Opinie o biurze Funclub

• Chiny Wg. programu
  • Tajlandia Wg. programu
Zobacz wszystkie oferty Funclub

Jolanta

Mają atrakcyjne oferty na krótkie objazdówki, ale organizacja czasu jest fatalna. W Amsterdamie na 12 godzin pobytu zaledwie 4-5 g. zwiedzania /w tym rejs i skansen z wiatrakami/, a reszta to bieganie za pilotką z uszkodzonym mikrofonem /nic nie słychać/, żeby jej nie zgubić. Pilotka robi wolne w miejscach, gdzie niewiele do obejrzenia, a o zwiedzeniu muzeum lub szlifierni diamentów zapomnij, bo tam masz tylko 10 minut na WC. Ludzie błąkają się samopas, żeby trafić na miejsce zbiórki, bo wszystko dopasowane do czasu pracy kierowców. Na ogrody Keukenhof tylko 3 godziny, bo organizatorom śpieszy się do domu, i tak wycieczka skraca się o pół doby. Arogancja pilotki p. Anny dowodzi,że powinna zmienić pracę. Nie polecam.

Chris Globtrorer

Ze wszystkich tegorocznych ofert biur podróży "majówka" z Fun Clubem wydawała się być dla mnie #1! "Ogromne piękno w miniaturze" to 4-dniowy, hardcorowy jednak nieco, wyjazd dla prawdziwych twardzieli zwiedzania. Impreza była w zasadzie zgodna z ofertą i nie można się formalnie do niczego przyczepić, gdyby nie... te niuanse i imponderabilia. Podstawową zaletą wycieczki, adekwatną w 100% do ceny, był transport autokarem klasy lux z toaletą na pokładzie oraz miejsce noclegu, czyli 3 gwiazdkowy hotel-motel Sommerau w Chur. Co do reszty to mam kilka generalnych uwag, które nie pozwalają mi wydać jednoznacznie pozytywnej rekomendacji. Primo: wyjazd z poszczególnych miast Polski powinien nastąpić zdecydowanie wcześniej o min. 5-6 godzin. Pozwoliłoby to choć na chwilę wjechać do Vaduz w Księstwie Liechtenstein, co znakomicie uatrakcyjniłoby całą imprezę! ;) Przyjazd na nocleg w Chur byłby wtedy możliwy wcześniej i byłby czas na wieczorne, choćby samodzielne, zwiedzanie miasta, na co w ogóle nie mieliśmy ani czasu, ani pozwolenia ze strony pilota, oceniam na 95 % w stosunku jakości do ceny (ordnung muss sein), nie licząc 0,5 godz. przed odjazdem Bernina Express. Wszak doba hotelowa zaczyna się (w cywilizowanych krajach, a Szwajcaria bez wątpienia do nich należy) zazwyczaj od 12:00 -15:00, a nie od 19:00, a i tak byliśmy blisko dwie godziny spóźnieni.:( Secundo: główna atrakcja wycieczki, przejazd "czerwonym pociągiem", tu cytat z oferty - "Z Chur udamy się w panoramiczną podroż do mieniących się lodowcami gór, by zobaczyć słynny, luksusowy kurort Sankt Moritz." miał miejsce w zwyczajnych wagonach 2 klasy, a nie w takich, jakie można było sobie wyobrazić i jakie spotkaliśmy po drodze, bo te są 1 klasy, ale i tak było super! Tertio: na minus oceniam powrót z Tirano we Włoszech na drugi nocleg do Chur via peryferia Mediolanu, bo to totalna pomyłka, strata czasu i paliwa organizatora, 5 godzin wyrwane z życiorysu, które można byłoby bardziej sensownie wykorzystać! Zamiast jechać wprost na północ, kierowcy wybrali drogę na południe, by nadrobić co najmniej 200 km! UWAGA na ceny! >>> Skąd się biorą te rozpiętości cen pomiędzy poszczególnymi terminami nie jestem w stanie zrozumieć! Dziś widzę ofertę za 800,- PLN, a ja zapłaciłem 1157 + 140 CHF (płatne u pilota i nie podlegające rozliczeniu), co oceniam jako typowy drenaż kieszeni klientów ze względu na ich darmowe urlopy, wszak dłuuuuuuuuuuugi weekend to zazwyczaj 5 dni wolnego od pracy!

UWAGA TO OSZUŚCI!!!!!! UWAŻAJCIE Z PRZEDPŁATAMI!!!!!!! Moi rodzice mieli pojechać do Indii w listopadzie 2018 roku, zapłacili 7200 zł. przedpłaty. Niestety jedno z nich bardzo poważnie się rozchorowało i musieli zrezygnować z wyjazdu. Biuro wyliczyło, że należy się rodzicom zwrot w wys. 5300 zł, mieli tylko podać numer konta do zwrotu, po czym nagle biuro wyparło się, że w ogóle była jakakolwiek przedpłata(!!!) Po kilku próbach dogadania się drogą mailowa i wystawianiem wezwań do zapłaty rodzice kierują sprawę do prawników i dalej do sądu. OMIJAJCIE Z DALEKA TO OSZUŚCI!!!!!!!

Mikołaj Ś.

Ogólnie nie ma się do czego przyczepić. Jest ok, a nawet bardzo ok. Na minus - rezerwacja miejsc w autobusie za 50 zł, zresztą nie chodzi o pieniądze, a o bałagan, bo nikt tego nie pilnuje. Miejsca zarezerwowane dla Was bywają zajęte przez CHAMÓW, którzy jadą z Wami na wycieczkę. Nie pomaga nawet interwencja pilotki. Jedyna DOBRA RADA i METODA - nie płaćcie za obiadokolacje z góry, weźcie opcję płatności w autokarze. Gdy ktoś zajmie Wasze miejsce odliczajcie sobie te 50 zł czyli 12,5 euro od kwoty 40 euro za posiłki.

Teresa i Darek K

Pobyt: Luty 2019

Skarby Italii to niezapomniany wyjazd. Pilotka pani Iga z Funclubu zafascynowana Italią, co nam też się udzieliło. Świetni kierowcy. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

Renata

Sylwester w Berlinie okazał się udany. Podróż autokarem przyjemna, wygodna. Zwiedziliśmy niektóre zabytki Berlina potem mieliśmy czas wolny dla siebie. Jak w taki dzień bardzo dużo petard, ogni itd. Jedyny minus dojście do Bramy Brandeburskiej było utrudnione i zastawione przez bramki i policję. Ale to wiadomo chodzi o bezpieczeństwo. Ogólnie wyjazd był udany.

Jolanta

Wysoko oceniam wyjazd do Drezna na JARMARKI ,gdyż nic mnie nie zaskoczyło,organizacja bardzo dobra,transport,jak zawsze, na wysokim poziomie.Drezno-bardzo ciekawe miasto,a jarmarki super atrakcyjne.Piszę tak,gdyż mam porównanie z jarmarkami w Wiedniu i Pradze.W Austrii też był bardzo interesujący,ale ten niemiecki jednak go przewyzszał. Taki wypad przed świętami bardzo optymistycznie nastraja.Polecam.

Jan i Jadzia

Skarby Italii Jechaliśmy pierwszy raz z Funclub`em, jesteśmy bardzo zadowoleni, wycieczka "Skarby Italii"10.11-17.11 godna polecenia, 65 osób z całej Polski. Autokar wygodny, kierowcy Leszek i Marcin wysokiej klasy, pani pilot Wioletta profesjonalistka zadbała o wszystko perfekcyjnie, panie oprowadzające po zwiedzanych miastach o dużej wiedzy.Hotele 3* pokój+łazienka-czysto, a wyżywienie wystarczające. Dużo zwiedzania, nogi czasem bolały ale czas był wykorzystany maksymalnie. Pogoda dopisała 5 dni słońca!?pozdrawiamy Jan i Jadzia

Filip

Pobyt: Sierpień 2016

Bardzo fajny wyjazd imprezowo ale takze jesli chodzi o zwiedzanie dobrze wspominam wakacje z kodem 3869 znizka

zadowolony

Wyjazd do Londynu 20-23 września - wyjazd bardzo udany.Autokar Platinum A31 kierowcy Mirek i Tomek pełen profesjonalizm ,pilotka Małgosia znająca Londyn jak własną kieszeń - hotel super.Wycieczka intensywna ale warto.