Wczasy Madagaskar

Oferty
O kraju
Przed podróżą
Pogoda
FAQ

Madagaskar

O kraju
Przed podróżą
Pogoda
Madagaskar jest czwartą co do wielkości wyspą na świecie. Położony na Oceanie Indyjskim, setki kilometrów od wschodnich wybrzeży Afryki, ma unikatowy klimat, kulturę, a nawet kuchnię. Madagaskar ma również bardzo ciekawą historię, w której jest też i polski wątek - kraj ten miał być niegdyś naszą kolonią. Dziś to egzotyczne państwo jest znakomicie przygotowane na turystów z całego świata.

Wycieczki na MadagaskarWczasy na Madagaskarze to szansa na zobaczenie lemurów w ich naturalnym środowisku, podziwianie wiekowych baobabów, które zapewniają cień w gorące dni, a także zachwycanie się rafą koralową. Wycieczka do tego kraju może być dla Ciebie podróżą na kraniec świata, choć lot wcale nie jest taki długi. Rośliny i zwierzęta, które spotkasz na swojej drodze, są niespotykane nigdzie indziej na świecie. Już samo to powoduje, że wczasy na tej wyspie z pewnością będą niezapomnianą przygodą. Sprawdź oferty wakacji Madagaskar All Inclusive z pełnym wyżywieniem, napojami i opieką rezydenta lub wczasy w opcji Madagaskar Last Minute i przeżyj niezapomnianą przygodę!

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

StolicaAntananarywa
JęzykMalgaski
WalutaAriary
Czas lokalny14:09
Lot z Warszawyśr. 10h

PASZPORTY I WIZY

Wizę turystyczną można nabyć na lotnisku. Wiza do 15 dni wydawana jest bezpłatnie ale konieczne jest uiszczenie opłaty kontroli granicznej w wysokości 10 EUR. Wiza może być także wydana na 1 lub 2 miesiące. Koszt miesięcznej to 35 EUR a 2-miesięcznej 40 EUR. Wizę można również nabyć w placówce dyplomatycznej Madagaskaru.

SZCZEPIENIA I SŁUŻBA ZDROWIA

Przy wjeździe na teren Madagaskaru nie są wymagane szczepienia. Wyjątek stanowi obostrzenie dla osób przybywających na Madagaskar z krajów wysokiego ryzyka - wtedy obowiązkowo wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze. Zaleca się szczepienia przeciwko żółtej febrze, żółtaczce typu A i B, błonicy, tężcowi i polio.
MarzecZobacz cały rok
Temperatura w dzień24°C
Temperatura w nocy15°C
Liczba godzin słonecznych13

FAQ

Sprawdź najczęściej zadawane pytania o wakacje na Madagaskarze i znajdź potrzebne informacje.

Kiedy najlepiej jechać na Madagaskar?

Wybierasz się na wczasy na Madagaskarze? Klimat wyspy powoduje, że najlepiej udać się tam, kiedy panuje zima, czyli w okresie między początkiem maja a końcem października. Oficjalnie trwa wówczas chłodniejsza pora sucha, ale temperatura na Madagaskarze jest w tym okresie bardzo przyjemna. Weź również pod uwagę to, że pogoda na Madagaskarze bywa zupełnie inna w różnych jego częściach – na północy, południu czy w centrum.


Najwięcej turystów przyjeżdża na wakacje na Madagaskarze w sierpniu i grudniu. W okresie polskiej zimy na wyspie panuje gorąca pora deszczowa. Trwa ona od listopada do kwietnia i wtedy można spodziewać się na całej wyspie monsunowych opadów.

Co warto zobaczyć na Madagaskarze?

Na wyspie żyje około 200 tys. gatunków zwierząt, a aż 150 tys. z nich to okazy, których nie spotyka się nigdzie indziej, np. lemury. Wyspę porastają majestatyczne baobaby, których widok z pewnością zrobi na Tobie wrażenie, np. w Alei Baobabów położonej około 30 km od Morondawy.


Do grona największych atrakcji na Madagaskarze należą parki narodowe, m.in. Park Andasibe-Mantadia, gdzie można spotkać bezogoniastego lemura indri, czy Park Narodowy Isalo, z interesującymi masywami skalnymi i lemurami. Odwiedź również Królewskie Wzgórza – Ambohimanga – najważniejsze stanowisko archeologiczne na Madagaskarze czy stolicę kraju, Antananarywę. Czy Madagaskar jest dobrym pomysłem na wakacje dla rodzin z dziećmi? To zależy od dziecka. W wielu miejscach na wyspie na najmłodszych czekają nie lada atrakcje, takie jak np. parki ze wspomnianymi już lemurami.

Co zabrać na wakacje na Madagaskarze?

Jeśli wybierasz się na wypoczynek na Madagaskarze, obowiązkowo spakuj leki na biegunkę. Przydać się mogą również krople żołądkowe. Warto wziąć ze sobą aktualną kartę szczepień na tężec, błonicę, polio, dur brzuszny czy zapalenie wątroby typu A, choć nie są one wymagane przy przekraczaniu granicy. Koniecznie zabierz olejek przeciwsłoneczny, okulary z filtrem, nakrycie głowy oraz kurtkę przeciwdeszczową – pogoda na wyspie bywa zmienna. Zapewniamy, że Madagaskar zapisze się w Twojej pamięci jako wyspa niemal dziewicza i wyjątkowa. Możesz na niej podziwiać zwierzęta w ich naturalnych warunkach życia, a to tylko jedna z wielu możliwości, jakie ona daje.

Z których lotnisk odbywają się loty na Madagaskar?

Biura podróży organizują wyjazdy na Madagaskar z Polski wyłącznie z wylotem z Warszawy. Możesz upolować tanie loty na Madagaskar, ale będą to jedynie loty z przesiadkami np. w Paryżu we Francji lub w Stambule w Turcji. Wyjazd z biurem i lot czarterowy to zdecydowanie wygodniejsza opcja! Loty na Madagaskar organizowane są na lotnisko w Antananarywie, stolicy wyspy. Ile trwa lot na Madagaskar? Przelot potrwa około 12 godzin. Do pokonania jest około 8 tys. km!

Co przywieźć z Madagaskaru?

Najlepszymi pamiątkami z pobytu na wyspie będą wspomnienia i fotografie. Jeśli jednak chcesz przywieźć prezent z Madagaskaru dla bliskich, wybierz coś ręcznie robionego. Na miejscu kupisz piękne bransoletki z muszelek, maski czy malowane podkładki pod naczynia. Dobrym wyborem będzie tutejszy rum produkowany z trzciny cukrowej. Ciekawostką może być też popularna na Madagaskarze gra solitaire, składająca się z wykonanej z drewna planszy wraz z kulkami, które traktowane są jako pionki.

Madagaskar – informacje

Wybierasz się na urlop na Madagaskarze? Dowiedz się więcej o tym pięknym kraju:

  • Flaga Madagaskaru: Po lewej stronie flagi biały pionowy pas o szerokości 1/3 flagi, po prawej stronie dwa poziome pasy – od góry czerwony i zielony.
  • Zabytki i atrakcje na Madagaskarze: Królewskie Wzgórza – Ambohimanga, Park Narodowy Isalo, Park Ranomafana, Park Narodowy Andasibe-Mantadia, rezerwat Lokobe, Aleja Baobabów, Tsingy de Bemaraha, Pałac Królowej w Antananarywie.
  • Historia Madagaskaru: Najstarsze wzmianki o mieszkańcach Madagaskaru pochodzą z I wieku, a w IV wieku wyspa została odkryta przez Arabów. Już w epoce żelaza żyli tu przodkowie współczesnych mieszkańców. W X wieku określano ją jako kraj Wag Wag. W XI wieku z kolei poznali go Chińczycy. Dla Europejczyków Madagaskar został odkryty w XVI wieku za sprawą Portugalczyków. Od XVII wieku wpływy na Madagaskarze umacniali Francuzi. Wyspa stała się celem piratów, których jednak ostatecznie pokonali Francuzi, mający w planach dalszą kolonizację wyspy. W XVII wieku na Madagaskarze powstawały pierwsze państewka: ludów Sakalawa, Betsimisaraka i Merina. Tymczasem na przełomie XVIII i XIX wieku do zdobycia wpływów na Madagaskarze dążyła Wielka Brytania. W 1896 roku zaakceptowała jednak aneksję Madagaskaru przez Francję. W XIX wieku doszło do zjednoczenia wyspy, a pierwszym królem został Radama I z ludu Merina. Na początku XX wieku na wyspie szerzyły się ruchy nacjonalistyczne i niepodległościowe. W 1958 roku Francja ogłosiła, że wyspa jest jej terytorium zamorskim, a w dwa lata później dała jej suwerenność.