Opinie o hotelu Salamis Bay Conti
Cypr / Cypr Północny

Salamis Bay Conti: beach bar, sport i rekreacja, plaża

• Udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych: brodzik, plac zabaw, animacje w ramach mini klubu, opiekunka (płatne).
  • Bogata oferta rekreacyjna: aerobik, szachy, sauna, łaźnia, siłownia, szkoła nurkowania (za opłatą).
  • Dobra infrastruktura: punkt wymiany walut, kasyno, mini market, sklep z biżuterią, usługi concierge.
  • Wylot z Krakowa All Inclusive
  • Wylot z Wrocławia Ultra All Inclusive

Łukasz
    Pobyt: Styczeń 2020

• Zalety Duży przestronny hotel, wi-fi dostępne za darmo na terenie całego obiektu.

Byliśmy z dwójką dzieci i jesteśmy mega zadowoleni. Wspaniałe jedzenia, wszystkiego pod dostatkiem. Miła obsługa. Pokoje czyste, zadbane, sprzątane codziennie. Lodówka uzupełniana na bieżąco.

Ann
    Pobyt: Listopad 2019

• Zalety Bardzo duży hotel wraz z basenami zewnętrznymi i wewnętrznymi, siłownia i sauny. Bardzo dobre jedzenie i obsługa kelnerska. Pokoje sprzątane codziennie wraz z uzupełnianiem lodówki o wodę nawet w sezonie zimowym.
    • Wady pobliska okolica uboga w sklepy, restauracje.

Hotel z wieloma atrakcjami np. baseny, siłownia, sauny. Bardzo dobre jedzenie i przyjemne tarasy z widokiem na morze. Piękne molo na spacery. Bar i stołówka duża z wieloma przekąskami i napojami. Wspaniała obsługa kelnerska i hotelowa (bez nachalności). Otoczenie kompleksu hotelowego bardzo przyjemne.

REX
    Pobyt: Listopad 2019

• Zalety Same plusy pod każdym względem, nic ująć nic dodać :)

Witam wszystkich pozytywnie nastawionych i sceptyków! Z końcem listopada byliśmy na wypadzie po raz pierwszy. To świetny okres na łapanie promieni słonecznych (a trafiliśmy Rewelacyjnie 21-25 st) połączonym ze zwiedzaniem aktywnym wypoczynkiem w dzień i w nocy..! SALAMIS BAY CONTI (Hotels Resort @ Casino) od początku nas zaskakiwał in plus. Wiedziałem czego możemy się spodziewać bo robię skrupulatną selekcje z pośród dziesiątek hoteli swoimi sprawdzonymi metodami. A na wstępie dla naszych rodaków mających wykupione AL w kraju hotel SBC oferuje ULTRA AL gratis !!! ( oferta 01.11.2119r - 30.03.2020r). Jedzonko, napoje, drinki w godzinach 6.00 rano - 2.00 w nocy. Od razu jest przydatne bo po przyjeździe z lotniska i zakwaterowaniu można było zjeść o... 0.30 ! Cypr to bardzo bezpieczne miejsce na wypoczynek. Jeśli chodzi o KASĘ to brać tylko walutę - kurs Euro w hotelu 6 Lty, w kantorach miastowych 6,2 -6,3. Nie kupować w Polsce lirów tureckich! Nawet płatności kartą nieopłacalne.. WIFI free nawet na plaży co jest rzadkością a fanów telefonów i aplikacji z pewnością zadowoli i usatysfakcjonuje. KUCHNIA turecka z elementami cypryjskiej. B.duży wybór surówek i sałatek. Białego i czerwonego mięsa przyrządzanego w przeróżny sposób pod dostatkiem. Zwłaszcza, że menu gorących dań się zmienia. Warto zaglądać do Corner Grill ( w rest.gł. Selcuk głęboko po prawej) Jeśli ktoś piszę, że jadł cały czas kabab bo nie było co.. to poprostu ściemnia ! Mnóstwo słodkości-dla nas the best małe eklerki :) Piwo Carlsberg, Tuborg. Napoje butelkowane. Prawie wszystkie importowane trunki w cenie ale trzeba się konkretnie określić czy się chce Johnnie Walker czy turecki specjał..np w Lobby Bar. Dla odmiany polecam wizytę w CHINA FOOD- rezerwacja 5 E / os. Można pokosztować chińszczyzny , zjeść łososia. POKOJE- zakwaterowani byliśmy wysoko w budynku głównym z widokiem na morze. Z balkonu widać wschody i zachody słońca! Tak 2 w 1 !!! Pokój ładnie urządzony z nową łazienką. Kosmetyki, woda uzupełnianie, 1-szy mini bar gratis. Ręczniki na bieżąco wymieniane. W ogóle sprytnie jest zachowana architektura lat siedemdziesiątych (np.kl.schodowa, drzwi przejściowe w korytarzu). Generalnie wszędzie czyściutko. OBSŁUGA pomocna, szybka, zwinna i dyskretna co jest też ważne. Można się dogadać w kilku językach. OKOLICA spokojna na uboczu (wystarczy zerknąć na mapę satelitarną lub poczytać opinie). Dla jednych minus a dla drugich plus. W całym resorcie mnóstwo pięknej i zadbanej zieleni. Niektóre kwiaty i krzewy dalej kwitną.. WYCIECZKI- można na miejscu wynająć auto lub tak jak my zdecydować się na wycieczki zwłaszcza, że p.Małgorzata przewodniczka świetnie opowiada o nieznanych faktach historii Cypru połączone z wiedzą o Rzymie, Grecji. FAMAGUSTA (25 E /os). Wszystko w cenie. Po drodze klasztor św.Barnaby i starożytna Salamina. Drugą wyprawę, którą wybraliśmy to portowa KYRENIA (45 E / os) to również strzał w "10" jesienią. W drodze zobaczyliśmy zamek św. Hilariona (zalecam obuwie sportowe choć w innych da się rade), Opactwo Bellapais w uroczym miejscu. Przerwa na obiad w hotelu "Pia Bella" oczywiście w cenie tak jak bilety wstępu. Wiem, że półwysep Karpaz jest dziewiczy i nieznany ale uważam , że w okresie wiosenno-letnim jest piękniejszy. SPA WELLES@FITNESS CLUB - odnowa biologiczna wręcz wskazana. Można skorzystać z sauny, basenów czy łaźni tureckiej. Na rzeźbę dla chętnych siłownia. Oczyszczający Hammam płatny tak jak inne wybrane dodatkowe zabiegi. BASENY I PLAŻA - z leżakami tu i tu nie ma problemów . Ze względu na porę roku drewniane molo zamknięte ale przejść się można . Będąc nad morzem przy pięknej pogodzie nie wyobrażamy sobie z żoną aby nie popływać. Morze cieplejsze jeszcze niż Bałtyk latem.. WIECZORAMI Music life w Othello Bar 21.00 - można posłuchać klasyki światowej muzyki ( codziennie inni wykonawcy) lub wybrać się na Disco w Salamis Club 23.00-02.00. Lubimy taniec, muzykę więc korzystaliśmy :) Dla szukających dodatkowej zabawy i wrażeń Casino. Oczywiście byliśmy. REZYDENT - p.Mateusz jeden z najlepszych z jakim mieliśmy do czynienia na przełomie kilkunastu lat. Pomocny i chętnie doradza. Wielokrotnie można go zobaczyć w hotelu a napewno na dyżurach w pn,śr,pt 14.00-15.00. Profesjonalnie i z zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy. Oferowanie i opis wycieczek to temat końcowy godzinnego spotkania wstępnego. TOWARZYSTWO międzynarodowe. Liczna grupa Polaków nawet z malutkimi dzieciakami. O dziwo Rosjan NIET. Reasumując Fantastyczny wypad na Cypr północny do SALAMIS BAY CONTI poleciłbym szczerze wszystkim bez względu na wiek. Zawsze znajdą się Malkontenci ale tych trzeba brać przez pół... albo nawet przez dziesięć... W sezonie letnim dla chętnych dodatkowe atrakcje (aqapark, animacje, inne sporty wodne, plażowe). Ponieważ często korzystamy z Last Minute to cena rewelacyjna!!! za niezapomniane wrażenia i jakość usług. Wyjeżdżaliśmy gdy hotel był już w świątecznych klimatach przy +20 wieczorową porą. SUPER WCZASY ! Rex

Pobyt: Listopad 2019

• Zalety Hotel duży wyposażony w sklepy baseny saunę restauracje bary. Plaża prywatną przy hotelu wspaniałe. Pogoda na 5, zieleń i kwiaty wokół hotelu czarująca. Wejście do pokoju hotelowego super dużo przed czasem brawo.

Jesteśmy z mężem oboje bardzo zadowoleni. Obsługa, jedzenie, udogodnienia i ogromną życzliwość ludzi.

Jerry

• Zalety Byliśmy w tym hotelu w lipcu 2019. Rodzina z 2 dzieci. Było... Super... To chyba najlepszy hotel w jakim byliśmy (a jeździmy co roku od 10 lat). Podobało nam się praktycznie wszystko. Pokój super, duży, z balkonem, łazienka z prysznicem w płytkach - generalnie wszystko bardzo dopracowane ze szczegółami. Posiłki - pycha... Każdy znajdzie coś dla siebie. Od bardzo dużego wyboru owoców po pieczoną kaczkę czy owoce morza... Ale absolutnie maksymalna ocena za animacje... Ekipa animatorów dawała radę. Bez nachalnosci, ale - jeżeli ktoś tylko chciał - nie sposób było się nudzić... Chętnie tam wrócimy...
    • Wady W zasadzie są 2 wady - jeżeli chcesz wyjść poza hotel - trzeba jechać do miasta busem hotelowym, bądź wykupić wycieczkę - w okolicach hotelu nic nie ma. Druga wada... W zasadzie to nie wada hotelu, ale tureckiej części Cypru... Połączenia telefoniczne tylko i wyłącznie przez Turcję. Nie ma możliwości dodzwonienia się przez grecką telefonię - o czym nikt nie informuje... Niby Cypr jest w EU, ale część Turecka jest zagluszana przez nadajniki z Turcji... Można mocno się zdziwić po powrocie - gdy przyjdzie rachunek tel...

Olivies

• Zalety Piękne polożenie, woda czysta w morzu
    • Wady W listopadzie nie działają wszystkie baseny , zjeżdżalnie dla dzieci nieczynne, bar przy plaży nie czynny pomimo pieknej słonecznej pogody. Pokój w willi de luxe przeokropny, brudny, wiszą pajęczyny, biegają mrówki i inne insekty, suszarka nie działa -jest ona jedną suszarką na 2 łazienki, nie mozna włączyć swojej gdyż brak jest gniazdek, są zasilikonowane, nie można włączyć również prostownicy, nie działa światło, kabina prysznicowa cieknie, wanna z hydromasażem również nie działa,uchwyty na baterię urwane, wszędzie pełno kurzu, wieczorem okropny odór, zielen jest podlewana szambem, na okolo wszędzie ptasie dochody.

Nie polecam bardzo, napewno to nie jest 5* mocno zawiodłam się

Bożena

Do hotelu nie mogę się , ale co do ochrony to mam wiele uwag .Na stołówce po śniadaniu skradziono mi telefon . Zorientowałam się po 5 minutach . Na moją prośbę o wgląd w nagrania z kamer uzyskałam odmowę . Po 2 godzinach kierownik ochrony poinformował mnie , że na stołówce nie miałam telefonu .Tylko nie wiedział , że moje zdjęcia robione podczas tego poranka na śniadaniu logowały się w chmurce . Miałam zbity dowód - ale nikt dalej nie chciał ze mną dalej ciągnąć tego tematu . Za kilka godzin miałam wylot . Ale kelner , który ogarniał nasze stoliki - zniknął .

Pobyt: Listopad 2019

• Zalety Piękne pokoje, prywatna plaża, animacje dla dzieci i dorosłych, cieplutkie morze, czyściutko jest wszędzie nawet w łazienkach na plaży!!!
    • Wady Nie ma się do czego przyczepić

Byłam w tym hotelu w lipcu 2019 roku. Wspaniałe miejsce dla rodzin z dziećmi ale nie nadaje się dla tych co chcą sobie wieczorem skoczyć na tak zwane miasto. Hotel jest na totalnym odludziu, za płotem nie ma nic wartego zobaczenia. Hotel składa się z kilku budynków, wszędzie wysoki poziom. Dwa duże baseny z ciepłą wodą, w jednym zjeżdżalnie których pilnuje ratownik - naprawdę panowie pilnują bezpieczeństwa. Restauracja bardzo duża, nigdy nie miałam problemu żeby znaleźć stolik pomimo tak dużej ilości ludzi. Posiłki smaczne i ciepłe, każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo dużo animacji dla dzieci i dorosłych, hotel staje na głowie żeby ludzie się nie nudzili i codziennie jest coś innego. Plaża może nie jest duża ale za to wypełniona po brzegi bezpłatnymi leżakami. W podziemiach hotelu koło recepcji jest market więc jak ktoś nie pojedzie na płatną wycieczkę to tam może sobie kupić pamiątkę. Obsługa bardzo sympatyczna zwłaszcza panie sprzątaczki które naprawdę dobrze wykonują swoją pracę, pokój był sprzątany codziennie bardzo dokładnie, ręczniki codziennie świeże. Cudowne miejsce do którego na pewno wrócę!!!

• Zalety super położenie nad samym morzem z ciepłą i czyściutką wodą , super baseny, super jedzenie , pokoje ładne i czyste, wyposażone we wszystko co potrzebne, bardzo sympatyczna obsługa, piękny zadbany teren
    • Wady kiepskie otoczenie wokół hotelu, puste pola i dwa sklepiki, troszkę małe balkony

W hotelu byłam we wrześniu, cudna pogoda, wspaniałe cieplutkie morze. Baseny super , brak tłoku w basenie i nie ma problemu z leżakami. Pokoje bardzo ładne, czyste. Jeśli nie wywiesisz zakazu, codziennie sprzątane. W restauracji zawsze wolne stoliki a jedzenie różnorodne i bardzo smaczne... a desery śnią mi się do dziś . Plaża czysta, piaszczysta z łagodnym bardzo wejściem do morza. Wspaniały pomost z mnóstwem leżaków i barkiem. Na prawdę wspaniały hotel, jedynie spacerować nie ma gdzie ( tylko plażą warto pochodzić, np. do ruin Zeusa ) ponieważ wokół hotelu pustkowie. Polecam wycieczkę do Famagusty , na stare miasto. Ogólnie wspaniały wypoczynek, polecam wszystkim.

• Zalety czysty, elegancki, najlepsza obsługa

Jestem zadowolona z pobytu, polecam wszystkim wymagającym