Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
23
obiekt, teren hotelu, basen
obiekt, teren hotelu, basen
obiekt, teren hotelu, basen
obiekt, teren hotelu, basen
teren hotelu, basen

Opis oferty

Region: Riwiera AlbańskaOrganizator: RainbowKod oferty: WAK612223

Opis oferty

Położenie

Obiekt wybudowany w 2015 roku, zlokalizowany na obszarze słynącej z zachwycających plaż Riwiery Albańskiej nad Morzem Adriatyckim, w dzielnicy turystycznej Mali Robit, niedaleko miasteczka Golem. W okolicy sklepy, bary i restauracje. Warto wybrać się do Durres (ok. 15km), aby zobaczyć pozostałości starożytnych murów miejskich, rzymskiego forum i amfiteatru, term rzymskich z II w. czy odwiedzić Muzeum Archeologiczne. Do lotniska w Tiranie ok. 40km.

Plaża

Kompleks położony jest przy szerokiej i piaszczystej plaży, na której znajdują się bezpłatne leżaki i parasole.

Do dyspozycji gości

Recepcja 24h, winda, restauracja (kuchnia albańska i międzynarodowa), bar przy plaży i przy basenie, basen ze słodką wodą z wydzieloną częścią dla dzieci (parasole i leżaki – bezpłatne), taras z widokiem na morze, centrum konferencyjne, parking.

Wyżywienie

All inclusive – śniadania (08:00- 10:00), obiady (13:00 - 15:00) i kolacje (19:00 - 21:00) w formie bufetu, przekąski (16:30 - 17:00), napoje alkoholowe (piwo, wódka, raki, koniak, wino białe i czerwone) i bezalkoholowe (słodkie napoje, woda, herbata, kawa filtrowana) w godzinach 10:00 – 22:00.

Program sportowy i animacyjny

W sezonie letnim hotel organizuje koncerty dla dorosłych.

Internet

Bezpłatny Internet Wi-Fi w lobby.

Naszym zdaniem

Hotel Mel Holidays należy do właścicieli kompleksu hotelowego Fafa Resort, co gwarantuje najwyższy poziom obsługi oraz wyżywienia. Lokalizacja tuż przy samej plaży oraz wygodna formuła All Inclusive gwarantują udany wypoczynek.

Strona www

Program

Dzień 1

Dojazd do hotelu własnym transportem.

Dni od drugiego do przedostatniego

Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach fakultatywnych itp.

Dzień ostatni

Wykwaterowanie z hotelu, wyjazd.

świadczenia

Cena obejmuje:7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne

Miasto tysiąca i jednego okna

Podczas wycieczki odwiedzimy centralną Albanię - region tak inny niż wybrzeże i północna część kraju. Zwiedzimy zlokalizowane na górskim zboczu miasto Berat, które nazywane jest „miastem okien” ze względu na wrażenie, jakie można odnieść spoglądając z dystansu na rozsianą po wzgórzach charakterystyczną zabudowę. Odkryjemy wąskie przejścia między oryginalnymi domami i przejdziemy kamiennym mostem. Następnie udamy się na zwiedzanie górującej nad miastem twierdzy, gdzie do dziś mieszkają ludzie i znajduje się Muzeum Onufriego, słynnego pisarza ikon. Po przerwie na pamiątkowe zakupy udamy się na tradycyjny albański obiad.

Powrót z wycieczki popołudniem. Cena ok. 45 EUR.

Po sąsiedzku w Czarnogórze

Wyruszamy o poranku, aby rozpocząć od zwiedzania sięgającego czasów Rzymian Starego Baru - zabytkowych ruin położonych malowniczo na zboczach wpadających do wybrzeża gór. Następnie udamy się do Budwy - jednego z najbardziej znanych miast Czarnogóry, gdzie Wenecjanie pozostawili po sobie przepiękną zabytkową starówkę. Miasto w ciągu roku gości nie tylko turystów, ale także znane festiwale, a na okolicznych plażach odbywają się koncerty gwiazd światowej muzyki. Kolejnym punktem programu i zarazem wisienką na torcie jest Zatoka Kotorska i miasto Kotor, uważane przez niektórych za piękniejsze niż chorwacki Dubrownik. W drodze powrotnej zatrzymamy się na obowiązkowe zdjęcie z wyspą św. Stefana - wizytówką Czarnogóry. Obiadokolacja z kuchnią międzynarodową i lokalną w cenie wycieczki! Wymagany dokument: paszport lub dowód osobisty. Cena ok. 65 EUR.

Ochrydzkie Perły

W trakcie wycieczki wybierzemy się do największego skarbu Macedonii, historycznego miasta Ohrid, które położone jest malowniczo u stóp gór Galiczica i uśpione majestatycznie nad brzegiem najstarszego na Bałkanach jeziora. Przez Greków i Rzymian nazywane Miastem Światła, współcześnie kojarzone z pierwszymi słowiańskimi piśmiennikami, Cyrylem i Metodym. Ohrid stanowi wyjątkowe miejsce na Bałkanach, przez co już od 1979 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas pobytu w Macedonii odwiedzimy m.in. położoną na górskich zboczach nad jeziorem Ochrydzkim cerkiew NMP Peribleptos, gdzie odkryjemy przepiękne freski dawnych mistrzów i poznamy historię Ojców Słowiańszczyzny. Udamy się również do antycznego teatru, aby dalej przejść na górującą nad miastem twierdzę Samuela, z której roztacza się bajeczna panorama okolicy. Następnie odbędziemy rejs łódkami po jeziorze Ochrydzkim podziwiając z wody m.in. majestatyczne góry oraz okoliczną dawną wioskę rybacką. Podczas pełnego wrażeń dnia wybierzemy się również do Muzeum Papieru, a także odkryjemy tajemnicę ochrydzkich pereł stanowiących niezapomnianą pamiątkę z podróży do Macedonii. Popołudniu czeka nas przerwa na obiad (dodatkowo płatny) w otoczeniu pięknych gór. Czas wolny w samym sercu miasta Ohrid, którego liczne zabytki są nie tylko atrakcją turystyczną, ale służą również, jako plener dla wielu bałkańskich produkcji filmowych, będzie doskonałym ukoronowaniem macedońskiej przygody. Wymagany dokument: paszport albo dowód osobisty. Cena ok. 55 EUR.

Jak Kraków i Warszawa – z wizytą w bałkańskich stolicach

Albania to kraj o bardzo bogatej i barwnej historii. Podczas całego dnia zwiedzania zobaczymy dwa najbardziej charakterystyczne miasta tego kraju. W pierwszej kolejności udajemy się do Tirany, stolicy Albanii, która pełna jest kontrastów i niespodzianek. Szerokie nowoczesne arterie sąsiadują z wąskimi zapuszczonymi uliczkami. Niedawno wyremontowane i przebudowane centrum zachwyca połączeniem klasyki i nowoczesności, natomiast ruch uliczny przyprawia nawet wytrawnych kierowców o zawrót głowy. Podczas spaceru przez miasto zobaczymy zabytkowy Meczet Ethem Bega oraz Muzeum Historyczne, a także udamy się do Bloku - niegdyś niedostępnej i pilnie strzeżonej dzielnicy rządowej, gdzie zobaczymy m.in. dom Envera Hodży. Następnie odwiedzamy Kruję, historyczną stolicę, często określaną mianem albańskiego Krakowa. Czeka na nas m.in. zabytkowy poturecki bazar pełen rękodzieła, kilimów i filigranowego srebra. Podczas wycieczki odwiedzimy lokalne muzeum, a następnie udamy się na obiad (dodatkowo płatny) i przerwę na czas wolny. Powrót do hoteli w godzinach popołudniowych. Cena ok. 45 EUR.

Czas na Kosowo!

Zapraszamy do najmłodszego państwa w Europe, gdzie odwiedzimy Prizren, miasto nazywane małym Sarajewem. Z Albanii do Kosowa prowadzi niezwykle malownicza trasa – autostrada! - przez imponujące Góry Szar i rozlewiska rzeki Fierze, dzięki temu szybko i wygodnie znajdziemy się w labiryncie wąskich uliczek starego miasta Prizrenu. Z wysokości bizantyjskiej twierdzy zobaczymy panoramę miasta, przespacerujemy się po nim - odwiedzimy meczet Sinan Paszy, cerkiew św. Jerzego, a także przejdziemy przez kamienny XVII-wieczny most i poczujemy niezwykłą atmosferę tureckiej dzielnicy Szadrawan. W trakcie tej wycieczki zaprosimy Państwa na smaczny, lokalny posiłek. Zapraszamy! Uwaga - wymagany paszport! Cena ok. 45 EUR.

Inne

Waluta

All

Lek. Można płacić kartami kredytowymi i korzystać z bankomatów. W obiegu są banknoty o nominałach 200, 500, 1000, 2000 i 5000 leków oraz monety o wartości 1, 5, 10, 20, 50 i 100 leków. Euro i dolary wymienić można w kantorach w większych miastach i ośrodkach turystycznych. 100 ALL = 3,14 PLN (sierpień 2016). Zdarza się, że ceny podawane są również w Euro. W większości miejsc i sklepów przyjmowane są płatności w Euro, funtach lub dolarach. Niemniej kurs jest ustalany indywidualnie i zazwyczaj jest niższy od oficjalnego podanego przez Bank Albanii.

Napiwki

Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków (100-200 ALL). Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach.

Wiza

Obywatele polscy mogą podróżować do Albanii na podstawie dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć ważność minimum 3miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.

Czas

Taki jak w Polsce.

Język urzędowy

albański

Orientacyjne ceny

Obiad w restauracji od 400 ALL woda 1l – ok 100 ALL piwo w barze ok 200 ALL kawa w kawiarni od 70 ALL. Ceny w kurortach w sezonie są nieco wyższe od tych poza sezonem i tych w głębi kraju.

Poczta

Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 70 ALL. W wielu miejscach stoją skrzynki pocztowe, często również w hotelach.

Elektryczność

Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony

Telefonia komórkowa jest dość szeroko rozpowszechniona i niweluje tym samym słabą sieć telefonii stacjonarnej. Nie pokrywa ona jednak całego kraju (szczególne trudności z łącznością występują na północy kraju, w górach). Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora. Warto zabrać telefon bez blokady sim-lock i po przyjeździe kupić lokalną kartę pre paid.

Albania

Zapraszamy do Albanii, kraju nazywanego ,, ostatnią tajemnicą Europy,,. Z dala od wydeptanych ścieżek Europy znajdziemy dziewiczą przyrodę, ciepłe morze, szerokie plaże, ośnieżone góry, liczne zabytki oraz niesamowitą rozmaitość uroczych zakątków. Charakterystyczne bunkry zbudowane w latach 70 ub. wieku można spotkać wszędzie, nawet w ogródku i na plaży. Jest ich kilkaset tysięcy, jeden bunkier miał uratować 4 obywateli. Albania, oprócz takich smaczków kusi przede wszystkim bogatą i ciekawą kuchnią, niezwykłą gościnnością oraz atrakcyjnymi cenami na miejscu.

Albania / Durrë s

Jedno z najstarszych i największych miast w Albanii, założone w 625 roku p.n.e. W Durrë s warto odwiedzić: Amfiteatr Dyrrahu z początków II wieku (największy na Bałkanach), zabytkową wenecką wieżę mieszczącą się w porcie, od której zaczyna się najlepiej zachowany fragment murów miejskich, Muzeum Archeologiczne z zabytkami kultury starożytnej, Meczet Fatih, Bazylikę z VI wieku. Plaża w Durrë s jest długa, piaszczysta i z łagodnym zejściem do morza. Wiele hoteli ma wydzielone strefy, gdzie Klienci danego obiektu mogą korzystać z leżaków i parasoli za darmo.

Albania/Tirana

Tirana - miasto kontrastów, bogaczy i biedaków, kiczu i dobrego smaku. Najbardziej bałkańskie z bałkańskich miejsc, gdzie czas płynie zupełnie innym rytmem. Całkowicie odmienione centrum miasta zachwyca swoją świeżością i zachęca do wieczornych spacerów. Feeria barw, dźwięków i zapachów otacza nas pobudzając wszystkie zmysły. To miejsce, w którym miesza się orient i okcydent, a śpiew muezina wzywającego do modlitwy przeplata się z dźwiękiem muzyki disco płynącej z klubowej uliczki położonej w centrum miasta. Charakterystycznym znakiem Tirany są - obok zabytkowego meczetu i historycznej wieży zegarowej - stalowo-szklana piramida, dawne mauzoleum Envera Hodży oraz tzw. Blok, niegdyś dzielnica rządowa, która była najpilniej strzeżonym fragmentem miasta aż do początku ostatniej dekady XX wieku. Tylko tu spotkamy na ulicy wszystkie modele Mercedesów, a obok nich zaprzęgnięte do wozów drabiniastych osiołki.

Wyloty z: Warszawy, Katowic i Poznania. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Dowód/paszport musi być ważny minimum 3miesiące po powrocie z Albanii.

Wizy

Dowód/paszport musi być ważny minimum 3miesiące po powrocie z Albanii.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i datę zakwaterowania

Nowość

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

All inclusiveStandardowy
Zakwaterowanie2023-05-29
Wykwaterowanie2023-06-05
2 813 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
185
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wakacje.pl: tu zaczyna się Twój urlop!

100%

o tyle wzrosła w ciągu roku liczba klientów, którzy kupują wakacje online

256000+

tyle opinii o hotelach napisali i opublikowali nasi klienci

100+

tyle sprawdzonych biur podróży współpracuje z nami

Wycieczka2 813
Cena całkowita2 813
Zaliczka płatna teraz844
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Opinie

Filtrowanie
Typ podróżującego
WszystkieSingielRodzina z dziećmiParaGrupa znajomych50+
Czas podróży
DowolnyMarzec - MajCzerwiec - SierpieńWrzesień - Listopad
Opinie tylko ze zdjęciami
Sortuj po:
Data pobytu - ostatnie
Data pobytu - ostatnieNajwyższa ocena
Wyświetlono 5 z opinii
Irena
Wrzesień 2022 ·

Para

Dodano: 13.09.2022
2.0
Hotel 4 gwiazdkowy jeśli chodzi tylko o obiekt . Niestety i to tyle dobrego . Podczas pobytu duża grupa turystów zatruła się prawdopodobnie wodą bo wody z kranu nie można było używać o czym dowiedzieliśmy się na drugi dzień bo osoba odpowiedzialna za nasz pobyt z biura podróży nie pojawiła się tego samego dnia by poinformować by nie używać tej wody do mycia zębów . Podczas 10 dniowego pobytu tylko dwa pierwsze dni były bez sensacji żołądkowych pozostałe dni spędziliśmy po kilka razy w toalecie łącznie z dniem wyjazdu. Niestety leki z PL nie były w stanie przerwać retorsji . Recepcja wydawała po 1 tabletce by pomóc w problemie, ale gdy zrobiło się większe zamieszanie w cudzysłowiu zabrakło leku i trzeba było iść do apteki by sobie trochę pomóc. Były osoby które korzystały z pomocy lekarskiej na miejscu w postaci kroplówki czasami były to trzy kroplówki. Na nasze monity rezydent milczał jak grób telefonu nie odbierał na maila dostałam odpowiedź po powrocie do domu. Wg mnie problemem nie tylko była wodą ale też brak należytego porządku od zaplecza a konkretnie przy wejściu do kuchni stał duży otwarty śmierdzący pojemnik na resztki jedzenia bez przykrycia co przy tak wysokich temp konczy się okropnym zapachem i masą latających much stała tam też pod murem brudna śmierdząca woda pewnie pozostałość po jakimś myciu. Przechodząc tam czuło się okropny smród. Jedzenie było średnie pieczywo najczęściej jeden rodzaj ser żółty jeden gatunek chyba najtańsze wędlina jeden najtańszy gatunek długo stojące salaterki z warzywami cytrynami itp do tego stopnia że pojawiały się masy muszek owocówek i tak długo by pisać pewnie były też dobre rzeczy ale niestety zapamiętam tylko problemy żołądkowe i nie przekonało mnie to że to winna flora bakteryjna o czym nas informowano.Chyba te wczasy zapamiętam z tego iż idąc na posiłki zastanawiałam się co zjeść by móc cieszyć się bezpiecznym pobytem dlatego nie polecam tego obiektu .
ZaletyPiękny obiekt złote windy ....
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
0
0

CompetitionDesktopBanner
Małgosia
Klient Wakacje.pl
Wrzesień 2022 ·

50+

Dodano: 21.09.2022
7.0
Hotel ładny, okna z widokiem na morze, czyste pokoje .
ZaletyHotel przy plaży, okna z widokiem na morze, wystarczająca ilość leżaków i parasoli na plaży.
WadyZgadzam się na plastykowe kubki w barze przy plaży, ale w jadalni? Niestety nawet najlepsza kawa w czymś takim nie smakuje .
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
1
1

Kacper
Pracownik Wakacje.pl
Wrzesień 2022 ·

50+

Dodano: 16.10.2022
6.1
+3
Świetny 4 gwiazdkowy hotel idealny dla osób nie wymagających 5 gwiazdek od 4.
ZaletyBlisko plaży. Przyjemny basen. Gustowna restauracja a'la carte. Urozmaicony bufet.
WadyNatłok ludzi przechodzących przez promenadę może pozbawić intymności.
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
0
0

Marcelina
Sierpień 2022 ·

Grupa znajomych

Dodano: 05.08.2022
5.0
Hotel ładny, jeden z ładniejszych w okolicy, ale od razu na ulicy obok bieda i syf. Ludzie śpią z dziećmi na ulicy, proszą o pieniądze i zaczepiają. Ogólnie wokół nuda. Bar w hotelu all inclusive tragedia, brak żadnych fajnych drinków, wszystko podawane w kubeczkach. Obok hotelu jest płatny bar, gdzie można napić się lepszego drinka, cena około 7 euro, ale one też bez szału, wyglądają zupełnie inaczej niż na menu, które pokazują kelnerzy. Obsługa hotelu nijaka, kelnerzy bez życia, zero uśmiechu, a kobiety potrafią jedynie patrzeć z pogardą, pokazywać palcami albo tak, jak starsze panie sprzątające, przepychać w łazience przy recepcji i mruczeć pod nosem coś w swoim języku. Jedzenie monotonne, ciągle to samo. Animatorki z Itaki do wymiany, w ogóle się nie starają i nie zachęcają do wspólnej zabawy dzieci. Muzyka wieczorem słaba, ciągle to samo, więc jak ktoś chce się pobawić, to trzeba uciekać. Pokoje ładne, zadbane, codziennie wymieniane ręczniki oraz sprzątanie, ale za to korytarz wcale, jak na początku pobytu został ubrudzony, to tak do końca pozostał. Doba hotelowa od 14:00, więc jak ktoś przyleci wcześniej to musi czekać kilkanaście godzin w lobby, nie ma wcześniejszej możliwości wejścia do pokoju. Problem z leżakami, za mało miejsca na tak wiele gości i trzeba rezerwować je o piątej rano, by mieć jakieś fajne miejsce przy basenie. Hotel musi jeszcze wiele się nauczyć, nie polecam raczej dla młodych osób. Ogólnie polecam, nie było aż tak źle, ale jest trochę rzeczy do poprawy. W porównaniu do reszty świata i hoteli wypadają bardzo słabo.
ZaletyJest bardzo ładny, na zewnątrz, jak i w środku. Okolica przypomina momentami slumsy, więc hotel się wyróżnia. Blisko plaża oraz promenada, którą można się przejść.
WadyBrak dobrego alkoholu ani kawy bezpłatnie, za wszystko, co da się przełknąć trzeba dodatkowo zapłacić. Obsługa klienta bez życia, za to kobiety niemiłe, patrzące z zawiścią na inne, zdarzało się pokazywanie palcami. Za mało miejsca na tyle ludzi, czasami brak stolika w stołówce i zbyt mało leżaków przy basenie. Nudne wieczory, nic ciekawego się nie dzieje, a bar jest czynny tylko do 22, po tej godzinie nie dostanie się żadnego alkoholu do picia.
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
2
1

Opinia zmoderowana przez Wakacje.pl


Zuzanna
Klient Wakacje.pl
Lipiec 2022 ·

Grupa znajomych

Dodano: 05.08.2022
9.0
+1
Jechałam pełna obaw, przez opinie z internetu. Chciałabym sprostować. Hotel jest duży, ale zadbany, jako jeden z nielicznych ma 2 baseny. Jedzenie jest full, urozmaicone głównie owoce morza, kraby, mule,krewetki, ośmiornice. Śniadania są powtarzalne, ale trzeba być debilem, żeby narzekać zamiast raz zjeść jajko sadzone, drugi raz omleta itp.. Janusze nakładają sobie na talerz sadzone, na twardo, omlety, jajecznice a potem piszą, że nie ma urozmaicenia... Jest oddzielny stoł dla bezglutenowców, fit oraz oddzielny dla dzieci. Jedzenie jest ciepłe i nigdy nie zabrakło sztućców. Pokoj był ogromny z widokiem na morze ( nie dopłacaliśmy). Jedyne co mogę zarzucic to mega słabe wino, ale bar płatny wynagradzał wszystko ( ceny -50% do cen warszawskich) PODKREŚLAM, ŻE HOTEL MA NAPRAWDĘ WYSOKI STANDARD, TO CO MOŻE POPSUĆ WAKACJE TO RODACY W TYM HOTELU i nie można za to winić hotelu..( jedzenie w basenie, darcie się na korytarzach, zostawianie jedzenia przy basenie, które wiatr porywa do basenu, zajmowanie leżaków w nocy).
ZaletyMożliwość płatnego wydłużenia doby hotelowej ( samolot mieliśmy w nocy). Plaża codziennie czyszczona, morze bardzo długo płytkie.
WadyDla mnie wadą Hotelu była zbyt niska cena, która przyciągnęła gorszy sort Polaczków. Jeśli leżaki są zajęte ręcznikami to nie jest wina hotelu tylko Polaków, którzy po nocnej imprezie już rozkładają ręczniki nad basenem.
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
0
0

Mapa

Pogoda

19°C
16°C
18°C
14

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe często się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: zobacz więcej.
Obywatele polscy mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od pierwszego dnia wjazdu na podstawie ważnego paszportu lub ważnego dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć zapas ważności 3 miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.
Obywatele polscy mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane.
Po przyjeździe istnieje konieczność uiszczenia opłaty klimatycznej.