Wspaniały172 opinie91% poleceń
8.8

1 999

za osobę
Podsumowanie ceny

Salamis Bay Conti

Kod oferty: WAK741643
Kod oferty: WAK741643
38
beach bar, sport i rekreacja, plaża
obiekt, plaża
teren hotelu, basen, plaża
obiekt, plaża
teren hotelu, plaża

Opis oferty

Region: Cypr PółnocnyOrganizator: Prima HolidayKod oferty: WAK741643

Położenie

W północnej części Famagusty, ok. 10km od jej centrum, w którym dostępnych jest wiele restauracji, sklepów i barów. Międzynarodowe lotnisko w Larnace oddalone ok. 55km od hotelu.

Plaża

Przy prywatnej, wąskiej, piaszczystej plaży.

Hotel

Starszy obiekt hotelowy, sukcesywnie odnawiany położony na 65 akrach rozległej ziemi, w otoczeniu dziewiczej przyrody, czystego powietrza, czystego, błękitnego morza i złotego piasku pokrytego długą plażą Salamis. Propozycja na rodzinny wypoczynek jak również lubiących aktywny wypoczynek.

Do dyspozycji gości

Recepcja, kantor, windy, przechowalnia bagażu, parking, restauracja główna, restauracja a'la carte z kuchnią turecką, restauracja a'la carte z kuchnią azjatycką, snack bar na plaży, stanowisko z tureckimi naleśnikami Gozleme, 6 barów (m.in. lobby, przy basenie, przy plaży), klub nocny Salamis. Za dodatkowa opłatą lekarz i pielęgniarka na wezwanie, usługi palni chemicznej, sklepik oraz Casino.

Internet

Bezpłatne bezprzewodowe połączenie z Internetem na ternie hotelu, również w pokojach.

Konferencje/incentive

4 sale spotkań przystosowane dla grup do 700 osób.

Sport, rekreacja i rozrywka

Bezpłatnie: 2 baseny, centrum fitness, łaźnia turecka, sauna, łaźnia parowa, basen, jacuzzi, kabiny prysznicowe i szatnie, korty tenisowe, tenis stołowy, ręczniki plażowe, szachy, boccia, aerobik, leżaki i parasole przy basenie, całodzienne zajęcia animacyjne, zajęcia sportowe, pokazy taneczne, noc na Cyprze, muzyka na żywo, nocne pokazy animacji, gry w basenie, kursy tańca brzucha, dyskoteka.

Odpłatnie: bilard, piłkarzyki, bingo, sprzęt do tenisa, wypożyczalnia rowerów, centrum Spa.

Dla dzieci

Brodzik, bezpłatne łóżeczka na zamówienie przed wylotem. Za dodatkową opłatą możliwość skorzystania z usług opiekunki oraz wypożyczenie wózka

Zakwaterowanie

Komplkes składa się z 3 budynków oraz części Viile. Ogółem 664 pokoi różnego typu.

Pokoje typu standard dwuosobowe z możliwością dostawki (rozkładana sofa),

O powierzchni ok. 27m. Wyposażone w klimatyzację, łazienkę ( prysznic lub wanna, suszarka do włosów), TV/SAT, telefon, odpłatny mini bar, sejf oraz balkon lub taras. W bloku A - budynek głóny. Salamis Park dwuosobowe bez możłiwośco dostawki. Pokój ma ok. 24m i posiada balkon. Wyposażone w klimatyzację, łazienkę (prysznic, suszarka do włosów), TV/SAT, telefon, odpłatny mini bar, sejf oraz balkon. W bloku C - park.

Salamis Garden dwuosobowe z możliwością dostawki. Pokój ma ok. 36m . Wyposażone w klimatyzację, łazienkę (prysznic, suszarka do włosów), TV/SAT, telefon, odpłatny mini bar, sejf oraz balkon. Blok B garden block.

Wyżywienie

Ultra All inclusive: śniadanie 07.00-10.00, obiad 12.30-14.30 i kolacja 18.30.-21.30. w formie bufetu. Późne śniadanie 10.00-11.00. Przekąski w ciągu dnia. Lody. Nocny bufet - zupa 23.00-02.00. Lokalne alkohole i napoje bezalkoholowe serwowane w godzinach 08.00-02.00 w wybranych barach. Mini bar uzupełniany codziennie w bezpłatną wodę. Ultra All Inclusive nie obejmuje szampana, soków wyciskanych ze świeżych owoców, napojów butelkowanych, kolacji w restauracjach a'la carte oraz room service.

Informacje dodatkowe

Www.salamisbayconti.com

Hotel przygotował pokoje przystosowane dla potrzeb Gości niepełnosprawnych na zapytanie.

Cena

Cena zawiera - oferta z przelotem: bilet lotniczy, bagaż dla czarterów bagaż 23kg + 5 kg bagaż podręczy // dla przelotów low costowych Ryanair bagaż 10kg + mała podręczna torebka, przy lotach Wizzair Klienci Prima mają w cenie WIZZ Priority: podręczna walizka na kółkach (55x40x23 cm maks. 10kg), stanowisko odprawy priorytetowej, pierwszeństwo wejścia na pokład // dla lotów rejsowych LOT tylko bagaż podręczny 8kg

, Easy Jet bagaż o wymiarach nie przekraczających 45x36x20cm; opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10kg, transfer lotnisko-hotel-lotnisko (shuttle bus), zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG (ERGO Ubezpieczenia Podróży) NNW, KL, bagaż, OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej. Składka na TFP jest bezzwrotna nawet w przypadku rezygnacji Klienta z imprezy turystycznej), VAT.

Od 26.11.2016r wszystkie oferty zawierają w cenie składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG),

Oraz od 01.01.2021 analogiczą wyskość składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP):

15PLN - za imprezy samolotowe czarterowe (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)

13PLN - za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę

10PLN - za imprezy oparte o loty rejsowe oraz autokarowe i dojazd własny na terenie Europy (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)

Cena zawiera - oferta z dojazdem własnym: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, bagaż (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własnego), OC organizatora, VAT.

Cena nie zawiera: bagażu rejestrowanego (ok. 300 PLN /os.), miejsc obok siebie (ok. 100pln/os), dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji ( ok 3%-4,5% wartości rezerwacji), chorób przewlekłych( ok. 68 PLN/os/tydz.), a także dodatkowego ubezpieczenie KL w okresie pandemii (w tym COVID-19 - KL do 20 000 EUR) / cena ok. 47.12 PLN/ os/tydz.) , wycieczek fakultatywnych.

Cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.

Transfery indywidualne są usługą shuttle, co oznacza, że autobus zbiera klientów przylatujących wieloma różnymi lotami. Z tego powodu wyjazd autobusu nie odbywa się w momencie, w którym klient zostanie do niego zaprowadzony, ale kiedy wszystkie osoby znajdujące sie na jego liście znajdą się już na pokładzie.

W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

Przelot

Połączenie oparte na LOT z wylotem z Wrocławia, Poznania, Katowic i Gdańska z przesiądką w Warszawie.

Bagaż

LIMIT BAGAŻU PODRĘCZNEGO w cenie:

Wizzair: Klienci Prima Holiday mają wykupioną usługę WIZZ PRIORITY!

Usługa daje mozliwość

• zabrania na pokład jednej sztuki małego bagażu, która musi zmieścić się pod fotelem, np. torbę na aparat, na laptopa, lub torebkę ( 40 x 30 x 20 cm, maks. 10 kg))

• zabrania na pokład jednej podręcznej walizki na kółkach (55 x 40 x 23 cm, maks. 10 kg)

• pierwszeństwo wejścia na pokład

• możesz zabrać obie sztuki bagażu ze sobą do kabiny, chyba że będzie to niemożliwe ze względu na ograniczenia operacyjne.

Ryanair: 10kg, nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 20 cm, oraz dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 35 x 20 x 20 cm. Pasażerowie, którzy wykupili opcję pierwszeństwa wejścia na pokład mogą wnieść na pokład jeden mały oraz jeden duży bagaż podręczny, chyba że ze względów operacyjnych konieczne jest umieszczenie dużego bagażu podręcznego w luku. Pasażerowie korzystający ze standardowej taryfy będą zobowiązani pozostawić swój duży bagaż podręczny przy bramce do wejścia na pokład w celu bezpłatnego umieszczenia go w luku jako bagaż rejestrowany. Obowiązuje Regulamin dotyczący bagażu rejestrowanego.

EasyJet: bagaż o wymiarach nie przekraczających 45x36x20 cm (w tym kółka, kieszonki i rączki, mała torba podręczna która musi mieścić się pod siedzeniem pasażera)

W przypadku zakupienia miejsca Up front (dodatkowo płatne) Klient może zabrać na pokład duży bagaż podręczny (maks. 56 x 45 x 25 cm), który musi mieścić się w schowku nad głową.

LOT: 8 kg nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 23 cm. Dodatkowo jako bagaż podręczny pasażer może zabrać ze sobą torebkę damską lub torbę męską lub laptopa (wymiary 40 cm x 35 cm x 12 cm)

Smartwings: Bagaż podręczny jest bagażem nierejstowanym o wymiarach max. 55x45x25 cm i max. ciężarze 8 kg.

Ceny Dodatkowego Bagażu Rejestrowanego

Wizzair: 10kg/20kg/32kg - od ok. 100 do ok. 550 zł - cena na potwierdzenie uzależniona od wagi bagażu, trasy i terminu lotu

Ryanair: 20 kg - ok. 300 - 550 zł - cena na potwierdzenie uzależniona od trasy i terminu lotu

EasyJet: 15 kg ok. 350 - 550 PLN

LOT: 23KG - ok. 300-500 PLN

Uwaga!! Ceny podane na moment zakładania rezerwacji. Po potwierdzeniu rezerwacji cena bagażu dodatkowego może ulec zmianie!

Warunki wjazdowe

• dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Cypru jest ważny paszport lub dowód osobisty.

• Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

• każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.

Covid-19 / warunki wjazdu

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych

W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych : https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych , jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ .

Podróżując w czasie pandemi należy liczyć się z pewnymi obostrzeniami i ograniczeniami.

Część infrastruktury hotelowej (restauracje, oferta rekreacyjno - sportowa), animacje może być ograniczona, czy też niedostępna ze względu na obostrzenia sanitarne. CYPR POŁUDNIOWY: od 1 czerwca 2022 obostrzenia zniesione. Wymagane są jedynie zwykłe dokumenty podróży ważny dowód osobisty lub ważny paszport.

Cypr Północny

Od 13.06.2022 zniesiony został obowiązek okazywania testu lub certyfikatu szczepienia. KLIENCI PRIMA HOLIDAY LECĄ NA CYPR POŁUDNIOWY, KOLEJNO MAJĄ TRANSFER PRZEZ GRANICĘ NA CYPR PÓŁNCNY - DLATEGO MUSZĄ SPEŁNIAĆ WARUNKI WJAZDOWE OBOWIĄZUJĄCE DLA OBU CZĘŚCI WYSPY (zarówno te na Cypr Południowy jak i na Cypr Północny)

Wiecej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/cypr , https://saglik.gov.ct.tr/TRAVEL-RULES

Powrót do Polski z zagranicy

UWAGA! Ze względu na dynamiczną sytuację i częstotliwość zmian dotyczących procedur podróżowania, prosimy o zapoznanie się z komunikatem na temat aktualnych informacji i wymogów dotyczących kwarantanny na stronie STRAŻY GRANICZNEJ.

Rezydent

Hotele w rejonie Ayia Napa i Protaras z polskojęzyczną obsługą rezydenta.

Hotele w Larnace, okolicach Paphos i Limassol pod opieką anglojęzycznego lokalnego kontrahenta.

Klienci na Cyprze Północnym pod opieką anglojęzycznego lokalnego kontrahenta.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i datę zakwaterowania

Nowość

Salamis garden dbl

2 dorosłych

All inclusive ultra
Zakwaterowanie2022-12-08
Wykwaterowanie2022-12-15
3 998 zł
za pokój

Salamis park dbl

2 dorosłych

All inclusive ultra
Zakwaterowanie2022-12-08
Wykwaterowanie2022-12-15
3 998 zł
za pokój

Standard dbl

2 dorosłych

All inclusive ultraStandardowy
Zakwaterowanie2022-12-08
Wykwaterowanie2022-12-15
4 198 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
185
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wakacje.pl: tu zaczyna się Twój urlop!

100%

o tyle wzrosła w ciągu roku liczba klientów, którzy kupują wakacje online

256000+

tyle opinii o hotelach napisali i opublikowali nasi klienci

100+

tyle sprawdzonych biur podróży współpracuje z nami
Wycieczka3 998
Cena całkowita3 998
Cena całkowita3 998
lub

Opinie dodane przez

Kasia
Listopad 2022 ·

Para

Dodano: 16.11.2022
9.0
Świetny hotel, polecam ! Pomimo, że to listopad pogoda była idealna (ponad 25 stopni!) Na pewno tam wrócimy !
ZaletyLokalizacja bezpośrednio przy morzu , hotel czysty, obsługa miła, świetne drinki i alkohole, bardzo dobre jedzenie .
Wadybrak

Zbigniew
Listopad 2022 ·

Grupa znajomych

Dodano: 17.11.2022
10
Hotel obsługa wyżywienie Super obsługa zawsze uśmiechnięta i pomocna mogę szczeże polecić Salamis Bay Conti tu jest wszystko co potrzebuję do wypoczynku .
ZaletyRóżnorodne jedzenie uśmiechnięta obsługa czystość .
WadyNie wiem nie mogę znaleźć .

Tomek I Małgorzata
Listopad 2022 ·

Para

Dodano: 19.11.2022
1.6
Hotel nie zasługuje na 5*. Według naszej oceny maksymalnie 3,5*. Brudno, brudno i jeszcze raz brudno. Plaży praktycznie nie ma, wąski pasek piasku, w listopadzie leżaków brak ( bo szykują się do sezonu zimowego). W jedynej otwartej restauracji kolejki bardzo długie, jedzenie niedoprawione i praktycznie wszystko smażone w głębokim oleju. Stoliki i krzesła brudne, że aż strach przy nich usiąść. Kelnerzy obrażeni. Przez dwa tygodnie pobytu podłoga w pokoju umyta dwa razy. Ręczniki wymienianie codziennie. Poza hotelem nie ma nic. Brak komunikacji z Famagustą oprócz busa z hotelu za 6 Euro od osoby w dwie strony. Drinki urozmaicone, muzyka na żywo całkiem nie zła.
ZaletyNie znalazłem. Mieliśmy pokój z bezpośrednim widokiem na morze i to był jedyny plus.
WadyBruno brudno i jeszcze raz brudno. Jedzenie niedoprawione i bardzo tłuste, brak plaży. Duża ilość gości, pomimo zamknięcia wielu innych atrakcji, w tym przekąsek w barach na plaży i na molo. Zamknięty drugi basen na zewnątrz i atrakcje dla dzieci. Pokoje stare i nadające się do odświerzenia. W listopadzie średnia wieku w hotelu to 70+. Polscy turyści zaniżali ten poziom na plus.

Aneta
Listopad 2022 ·

Para

Dodano: 19.11.2022
9.1
+4
Byliśmy w Salamis w listopadzie , wiekszość z naszych 10 dni pobytu bylo słonecznych i ciepłych. Hotel duży , mieliśmy pokój na 9 piętrze , super widok na morze, pokój czysty przestronny , łazienka również, Jesteśmy zadowoleni i wypoczęci.Plusem plaża przy hotelu, ręczniki bezpłatne każdy znajdzie wolne miejsce .
ZaletyPyszne jedzenie , duży wybór każdy coś dla siebie znajdzie , dobre piwo i drinki . Super obsługa.
WadyWieczorem nie bylo co robić mało animacji dla gosci .

Irena
Listopad 2022 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 19.11.2022
5.4
Zdecydowanie nie polecam tego hotelu ze względu na jedzenie. Sugerując się wysokimi opiniami zdecydowaliśmy się właśnie w nim spędzić nasze wakacje. Może zmienił się zarządzający kuchnia lub inflacja ich tez dopadła, ale jedzenie w większości niejadalne. Dobre jedzenie było jedynie w dodatkowo płatnej chińskiej restauracji. Ten sam problem dotyczył kawy…nie dało się jej wypić… sztuczna rozpuszczalna udająca z ekspresu. Jak na 5 gwiazdek bardzo duży zawód. Plaza nie sprzątana z resztek papierosów. Pozostała cześć hotelu Ok.
ZaletyWłasne Molo, własna plaża, aquapark jednak czynny jedynie do końca października.
WadyJedzenie!!!!

Mapa

Pogoda

18°C
8°C
16°C
6

Przed podróżą

Cypr Północny:

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
Cypr Północny
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak wymaganych formularzy.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.Cypr Południowy:
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak wymaganych formularzy.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Na Cypr Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Jeśli w czasie lotu na Cypr planowane jest międzylądowanie w Turcji, może być konieczne okazanie paszportu na lotnisku.
Na Cyprze dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane.