Wspaniały17 opinii100% poleceń
8.9
5 220 zł

5 190

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyIndieIndie w pigułce

Indie w pigułce

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK247690
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK247690
1/31

Opis oferty

Organizator: Ecco TravelKod oferty: WAK247690

Region

Indie

Opis

DELHI - JAIPUR - FATEHPUR SIKRI - AGRA - DELHI
Dzień 1. Warszawa - Delhi. Wylot z lotniska Chopina do Delhi.
Dzień 2. Delhi (trasa około 45km). Przylot do Delhi na międzynarodowe lotnisko im. Indiry Gandhi. Transfer do hotelu i czas wolny na odpoczynek. Po południu, dla chętnych wycieczka do Kompleksu Świątyń Akshardham (dodatkowo płatne na miejscu u pilota). Nowoczesny i zarazem tradycyjny, olbrzymich rozmiarów kompleks został oddany do użytku w listopadzie 2005 roku. Jest to zapierający dech w piersiach kompleks finezyjnie zdobionych budowli, które tradycją i architekturą nawiązują do ponad trzydziestowiecznej tradycji hinduizmu. Przy budowie zastosowano tradycyjny, w północnych Indiach, marmur i czerwony piaskowiec, obrabiane w pięciu różnych stylach architektonicznych - z Radżastanu, Orrisy, Gudżaratu oraz z elementami mogolskimi i dżinijskimi. Wszystko postawione i dopracowane w rekordowo krótkim okresie 5 lat. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 3. Delhi (trasa około 35km). Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Indii, olbrzymiego miasta historycznie podzielonego na starą i nową cześć. Zwiedzanie zaczniemy od Starego Delhi, wybudowanego w czasach mogolskich, zwanego też Szahdżahanabadem. Dzisiaj stanowi ono centrum delijskich muzułmanów, dlatego pierwszym punktem programu będzie Jama Masjid (Meczet Piątkowy), największy meczet w Indiach. Później przejażdżka rikszami po wąskich i nadal klimatycznych uliczkach Starego Delhi. Zobaczymy także sąsiadujący z meczetem Czerwony Fort (tylko z zewnątrz) i udamy się do Raj Gath - miejsca kremacji Mahatmy Gandhiego. Następnie przemieścimy się do tzw. Nowego Delhi, wybudowanego na początku XX w. przez Brytyjczyków, jako centrum administracyjne kolonialnych Indii. Zobaczymy między innymi przyległe, bliźniacze budynki Sekretariatów, Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz przejedziemy w pobliżu Bramy Indii, stanowiącej okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych na wszystkich frontach I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich. W dalszej części dnia odwiedzimy grobowiec Humayuna uznawany za architektoniczny pierwowzór słynnego Taj Mahal. Na koniec dnia zwiedzimy Gurdwarę Bangla Sahib - największą i najważniejszą w Delhi świątynię sikhijską. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 4. Delhi - Jaipur (trasa około 260km, przejazd około 6 godzin). Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przedpołudniem odwiedzimy Kutb Minar - najwyższy ceglany minaret w Indiach, który wraz z okolicznymi zabytkami wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z Delhi udamy się w kierunku Radżastanu, do miejscowości Jaipur. W miarę możliwości czasowych, przed zakwaterowaniem w hotelu w Jaipurze, złożymy wizytę w miejscowej "drukarni tekstyliów". Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.
Dzień 5. Jaipur (trasa około 30km). Rankiem, po śniadaniu, udamy się do Fortu Amber, którego pierwszy dziedziniec zdobędziemy na słoniach. XI-wieczny fort jest doskonale umiejscowioną, mocno obwarowaną Radżpucką fortyfikacją, a jednocześnie przez długi czas był główną siedzibą bogatego rodu spod znaku słońca. Niewątpliwe najpiękniejsze budowle to Brama Ganesi oraz Shish Mahal - zdobiony tysiącami kawałków luster. W dalszej części dnia wrócimy w obręb murów XVIII-wiecznego miasta Jaipur, zwanego też Różowym Miastem. Zwiedzimy obecną siedzibę Radży Jaipuru - Pałac Miejski oraz sprawdzimy aktualny czas słoneczny na olbrzymich kamiennych przyrządach astronomicznych w Jantar Mantar. Kolejna nazwa Jaipuru to Miasto Klejnotów, z bogactwa których i ich doskonałej obróbki miasto słynie, więc będąc tam nie można pominąć krótkiego pokazu ręcznej obróbki kamieni szlachetnych. Zwiedzając Jaipur na pewno też zrobimy sobie zdjęcia przy Hava Mahal (Pałacu Wiatrów) oraz Jal Mahal (Pałacu na Wodzie). Po południu czas wolny. Chętni będą mogli (za dodatkową opłatą) odwiedzić urokliwie położoną, pomiędzy okolicznymi wzgórzami Galta Ji. Wielowiekowy kompleks świątyń nawiązuje do żyjącego tu około 2500 lat wcześniej Pana Galta - mistyka, mędrca, cudotwórcy. Oprócz wielu funkcjonujących świątyń, poświęconych różnym hinduskim bogom oraz świętych basenów ablucyjnych, wielką atrakcją Galty są stada małp zamieszkujące na stałe te tereny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 6. Jaipur - Fathepur Sikri - Agra (trasa około 260km, około 6 godzin). Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Agry. Po drodze zwiedzanie pozostałości miasta Fatehpur Sikri. Miasto wybudowane w 1569 roku, przez najwspanialszego mogolskiego cesarza Akbara, tak jak szybko powstało, tak samo szybko zniknęło, przez co określane jest mianem wymarłego, opuszczonego miasta. Dzięki kaprysowi Wielkiego Cesarza, który chciał mieszkać blisko Salima Chisti, lokalnego mędrca, możemy dzisiaj spacerować po olbrzymim, świetnie zachowanym kompleksie pałacowym z czasów świetności imperium mogolskiego w Indiach. Przejdziemy przez kolejne dziedzińce pałacowe odwiedzając między innymi Diwan-i-Am (dziedziniec audiencji publicznych), Diwan-i-Khas z monumentalną kolumną, gdzie znajdował się tron (pawilon audiencji prywatnych), pięknie zdobiony Pawilon Tureckiej Sułtanki oraz okazały Pałac Jodhabai. Nocleg i obiadokolacja w Agrze. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) możliwość uczestnictwa w wieczornym spektaklu teatralnym Taj Show opowiadającym niezwykle wzruszającą historię powstania słynnego Taj Mahal, które odwiedzimy w kolejnym dniu.
Dzień 7. Agra - Delhi (trasa około 220km, 4-5 godzin). Wczesnym ranem, przed śniadaniem udamy się do jednego z Siedmiu Cudów Świata - słynnego Taj Mahal. Bajeczny, olbrzymi grobowiec zbudowany z białego marmuru, inkrustowanego mnóstwem kamieni szlachetnych i półszlachetnych, uznawany jest za świadectwo wielkiej miłości cesarza Shahjahana do najukochańszej żony Mumtaz Mahal. Jego budowa trwała 22 lata, od 1631 do 1653 r. i pochłonęła znaczną cześć cesarskiego skarbca. Obejrzymy go w pełnym majestacie i otoczeniu mogolskich ogrodów. Po wizycie w Taj Mahal powrót do hotelu na śniadanie. W dalszej części dnia odwiedzimy Czerwony Fort - zespół budowli fortecznych i pałacowych pochodzący z czasów cesarza Akbara. Fortyfikację ukończono w 1565 roku, jednak jako główna siedziba władców mogolskich była wielokrotnie przebudowywana wewnątrz. Dzięki temu do dziś zachował się cały kompleks pałacowy, którego poszczególne części reprezentują różne style i nazwane są od imienia mogolskiego władcy, który je przebudowywał. W środku dnia, w miarę dostępności czasowej, będziemy mieli okazje zapoznać się z kontynuowanymi od czasów budowy Taj Mahal tradycyjnymi metodami inkrustacji marmurów. Popołudniu powrót do Delhi. Po przyjeździe do Delhi zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Obiadokolacja w hotelu. W zależności od rozkładu lotu wylot do Polski w nocy z dnia 7/8 lub w dniu 8 rano. Zakwaterowanie w hotelu do momentu transferu na lotnisko.
Dzień 8 (15). Przylot na lotnisko w Warszawie. Osoby wybierające opcję przedłużenia o pobyt na Goa lub w Emiratach Arabskich, tego dnia wylecą do wybranego hotelu i po 8 dniach wypoczynku powrócą do kraju.
UWAGA!

Należy pamiętać, że Indie to fascynujący i egzotyczny kraj, co oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnymi uciążliwościami podróży. Dla Państwa komfortu staramy się bardzo, aby standard zakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjęte normy hoteli 3, jednak nie mamy wpływu na słaby stan indyjskich dróg i uciążliwości związane z długimi przejazdami.

UWAGA: Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie.

Wyposażenie

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. W przypadku pytań prosimy o kontakt.

świadczenia

Cena zawiera
przelot Polska - Delhi - Polska liniami rejsowymi bezpośrednio lub z przesiadkamiopłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie w hotelach 3-4 w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją i/lub wentylatorami przysufitowymi, wczesne zakwaterowanie w hotelu drugiego dnia programu, w zależności od godziny przylotu do Delhi, oraz późne wykwaterowanie z hotelu w ostatnim dniu wycieczki, wyżywienie: śniadania i obiadokolacjetransport klimatyzowanym autokarem na trasie wycieczkizwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu)serwis wykwalifikowanego polskiego pilotaprzelot wewnętrzny, pobyt w wybranym hotelu na Goa oraz transfer lotnisko - hotel - lotnisko dla osob wybierających opcję przedlużenia z pobytem na Goa

Dodatkowo płatne

Obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 185 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki, dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowanaopłaty za fotografowanie i filmowanie ok. 10 USD/oskoszty wycieczek fakultatywnych:

• Kompleks Świątyń Akshardham - ok. 25 USD/os.

• Galta Ji – ok. 15 USD/os.

• Taj Show - od 40 USD/os.
koszty wizy indyjskiejmiejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

Obsługa na miejscu

W jęz. polskim

Informacje wizowe

1. Za pośrednictwem Ecco Travel.

Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os + koszt wizy 180 PLN/os. W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji konieczne jest wypełnienie wniosku wizowego online oraz załączenie w nim skanu wymaganych dokumentów: paszportu (pdf, min. 10KB, max. 300 KB) oraz zdjęcia w kolorze (jpg, min. 10 KB, max. 1mB).

Obowiązkowo, przed wysłaniem dokumentów do działu wizowego należy zgłosić do rezerwacji usługę pośrednictwa.

WAŻNE: W przypadku zakupu ofert Last Minute, istnieje konieczność skonsultowania możliwości pośrednictwa z Ecco Travel.

Wniosek wizowy: https://ssl.eccoholiday.com/reservation_et/wiza_indie.php

Uprzejmie prosimy

• Otworzyć paszport na stronie ze zdjęciem oraz zeskanować OBYDWIE STRONY

• Nie skanować dokumentów do góry nogami oraz bokiem

• Jako oryginał do scanu zdjęcia używać zdjęcia kolorowego zrobionego u fotografa (z twarzą na wprost, na jasnym tle), a nie zdjęcia z paszportu

• Podawać w nagłówku wniosku prawdziwą datę wyjazdu oraz wpisywać rzeczywistą ważność paszportu (paszporty dzieci ważne są max. 5 lat)

Wniosek można wypełnić i przesłać najpóźniej na 14 dni roboczych przed wylotem.

Uzyskana w drodze pośrednictwa wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy.

UWAGA: Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu z wyjazdu oraz wiza.

2. Samodzielnie za pomocą systemu e-wiza.

Do 96h przed wylotem istnieje możliwość otrzymania e-wizy w cenie zgodnej z cennikiem + opłata za transakcję kartą ok. 2 USD *, bez konieczności wysyłania dokumentów do Warszawy. W celu otrzymania e-visy należy wypełnić wniosek wizowy na stronie

https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.htmlhttps://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html oraz dołączyć podczas wypełniania wniosku: zdjęcie w kolorze w formacie jpg i skan paszportu (strona ze zdjęciem) w formacie pdf oraz opłacić e-wizę przy pomocy karty kredytowej lub debetowej.

• wysokość opłaty może ulec zmianie w zależności od banku, który wydał kartę

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacje
Wylot
WAW · 09.11 (Śr.)Warszawa - Chopin
DEL · 09.11 (Śr.)Delhi
Godziny lotu podamy później
Przylot
DEL · 16.11 (Śr.)Delhi
WAW · 16.11 (Śr.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
10 432 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

660
za 1 auto
1 auto
Data od
09.11.2022
Data do
16.11.2022
660
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

280
za wycieczkę
280
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka10 432
Cena całkowita10 432
Zaliczka płatna teraz3 130
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Opinie dodane przez

marzena
Marzec 2020 ·

Grupa znajomych

Dodano: 13.03.2020
10
Cudowna wycieczka, która pokazała co może zrobić świetny program plus profesjonalny przewodnik! W ciągu tych kilku dni odkryliśmy piękno Złotego Trójkąta oczarowani opowieściami Ani , która w sposób absolutnie profesjonalny przybliżyła nam ten kraj. Jej zaangażowanie ,lekkość opowiadania , humor,wyprawy poza utartym szlakiem ubudziły- jestem pewna ,że nie tylko u mnie- miłość do Indii. Aniu jeszcze raz dziękuję !!! Jeżeli chodzi o sam program : w krótkim czasie dzięki świetnej organizacji udało nam się bardzo dużo zobaczyć nie czując przy tym zmęczenia . Autokar był przez cały pobyt do naszej wyłącznej dyspozycji , rzeczy w nim były pilnowane non stop . Hotele w Delhi i Jajpurze na wysokim poziomie . Posiłki to kuchnia indyjska - jednym smakuje , innym mniej , ale trudno żeby Indusi karmili nas schabowymi czy pierogami ruskimi;). Kraj poznaje się również przez kubki smakowe;) Jeszcze raz: wyjazd był niesamowity a Ani i jej pomocnikom należą się wielkie brawa !!!!
Zalety-profesjonalna , cudowna , zawsze uśmiechnięta Ania - program -
Wadyza krótko ;)

Dorota
Luty 2020 ·

Para

Dodano: 21.02.2020
7.2
Program wycieczki trochę rozciągnięty- pierwszy dzień po przylocie nie było nic (ew. Wycieczka fakultatywna) a drugiego dnia zwiedzaliśmy od świtu do nocy. W Delhi trochę punktów zupełnie bez sensu ( np.miejsce kremacji Gandhiego) na które schodziło masę czasu na dojazd. Wspaniała wycieczka na rikszach w Starym Delhi. Podczas całej wycieczki sporo wizyt w punktach, gdzie pokazywano procesy wytwórcze a później zachęcano do zakupu po zawyżonych cenach. Ale musu nie było, i wbrew pozorom niektóre z tych wizyt były bardzo interesujące, a co do cen można było się targować. Wszędzie należy się targować. Na lunche byliśmy wywożeni do restauracji na odludziu gdzie za ok 10$ /os można było zjeść coś z kuchni indyjskiej. W innych mijanych restauracjach ceny były dużo niższe. W Indiach za pokazanie "gwiazdki na suficie" oczekują napiwku. Napiwki są za wszystko. Dobrze zaopatrzyć się w banknoty 10 i 100 rupii. Ogólnie wyjazd uważam za udany.
ZaletyAutokar do dyspozycji naszej wycieczki, można było zostawić swoje rzeczy, Pani pilot -Ania , szybko złapała dobry kontakt z grupą, wychodziła z własną inicjatywą, pomysłowa, potrafiła zainteresować grupę historią danego miejsca, ciekawie opowiadała. Super wycieczka na rikszach.
WadyZbyt drogie wycieczki fakultatywne, do niektórych obiektów położonych obok hotelu wstęp był bezpłatny a wycieczka kosztowała 25$/os. Hotele w Delhi i Jaipur standard w miarę ok, natomiast hotele w Agrze i Delhi przy lotnisku -masakra, brud i smród. Wszystkie hotele położone na wygwizdowie.

Damian
Luty 2020 ·

50+

Dodano: 04.03.2020
8.6
W pierwszy dzień po przylocie jest w programie odpoczynek albo wycieczka fakultatywna (Kompleks Świątyń Akshardham - ok. 25 USD/os.), wydaje się że nic innego z programu nie udało by się tego dnia zrealizować. Następny dzień jest najbardziej intensywny w całej wycieczce, choć są miejsca które nie warto oglądać lub ogląda się je z okna przejeżdżającego autokaru (parlament indyjski). Z inicjatywy przewodniczki warto zobaczyć na pewno świątynię Lotosu. W starym Delhi można zrobić zakupy na bazarze w sklepie polecony przez przewodniczkę z przyprawami (chicken masala 100gram za 300rupii) i herbatami (assam tea 50gram za 250rupii). W 3 dniu w drodze do Jaipuru jest postój w restauracji na odludziu gdzie jest dość drogo, więc albo płacisz i jesz albo chodzisz głodny. W samym Jaipurze wizytujemy w sklepie ręcznej obróbki kamieni szlachetnych - najpierw jest degustacja rumu a potem zakup biżuterii. Następnego dnia trzeba być mocno asertywnym bo na każdym kroku miejscowi będą chcieli nam sprzedać wszystko co mają, od fortu amber, przez pałac na wodzie do pałacu wiatrów gdzie nie dajcie się nabrać na hasła \\\'\\\'TANIEJ NIŻ W BIEDRONCE\\\'\\\' bo w rzeczywistości będzie 5 razy drożej. Tego dnia mamy wizytę w \\\"drukarni tekstyliów\\\" gdzie jest pokaz tkania dywanu, degustacja rumu i zakup dywanów lub innych materiałów czy ubrań np. SARI. Potem obiad w restauracji poleconej przez przewodniczkę. Kolejnego dnia w drodze do Agry również zatrzymamy się na obiedzie w restauracji na odludziu, tutaj obiad będzie kosztował 600 rupii od osoby. W Agrze z inicjatywy przewodniczki dla ludzi o mocnych nerwach będzie zorganizowana wycieczka tuktukami za 15$ do krematorium, gdzie będzie się można przyjrzeć ostatniemu pożegnaniu zmarłego. Następnego dnia odwiedzimy jeden z Cudów Świata, sklep z wyrobami z marmuru, będzie degustacja rumu i zakupy i oczywiście obiad za 600rupii, w tej restauracji wyznają zasadę KTO PIERWSZY TEN LEPSZY gdyż jedzenia tutaj zabrakło i niechętnie donosili większą ilość. Ogólnie wyjazd uznaję za udany i polecam go osobom, które chcą wyjechać pozwiedzać Indie, to wszystko co napisałem u góry jest wskazówką na co trzeba się przygotować. Sami oceńcie!!! Aha Pani przewodnik z Ecco Travel - Anna - ogarnęła 40 osobową grupę i całość wycieczki.
Zalety+ fakultet za 5$ - Świątynia Lotosu - z wyświetlanym filmem w języku polskim o budowie tej świątyni + wycieczka na rikszach po starym Delhi + fakultet za 15$ - Galta Ji - świątynia z małpkami + przejażdżka na słoniach + fakultet za 20$ - wieczorna wycieczka jeepami po Jaipurze z rumem na pokładzie + Tadż Mahal + pogoda - w lutym było naprawdę ciepło + kierowca autokaru - dawał sobie świetnie radę + woda, którą dostawaliśmy codziennie w autokarze + autokar klimatyzowany + osobisty, przenośny kantor w postaci indyjskiego przewodnika u którego można było w każdej chwili wymienić dolary na rupie po dobrym kursie
Wady- Raj Gath - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego - nic ciekawego - Gurdwara Bangla Sahib - świątynia sikhijska - turysta rozwałkowuje kawałek ciasta na chlebek naan w miejscowej jadłodajni - brak napojów (wody) do kolacji - raz były a raz nie w zależności od hotelu w którym nocowaliśmy -brak audio guidów - przewodniczka opowiadając nie używała mikrofonu więc żeby ją usłyszeć trzeba było stanąć przy niej - indyjskie hotele - tutaj każdy ma swoją wrażliwość na czystość i na standard wyposażenia - każdy z 4 hoteli był ok dało się przeżyć choć ? - INTERNET - ciężki temat, lepiej nie używać żeby się nie denerwować

Mirek i Justynka
Listopad 2019 ·

Para

Dodano: 18.11.2019
10
Witam Jesteśmy świeżo po powrocie z Indi z zoną. Indie ? czy warto ? jasne, że warto, kraj inny niż dotychczas poznane kraje Azjatyckie. Czy można się w Indiach zakochać? Pewnie tak, ale nich każdy oceni sam. Ogromnym atutem była przewodniczka ? Zosia Gącarzewicz. Osoba z ogromną wiedzą, profesjonalnym podejściem do gości, opowiadająca 100% przejazdów (a było ich dużo) tak jak by czytała ?bajkę dla dzieci? ? czyli ogromnie ciekawie. Dla organizatora daje 10 na 10, dla Zosi ? 1000 na 10 ???? Hotele ? ładne, czyste, dobrze zlokalizowane. Jedzenie ? śniadania i kolacje klastyczne, ale smaczne, obiady ? z karty ? rewelacyjne. Intensywność - nie można się nudzić, ale akceptowalnie dużo. Przez ogrom ciekawych miejsc mieliśmy wrażenie, że tygodniowy wyjazd trwał przynajmniej 2 tygodnie. Polecam
ZaletyPrzewodniczka, intensywność, zwiedzane miejsca, atrakcje dodatkowe wymyślone przez przewodniczę
Wadybrak

Małgorzata
Listopad 2019 ·

Para

Dodano: 18.01.2020
9.4
Szczerze polecamy wycieczkę, w szczególności przewodniczkę Zosię. Jest to profesjonalistka pełna pasji i zaangażowania . Niesamowite przygotowanie merytoryczne. Szeroka wiedza o wiedza o kraju, zwyczajach i ludziach. Potrafi ciekawie opowiedzieć zarówno o historii jak i współczesnej sytuacji w tym kraju.Pomocna i przyjacielska. Łatwo złapała kontakt z grupą.
Zaletyprogram, tępo dostosowane do każdego, hotele jak na warunki indyjskie na przyzwoitym poziomie, genialna przewodniczka
Wady.

Mapa

Pogoda

30°C
23°C
27°C
6

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Wymagane jest wypełnienie formularza: zobacz więcej.
Ubezpieczenie kosztów leczenia covidu-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie, o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID potwierdzający pełne szczepienie (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR najwcześniej 72 godziny przed podróżą- wynik należy wgrać podczas wypełniania formularza online. Zaświadczenie o wyniku testu musi być wystawione w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie o ile dziecko jest zaszczepione lub podróżuje pod opieką w pełni zaszczepionego opiekuna. W innym przypadku- PCR najwcześniej 72 godziny przed podróżą. Zaświadczenie o wyniku testu musi być wystawione w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR najwcześniej 72 godziny przed podróżą- wynik należy wgrać podczas wypełniania formularza online. Zaświadczenie o wyniku testu musi być wystawione w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Paszport ważnego przynajmniej 6 miesięcy po zakończeniu podróży, zawierający przynajmniej dwie wolne strony.
Obywatele polscy udający się do Indii są objęci obowiązkiem wizowym.

Indyjska e-wiza pozwala na wykonanie całej procedury wizowej online, w tym dokonanie płatności i wydruk wizy bez konieczności składania wizyty w konsulacie. Program obejmuje tylko osoby ubiegające się o wizę w następujących kategoriach: turystyka, biznes, udział w konferencji oraz w związku z leczeniem.

Program e-wiza obejmuje tylko osoby ubiegające się o wizę w następujących kategoriach: turystyka, odwiedziny, krótkoterminowa opieka medyczna, bądź krótkoterminowa podróż służbowa w celach biznesowych.

Ponadto, posiadacze e-wizy mogą przekroczyć granicę Indii przy wjeździe tylko na terenie 28 portów lotniczych: Delhi, Mumbai, Chennai, Kolkata, Thiruvananthapuram, Bengaluru, Hyderabad, Cochin, Goa, Ahmedabad, Amritsar, Gaya, Jaipur, Lucknow, Trichy, Varanasi, Calicut, Mangalore, Pune, Nagpur, Coimbatore, Bagdogra, Guwahati, Chandigarh, Visakhapatnam, Madurai, Bhubaneswar, Port Blair a także na terenie 5 portów morskich: Mumbai, Cochin, Mormugao, Chennai, New Mangalore.

Opuszczenie Indii z e-wizą jest możliwe w dowolnym punkcie granicznym, z wyłączeniem obszarów ograniczonego ruchu turystycznego, na które trzeba uzyskać osobne pozwolenie.
Szczegóły programu oraz opis procedury uzyskania e-wizy są dostępne na stronie: zobacz więcej.
Nie są wymagane żadne szczepienia.