0
17 467 zł

17 347

za osobę
Wakacje.plWczasyMadagaskarW rytmie mora, mora

W rytmie mora, mora

Zwiedzanie + wypoczynek
Kod oferty: WAK345739
Last minutePrzedsprzedaż
Kod oferty: WAK345739
1/9
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK345739

Opis oferty

Zakwaterowanie

Hotele/Logde o standardzie / - (7 rozpoczętych dób hotelowych). Lodge położone na terenach lub w pobliżu parków narodowych (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych).

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Hotele na objeździe nie mają klasyfikacji turystycznej. Pokoje wyposażone są w podstawowe wygody: łazienkę, czystą wypraną pościel, świeże ręczniki, mydło, papier toaletowy, toaleta (kompakt) w stylu europejskim.

Położenie

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora . Przelot do Antananarywy z przesiadką w jednym z portów europejskich. Zakwaterowanie w hotelu, lekka kolacja.

Dzień 2

Wczesny wyjazd (pakiety śniadaniowe) w kierunku południowym do Antsirabe przez typowy krajobraz gór i wschodnio-malgaski, bujny las deszczowy. Po drodze mijać będziemy wioski z typowymi trano gasy – domami lokalnej ludności charakterystycznymi dla centralnej części wyspy, położonymi wśród licznych, malowniczych pól ryżowych, kaskadowo ułożonych na zboczach. Miasto Antsirabe jest znane jako najchłodniejsze miejsce na Madagaskarze. Nazywane jest malgaskim Vichy, ze względu na znajdujące się tam wody termalne. Zobaczymy Kolumnę Niepodległości, kolonialny dworzec kolejowy, skąd niegdyś wyjeżdżał słynny viko-viko wynalazek firmy Micheline (krzyżówka autobusu z pociągiem). Ze względu na dużą ilość i różnorodność ryksz znane jest również jako malgaską stolicą ryksz. W trakcie zwiedzania możliwość przejażdżki słynnym „puss puss”, rykszą ciągniętą przez człowieka. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Ranomafana. (Trasa ok. 390km).

Dzień 3

Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Ranomafana – wpisanym na listę UNESCO w ramach lasów deszczowych Atisinanana. Jego teren stanowią wilgotne lasy równikowe. Powodem objęcia ochroną tego obszaru, było odkrycie w 1986 roku uznawanego już za prawie całkowicie wymarły gatunku lemura maki złoty. Występowanie tego zwierzęcia jest ściśle związane z obecnością specyficznych gatunków bambusów o dużej zawartości cyjanku, którego dzienna dawka z pożywienia tego lemura jest zabójcza dla innych zwierząt . Na terenie parku występuje 11 innych endemicznych gatunków lemurów, najczęściej widzianymi są: maki rudy, wari, lepilemur drobnozębny, sifaka diademowa, lemur brązowy i lemuria rdzawoczelna. Spotkać można też tenreka – kretojeża – niewielkie owadożerne zwierzątko oraz 12 gatunków kameleonów, w tym jednego z największych przedstawicieli tego rodzaju – kameleona lamparciego oraz najmniejszego – kameleona karłowatego (brookesia micra). Kameleon to wyjątkowy gad, który słynie ze zdolności chwytania ofiar językiem dwukrotnie dłuższym niż jego ciało oraz możliwości zmiany barwy pod wpływem natężenia światła, temperatury, co jest formą komunikacji z innymi osobnikami, wbrew obiegowej opinii nie jest to związane z chęcią upodobnienia do otoczenia. Przejazd w okolice Parku Narodowego Isalo. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 350km).

Dzień 4

Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Isalo, który jest najczęściej odwiedzanym parkiem na Madagaskarze, utworzonym w 1962 r. i obejmującym ponad 80 tys. ha. Podczas spaceru po parku (ok 2,5 - 3,5 godz.) przepięknym kanionem uformowanym z piaskowców, wyrzeźbionym przez deszcz, wiatr i słońce, będziemy wypatrywać lemurów katta, sifaki, lemura brązowego i lemurka myszatego. W Isalo występują również różne przykłady endemicznej fauny i flory: iguany, jaszczurki, kameleony, żółwie, a także pachypodium, aloesy i żyworódki. Na terenie parku proponujemy kąpiel w naturalnym basenie u podnóża Wodospadu Nimf. W drodze do rezerwatu Zombitse, mijać będziemy miasteczko Ilakaka, które od 1998 uchodzi za światową stolicę szafirów, ze względu na odkryte tam ich największe złoża. W rezerwacie zobaczymy niesamowite baobaby, z których słynie Madagaskar oraz endemiczną dla tego regionu florę i faunę. Teren parku obejmuje suchy las, bagna oraz sawannę. Powodem założenia parku była wyjątkowa różnorodność biologiczna, a przede wszystkim występowanie dużej liczby rzadko spotykanych gatunków ptaków np. madagaskarniczka reliktowego. W parku możemy spotkać zagrożony wyginięciem gatunek lemura sifaka. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Parku Narodowego Isalo. (Trasa ok. 160km).

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd w kierunku Fiaranantsoa. Po drodze zatrzymamy się w lokalnej wiosce ludności Bara lub Betsileo. Zobaczymy jak żyją na co dzień mieszkańcy zachodniej części wyspy. Następnie odwiedzimy rezerwat Anja, gdzie obserwować będziemy lemura katta jednego z najbardziej rozpoznawalnych gatunków, wyróżniającego się naziemnym trybem życia i charakterystycznym ubarwieniem ciała i ogona. Lemur katta został wypromowany przez bohatera cyklu filmów anonimowanych Madagaskar – popularnego króla Juliana. Tu również możliwość obserwowania różnych gatunków kameleona, w tym brookesia, czyli liścioleon rogaty, do złudzenia przypominający suchy liść. Po południu przejazd, gdzie od czasów kolonialnych jest uprawiana winorośl. Tradycja produkcji wina jest kontynuowana przez Malgaszy do dnia dzisiejszego, specjalnością jest wino szare. Możliwość obejrzenia lokalnej winnicy, degustacji i zakupu wina Obiadokolacja i nocleg w ok. Fianaratsoa (Trasa ok. 300km)

Dzień 6

Po wczesnym śniadaniu przejazd do stolicy wyspy Antananarivo. Po drodze zatrzymamy się w malowniczej miejscowości Ambositra, która słynie z wyrobów z drewna. Do wyrobu praktycznych misek, skrzynek i szachów oraz ozdobnych figurek używają najczęściej drewna palisandrowego. Czas na zakupy lokalnego rękodzieła, z którego słynie Madagaskar. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Antananarivo (Trasa ok. 400km).

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do stolicy Antananarivo. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od ulicy nazwanej na cześć Maurycego Beniowskiego, który był kolonizatorem Madagaskaru z ramienia armii francuskiej. Wjazd na wzgórze królewskie, górujące nad miastem ze wspaniałym panoramicznym widokiem na stolicę i okalające ją wzgórza. Tam znajduje się najbardziej charakterystyczny i znany budynek – Rova -Pałac Królowej, wpisany na listę UNESCO. Pagórkowata okolica, w której leży Tana (potocznie Antananarivo) jest pełna kontrastów. Czerwone, gliniane domy, kościoły na szczytach wzgórz, kręte uliczki i gwarne stragany, stojące naprzeciw nowoczesnych budynków i sklepów sprawiają, że Antananarivo jest jedną z najciekawszych stolic Afryki. Odwiedzimy też lokalny market Analakely – do 1997, kiedy to władze miasta zabroniły handlarzom rozkładania kramów na ulicy, okrzyknięty był największym targowiskiem na świecie. Możliwość zakupienia aromatycznych lasek wanilii. Przejazd do regionu Andasibe. Udamy się w kierunku wschodnim jednym z głównych szlaków wyspy, będziemy oglądać typowo wyżynny krajobraz, malowniczo zabarwiony rudą ziemią, polami ryżowymi i roślinnością tropikalną. Po drodze miniemy miejscowość Moramanga, która w 1947 r. stanowiła jeden z najważniejszych bastionów oporu malgaskiego przeciwko władzy kolonialnej Francuzów. Tego dnia zaproponujemy Państwu wycieczkę dodatkową na wyspę lemurów Vakona, gdzie można pogłaskać a nawet nakarmić te niesamowicie sympatyczne zwierzątka. Przed kolacją przerwa na spacer w celu podpatrywania nocnych gatunków zwierząt. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w regionie Andasibe (Trasa ok. 140km).

Dzień 8

Dzień rozpoczniemy od wizyty w rezerwacie Voi, stanowiącego część lasów obszaru Andasibe. Rejony wschodnie znane są wśród miłośników przyrody jako Kraj Indirisów. Ten największy z lemurów zwany przez miejscowych Babakoto – co tłumaczy się jako „Ojciec lub Przodek” - wyróżnia się niesamowitym sposobem porozumiewania się śpiewem, który może nieść się nawet na odległość 4km. Lasy deszczowe Madagaskaru kryją ponadto jeden z najciekawszych gatunków chrząszcza- żyrafę madagaskarską. Ten niewielki owad charakteryzuje się wydłużonym przedpleczem (niby-szyją) i czerwonym ubarwieniem pokryw skrzydeł. Po południu transfer na lotnisko i lot na Mauritius. Transfer do hotelu.

Dni 9 - 14

Pobyt na Mauritiusie. Czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie oraz wycieczki fakultatywne.

Dzień 15

Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko (dokładne godziny zbiórki poda rezydent Rainbow na miejscu).

Dzień 16

Przylot do Polski według rozkładu.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Szczepienia: nie są wymagane. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Program ten rekomendujemy osobom, które chcą poznać prawdziwą Afrykę. Będziemy się poruszać po terenach, gdzie infrastruktura hotelowa oraz warunki drogowe będą bardzo odmienne od europejskich. Mogą zdarzyć się przerwy w dostawie prądu. Masowa turystyka w tej częściŚwiata praktycznie nie istnieje, docierają tu tylko nieliczni podróżnicy.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Antananarywy i do Warszawy (z przesiadką w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach, 14 rozpoczętych dób hotelowych (7 na Madagaskarze i 7 na Mauritiusie), wyżywienie: śniadanie i obiadokolacje na Madagaskarze, all inclusive na Mauritiusie, przelot międzynarodowy Madagaskar-Mauritius, transfery busem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztu wizy (ok 35 EUR/os), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok.200EUR/os), dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.

Meta description

Madagaskar - czerwona wyspa• Antananarywa • Andasibe - kraina Indris • największe kameleony świata • baobaby • Park Isalo - dom lemura katta, sifaka i lemura brązowego • WAKACJE NA MAURITIUSIE • przelot między wyspami w cenie

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.5/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

Wiza na Madagaskar

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy i musi posiadać minimum jedną wolną stronę.

Wyrobienie wizy na okres 30 dni kosztuje ok 35 EUR. Wyrabia się ją po przylocie na lotnisku w Antananarywie.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza na Madagaskar

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy i musi posiadać minimum jedną wolną stronę.

Wyrobienie wizy na okres 30 dni kosztuje ok 35 EUR. Wyrabia się ją po przylocie na lotnisku w Antananarywie.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój w pierwszym okresie pobytu i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój w pierwszym okresie pobytu i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
06:40
23:35
WAW · 01.11 (Wt.)Warszawa - Chopin
TNR · 01.11 (Wt.)Antananarivo
Przylot
21:00
16:25
MRU · 15.11 (Wt.)Mauritius
WAW · 15.11 (Wt.)Warszawa - Chopin
17 347 zł
za osobę

Hotel w drugim okresie pobytu

Wyszukujemy hotele

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

860
za 1 auto
1 auto
Data od
01.11.2022
Data do
15.11.2022
860
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

525
za wycieczkę
525
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka0
Cena całkowita0
Cena całkowita0
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

29°C
21°C
26°C
8

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak wymaganych formularzy.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. Po wylądowaniu należy wykonać drugi test- antygenowy na własny koszt (15 EUR/ 20 USD).
Kwarantanna na miejscu: tak, do 48 godzin w oczekiwaniu na wynik testu antygenowego.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. Po wylądowaniu należy wykonać drugi test- antygenowy na własny koszt (15 EUR/ 20 USD).
Kwarantanna na miejscu: tak, do 48 godzin w oczekiwaniu na wynik testu antygenowego.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje dzieci do 5 roku życia. Starsze dzieci patrz: ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.
Kwarantanna na miejscu: tak, do 48 godzin w oczekiwaniu na wynik testu antygenowego- nie dotyczy dzieci do 5 roku życia.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. Po wylądowaniu należy wykonać drugi test- antygenowy na własny koszt (15 EUR/ 20 USD).
Kwarantanna na miejscu: tak, do 48 godzin w oczekiwaniu na wynik testu antygenowego.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Należy posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanego zakończenia pobytu.
Wizę pobytową można uzyskać na lotnisku w Antananarywie oraz za pomocą systemu evisa zobacz więcej.. Opłata za wizę turystyczną na Madagaskar jest zmienna. Wyrobienie wizy na okres 30 dni kosztuje ok. 35 EUR.
Do aplikacji wizowej należy dołączyć 2 fotografie.
Przy wjeździe na teren Madagaskaru nie są wymagane szczepienia. Wyjątek stanowi obostrzenie dla osób przybywających na Madagaskar z krajów wysokiego ryzyka - wtedy obowiązkowo wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze. Zaleca się szczepienia przeciwko żółtej febrze, żółtaczce typu A i B, błonicy, tężcowi i polio.