Opinie o biurze Matimpex Travel

Matimpex Travel

3 lata temu byliśmy z mężem w Rzymie i było perfekcyjnie. Dobry hotel i najważniejsze wspaniała pilotka z pasją i ogromną wiedzą. W tym roku zatem Barcelona i tu, niestety dużo słabiej. Nie winię biura za zmiany programu i brak wieczornego wypadu na fontanny z powodu demonstracji. Jednak pilot P. Maciej tak zalatany przyjmowaniem codziennie kilku grup z Polski i dopasowywaniem programu tak, by te wszystkie grupy jakoś upchnąć logistycznie, że niestety głownie mieliśmy czas wolny lub byliśmy pod opieką pani Oli miłej, aczkolwiek kompletnie nie umiejącej nic powiedzieć na temat Barcelony ani czegokolwiek. Ostatni dzień, chociaż odlatywaliśmy dopiero o 19.40 mieliśmy raptem zwiedzania na 2 godziny i to od 7 rano, a potem czas wolny w okolicach Casa Mila i w pobliżu Placu Katalońskiego, na którym byliśmy poprzedniego dnia aż 4,5 godziny. I chociaż podpytywaliśmy Pani Oli, gdzie moglibyśmy się udać mając tyle czasu wolnego, co warto zobaczyć jeszcze, to nic nie umiała nam doradzić poza placem Katalońskim ? Następnie zawieziono nas na lotnisko o 16 ( na 4 godziny przed wylotem!). Nie zwiedziliśmy w ogóle np. okolic i Placu Hiszpańskiego, bo chociaż my mieliśmy jeszcze czas do wylotu, to kierowca go nie miał, nie mówiąc już o pilocie, który oprowadzał już jakąś następną grupę. Z pozytywów: to miłe, że Pan pilot zorganizował nam dodatkowa wycieczkę do uroczego miasteczka Tossa del Mar w dniu, kiedy z powodu demonstracji nie mogliśmy jechać do Barcelony. Z Panią Olą, sam nie miał czasu.

Sylwester Mrozik

Witam. Byliśmy z zoną w Rzymie w sierpniu. Wybraliśmy opcję samodzielnego zwiedzania. Opieka p. Małgosi bez zarzutu - choć korzystaliśmy z niej w minimalnym stopniu. . Przydałyby się dłuższe wycieczki, jak kilka lat temu, po 7-8 dni.Cztery pełne dni (plus odrobina piątego) to stanowczo za mało na takie miasto jak Rzym. Choć podejrzewam że i miesiąc by nie starczył. Hotel w porządku - cztery gwiazdki robią swoje - choć nie mamy absurdalnych wymagań. Jeśli los pozwoli, z pewnością skorzystamy jeszcze z oferty biura.

Wycieczka do Londynu bardzo udana. Oboje z mężem jesteśmy zadowoleni z Biura Podróży, a zwłaszcza pilota wycieczki , pani Małgorzaty T z ''piórkiem'' .Bogaty zasób wiadomości oraz jasny i ciekawy przekaz o Anglii-Londynie. Właściwa osoba na właściwym miejscu. Przesympatyczna osoba, bardzo polecamy. Wszystkie punkty programu zrealizowane, warunki hotelowe miło nas zaskoczyły. Super wyjazd, choć napięty program. Był to nasz pierwszy wyjazd z tym biurem, ale gorąco polecamy Matimpex. Szczególne podziękowania również dla pani Dominiki T. , która pomogła nam w załatwianiu wyjazdu do Londynu. Gorące pozdrowienia dla obu pań.

Basia

Biuro podróży dwóch kierunków Rzym i Barcelona .W 2018 zarezerwowałam wyjazd na Maltę trzy tygodnie przed odwołano z powodu zbyt małej ilości uczestników . W tym roku wyjazd do Gruzji ( zarezerwowany w grudniu 2018 ) odwołany z powodu zbyt małej ilości uczestników. W zamian chciałam polecieć do Aten wycieczka nie potwierdzona zbyt mała ilość uczestników.Biuro podróży Matimpex Travel zaoferowało mi UWAGA!!! oczywiście Rzym i Barcelonę (gdzie byłam z ich biurem) Gruzję we wrześniu impreza niepotwierdzona i Londyn od 18.07 2019 a mamy dopiero 28.05 2019. Czyli rozumiem reszta kierunków niepotwierdzona w czerwcu. Biuro może to jest ale na pewno nie podróży.

Grzesiek, Zosia

Wycieczka do Barcelony 21-25.05.2019 r. bardzo udany wyjazd, wszystko zgodne z opisem, pilot Pan Marek M. bardzo sympatyczny, ogarnięty z duża wiedzą o mieście i regionie. Polecam biuro, hotel 60km od Barcelony bardzo zadbany, szybki dojazd do miasta kolejką (około 70 minut). Jesteśmy z zoną bardzo zadowoleni na pewno skorzystamy jeszcze raz z tego biura.

Beatorez

Pierwszy ale zapewne nie jedyny raz korzystaliśmy z usług tego biura. Barcelona zaliczona wszerz i wzdłuż. Opieka i pomoc pilota Macieja na 5+.Polecamy to biuro. Beata i Grzegorz

Arkadiusz

Wycieczka do Izraela z Poznania (siedziby Matimpex) została odwołana 26-04-2019 r. na 11 dni przed początkiem wycieczki to jest 07-05-2019 r. Wycieczka na 4 dni dla 3 osób. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Matimpex mógł korzystać z zapłaty za wycieczkę - (zaliczka) 2140 zł zapłacona 15-02-2019 r. plus (pozostałej) 5360 zł zapłacona 31-03-2019 r. razem 7500 zł. - do dnia zwrotu zapłaty za wycieczkę. Wysłałałem żądanie zwrotu zapłaty za wycieczkę. Matimpex ma 14 dni na zwrot (w świetle prawa). Matimpex dysponował moimi pieniędzmi 2140 zł przez conajmniej 70 dni a 5360 zł przez conajmniej 30 dni. Matimpex wie czy mógł i czysponował moimi pieniędzmi na cele inne niż realizacja mojej wycieczki. Moja opinia jest taka. Matimpex wskazuje w swojej ofercie wiele terminów wycieczek. Prawdopodobnie zbyt wiele. Oni wiedzą jak to faktycznie wygląda. Ja tego nie wiem. Ciekawe czy Oni czytają takie opinie jak moja. Czy się do niej odniosą. Może moje stanowisko jest błędne a Matimpex funkcjonuje profesjonalnie. Podsumowując całe moje plany szlag trafił. Przygotowania do wycieczki na darmo tzn. uzgodnienie urlopów mojego i żony. Zamówienie parkingu na lotnisku do odwołania. Wstyd przed Teściem (miał z nami jechać). Mam zamiar pojechać do Izraela więc muszę zaplanować wszystko od nowa. Znowu ubiegać się o urlop, żona też. Jeśli ktoś miał podobne przygody z Matimpex niech pisze.

Renata

Pobyt: Luty 2019

Wyjazd do Izraela bardzo udany, pełen przeżyć zarówno duchowych jak i poznawczych. Zrealizowane wszystkie punkty programu (a nawet więcej). Bardzo bogaty program powodował niewielką ilość czasu wolnego, ale z pewnością nie zmieniłabym tych proporcji, bo dzięki temu zobaczyliśmy i przeżyliśmy naprawdę sporo. Dużym plusem były noclegi w jednym hotelu, dzięki czemu nie traciliśmy czasu i energii na pakowanie a wzamian mieliśmy okazję do tego aby cała grupa bardzo się ze sobą zżyła. Hotel w Betlejem miło zaskoczył nas na +, (ładne wnętrza, duże pokoje i łazienki, bardzo dobre wyżywienie. Pilot - pan Tomek bardzo konkretny, życzliwy i opiekuńczy. Izrael - wspaniały !!! Polecam z całego serca.

Stanisław

Drugi wyjazd z Matimpexem - tym razem Lizbona i tak samo udany. Pozdrowienia dla pani Małgosi.

Paulina

Pobyt: Grudzień 2016

Wycieczka do Rzymu z Bydgoszczy. Biuro świetnie zorganizowane-z winy przewoźnika wylot z Bydgoszczy opóźniony o 24h, biuro stanęło na wysokości zadania. Udzielono nam rabatu (chociaż to nie była wina biura) i zapewniono wszelką możliwą opiekę. Po powrocie biuro pomogło w rozmowach z liniami lotniczymi odnośnie odszkodowania. Na miejscu pilot robił wszystko, żebyśmy zrealizowali program, poprzestawiał rezerwacje na nocne zwiedzanie:) Jestem bardzo zadowolona, że zdecydowaliśmy się na wycieczkę z Matimpex a nie samodzielne rezerwacje. Inni uczestnicy lotu liczyli straty za opłacone hotele, a my pod opieką biura czuliśmy się zadbani i pewni, że wycieczka się uda. Dostaliśmy też zwrot za anulowany hotel. Pozdrawiam ciepło pilota z Rzymu a także pracowników biura w Polsce, którzy byli niezwykle sympatyczni i pomocni.