Opinie o biurze Funclub

• Albania Wg. programu
    802 zł 9 dni / os. Sprawdź
Zobacz wszystkie oferty Funclub

Teresa Dzik

Wakacje spędziłam w Czarnogórze. Wybraliśmy najtańszą opcję pokoje bez nazwy tzn. dopiero na miejscu dowiedzieliśmy się gdzie zostaniemy zakwaterowani. Udało nam się, bo mieszkaliśmy w Budvie w Mirze. Obiekt bardzo fajny, blisko plaży i centrum. Na miejscu mnóstwo sklepików i restauracji. Ceny przystępne. Organizacja całego wyjazdu bardzo dobra. Uciążliwe było, że musieliśmy w ostatni dzień wykwaterować się w godzinach południowych, a wyjazd był dopiero wieczorem. Ta informacja była oczywiście w ofercie, więc wiedziałam, że właśnie tak będzie wyglądał ostatni dzień. Przez cały dzień do dyspozycji mieliśmy pokój, który udostępniła nam sympatyczna rezydentka p. Kasia. Polecam wyjazdy z Funclubem, ten był moim pierwszym, ale myślę że nie ostatnim.

Wypoczynek w Albanii miał być hotel Bregetti zakwaterowani byliśmy w Leon- info 1 dzień przed wczasami, nie żałujemy było fajnie, śniadania monotonne ale zjadliwe, tylko herbatka rumiankowa wychodziła nam już bokiem, rezydent Kris super gość nadrobił wszystkie niedociągnięcia biura, pogoda super, morze super, z Leona daleko do centrum , brak basenów do kąpieli żaden hostel nie posiada basenów tylko 1 hotel w którym wejście na basen kosztuje 10 euro od osoby, no nasza rodzina liczyła 5 osób... więc zrezygnowaliśmy z basenu, mile wspominamy wyjazd jedzonko na mieście tanie i bardzo smaczne w sklepach i barach można płacić kartą nawet fajny przelicznik.

Krystyna i Jarek

Za mną pierwszy wyjazd z Funclubem, byliśmy na wczasach w Hiszpanii. Wszystko odbyło się zgodnie z umową, pełny profesjonalizm kierowców Darka i Tomka już nie wspomnę o cudownej rezydentce pani Dominice.

Agata i Piotr

W tym roku wakacje spędziliśmy w Chorwacji w Makarskiej. Przepiękne miejsce, widoki. Mieszkaliśmy w Villi Nada, warunki mieszkaniowe bardzo dobre. Aneks kuchenny bardzo dobrze wyposażony, przesympatyczni właściciele. Nasze studio czyściutkie, łazienka wysprzątana. Odległość do morza zgodna z ofertą. Wykupiliśmy wyżywienie w hotelu Palma i to był strzał w dziesiątkę. Bardzo dobre posiłki, codziennie wybieraliśmy co będziemy jedli na obiadokolację kolejnego dnia. Świeża rybka, mięsko, a może danie wegetariańskie. Każdy mógł zjeść to na co ma ochotę. Organizację całego wyjazdu oceniam bardzo dobrze. Przesympatyczni kierowcy, nawet nie wiem jak i kiedy minęła nam podróż. Przesympatyczna rezydentka Pani Agata, z ogromną wiedzą, każda wycieczka fakultatywna niezmiernie ciekawa. Z całą pewnością POLECAM wyjazdy z FUNCLUBEM!!! :)

Konrad

Niestety wypoczynek w Makarskiej należy zaliczyć do nieudanych. W umowie obiecano zakwaterowanie w obiekcie *** za to zakwaterowano nas w lokalizacji, która nie widziała remontu od 20 lat. Ponadto dziwne opłaty dodatkowe "klimatyczno-kwaterunkowe" i odległość od plaży 600 m, kiedy w ofercie obiecano 300m. Na zgłoszenie mailowe i na miejscu ani biuro ani rezydent nas nie przekwaterowali bo stwierdzili że warunki zakwaterowania to "kwestia gustu". Skandal! Reklamacja oczywiście odrzucona i biuro nie widzi w swoim postępowaniu niczego nagannego. Spotkamy się w sądzie.

Konrad

Bogdan

Byliśmy z żoną we wrześniu na wycieczce o standardzie platinium w Szwajcarii i Włochy,koleje retyckie.Sam pomysł wycieczki jest dobry i pierwsze dwa dni były fajne.Potem już pod górkę.Przewodnik pozbierał pieniądze na bilety we Frankach i euro i nikomu już się nie tłumaczył na co je wydawał i ile kosztują bilety wstępu.Przejazd koleją retycką był najtańszy z możliwych.W pociągu którym jeżdżą tubylcy do pracy.Pociąg panoramiczny,którym podróżują inne wycieczki turystyczne nie był zarezerwowany.Przewodnik nam wytłumaczył,że źle wychodzą zdjęcia w pociągu panoramicznym a w starym można okno otworzyć.We Włoszech i Wiedniu prawie wszystkie wstępy były za darmo.Tam gdzie były bilety to wycieczka nie szła.Hotele w opisie miały być 3 gwiazdki.Może i były,ale na odludziu daleko od miast wręcz na wioskach.Za internet w hotelach trzeba było dodatkowo płacić!!!Kto te Hotele wybierał ze strony organizatora to chyba nigdy w nich nie był.Klamki w oknach zepsute to zostały przybite zasuwki.Toalety brudne,kratki wentylacyjne pozapychane,umywalka zatkana,że woda nie spływała.Jedzenie najtańsze jakie można było zamówić przez organizatora z opowieścią,że tak tu jedzą.Jakby mieli baranów przed sobą.Dysponuję dokumentacją foto.Na koniec podróż z Włoch do Polski to już koszmar kilkunastu godzin w autokarze ze zwiedzaniem przez ok 4 godz w Wiedniu,a wszystko przez oszczędności bo nocleg był we Włoszech a przecież mógł być bliżej Wiednia.Oczywiście zamieściłem niepochlebną opinię o tej wycieczce na stronie FUNCLUB,ale jej nie zamieścili.Tam są tylko same pochwalne opinie.Zaznaczam,że wycieczka miała status droższej wycieczki z udogodnieniami i taka też była cena.A miało być tak pięknie.

Adam i Agnieszka

Witam.Oceniliśmy firmę FC na 10 ponieważ nie mamy nic do zarzucenia wszystko było zgodnie z opisem.Chodzi konkretnie o wyjazd do Włoch od 26.09 do 07.10 była to objazdówka Rzym,Wenecja,Siena,Watykan....plus wycieczki dodatkowe oczywiście za opłatą Piza,Florencja,Asyż,winiarnia...same perełki tego pięknego kraju.Co do jedzenia byliśmy w kraju espresso,capuccino,makaronu...i zwyczajów Włochów. Było naprawdę super słońce, plaża...piękne widoki.Pani Monika nasza pilotka super babka ze stalowymi nerwami no i kierowcy, chłopcy na medal, wasza kawa to mistrzowstwo nie zdradzajcie tylko sposobu zaparzania bo Włosi będą zazdrośni.Co do wyżywienia, śniadania składające się z 2 plasterkow sera,2 plasterków szynki,salami,dżemy,jogurty,płatki,ciasto,słodki rogalik,jajko,chleb,masło, oczywiście kawa i herbata.Obiadokolacje to makaron lub zupa,drugie danie to mięso,ryby,kurczak,frytki.purre,sałata...no i deser ciasta,owoce,panna cotta.Dla normalnego człowieka wypas.Teraz przejdę do mniej miłych spraw a konkretnie chodzi mi o nas Polaków wiecznie nie zadowolonych a to chleb za grubo pokrojony lub mrożony,jajko wczoraj ugotowane,brak cytryny do herbaty,mięso jak podeszwa,makaron rozgotowany...Za dużo chodzenia podczas wycieczek,za szybko ,za gorąco za,za,za,jedna z mało inteligentnych osób powiedziała że francy trzeba związać nogi żeby za szybko nie chodziła.To było odnośnie naszej pani pilot...MASAKRA.Nie wszyscy tacy byli, jednak ta część światowych ludzi jeżdżących po Europie a nie wiedzących do czego służy ser parmezan zatruwała nam życie.Nie pozdrawiamy osób rzucających pety,kubeczki po kawie,kartonu po wyciągniętym winie na czystym parkingach lub trawnikach.Swoje niezadowolenie załatwiajcie w cztery oczy chodzi konkretnie o panią z winnicy ,której od samego początku nic nie pasowało,jak szkoda pieniędzy to się nie wykupuje takich wycieczek, oraz państwa z recepcji w Czechach...wstyd,wstyd,wstyd Polacy. Mimo wszystko będziemy korzystać z państwa ofert.Adam i Agnieszka

M

Miałem niestety w tym roku wyjątkową nieprzyjemność jechania do Chorwacji (Makarska) z biurem FUNCLUB. Od razu zaznaczę, że jeśli ktokolwiek myśli pojechać z tym biurem to lepiej żeby nie jechał, a na pewno się zastanowił. Niestety pojechałem sam (jeśli masz na obóz jechać sam to uwierz- lepiej nie jedź). Ja nie miałem szczęścia trafić na odpowiednią osobę, więc cały okres tego 'wypoczynku' był dla mnie skrajnie nerwowy i samotny. Zadania narzucane przez wychowawców były z niedopasowane i w żaden sposób nie wpłynęły na integrację, były po prostu głupie i każdy z uczestników miał je w nosie. Jedzenie to było w dwóch miejscach. O ile śniadania i kolacje były naprawdę smaczne i różnorodne to obiady były moim zdaniem nie do przyjęcia. Jedna znajoma która zadeklarowała, że jest wegetarianką dostawała niby osobne jedzenie ale raz dostała w osobnej misce zupę, niby odpowiednią i odnalazła w niej mięso. Moim zdaniem jest taki przykład karygodny. Obiady były tak paskudne, że tylko bliska obecność piekarni koło ośrodka uratowała nie tylko mnie od głodu. Ci Chorwaci gdyby jedli ten syf to by za długo nie pociągnęli. Obóz był organizowany równolegle z wczasami dla dorosłych. Dlatego pierwszym szokiem była średnia wieku osób w autokarze (ok.40). Obóz młodzieżowy był traktowany lekceważąco (i tu jest najważniejsza sytuacja która mnie najbardziej oburzyła). Nie podobało mi się (bardzo bardzo delikatnie mówiąc) jak 'kierowca' autokaru najpierw nie chciał uczestnikom obozu umożliwić wstawienia walizek do luku bagażowego i w wypadku mojej walizki, która była ostatnia kazał mi ją wyjąć i otworzyć na oczach innych ludzi. Nie ukrywam, że kupiłem alkohol. Mam ukończone 18 lat więc niesprzedanie mi go było by przestępstwem. Na obozie go praktycznie nie spożywałem, patrząc na standardy innych. Na pewno więcej kupiłem go z zamiarem na prezenty. Pan ten był skrajnie niemiły wręcz chamski, uważam że wyśmiewanie się takimi żartami że sól z morza zwiększyła wagę walizki nie trzeba tego komentować. W pierwszej chwili nie wiedziałem jak zareagować, nie spotkałem się z taką sytuacją nigdy, dlatego to było dla mnie szokiem. Stałem tak 2 minuty bo perspektywa otwierania swojej walizki była dla mnie surrealistyczna. Ciągłe komentarze tego kierowcy były skrajnie nie do przyjęcia, personalne uwagi że jestem tępy czy głupi nie powinny mieć miejsca. Ponadto kierowca po tym jak na niego nakrzyczałem, że nie życzę sobie takich uwag i takiego traktowania zaczął na mnie krzyczeć i oskarżać o przemyt. (Tego zachowania nie komentuje- świadczy tylko o niewiedzy kierowcy). Przemyt to nie był bo byłem pełnoletni wszystko było kupione legalnie z akcyzą( która jest wyższa niż w Polsce, a przemytu dokonuje się dla zysku na akcyzie). Grożenie mi 'polskimi policjantami' w Chorwacji i aresztami chyba samo świadczy o tym. Postawa opiekunki jak i rezydentki były karygodne. Opiekunka stała tylko i tępo świeciła oczami i nie zrobiła nic.Rezydentka podobnie. Jedynie to część ludzi z wczasów i paru znajomych zaoferowała mi pomoc w pomoc. Alkohol musiałem przewieźć w bagażu podręcznym. (Na szczęście miałem porządny wojskowy plecak, gdybym nie miał to by sprawa z pewnością znalazła swój finał w UOKiK, czy nawet na Policji(ze względu na naruszenie wolności osobistej, bo moim i nie tylko zdaniem do tego doszło), wydaje mi się, że obie instytucje miały by pełne ręce roboty (nie tylko w tym przypadku)). Cała ta sytuacja mnie jeszcze bardziej doprowadza do szału bo autokar oferował sprzedaż piwa i piwo-żłopstwo w żadnym przypadku nie było nie na miejscu. Podwójne standardy Reklamacji jak i doniesienia nie złożyłem, bo po przeczytaniu opinii innych osób (nawet stąd) uznałem, że nie ma sensu jakikolwiek kontakt z tym biurem. Dlatego państwu radzę to samo ale przed wyjazdem ewentualnym.

Mala

FC godne pilecenia.Wszystko zgodne z opisem.Autokar. A10 bardzo wygodny.Panowie kierowcy:pan Darek i pan Mariusz kultura i profesjonalizm,zawsze usmiechnieci i pomocni.Widać że biuro Funclub zatrudnia najlepszych.Gratulacje.Tak trzymać.!