Dobry27 opinii90% poleceń
7.6
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyWłochyKlasyczne Włochy

Klasyczne Włochy

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK413868
Last minute
Kod oferty: WAK413868
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Nasi klienci docenili

 • Zwiedzanie Florencji - stolicy Toskanii i jej największego skarbu, katedry Santa Maria del Fiore.
 • Monte Cassino - miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej.
 • Najważniejsze i najsłynniejsze zabytki Włoch i Watykanu - idealny wybór na pierwszą podróż do Italii.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę
  Trwa weryfikacja ceny

  Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

  lub

  Opis oferty

  Organizator: ItakaKod oferty: WAK413868

  Region

  Włochy /

  Opis oferty:

  San Marino • Riwiera Adriatycka • Asyż • Watykan • Rzym • Monte Cassino • Fiuggi • Florencja • WenecjaMały słownik historii i kultury Italii, najważniejsze i najsłynniejsze zabytki, ikony sztuki, podręcznikowe przykłady najpiękniejszej architektury. Fascynujące spotkanie z dziejami świata, chwile wzruszeń przy grobie Papieża i na Monte Cassino. Idealny wybór na pierwszą w życiu podróż do Włoch i znalezienie swoich ulubionych miejsc, do których warto się wybrać na kolejną wycieczkę. Długość trasy we Włoszech: ok. 2700km. W 2021 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

  1. dzień.

  Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

  2. dzień. san marino - riwiera adriatycka

  Przyjazd do SAN MARINO w godzinach przedpołudniowych - spacer trasą turystyczną najstarszej na świecie republiki, stanowiącej enklawę na terenie Włoch. Degustacja lokalnych trunków. Czas wolny. Przejazd do hotelu na RIWIERZE ADRIATYCKIEJ. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

  3. dzień. asyż

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ASYŻU - średniowiecznego miasta, które rozsławił św. Franciszek, założyciel najliczniejszego na świecie zakonu. Wizyta w bazylice św. Franciszka i kościele św. Klary. Spacer po Piazza del Comune. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

  4. dzień. watykan - rzym

  Śniadanie. Przejazd do WATYKANU - stolicy chrześcijaństwa. Zwiedzanie wnętrza bazyliki św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Spacer po placu św. Piotra. Następnie zwiedzanie historycznego centrum RZYMU. Spacer obok Koloseum, Forum Romanum, Kapitolu i dalej przez plac Wenecki, Piazza Navona, plac Hiszpański do fontanny di Trevi. Wejście do Panteonu - wspaniale zachowanej antycznej budowli, świątyni wszystkich bogów. Powrót do hotelu. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rzymska kolacja z lokalnymi potrawami i winem oraz zabawa taneczna przy muzyce na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

  5. dzień. monte cassino - fiuggi

  Śniadanie. Wyjazd do Watykanu na papieską audiencję generalną (przy pobycie Ojca Świętego w Rzymie). Po południu przejazd na MONTE CASSINO, miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej. Wizyta w Opactwie Benedyktyńskim. Chwila zadumy na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino. Przejazd do FIUGGI, znanego uzdrowiska słynącego z leczniczych wód termalnych. Spacer po malowniczym, średniowiecznym starym mieście. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

  6. dzień. florencja

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FLORENCJI - stolicy Toskanii. Zwiedzanie wnętrz kościoła Santa Croce i katedry Santa Maria del Fiore. Spacer od Piazza del Duomo, obok baptysterium i wieży Giotta, przez Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio do Ponte Vecchio. Przejazd do hotelu w okolicy Wenecji. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

  7. dzień. wenecja

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do WENECJI na parking Tronchetto. Rejs statkiem turystycznym słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka. Spacer od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, przez plac św. Marka z wejściem do bazyliki św. Marka, następnie Ponte Rialto. Czas wolny. Powrotny rejs i wyjazd do Polski z krótkimi postojami.

  8. dzień.

  Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

  świadczenia:

  5 noclegów w hotelach klasy turystycznej: 1 na Riwierze Adriatyckiej, 3 w okolicy Rzymu/Fiuggi, 1 w okolicy Wenecji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 5 śniadań, 4 obiadokolacje • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

  Uwagi:

  Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, rejs, bilety komunikacji miejskiej i taksa klimatyczna: ok. 110 EUR. Opłaty fakultatywne: kolacja z tańcami i muzyką na żywo: ok. 30 EUR. Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Dojazd

  11:00
  00:00
  WarszawaSobota, 14.08.2021
  XitNiedziela, 15.08.2021

  Powrot

  XitPiątek, 20.08.2021
  WarszawaSobota, 21.08.2021

  Opinie dodane przez

  1.0
  Zdzisław Tadeusz Podogrodzki
  Pobyt - Sierpień 2020Seniorzy
  W dobie pandemii trzy firmy: wakacje.pl, itaka i axa zajumali moją wpłatę ok. 1000 zł za pozwoleniem UOKiK i ministerstw RP. Jeszcze chcą złodziejom dokładać z moich podatków. Hańba, wstyd i żenada!!!!!
  Zaletyzero
  WadyWycieczka się nie odbyła a mnie ta pseudo-firma zasłaniająca się niby - organizatorem ITAKA i złodziejskim ubezpieczycielem axa skroiła na 1000 zł UWAGA !!!!

  9.2
  Krzysztof
  Pobyt - Listopad 2018Para
  Najlepsza oferta na poznanie \\\"wszystkiego\\\" co najważniejsze na Półwyspie Apenińskim. I co najważniejsze idealne, żeby zakochać się w Italii. Florencja to super perełka pod każdym względem. POLECAM
  ZaletyWłochy w pigułce. Najlepsze co pozwala się zakochać w Italii. Intensywne ale wcale nie męczące.
  WadyWyżywienie na wieczorku mogło by być bardziej urozmaicone.

  5.8
  Kornelia Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Październik 2019Para
  Ogólnie polecam wycieczkę jak na pierwszy raz we Włoszech, ponieważ można bardzo dużo zobaczyć i przekonać się, który region najbardziej nam odpowiada. Mimo obaw, że podróż autokarem będzie niezwykle wyczerpująca, nie było aż tak źle :D.
  Zaletyzwiedziliśmy wiele wartościowych i pięknych miejsc, miła, pomocna i z duża wiedzą pani przewodnik oraz przewodnicy lokalni, piękne krajobrazy, mili ludzie, wartościowe dzieła sztuki, zabytkowa, starożytna, średniowieczna, historyczna architektura, piękna pogoda
  Wadyokropne jedzenie, standard hoteli poniżej krytyki, zimno i wilgoć w pokojach, rozkładane prysznice, niewystarczający czas wolny, niepotrzebny przystanek w drodze powrotnej, mimo informacji, że powrót będzie bezpośredni

  9.0
  Łukasz Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Październik 2019Singiel
  Bardzo intensywny program, ale dzięki temu obejrzałem wiele w krótkim czasie. Wycieczka była bardzo udana, super grupa i pani pilot, świetni kierowcy. Polecam wszystkim.
  Zalety- dużo obejrzałem w krótkim czasie - świetne przewodniczki i pani pilot - świetni kierowcy - bardzo dobre hotele - super pogoda, 27 stopni w 2 połowie października
  Wady- śniadania mogły by być ciut lepsze - przestrzeń między siedzeniami w autokarze mogła by być większa

  9.0
  Danuta Lubiszewska Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2019Seniorzy
  Ogólnie polem, przewodnicy bardzo mili, Super przdkaz
  ZaletyBardzo udana, warta swoich pieniedzy
  WadyZa małe przerwy podczas jazdy autokarem do i z Włoch, słabe wyżywienie i zbyt duża przerwa między śniadaniem a obiadokolacją

  Mapa

  Pogoda

  30°C
  19°C
  24°C
  10

  Przed podróżą

  Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium Polski do dnia 30.07.2021 r. zobowiązane są do:
  - wypełnienia oświadczenia zobacz więcej
  - przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na koronawirusa, przeprowadzonego najwcześniej na 48 godzin przed wjazdem na terytorium Włoch. Akceptowane są jedynie testy wymazowe: molekularne i antygenowe.

  Osoby zwolnione z obowiązku wykonania testu przed podróżą:
  - dzieci poniżej 2 roku życia,
  - osoby, które przeszły COVID-19 oraz okażą zaświadczenia o przebytej chorobie w ciągu maksymalnie ostatnich 180 dni,
  - osoby zaszczepione, które ukończyły cały cykl szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy.

  Z tego obowiązku od 11 czerwca 2021 r. zwolnione są również dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy przedstawili negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w odniesieniu do tych dorosłych, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku testu, lub pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

  Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Do Włoch Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  We Włoszech dla Polaków wizy nie są wymagane.