Atur

Sprawdź oferty biura podróży Atur
  • Malta własne
    819 zł 3 dni / os. Sprawdź
  • Hiszpania śniadania i obiadokolacje

Wybrałem się ze znajomymi na 5 dniową wycieczkę na Costa Brava, niestety szanowna Pani rezydent nie zapewniła wycieczek objazdowych, bo po sezonie. Jedzenie srednie totez egzotyczne i poruszamy sie sami po Barcelonie- jednym słowem -trzeba być biegłym w poruszaniu sie samemu

Szanowne biuro Atur nie było w stanie porządnie poinformować o wyjeździe grupy 6 osób. Rezydent na miejscu to żart. Brak profesjonalizmu i olewatorska postawa. Pomimo ostrej rozmowy pani nie miała problemu na koniec rozmowy z przejściem na ty. Pierwsza noc spędzona w beznadziejnej i brudnej spelunie szumnie zwanej hotelem 3 gwiazdkowym z obsługą nie mówiącą po angielsku, pod brudnymi i śmierdzącymi kocami. Oczywiście żadnej informacji wcześniej nie było. Choć przywieziono nas z lotniska busem partnera Blau Mari, na wyjazd otrzymaliśmy rezerwację na zwykły autobus, który spóźnił się ponad godzinę, a my czekaliśmy w pełnym słońcu nie wiedząc czy w ogóle przyjedzie. Zamówiony autobus należał do firmy ErosBus, która ma tragiczną opinię. Hotel Montevista & Hawaii okazał się bardzo dobry, a obsługa pomocna. Jedzenie i napoje bardzo dobre. Sam pobyt oceniam na 4+, ale to zasługa hotelu. Zdecydowanie NIE polecam wyjazdów z tym biurem.

GORACO POLECAM TO BIRO I REZYDENTKI WSZYSTKO PROFESJONALNIE I ZGODNIE Z OPISEM

Jesteśmy bardzo zadowoleni , byliśmy z rodziną w Hiszpanii wrzesień 2017 Costa Brawa , wszystko w najlepszym porządku , nie mieliśmy żadnych problemów, wszystko zgodne z opisem według umowy, polecamy biuro w 100 %

Wszystko w najlepszym porządku. Przed wylotem otrzymałyśmy wszystkie informacje oraz karty pokładowe. Przelot i przejazd do hotelu bez problemu, bardzo miła i sympatyczna przewodniczka Pani Małgorzata, widać że całym sercem żyje w Hiszpanii.

Nie wiem skąd te słabe opinie o biurze nasza wycieczka do Hiszpanii/Benidorm/Gran Bali Hotel była super. Ludzie są dziwni podczas takich wyjazdów jak w życiu różne przygody się mogą zdarzyć, ale czy to od razu wina biura, chyba nie zawsze. Opinie o naszym hotelu były różne naczytaliśmy się przed wyjazdem że jedzenie nie dobre że brakuje,że w hotelu śmierdzi. A że wyjazd nie należał do najdroższych nie spodziewaliśmy się wiele. A tu miłe zaskoczenie wszystko jak należy jedzenie pyszne popróbowaliśmy lokalnych potraw (krewetki,kalmary,małże,dla opornych hambugery frytki kotlety)pokoje sprzątane codziennie wymiana ręczników codziennie jak za taką kasę luksus. Widok z balkonu 21 piętra obłędny A co do opinii o rezydentach to myślę że bez nich też można sobie poradzić jeżeli zna się choć w minimalnym stopniu angielski. Nasza rezydentka zabrała nas do Altei własnym samochodem bo nie było więcej chętnych. Pozdrawiamy Panią Beatę

Nie polecam tego biura nikomu chcielismy ze znajomymi jechac na spokojne wakacje rezydentka miala nas gdzies wgl sie nie interesowala ludzmi znajomi na lotnisku musieli chodzic szukac kart pokladowych nie wiedzieli kto ik je przekaze,do konca nie wiedzieli czy pojada umowe dopiero rano dostali w dzien wyjazdu nikt nie umial nam udzielic normalnych odpowiedzi.gdzie lecac w dwie pary razem zamawiajac wycieczke ja z mezem dostalismy wszystko na 2 dni przed wylotem. Na lotnisku w Gironie szukalismy osoby co ma nas przewiesc do hotelu. Po tygodniu jak mielismy wracac znowu martwienie sie czy dokumenty bedziemy mieli. Mielismy jechac na spokojne wakacje a tu ciagle nerwy i stres. A w dodatku portal wakacje.pl to juz calkiem nie kompetentni ludzie podczas rozmowy ni z tad ni z owat rozlanczaja sie zamiast walczyc o klienta

Ogólnie jestem zadowolona, ale: bagaż rejestrowany powinien być w standardzie a trzeba było dopłacić do ceny wycieczki 250 zł za jedną walizkę. Nie poinformowano mnie, że mam do wyboru kupić albo 15 kg za 250 zł albo 20 kg za wyższą cenę. W dniu wyjazdu dostałam umowę, z której wynikała zakupiona waga i było za późno na zmianę. W ogóle nie poinformowano mnie, że za dodatkową opłatą mogę zakupić miejsca w samolocie by siedzieć z mężem obok siebie. Wyszło tak, ze ja siedziałam z synem z tyłu samolotu a mąż z przodu, obok nas obcy ludzie, którzy też byli porozsadzani. Dopiero między sobą, jak się dało, dogadywaliśmy się w sprawie zamiany miejsc. W dniu wyjazdu autokar miał być o 12.50 a przyjechał godzinę później, musieliśmy stać na rogu hotelu w słońcu przy 34 stopniach. Natomiast nasza rezydentka była miła i miała ogromną wiedzę o Hiszpanii. Niestety mimo prośby o dowiedzenie się w sprawie możliwości zwiększenia wagi bagażu, do czasu wyjazdu nie dała informacji zwrotnej. Niestety na lotnisku walizki były skrupulatnie ważone.

Ciąg dalszy. Na trzy dni przed wyjazdem recepcja miała otrzymać vouchery od rezydentki. Dwa dni przed wylotem zaczeliśmy nachodzić recepcję o w/w dokument -bezskutecznie. Trzy r?żne recepcjonistki w r?żnych porach dnia nie mogły nic znależć, telefon rezydentki wyłączony. Telefon do biura Atur i zostawienie wiadomości na automatycznej sekretarce. Dzień przed wyjazdem telefon do rezydentki Lidii rano -inna rozmowa, twierdziła że wysłała maila cztery dni przed wylotem -ale wyśle jeszcze raz. W południe poszliśmy do recepcji -przez wcześniejsze wizyty doskonale wiedzieli po co przyszliśmy i niemalże od razu znależli dzisiejszego maila, przy czym nie mieli żadnych maili wcześniejszych... Na szczęście pozostałe elementy już były w porządku z transportem spod hotelu i podr?żą. Kończąc ten bardzo długi wyw?d wiem na co zwracać uwagę podczas wyboru wycieczki i wiem że tego biura Atur wraz ze wsp?łpracującego z nim biura hiszpani Blau Mari należy unikać jak ognia. Kolejne wycieczki będą dla nas szczęśliwsze -jesteśmy zahartowani. Pozdrawiam

Ciąg dalszy. Autobus przyjechał po 15 minutach, przy czym musieliśmy czekać kolejne 10 na kilku Polak?w kt?rzy się i tak nie pojawili (najprawdopodobniej nie odnalezli miejsca zbiórki). Wyruszyliśmy w drogę zbierając po drodze inne grupy. W Barcelonie obeszliśmy z trzech stron katedrę -przewodnik bawet ciekawie m?wił. Chwila wolnego i wr?ciliśmy do autobusu. Po drodze na plac Catalunya opisywano co mijaliśmy -jeżeli siedziało się po niewłaściwej stronie w autobusie nic się nie zobaczyło. Na placu dostało się 3.5 godziny czasu wolnego, można było zwiedzić Barcelonę na własną rękę. Przewodnik pojechał z kilkoma osobami na stadion Barcelony (ekstra opłata) reszta widziała go tylko na zdjęciach. Zwiedzanie Barcelony niosło ze sobą dreszczyk emocji -z pożyczoną od wsp?łwycieczkowicz?w mapą i skąpymi informacjami od przewodnika że warto zobaczyć plac taki a taki, to a to, można wyruszyć w nieznane niczym Kolumb. Muszę dodać że Barcelona posiada kilka milionów mieszkańc?w i tłumy na ulicach przyprawiały o klaustrofobię. Rezultatem było krążenie niczym ziemia wok?ł słońca wok?ł tego placu. W wyznaczonym czasie przewodnik wr?cił ze stadionu, a wtedy dostaliśmy kolejną godzinę krążenia na własną rękę. W końcu pojechaliśmy na fontanny (z przerwą na panoramę miasta) gdzie przez p?ł godziny oglądaliśmy ten pokaz muzyki, strumieni wody i światła. Po przedstawienu odwożono nas do miejscowości -wypuszczono nas też koło dworca autobusowego. Około 300m od hotelu (podobno kolejnych po nas z Tossy del Mar wypuszczono w znacznie dalszej odległości wymuszającej użycie taks?wki). Tak zakończyła się trwająca od 13.30-23.30 objazdowa wycieczka po Barcelonie. Kolejną rzeczą z jaką to biuro Atur z rezydentką Lidią miało kłopot to wyjazd. Pary kt?re opuszczały Hiszpanię miały z tym potężne problemy -nasze okazały się w por?wnaniu z nimi niewielkie.