Wczasy Bodrum

Przed podróżą

Dowód osobisty - musi być ważny przez cały okres pobytu. Jeśli dokument utraci ważność w trakcie pobytu, przekroczenie granicy na jego podstawie, przy wyjeździe z Turcji, nie będzie możliwe.

Polaków nie obowiązują wizy do Turcji, jeśli pobyt nie przekracza 90 dni.
Szczepienia nie są wymagane.

Bodrum

Bodrum znajduje się w części Turcji Egejskiej. Jest to niezwykle zielony region z pięknymi kąpielowymi zatoczkami. Ta nadmorska miejscowość jest jednym z najładniejszych kurortów tej części Turcji. Bielone domy, kolorowe bugenwille oraz pachnące lasy sosnowe to gwarancjach wspaniałych wspomnień z tureckich wakacji.

Wakacje i wycieczki do Bodrum

Wakacje w Bodrum to doskonała propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i urlopu tylko we dwoje. Dla par, które chcą uciec od codzienności, region ten oferuje romantyczne zatoczki, spokojne zakątki oraz hotele w cichej okolicy. Również osoby szukające imprez do białego rana znajdą dla siebie odpowiednią ofertę.


Wycieczka do Bodrum całą rodziną to świetny pomysł na odpoczynek, zwłaszcza jeśli wybierzesz ofertę Bodrum All Inclusive. Dzięki temu odpoczniesz, nie martwiąc się o zaspokajanie potrzeb swoich dzieci - wszystko, czego będziecie potrzebować, będzie dostępne na miejscu w hotelu.

Co zobaczyć Bodrum?

W Bodrum, poza plażowaniem, na turystów czeka wiele ciekawych miejsc. Stara część Bodrum urzeka bielonymi budynkami, kolorowymi kwiatami i niepowtarzalną atmosferą. Port w Bodrum pulsuje życiem cały dzień, a wieczorami rozkręca się zabawa, która trwa do białego rana. W wąskich uliczkach kryją się eleganckie butiki, sklepiki, kawiarenki oraz restauracje.


Tutaj również możesz oddać się zwiedzaniu. Wyjątkowe miejsce, które warto odwiedzić to Grobowiec Mauzoleusa, zaliczany do siedmiu cudów świata starożytnego oraz fascynujące Muzeum Archeologii Podwodnej – największe tego rodzaju na świecie. Bodrum to rodzinne miasto Herodota, który nazywany był ojcem historii oraz geografii.


Bodrum jest również doskonałym miejscem dla tych, którzy uwielbiają zakupy. Poza sklepami i butikami w mieście znajdziecie bazar pełen różności w centrum miasta oraz kilka innych targowisk w dalszych dzielnicach. Do jednego z najbardziej popularnych zaliczany jest ten, położony w dzielnicy Turgutreis. Pełen jest lokalnych produktów, wyrobów skórzanych oraz owoców i warzyw. Najlepiej odwiedzić go w sobotę.

Jakie są plaże w Bodrum?

Bodrum jest znane ze swoich pięknych zatokowych plaż oraz krystalicznie czystej wody. Do najbardziej znanych plaż w regionie Bodrum należą Bitez, Gümbet, Gümüşlük czy plaża Torba. Większość plaż jest piaszczysta lub piaszczysto-żwirowa. Zdarzają się również kamieniste zatoki, dlatego dobrze zabrać ze sobą obuwie kąpielowe. Region Turcji Egejskiej również jest doceniany przez osoby lubiące uprawiać sporty wodne, takie jak żeglarstwo, kajaki oraz windsurfing.

Kiedy najlepiej lecieć do Bodrum?

Wypoczynek w Bodrum najlepiej zaplanować w okresie od maja do października. To idealny czas na wakacje, gdyż temperatury przed sezonem są najbardziej komfortowe. Pogoda w Bodrum w maju jest przyjemna i sprzyja opalaniu. Temperatury powietrza wahają się w okolicy 22°C i rosną z każdym kolejnym miesiącem. W miesiącach poza głównym sezonem jest znacznie spokojniej i znacznie mniej turystów.

Loty do Bodrum

Loty do Bodrum odbywają się z wielu polskich lotnisk, takich jak Warszawa, Wrocław, Rzeszów, Poznań, Gdańsk oraz Katowice. Lot trwa ok. 3 godzin, w zależności od lotniska wylotowego.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź