Opinie o biurze Rainbow

Rainbow

Ocena na podstawie 2025 opinii

fiodor

Pobyt: Luty 2020

Pierwszy i ostatni raz z tym biurem. Wcześniej korzystalismy z innego kilka razy i było ok. Rainbow nas oszukalo, nie polecam

Jadzia

Pobyt: Luty 2020

Omijać z daleka to biuro. Miał być wyjazd na Dominikanę, wszystko opłacone, była umowa, rezerwacja, a na lotnisku okazało się, że nie ma dla nas rezerwacji na lot. Propozycja dla nas taka, że czekać mamy w Warszawie bo może znajdzie się w przeciągu kilku dni jakiś przelot. I owszem po wielu przypomnieniach i telefonach coś tam niby proponują trzy dni później, np. przelot trwający 27-56 godzin z dwiema przesiadkami, a miało być bez i czas przelotu 11 godzin, więc z dziesięciu noclegów zrobiło się może 8-7, i oczywiście przez te dwie doby na lotniskach "róbta co chceta" Potem proponują wycieczkę zastępczą zupełnie w innym kierunku np. Egipt. Ostatecznie podziękowaliśmy za takie warianty i tak oto zostaliśmy na lodzie, ze zmarnowanym urlopem, stresem, dodatkowo straconymi pieniędzmi na pobyt i czekanie w Warszawie, bo przyjechaliśmy z innego miasta. Nie liczą się z tym, że ludzie mają zaplanowany urlop, że nikt im tego nie zwróci, a dodam że wycieczkę wykupiliśmy cztery miesiące wcześniej. Także UWAŻAJCIE NA TO BIURO, jeśli nie chcecie tak jak my być zrobieni w konia.

Indie 20

Pobyt: Luty 2020

Niezgodność oferty ze stanem faktycznym. Brak informacjii o zmianach. Zmiany programu na niekorzyść klientów oczywiście. Oszczędzanie na wszystkim jest tak wyraźne, że rodzi się pytanie , czy warto ryzykować wyjazdy z tym biurem.

Stan

Pobyt: Styczeń 2020

Od wielu lat z Rainbow. Zawsze ok do polecenia; super piloci dobra organizacja itd. Teraz Dominikana: Od 9 do 21 stycznia 2020 r. Zamawiam wycieczkę wcześnie- wybór miejsca w autokarze, z braku premium w samolocie, miejsce wygodne przy wyjściu awaryjnym- kiepskie zdrowie, długi lot. Teraz praktyka w tym wyjeździe: Pilotka zaprasza do autokaru i wskazuje nr miejsca, nie tak jak zawsze pozwala na wybór. Bez zbędnych komentarzy, nie jest to ok. Drugim problemem, już nie z winy pracowników biura był lot powrotny. Gwarantowane, opłacone miejsce (lot tam było ok.) okazało się w drodze powrotnej zmienione na w praktyce najgorsze z możliwych (za plecami WC). Miałem wiele problemów. W tej sprawie wysłałem pismo i jego monit. Na razie bez odpowiedzi.

Oma

Pobyt: Styczeń 2020

Wróciliśmy z wycieczki do Wietnamu, nazwa programu: Wśród tarasowych pól, i jesteśmy zachwyceni! Trochę obawialiśmy sie, że taki mały skrawek kraju jak na pierwszy raz w Azji to może być błąd, ale nic bardziej mylnego! Zwiedzaliśmy w zasadzie jeden duży region, zawierający w sobie to co najpiękniejsze, morze, wapienne skały, niesamowitej urody góry i tarasy ryżowe oraz wioski, których uroda i folklor są po prostu nie do opisania. To jest właśnie prawdziwy Wietnam. Program ułożony rewelacyjnie, bez gonitwy i długich przejazdów, relaks i ekstremalnie barwne i ciekawe poznawanie kultury i obyczajów, a także kuchni! Która nie ma sobie chyba równych na całym świecie :) Nasza pilotka to majstersztyk, mistrzyni w swoim fachu, przewodnik lokalny bardzo otwarty, opowiadał mnóstwo ultraciekawych rzeczy o wierzeniach, duchach, a także różnicach kulturowych, które w pierwszym momencie mogą nam się wydawać bardzo dziwne. Polecamy i jeszcze raz polecamy!

Dorota, Mirosław z Mazur

Pobyt: Luty 2020

Wycieczka do Rzymu i Watykanu super zorganizowana, przewodnik Pan Tomasz Ratalewski po prostu fantastyczny. Wszystko na 10!!!! Pozdrawiamy????????????

Renata

Pobyt: Styczeń 2020

Trzy razy byłam na wycieczce z tym biurem,jak to mówią do trzech razy sztuka!!!!! JUŻ NIGDY WIĘCEJ !!!!!! Proszę nie sugerować się opiniami pod ofertą, są stare i prawie wszystkie pozytywne tych prawdziwych ocen nawet nie umieszczają pod ofertami.Lepiej omijać to biuro szerokim łukiem.

Dariusz

Pobyt: Styczeń 2020

Poziom obsługi niski. Brak pełnych informacji (lot do Kenii bez jedzenia, w małym niewygodnym samolocie gdzie trzeba dopłacać za miejsca jeśli chcesz podróżować razem) Organizacja na miejscu słaba - bałagan. Rezydent nadrabiał niedociągnięcia biura. Pierwszy raz korzystałem z oferty Rainbow.

Wu

Pobyt: Luty 2020

Indie z biurem Rainbow, wycieczka Złoty Trójkąt. Piękny program, wyciskający z indii to co najlepsze, trochę dark tourism, ale przede wszystkim magiczna kultura, wspaniałe świątynie i tyle kolorów ilu jeszcze w życiu nie widziałem w tym samym momencie. Pilot zaangażowany i żywo zainteresowany tematem, co było mocno widać, wspaniale radził sobie też z trudnościami i momentami niezbyt zdyscyplinowaną grupą ;) Pozdrawiam go serdecznie!

Miałam tylko raz styczność z tym biurem . Wyjazd na Dominikanę . Jeden wielki koszmar . Biuro nie wywiązało się z tego co było w ofercie . W trakcie pobytu złożyliśmy reklamacje w formie pisemnej rezydentowi . Po powrocie okazało się ze rezydent nie posiada jej i nie przekazał jej do biura . Uwaga dla tych którzy składają reklamacje w jednym egzemplarzu . Oferta hotelu była niezgodna . Po powrocie wszystkie ubrania oraz walizki były do wyrzucenia z powodu smrodu i stęchlizny która wdychalismy przez cały urlop . Wilgoć w pokoju i stęchlizną doprowadziła do mojej choroby . Powstała astma po powrocie była leczona przez pół roku , natomiast do dziś odczuwam skutki tego pobytu. Samo zakwaterowanie w choremu w nocy nad ranem trwało pare godzin . Nieład , brak organizacji i brak obsługi doprowadził do tego ze ludzie kłócili się o klucze od pokoi dzieci płakały . A turyści z paru autokarów przepychali się w celu uzyskania jakiegoś pokoju . Pokoje były przydzielone na zasadzie pozostawionej koperty z nazwiskiem . Na stole było ich tyle ze nie sposób było przez pare godzin odnaleźć odpowiedni . Dla odmiany goście z Francji zostali przywitani lokalnym drinkiem i z kultura zakwaterowani w ciągu paru minut . Nie polecam tego biura . Oszukano mnie . Oszukał mnie rezydent . Nie zwrócono mi za leczenie po tym pobycie i za rzeczy które nie nadawały się nawet na szmatę