Dobry26 opinii93% poleceń
7,9
2 078 -16%

1 748

za osobę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyWłochyKlasyczne Włochy
Dobro naszych klientów to dla nas priorytet

Klasyczne Włochy

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK413868

Nasi klienci docenili

 • Zwiedzanie Florencji - stolicy Toskanii i jej największego skarbu, katedry Santa Maria del Fiore.
 • Monte Cassino - miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej.
 • Najważniejsze i najsłynniejsze zabytki Włoch i Watykanu - idealny wybór na pierwszą podróż do Italii.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  2 dorosłych
  3 496 zł
  za pokój

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

  174
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  770
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny
  Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

  Informacje o podróży

  Dojazd

  10:0027.06.2020 SobotaWarszawa
  00:0028.06.2020 NiedzielaXit

  Powrot

  00:0003.07.2020 PiątekXit
  00:0004.07.2020 SobotaWarszawa

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK413868Organizator: Itaka

  Region

  Włochy / Włochy

  Opis oferty:

  San Marino • Riwiera Adriatycka • Asyż • Watykan • Rzym • Monte Cassino • Fiuggi • Florencja • Wenecja

  Mały słownik historii i kultury Italii, najważniejsze i najsłynniejsze zabytki, ikony sztuki, podręcznikowe przykłady najpiękniejszej architektury. Fascynujące spotkanie z dziejami świata, chwile wzruszeń przy grobie Papieża i na Monte Cassino. Idealny wybór na pierwszą w życiu podróż do Włoch i znalezienie swoich ulubionych miejsc, do których warto się wybrać na kolejną wycieczkę. Długość trasy we Włoszech: ok. 2700km. W 2020 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

  1. dzień.

  Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

  2. dzień. san marino - riwiera adriatycka

  Przyjazd do SAN MARINO w godzinach przedpołudniowych - spacer trasą turystyczną najstarszej na świecie republiki, stanowiącej enklawę na terenie Włoch. Degustacja lokalnych trunków. Czas wolny. Przejazd do hotelu na RIWIERZE ADRIATYCKIEJ. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

  3. dzień. asyż

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ASYŻU - średniowiecznego miasta, które rozsławił św. Franciszek, założyciel najliczniejszego na świecie zakonu. Wizyta w Bazylice św. Franciszka i kościele św. Klary. Spacer po Piazza del Comune. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

  4. dzień. watykan - rzym

  Śniadanie. Przejazd do WATYKANU - stolicy chrześcijaństwa. Zwiedzanie wnętrza Bazyliki św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Spacer po Placu św. Piotra. Następnie zwiedzanie historycznego centrum RZYMU. Spacer obok Koloseum, Forum Romanum, Kapitolu i dalej przez Plac Wenecki, Piazza Navona, Plac Hiszpański do Fontanny di Trevi. Wejście do Panteonu - wspaniale zachowanej antycznej budowli, świątyni wszystkich bogów. Powrót do hotelu. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rzymska kolacja z lokalnymi potrawami i winem oraz zabawa taneczna przy muzyce na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

  5. dzień. monte cassino - fiuggi

  Śniadanie. Wyjazd do Watykanu na papieską audiencję generalną (przy pobycie Ojca Świętego w Rzymie). Po południu przejazd na MONTE CASSINO, miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej. Wizyta w Opactwie Benedyktyńskim. Chwila zadumy na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino. Przejazd do FIUGGI, znanego uzdrowiska słynącego z leczniczych wód termalnych. Spacer po malowniczym, średniowiecznym starym mieście. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

  6. dzień. florencja

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FLORENCJI - stolicy Toskanii. Zwiedzanie wnętrz kościoła Santa Croce i katedry Santa Maria del Fiore. Spacer od Piazza del Duomo, obok baptysterium i wieży Giotta, przez Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio do Ponte Vecchio. Przejazd do hotelu w okolicy Wenecji. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

  7. dzień. wenecja

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do WENECJI na parking Tronchetto. Rejs statkiem turystycznym słynnymi kanałami weneckimi do Placu św. Marka. Spacer od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, przez Plac św. Marka z wejściem do Bazyliki św. Marka, następnie Ponte Rialto. Czas wolny. Powrotny rejs i wyjazd do Polski z krótkimi postojami.

  8. dzień.

  Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

  świadczenia:

  5 noclegów w hotelach klasy turystycznej: 1 na Riwierze Adriatyckiej, 3 w okolicy Rzymu/Fiuggi, 1 w okolicy Wenecji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 5 śniadań, 4 obiadokolacje • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

  Uwagi:

  Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, rejs, bilety komunikacji miejskiej i taksa klimatyczna: ok. 110 EUR. Opłaty fakultatywne: kolacja z tańcami i muzyką na żywo: ok. 30 EUR. Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  28°C
  Temperatura w nocy
  17°C
  Temperatura wody
  21°C
  Liczba godzin słonecznych
  9

  Opinie

  Opinie dodane przez

  9.2
  Krzysztof
  Pobyt - Listopad 2018Para
  ZaletyWłochy w pigułce. Najlepsze co pozwala się zakochać w Italii. Intensywne ale wcale nie męczące.
  WadyWyżywienie na wieczorku mogło by być bardziej urozmaicone.
  Najlepsza oferta na poznanie \\\"wszystkiego\\\" co najważniejsze na Półwyspie Apenińskim. I co najważniejsze idealne, żeby zakochać się w Italii. Florencja to super perełka pod każdym względem. POLECAM
  5.8
  Kornelia Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Październik 2019Para
  Zaletyzwiedziliśmy wiele wartościowych i pięknych miejsc, miła, pomocna i z duża wiedzą pani przewodnik oraz przewodnicy lokalni, piękne krajobrazy, mili ludzie, wartościowe dzieła sztuki, zabytkowa, starożytna, średniowieczna, historyczna architektura, piękna pogoda
  Wadyokropne jedzenie, standard hoteli poniżej krytyki, zimno i wilgoć w pokojach, rozkładane prysznice, niewystarczający czas wolny, niepotrzebny przystanek w drodze powrotnej, mimo informacji, że powrót będzie bezpośredni
  Ogólnie polecam wycieczkę jak na pierwszy raz we Włoszech, ponieważ można bardzo dużo zobaczyć i przekonać się, który region najbardziej nam odpowiada. Mimo obaw, że podróż autokarem będzie niezwykle wyczerpująca, nie było aż tak źle :D.
  9.0
  Łukasz Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Październik 2019Singiel
  Zalety- dużo obejrzałem w krótkim czasie - świetne przewodniczki i pani pilot - świetni kierowcy - bardzo dobre hotele - super pogoda, 27 stopni w 2 połowie października
  Wady- śniadania mogły by być ciut lepsze - przestrzeń między siedzeniami w autokarze mogła by być większa
  Bardzo intensywny program, ale dzięki temu obejrzałem wiele w krótkim czasie. Wycieczka była bardzo udana, super grupa i pani pilot, świetni kierowcy. Polecam wszystkim.
  9.0
  Danuta Lubiszewska Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2019Seniorzy
  ZaletyBardzo udana, warta swoich pieniedzy
  WadyZa małe przerwy podczas jazdy autokarem do i z Włoch, słabe wyżywienie i zbyt duża przerwa między śniadaniem a obiadokolacją
  Ogólnie polem, przewodnicy bardzo mili, Super przdkaz
  6.4
  Kaśka
  Pobyt - Wrzesień 2019Para
  Zaletybardzo bogaty program w tak niewielkim czasie mozna zobaczyc tak wiele
  Wadypilotka p.Agnieszka która bardzo kocha wino włoskie a nas średnoi nie liczyła się z opinią klientów żadne argumenty do niej nie docierały , najlepiej żebyśmy sami sie sobą zajmowali... Standard hoteli na jedną noc poniżej jakich kolwiek standardów Obiadokolacje słabe za wszystko łącznie z wodą do picia do kolacji kazali płacić naciągali na wszystkim co mozna prowadzili do sklepów najdroższych na degustacjie...itp perfumki... gdzie kilka metrów dalej wszystko dużo tańsz.. Autobus jak na tekie długie podróze mało komfortowy bez kontaktów mało miejsca miedzy siedzeniami brak kieszeni na telefon picie...
  Włoch piękne polecam atrakcji cała masa hotele bardzo niski standard, Bardzo mało czasu wolnego a gdy jeszcze chcesz skorzystac z toalety to juz czasu na nic nie masz chodzisz głodny...

  Przed podróżą

  Paszporty

  Do Włoch Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

  Wizy

  We Włoszech dla Polaków wizy nie są wymagane.

  Szczepienia, służba zdrowia

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerowie podróżujący jako turyści nie mogą wjeżdżać do Włoch.
  Nie dotyczy to:
  - obywateli lub mieszkańców Włoch,
  - pasażerów podróżujących w interesach,
  - pasażerów podróżujących z nagłych powodów zdrowotnych,
  - personelu medycznego podróżującego na służbie,
  - pasażerów wracających przez Włochy do kraju zamieszkania,
  - od 3 czerwca 2020 r. zakaz nie będzie obowiązywać pasażerów przylatujących z Andory, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Węgier, Islandii, Irlandii (Rep.), Łotwy, Liechtensteinu, Litwy, Luksemburga, Malty, Monako, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii lub Wielkiej Brytanii.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych w związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym wirusem SARS-CoV-2 zaleca unikanie podróży, które nie są konieczne na całym terytorium Włoch.
  Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne Główny Inspektorat Sanitarny nie zaleca podróżowania do Włoch.

  Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

  Infolinia Wakacje.pl

  +48 58 325 29 00