Opinie o hotelu Salamis Bay Conti
Cypr / Cypr Północny

Salamis Bay Conti: beach bar, sport i rekreacja, plaża

• Udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych: brodzik, plac zabaw, animacje w ramach mini klubu, opiekunka (płatne).
  • Bogata oferta rekreacyjna: aerobik, szachy, sauna, łaźnia, siłownia, szkoła nurkowania (za opłatą).
  • Dobra infrastruktura: punkt wymiany walut, kasyno, mini market, sklep z biżuterią, usługi concierge.

Kamil
    Pobyt: Listopad 2019

• Zalety Jedzenie pyszne Atrakcje dla dzieci Tenis, pingpong, koszykówka Czysto Obsługa bardzo miła

A więc tak. Za napisanie tej opinii brałem się od listopada. Oczywiście wiecznie brak czasu ale wiem dobrze że opinia jest bardzo ważna. Sam też się nimi posiłkuje. A więc zaczynając od początku. Po 9 latach z moją małżonką i dwójką dzieci w końcu udało mi się ją namówić na coś innego jak Polskie Morze. Zmusiła ją do tego głównie sytuacja zmiany mojej pracy i możliwość wyjazdu na wakacje tylko od listopada do końca lutego. Oczywiście bardzo zależało jej ze względu na dzieci na wylocie do Europy. Po przeczytaniu opinii wybraliśmy się na Cypr północny. Oczywiście obawy, Turcja czy nie lepiej na Grecką stronę. Nic z tych rzeczy. Już po przyjeździe do Hotelu wiedzieliśmy, że był to strzał w 10. Panowie po wyjściu z autokaru przejęli nasze bagaże i przynieśli pod apartament. Dostaliśmy dwupokojowy apartament przy basenie. Bardzo baliśmy się też pogody w końcu wylatywaliśmy 7 listopada. Jednak ona była dla nas bardzo łaskawa i obdarowała nas 28 stopniami ciepła przez cały 11 dniowy wyjazd. Były to nasze pierwsze wakacje za granicą. Hotel czyli miejsce głównie dla nas na posiłki oraz korzystanie z siłowni, spa czy saun oraz krytego basenu. Tak korzystaliśmy z krytego basenu ponieważ o 16 w listopadzie na Cyprze robi się ciemno. W drodze na kryty basenik towarzyszyła nam grająca Pani na pianinie kulturalną muzykę co wieczór. Po basenie kolacja a później dzieciaki miały mini disco z animatorami. Jeżeli chodzi o jedzenie jest tego tyle że ciężko było wszystkiego spróbować. Kilka takich opowieści jeszcze od kulis. Byliśmy z 2 i 9 letnią córką. Jak to dwulatka często miewała "foszki" a jej charakterystycznym buntem jest siąść na ziemi. Nie zdążyłem często zauważyć że już siedzi na ziemi bo po paru sekundach był kelner który miał ją na rękach i zabawiał do momentu aż spokojnie mógł ją odłożyć na krzesełko. Taka też śmieszna sytuacja. Pola miała katar. Nie zdążyłem sięgnąć po chusteczkę bo.... kelner już jej wycierał nosek. Niesamowicie życzliwi ludzie. Jestem tak pozytywnie zaskoczony że nie da się opisać. Mimo że od wyjazdu minęło już kilka miesięcy nadal często to wspominamy. Mieliśmy jeszcze jedną dość stresującą dla nas sytuację. Mniejszą córkę ugryzła pszczoła w ucho. Ucho mocno napuchnęło. Zrobiło się wręcz sine. W hotelu jest gabinet lekarski w którym cały czas dostępny jest lekarz. Momentalnie zaradził na kłopot i już drugiego dnia na uchu było widać znaczną poprawę bez konieczności wizyty w szpitalu. Podróż odbyła się z biura podróży Exim Tours. Rezydent... poezja!!! Kontakt przez aplikację whatsapp dosłownie nie minęła minuta i miałem odpowiedź na każde moje pytanie. Człowiek z wielkim zaangażowaniem w swoją pracę. Można było z nim załatwić dosłownie wszystko. Codziennie był dostępny w recepcji hotelowej w wyznaczonych wcześniej godzinach. Jeszcze raz polecam wszystkim!

Aneta

• Zalety Bezpośrednio przy plaży, bardzo duży, fantastyczne animacje, urozmaicone posiłki, duzo leżaków, czytsty

Hotel pieknie położony przy turkusowej plaży. Zdecydowanie i dla rodzin z dziećmi i bez. bardzo dużo animacji, świetne arażnacje wieczorów, smaczne jedzenie, restauracje na swieżym powietrzu z widokiem na plażę. Dzieci bardzo dobrze zaopiekowane. Fantastyczny pobyt, dzieci cha tam znowu jechać, my jesteśmy zauroczeni. Jedyny minus tego pobytu to godzinna przerwa podczas lotu i postój samolotu w Turcji.

• Zalety Położenie przy plaży, fajna oferta spa, super obsługa
    • Wady Brak animacji zimą, nieczynne molo

Byłam w pierwszej połowie lutego i trafiłam na fatalną pogodę, przez cały tydzień lało, wiało i panował przenikliwy chłód. Piszę o tym , by innych ostrzec, że na Cyprze zimą tak może być i warto zabrać ze sobą zimowe rzeczy oraz przeciwdeszczowe. Dla nas to było mega zaskoczenie, bo spodziewaliśmy się słonecznej wiosny, a nie ponurej, wietrznej i deszczowej zimy. Hotel jednak rekompensował te braki fajnymi ciepłymi basenami wewnątrz i cudowną sauną oraz łaźnią ze szklaną ścianą i widokiem na morze. Po saunie można było wykąpać się nawet w tym zimnym morzu, bo jest bezpośrednie przejście. Pokoje były wygodne i indywidualnie ogrzewane. W hotelu zimą nie ma animacji, co również było zaskoczeniem, widoczne na zdjęciach efektowne molo było zamknięte. Obsługa sympatyczna i uśmiechnięta, jedzenie bardzo urozmaicone, dużo miejsca w restauracji. All incl działało do 2 w nocy nawet w dyskotece! Warto wypożyczyć samochód i pozwiedzać nie tylko Famagustę, ale również rejon Ajia Napy z najpiękniejszymi plażami na Cyprze, dziki i bezludny półwysep Karpaz z cudowną Golden beach, prześliczną i klimatyczną Kirenię z niesamowitym 1000 letnim zamkiem i zobaczyć cudowny widok z położonego w górach zamku Kantara. Ogólnie hotel polecam, Cypr jako miejsce na wakacje również, choć drugi raz nie wygrałabym się tam zimą...

Aneta
    Pobyt: Luty 2020

• Zalety - bardzo miła i kompetenta obsługa - wspaniałe położenie nad samym morzem - sporo atrakcji w samym hotelu (pomimo zimowej pory)
    • Wady - dźwięk z klimatyzatora ;)

Hotel położy nad samym morzem, piękne widoki. Obsługa hotelu niezawodna, uśmiechnięta. Codziennie wieczorem muzyka na żywo - pianistka, a także dwukrotnie kwartet (skrzypce, wiolonczela, flet, fortepian)- wspaniałe umilenie wieczoru. Z rodziną byliśmy w hotelu akurat w dniu walentynek, z tej okazji hotel przygotował wyjątkową niespodziankę. Cała jadalnia udekorowana była balonami w kształcie serc, każda pani przy wejściu otrzymywała w prezencie goździka, a kolację umilał wspomniany kwartet romantycznymi utworami. Z hotelu codziennie można było dojechać do Famagusty (koszt 3 euro za osobę) - urocze miasto, piękna starówka, możliwość zakupienia pamiątek. Spacerując wokół hotelu dostrzegliśmy szklarnie i mini pola uprawne- widać hotel jest w dużej mierze samowystarczalny, a warzywa świeże. Warto jeszcze wspomnieć o niepowtarzalnych cytrusach, które rozpływały się w ustach :) Podsumowując, hotel warty polecenia! W lutym bardzo nam się spodobał, a latem jestem przekonana, że robi jeszcze większe wrażenie.

Milena
    Pobyt: Luty 2020

• Zalety 2 baseny kryte podgrzewane plus jacuzzi, all inclusive od 6 rano do 2 w nocy, różnorodne i smaczne jedzenie, miła obsługa, blisko morza -pod hotelem, casino
    • Wady -brak rozrywek w okolicy aczkolwiek czy to wada to nie wiem;) do centrum jezdzi bus hotelowy 2 razy dziennnie - niestety łapie tam tylko zasięg sieci tureckich -my +300 na rachunku

Wakacje zarezerwowane przez biuro podróży Exim Tours - pomimo opini jakich sie naczytałam na ich temat -wszystko ok ,polecam.Pani rezydent czekała na lotnisku ,była obecna zresztą przez cały pobyt w hotelu. Konkretna,rzeczowa-wracała również z nami w drodze powrotnej na lotnisko. Hotel super ,extra polecam każdemu-spełnił nasze oczekiwania w 100%. Mimo iż wyjazd odbył się pod koniec Stycznia i nie można było skorzystać ze wszystkich atrakcji. Jedzenie pyszne, różnorodne-każdy znalazł coś dla siebie . All inclusive od 6 rano do 2 w nocy . Póżne przekąski od 23 do 2 w nocy -zupa, kanapki. Pokoje czyste , codziennie sprzątane ,uzpełniany mini barek woda, sejf bezpłatny. Wifi w całym hotelu oraz na plaży co moim zdaniem na duży plus. Codziennie muzyka na żywo, 3 razy w tyg. dyskoteki. Na dole sala gier dla dzieci-platna, mini supermarket oraz casino. 2 baseny wewnetrzne podgrzewane oraz jacuzii czynne od 8 do 22. Ręczniki dla gości hotelowych gratis. A co najważniejsze obok hotelu prywatna plaża . Akurat trafiliśmy na piękną pogodę to w ogóle ;) Leżaki bezpłatne. W okolicy nic nie ma oprócz kilku sklepów,do centrum Famagusty 8 km -jezdzi bus hotelowy 2 razy dziennie. Spacerkiem brzegiem morza (40min) można się przejść do starożytnych ruin Salaminy .Wart0. Ogólnie cały pobyt uważam za bardzo udany,polecam serdecznie.Obsługa miła ,rozmawiają w kilku językach.

Łukasz
    Pobyt: Styczeń 2020

• Zalety Duży przestronny hotel, wi-fi dostępne za darmo na terenie całego obiektu.

Byliśmy z dwójką dzieci i jesteśmy mega zadowoleni. Wspaniałe jedzenia, wszystkiego pod dostatkiem. Miła obsługa. Pokoje czyste, zadbane, sprzątane codziennie. Lodówka uzupełniana na bieżąco.

Ann
    Pobyt: Listopad 2019

• Zalety Bardzo duży hotel wraz z basenami zewnętrznymi i wewnętrznymi, siłownia i sauny. Bardzo dobre jedzenie i obsługa kelnerska. Pokoje sprzątane codziennie wraz z uzupełnianiem lodówki o wodę nawet w sezonie zimowym.
    • Wady pobliska okolica uboga w sklepy, restauracje.

Hotel z wieloma atrakcjami np. baseny, siłownia, sauny. Bardzo dobre jedzenie i przyjemne tarasy z widokiem na morze. Piękne molo na spacery. Bar i stołówka duża z wieloma przekąskami i napojami. Wspaniała obsługa kelnerska i hotelowa (bez nachalności). Otoczenie kompleksu hotelowego bardzo przyjemne.

REX
    Pobyt: Listopad 2019

• Zalety Same plusy pod każdym względem, nic ująć nic dodać :)

Witam wszystkich pozytywnie nastawionych i sceptyków! Z końcem listopada byliśmy na wypadzie po raz pierwszy. To świetny okres na łapanie promieni słonecznych (a trafiliśmy Rewelacyjnie 21-25 st) połączonym ze zwiedzaniem aktywnym wypoczynkiem w dzień i w nocy..! SALAMIS BAY CONTI (Hotels Resort @ Casino) od początku nas zaskakiwał in plus. Wiedziałem czego możemy się spodziewać bo robię skrupulatną selekcje z pośród dziesiątek hoteli swoimi sprawdzonymi metodami. A na wstępie dla naszych rodaków mających wykupione AL w kraju hotel SBC oferuje ULTRA AL gratis !!! ( oferta 01.11.2119r - 30.03.2020r). Jedzonko, napoje, drinki w godzinach 6.00 rano - 2.00 w nocy. Od razu jest przydatne bo po przyjeździe z lotniska i zakwaterowaniu można było zjeść o... 0.30 ! Cypr to bardzo bezpieczne miejsce na wypoczynek. Jeśli chodzi o KASĘ to brać tylko walutę - kurs Euro w hotelu 6 Lty, w kantorach miastowych 6,2 -6,3. Nie kupować w Polsce lirów tureckich! Nawet płatności kartą nieopłacalne.. WIFI free nawet na plaży co jest rzadkością a fanów telefonów i aplikacji z pewnością zadowoli i usatysfakcjonuje. KUCHNIA turecka z elementami cypryjskiej. B.duży wybór surówek i sałatek. Białego i czerwonego mięsa przyrządzanego w przeróżny sposób pod dostatkiem. Zwłaszcza, że menu gorących dań się zmienia. Warto zaglądać do Corner Grill ( w rest.gł. Selcuk głęboko po prawej) Jeśli ktoś piszę, że jadł cały czas kabab bo nie było co.. to poprostu ściemnia ! Mnóstwo słodkości-dla nas the best małe eklerki :) Piwo Carlsberg, Tuborg. Napoje butelkowane. Prawie wszystkie importowane trunki w cenie ale trzeba się konkretnie określić czy się chce Johnnie Walker czy turecki specjał..np w Lobby Bar. Dla odmiany polecam wizytę w CHINA FOOD- rezerwacja 5 E / os. Można pokosztować chińszczyzny , zjeść łososia. POKOJE- zakwaterowani byliśmy wysoko w budynku głównym z widokiem na morze. Z balkonu widać wschody i zachody słońca! Tak 2 w 1 !!! Pokój ładnie urządzony z nową łazienką. Kosmetyki, woda uzupełnianie, 1-szy mini bar gratis. Ręczniki na bieżąco wymieniane. W ogóle sprytnie jest zachowana architektura lat siedemdziesiątych (np.kl.schodowa, drzwi przejściowe w korytarzu). Generalnie wszędzie czyściutko. OBSŁUGA pomocna, szybka, zwinna i dyskretna co jest też ważne. Można się dogadać w kilku językach. OKOLICA spokojna na uboczu (wystarczy zerknąć na mapę satelitarną lub poczytać opinie). Dla jednych minus a dla drugich plus. W całym resorcie mnóstwo pięknej i zadbanej zieleni. Niektóre kwiaty i krzewy dalej kwitną.. WYCIECZKI- można na miejscu wynająć auto lub tak jak my zdecydować się na wycieczki zwłaszcza, że p.Małgorzata przewodniczka świetnie opowiada o nieznanych faktach historii Cypru połączone z wiedzą o Rzymie, Grecji. FAMAGUSTA (25 E /os). Wszystko w cenie. Po drodze klasztor św.Barnaby i starożytna Salamina. Drugą wyprawę, którą wybraliśmy to portowa KYRENIA (45 E / os) to również strzał w "10" jesienią. W drodze zobaczyliśmy zamek św. Hilariona (zalecam obuwie sportowe choć w innych da się rade), Opactwo Bellapais w uroczym miejscu. Przerwa na obiad w hotelu "Pia Bella" oczywiście w cenie tak jak bilety wstępu. Wiem, że półwysep Karpaz jest dziewiczy i nieznany ale uważam , że w okresie wiosenno-letnim jest piękniejszy. SPA WELLES@FITNESS CLUB - odnowa biologiczna wręcz wskazana. Można skorzystać z sauny, basenów czy łaźni tureckiej. Na rzeźbę dla chętnych siłownia. Oczyszczający Hammam płatny tak jak inne wybrane dodatkowe zabiegi. BASENY I PLAŻA - z leżakami tu i tu nie ma problemów . Ze względu na porę roku drewniane molo zamknięte ale przejść się można . Będąc nad morzem przy pięknej pogodzie nie wyobrażamy sobie z żoną aby nie popływać. Morze cieplejsze jeszcze niż Bałtyk latem.. WIECZORAMI Music life w Othello Bar 21.00 - można posłuchać klasyki światowej muzyki ( codziennie inni wykonawcy) lub wybrać się na Disco w Salamis Club 23.00-02.00. Lubimy taniec, muzykę więc korzystaliśmy :) Dla szukających dodatkowej zabawy i wrażeń Casino. Oczywiście byliśmy. REZYDENT - p.Mateusz jeden z najlepszych z jakim mieliśmy do czynienia na przełomie kilkunastu lat. Pomocny i chętnie doradza. Wielokrotnie można go zobaczyć w hotelu a napewno na dyżurach w pn,śr,pt 14.00-15.00. Profesjonalnie i z zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy. Oferowanie i opis wycieczek to temat końcowy godzinnego spotkania wstępnego. TOWARZYSTWO międzynarodowe. Liczna grupa Polaków nawet z malutkimi dzieciakami. O dziwo Rosjan NIET. Reasumując Fantastyczny wypad na Cypr północny do SALAMIS BAY CONTI poleciłbym szczerze wszystkim bez względu na wiek. Zawsze znajdą się Malkontenci ale tych trzeba brać przez pół... albo nawet przez dziesięć... W sezonie letnim dla chętnych dodatkowe atrakcje (aqapark, animacje, inne sporty wodne, plażowe). Ponieważ często korzystamy z Last Minute to cena rewelacyjna!!! za niezapomniane wrażenia i jakość usług. Wyjeżdżaliśmy gdy hotel był już w świątecznych klimatach przy +20 wieczorową porą. SUPER WCZASY ! Rex

Pobyt: Listopad 2019

• Zalety Hotel duży wyposażony w sklepy baseny saunę restauracje bary. Plaża prywatną przy hotelu wspaniałe. Pogoda na 5, zieleń i kwiaty wokół hotelu czarująca. Wejście do pokoju hotelowego super dużo przed czasem brawo.

Jesteśmy z mężem oboje bardzo zadowoleni. Obsługa, jedzenie, udogodnienia i ogromną życzliwość ludzi.

Jerry

• Zalety Byliśmy w tym hotelu w lipcu 2019. Rodzina z 2 dzieci. Było... Super... To chyba najlepszy hotel w jakim byliśmy (a jeździmy co roku od 10 lat). Podobało nam się praktycznie wszystko. Pokój super, duży, z balkonem, łazienka z prysznicem w płytkach - generalnie wszystko bardzo dopracowane ze szczegółami. Posiłki - pycha... Każdy znajdzie coś dla siebie. Od bardzo dużego wyboru owoców po pieczoną kaczkę czy owoce morza... Ale absolutnie maksymalna ocena za animacje... Ekipa animatorów dawała radę. Bez nachalnosci, ale - jeżeli ktoś tylko chciał - nie sposób było się nudzić... Chętnie tam wrócimy...
    • Wady W zasadzie są 2 wady - jeżeli chcesz wyjść poza hotel - trzeba jechać do miasta busem hotelowym, bądź wykupić wycieczkę - w okolicach hotelu nic nie ma. Druga wada... W zasadzie to nie wada hotelu, ale tureckiej części Cypru... Połączenia telefoniczne tylko i wyłącznie przez Turcję. Nie ma możliwości dodzwonienia się przez grecką telefonię - o czym nikt nie informuje... Niby Cypr jest w EU, ale część Turecka jest zagluszana przez nadajniki z Turcji... Można mocno się zdziwić po powrocie - gdy przyjdzie rachunek tel...