedzie Dzieki za wszelkie info.8-)

Komentarz

myślę tak samo jak bodzio!
                      Ja widziałam i Efez i Pammukale będąc na objazdówce. Moim zdaniem Efez wspaniały! cudowna historia i miejsce; świetnie zachowane ruiny i imponujący teatr!!!
                      natomiast Pammukale...no,cóż...mnie to miejsce rozczarowało, zawiodło, i myślę że jest bardzo przereklamowane!
                      może miało urok lata temu- teraz to już sztuczne betonowisko dla turystów!
                      Ale to jest wyłącznie moje zdanie- podpowiadam, jakie miałam odczucia- a wybrać musisz sama....

Komentarz

Byłam na połączonym dwudniowym wyjeżdzie Pammukale-Efez i taki polecam.Cenowo to połączenie jest również atrakcyjne.

Komentarz

ja tez poprosze oferte..bede z kolegami od 27 kwietniaw belek (ponad 100!! osob) moj mail nowa.ruska@interia.pl

Komentarz

gdzie Belek a gdzie Bodrum hihih

Komentarz

Efez
                              Pamaukkale troche rozczarowują.
                              Na zdjęciach są ładniejsze.
                              Dużo ludzi, mało wody w nieckach, ślisko.
                              Ja wróciłam z złamaną ręka.

Komentarz

Trwa
                              X