Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyNorwegiaDrogą reniferów na Przylądek Północny
Polska otwiera granice

Drogą reniferów na Przylądek Północny

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK525346

Promocja

zmiana rezerwacji na inny termin GRATIS

Rainbow - wyloty od sierpnia do października

zmiana rezerwacji na inny termin GRATIS
Tylko do 23 lipca: oferta promocyjna z możliwością bezkosztowej zmiany rezerwacji na inny wyjazd w sezonie Lato 2020 jeśli zostaniesz skierowany na kwarantannę lub nie zostaniesz wpuszczony do samolotu z powodu objawów Covid-19.

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

174
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

06.08.2020 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin
06.08.2020 Czwartek
NYOSztokholm

Powrót

13.08.2020 Czwartek
NYOSztokholm
13.08.2020 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK525346Organizator: Rainbow

Opis oferty

Hotele (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Scandic na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.

Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.

Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.

Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet) lub za dopłatą obiadokolacje (7 napoje dodatkowo płatne).

Kategoria lokalna: /

Promy: lokalne - bez kabin i bez wyżywienia. Najczęściej fotele lotnicze.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Sztokholmu (Skavsta) na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Sodertalje. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko Arlanda. Przelot do Kiruny, najbardziej na północ wysuniętego miasta Szwecji. Spacer po tym niezwykle ciekawym mieście, którego historia jest nierozerwalnie związana z kopalnią rudy żelaza i które aktualnie ze względu na niestabilność terenu jest przenoszone 3km na wschód. Zobaczymy m.in. ratusz czy wzorowany na lapońskim namiocie, drewniany kościół. Następnie przejazd przez tereny szwedzkiej Laponii do Kautokeino. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 350km)

Dzień 3

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku granicy z Finlandią w Karigasniemi. Potem Drogą Reniferów udamy się dalej na północ nad piękny, rozległy Porsangerfjord i wzdłuż jego brzegów dojedziemy do podwodnego tunelu, którym dotrzemy na wyspę Mageroya, na której znajduje się Przylądek Północny. Dojazd do Honningsvag najdalej na północ położonego miasta na świecie i wizyta w Barze Lodowym. Następnie przejazd w kierunku Nordkapp i wjazd na teren centrum turystycznego. Spacer po Nordkapphallen i oglądanie wspaniałego widoku na Ocean Arktyczny. Zwiedzający otrzymują specjalny certyfikat, upamiętniający wizytę w tym wyjątkowym miejscu. Przejazd do hotelu w okolicy Skaidi na nocleg (Trasa ok. 430km).

Dzień 4

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd przez dzikie i bezludne tereny północnej Norwegii do niewielkiej osady położonej nad fiordem Jokelfjord, skąd widoczny jest jęzor lodowca Ø ksfjordjø kelen. Dla chętnych za dodatkową opłatą (ok.460 NOK/os.) wyprawa szybką łodzią (RIB) pod jęzor lodowca. Dalej trasa podróży wiedzie nas wśród niezwykle malowniczych fiordów Kvaenangen i Lyngen do Tromsø zwanego "bramą Arktyki", to stąd w XIX i XX wieku wyruszały najbardziej znane ekspedycje polarne m.in. Roalda Amundsena, Umberto Nobile i Fridtjofa Nansena. Spacer po mieście, w którym znajduje się najdalej na północ położony uniwersytet, katedra, a nawet browar. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Tromso. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 300 NOK/os) wjazd kolejką linową na punkt widokowy Storsteinen wyjazd uzależniony od położenia hotelu, liczby chętnych i warunków pogodowych).(Trasa ok. 550km)

Dzień 5

Po śniadaniu i wykwaterowaniu, przejazd malowniczą trasą przez surowe tereny północnej Norwegii na Lofoty. Wyspy te, uważane za jedno z najpiękniejszych miejsc w Norwegii, ciągną się 112km wzdłuż wybrzeża, a słońce od końca maja do połowy lipca okrągłą dobę góruje tu nad horyzontem. Przejazd do Svolvæ r - stolicy Lofotów, a następnie 3 godziny rejs łodzią po wąziutkim Trollfjordzie. Przejazd do jednej z tradycyjnych wiosek rybackich Henningsvaer i spacer po położonej na kilku wyspach wiosce rybackiej z uroczą charakterystyczną architekturą (czerwone domki na palach). Wizyta w Lofotr - muzeum Wikingów w Borg. Przejazd na nocleg w jednym z hoteli na Lofotach (Trasa ok. 470km)

Dzień 6

Po śniadaniu czas wolny, a dla chętnych (za dodatkową opłatą) wycieczka autokarem na kolejne wyspy Lofotów. Następnie przejazd Vesteralen będącą jednocześnie największą wyspą kontynentalnej części Norwegii. Przeprawa potężnym mostem przez Tjeldsundet na stały ląd i podróż w kierunku Narwiku - miasta słynnego z walk w czasie II Wojny Światowej, w których brali udział Polacy. Wizyta na cmentarzu wojskowym z mogiłami polskich żołnierzy, spacer pod pomnik marynarza polskiego. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg (Trasa ok. 480km)

Dzień 7

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Kirunie. Przelot do Sztokholmu, transfer do centrum i zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Zaczniemy od objazdu miasta, następnie spacer po starym mieście (Gamla Stan) z brukowanymi uliczkami wzdłuż których, od kilku wieków stoją kamienice szwedzkich kupców oraz Pałac Królewski. Ratusz ze wspaniałymi salami: Złotą (wyłożoną 19mln pozłacanych płytek) oraz Błękitną, gdzie co roku odbywają się uroczystości związane z przyznaniem Nagrody Nobla. Czas wolny. Przejazd na nocleg w okolicach Sö dertä lje. (Trasa ok. 280km)

Dzień 8

Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 11.00). Następnie transfery na lotnisko Sztokholm - Skavsta. Dokładne godziny transferów poda pilot Rainbow na miejscu. Wyloty do Polski.

Uwagi do programu

• Program może ulec nieznacznym zmianom

• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, przelot wewnętrzny, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), zakwaterowanie w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (7), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów uczestnictwa w programie zwiedzania (kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, rejsu po Trollfjordzie, miejscowych przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków) - orientacyjny koszt to: Norwegia - ok. 1750 NOK/os., Szwecja - ok. 370 SEK/os., (płatne pilotowi na miejscu). Fakultatywnie: wjazd na Storsteinen ok. 300 NOK/os., wycieczka Lofoty ok. 400 NOK/os, rejs Jokelfjordzie ok.460 NOK/os. UWAGA, wycieczki fakultatywne uzależnione od ilości chętnych i lokalizacji hoteli. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.

Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji wg programu (7) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

META Description

• Sztokholm - miasto na wyspach - brukowane uliczki i pałac Królewski • Ratusz - miejsce wręczania Nagrody Nobla • Szwedzka Laponia • Droga reniferów • Przylądek Północny- Nordkapp • wizyta w barze lodowym • rejs po wąziutkim Trollfjordzie • jęzor lodowcowy Ø ksfjordjø kelen • droga wśród malowniczych fiordów do Tromso - "Bramy Arktyki" • Lofoty - najpiękniejsze wyspy Norwegii • muzeum Wikingów - Lofotr • cmentarz wojskowy w Narwiku •

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
18°C
Temperatura w nocy
10°C
Temperatura wody
13°C
Liczba godzin słonecznych
6

Przed podróżą

Paszporty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Norwegii jest ważny dokument paszportowy bądź ważny dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.

Wizy

Wiza nie jest wymagana.

Szczepienia, służba zdrowia

W Norwegii nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00