Opinie o biurze Rainbow

Rainbow

Ocena na podstawie 1965 opinii

Sprawdź oferty biura podróży Rainbow
  • Gambia Śniadania
  • Kenia All Inclusive Soft
  • Dominikana All Inclusive
Zobacz wszystkie oferty Rainbow

Andżelika

We wrześniu 2019 roku udaliśmy się w podróż poślubną. Wykupiliśmy wycieczkę do Hiszpanii, do Costa Brava Iloret De Mar. Po powrocie zareklamowaliśmy powrót do Polski, gdyż przed wylotem z Hiszpanii, okazało się, że nie ma mnie na liście pasażerów, a jestem na liście rezerwowej. Nie wiem jaką winę ponosi tu biuro podróży a jaką przewoźnik, którym w tym przypadku był Wizzair. Kupując wycieczkę podobno ma się już zagwarantowany powrót i raczej overbooking nie powinien być straszny, a jak się okazuje nigdy nie wiesz czy będziesz miał jak wrócić. Bardzo na nie! Bagaże zostały zabrane według planu, bilet dla męża otrzymaliśmy, a mojego nie. Na nic rozmowy naszego rezydenta z pracownikiem lotniska. Na nic telefony do biura w Warszawie. Finalnie wbiegłam na pokład na 2 minuty przed planowanym zamknięciem drzwi. Stres i strach jaki przeżyłam był niewyobrażalny. Nikt już nie chciał z nami rozmawiać, nagle wszyscy zapomnieli angielskiego i Ci którzy rozmawiali z nami w tym języku nagle zaczęli posługiwać się tylko hiszpańskim. Nigdy już nie wybiorę tego biura podróży. Reklamacja oczywiście została odrzucona. NIE POLECAM a już na pewno nie na podróż poślubną, gdyż ta sytuacja zepsuła nam miłe wspomnienia związane z tym wyjazdem.

Rafał

Pobyt: Luty 2020

Odradzam współpracy z tym Biurem - lepiej cokolwiek zorganizować na własną rękę. Warto szczególną uwagę zwrócić przy podpisaniu umowy on-line, jest pełno niejasności - a gwarancja np. od rezygnacji to fikcja. Pomimo ubezpieczenia nie zwrócono mi pieniędzy za wpłaconą zaliczkę. Kolejna sprawa to warto zwrócić uwagę na przewoźników - głównie to niskokosztowe linie, które np. obecnie latają nad ....Iranem. Lepiej zastanowić się nad wyjazdami do Tajlandia, ZEA, itp. - ich loty to nad Iranem, Irakiem. Lepiej dopłacić i lecieć Lotem czy LH. Ja składam skargę do UOKiK. Obecnie moja wycieczka to Last minut....

Pobyt: Grudzień 2019

Wrociłam (ja, 25+) z Mamą (50+) z objazdu po Senegalu i pobytu w Gambii (grudzien 2019). Program zrealizowany pod hasłem ?Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą? -trafny. Moglismy zwiedzić południowe i wschodnie tereny Senegalu, wieś - pełną prymitywnie skleconych z gliny i strzechy chatek, ale prosto, za to szczęśliwie żyjących ludzi, i miasta, od mało- po zupełnie nieturystyczne, zabałaganione, pełne brudu i hałasu, ale szczegółowo pokazujące pełen przekrój tamtejszego społeczeństwa. Pierwszym argumentem na TAK był pilot K. ciekawie opowiadał zarówno o odwiedzanych miejsc jak i kontekście historycznym czy politycznym kraju. Ubarwiał sprawę także własnymi anegdotkami, prywatnie jest doswiadczonym podroznikiem, a nie tylko ?panem z biura czytającym nam notatki?. Rozsmakował nas też w tamtejszej kawie - cafe touba. Szukanie miejsc w ktorych mozna ją dostać i smakowanie stało się dodatkową atrakcją:) dodatkowo podziwiam, jak pilot radzil sobie z hm.. "Januszami" - których się na takim objeździe akurat nie spodziewałam, a którzy potrafili marudzeniem i bezsensownymi komentarzami uprzykrzać życie współwycieczkowiczom... ciekawe, że niektórzy chyba przed wyjazdem nie czytali planu i opisu wycieczki, bo wszystko było napisane... Kierowca busa - mistrz. To, jak w Senegalu objuczane są auta i jak zachowują się kierowcy, (i zwierzęta - ale one mogą nie znac przepisów ruchu drogowego) to szalenstwo i wymaga stalowych nerwów i skupionej głowy. Radzil sobie świetnie i dowoził nas wszędzie w całości. A jezdziliśmy dużo. Bylo to jednak w programie, więc nie zaskoczyło mnie. Detale atrakcji pominę. Hotele objazdu - cóż, gdybym wakacjowała w Europie to w co najmniej dwóch z nich nogi bym nie postawiła, ale jadąc tam, gdzie turystów nie ma nie oczekuję Hiltona, tylko doświadczam. Minusem było zorganizowanie safari w parku nar. W samo poludnie (praktycznie zero zwierząt) - ale nie dało się tego przearanżować. Niesmak w czasie pobytu: wigilijna kolacja. organizacja i koszt - tutaj żenada.

Paweł Pizło

Pobyt: Grudzień 2019

dot. wycieczki objazdowej po Senegalu - BLIŻEJ LUDZI, W ZGODZIE Z NATURĄ i wypoczynku w Gambii (Kololi) - GRUDZIEŃ 2019. Po natknięciu się na jałową opinię Pani Iwony oraz korzystając z wolnego czasu w ramach uwarunkowań przewlekłego przeziębienia postanowiłem dodać kilka słów od siebie. Zacznę od tego, że był to nasz pierwszy udział w zorganizowanej przez biuro podróży wycieczce i chociaż kilku współtowarzyszących "Januszy" robiło wszystko żeby zmonopolizować dostępność do takich wycieczek ..., to na pewno ta nie była naszą ostatnią. Czarter E.air.: bez zarzutów (chociaż nienawidzę startów, lotów i lądowań). Transfer z lotniska: bez zarzutów; powrotny na lotnisko niepotrzebnie okraszony lekko irytującą gadką Pani rezydentki. Objazd: był blisko ludzi, był w zgodzie z naturą i programem umowy. Przewodnik: konkretny, z bardzo przyzwoitym przekazem cennej wiedzy opartej w szczególności na własnych miejscowych doświadczeniach. Pan Kamil był nad wyraz wyrozumiały dla męczących Januszy którzy chyba pomylili programy przy zakupie wycieczki. Podziwiam. Nasz wypoczynek w Gambii, wspierając powszechnie narzucających się miejscowych przewodników, wzbogaciliśmy o kilka miejsc (Monkey Park, Serekunda, hieny, krokodyle i 30 cm od zielonej mamby). Hotele objazdu: w najwyższym lokalnym standardzie tj. poniżej 1eurogwiazdy. Wyżywienie: monotonne (w kuchni doceniam różnorodność) ale zdaniem poznanej w Kololi przewodniczki Gambijki Haddy - bardzo smaczne). Spory minus dla organizatora za obligatoryjność dokupienia przez uczestników w cenie 265 zł "kolacji świątecznej" (serwowanej na terenie innego hotelu), na którą wierni musieli czekać ponad godzinę przy stołach, po czym okazało się że obowiązuje tam kilkudziesięcioosobowa kolejka przymuszonych klientów R.T. z okolicznych hoteli do finalnie zimnego szwedzkiego stołu. (cena lokalna tej nietypowej kolacji: 97 zł, więc prowizja: 168 zł). Za rok planujemy objazd północy (bez kolacji świątecznej). Polecam bardziej objazd niż pobyt. Paweł

A

Jestem strasznie zawieszona...uprzedzalam Panią w biurze,że choruje na Lesniewskiego crohna - chorobę jelit, w której muszę mieć zapewniona toaletę. Pani w biurze odpowiedziała,że że spokojem będzie na promie. Odetchnęłam z ulgą. Rzeczywistość!!!!! Promem to płynęłam 15 minut, a 200 km jechałam autobusem BEZ TOALETY , 15 godzin nie jadłam, tylko po to ,żeby nie zrobić sceny. Niestety choroba rządzi się sama... Na całe szczęście cudem, nagle przy drodze pojawia się toaleta. Były to wakacje w Chorwacji. Niestety, miałam taką traumę, że nie chciałam tam być, a wrócić trzeba było tak samo...musiałam iść do specjalisty na parę spotkań. Mam nadzieję,że dotrze to do Pani w Lesznie na rynku....

Iwona

Pobyt: Grudzień 2019

Rainbow BLOKUJE na swojej stronie negatywne opinie. Kilka dni temu wrócilismy z objazdu Gambia - Senegal ---program: bliżej ludzi i natury. Program MASAKRA ---- przez tydzień nas wozili po Senegalu - każdego dnia po 10h z jedną atrakcja każdego dnia, które były BEZNADZIEJNE.. Np jechalismy po wertepach 3h w jedną strone, żeby zobaczyć wioskę Bassari, a w niej wodza, który był zwykłym pijakiem i mówił do nas pijac piwo z puszki. Taniec rytualny przez mieszkanców wioski to kpina, tancerki w bluzkach Gucci pękały ze śmiechu że muszą robić małpy z siebie ZENADA. Pilot wycieczki Kamil ciągle spał w busie, bo imprezował pól nocy. Safari nam zorganizowali w samo południe- wtedy nie ma zwierząć, wozili nas jeepami 6h żebysmy zobaczyli 1 małpe i antylopę!!!! W hotelu widziałam 30 małp. NIE POLECAM. Gambia i Senegal z Rainbow to masakra - mnóstwo kasy za totalna nude i syf.

Wojciech

Pobyt: Listopad 2019

Ja, moja żona i syn jesteśmy zachwyceni biurem, organizacją pobytu w Peru a przede wszystkim profesjonalizmem rezydentów biura w Peru : Henryka Konwy oraz Piotra Drozda. Wysoka klasa tych Panów była gwarantem naszego bezpieczeństwa i poczucia komfortu. Uprzejmi, empatyczni, zawsze pomocni.

Lena

Witam was wszystkich . Chcę podzielić się z Wami moim gorzkim doświadczeniem. Piszę tę opinie wołania duszy, wołania oszukańczego człowieka i okłamanego . Proszę o przemyślenie dwa razy, zanim przekażesz pieniądze temu biuru podróży. Chcę opowiedzieć historie i moje doświadczenia ze współpracy z tą firmą. nie jesteśmy bogatymi ludźmi, ale naprawdę chcieliśmy odpocząć za granicą, a wcześniej zaoszczędziliśmy pieniądze po raz pierwszy na wyjazd do ośrodka . Nie mając doświadczenia jak jechać na wakacje do Turcji, zwróciliśmy się do biura podróży. Po przyjeździe wybraliśmy jeden z najlepszych hoteli według opinii ludzi . konsultant tej firmy zaoferował nam ubezpieczenie zdrowotne po wyższej cenie i oczywiście się zgodziliśmy, warto było wydać takie pieniądze na podróż i nie warto było oszczędzać na takim drobiazgu , wszystko zapłaciliśmy, spakowaliśmy walizki, kupiliśmy stroje ... ale w dniu wyjazdu obudziłam się z ospą . Pobiegłam do lekarza, ale natychmiast dostałam zwolnienie lekarskie i zabroniono mie było wsiadać do lotu . nie możecie sobie wyobrazić mojej furii. Płakałem jak nigdy wcześniej. Przede wszystkim zadzwoniłem do biura podróży z prośbą o odroczenie lotu, ponieważ mam chorobę zaskarżalna . ale biuro podróży odmówiło mi i konsultant powiedziała : nic strasznego, może pani lecieć , mialismy sto raz takie sytuacji , na pytanie a co z tymi ludzi którzy mogą zrazić się , ona nic nie powiedziała . A przecież ta choroba dla dorosłych może być śmiertelna .Wyjaśniłem im, że nie mogę zagrażać życiu ludziom, którzy będą w samolocie, w hotelu i ogólnie. Byłam zaskoczona ,że biuro podróży nie martwiło się o swoich klientach i pracownikach , ponieważ jeden z konsultantów biura podróży miał lecieć samolotem ziemna . Dzwoniłam sto razy ze łzami i prosiłam o zmianę terminu mojej podróży. ale odmówili mi, i zabrali mi wszystkich pieniędzy. Miałam potem trudny okres , depresja . nie tylko ukradłi mi wszystkie pieniądze , Tak i po raz pierwszy spotkałam się z takim po

Flawless

Pobyt: Grudzień 2019

Wybitnie dobrze nam się podróżuje z biurem Rainbow. Po kilku wakacjach mamy już wyrobione zaufanie. Mocną stroną jest dobra oferta i dobre promocje. Rainbow uwzględnia też Kartę Dużej Rodziny, dając upust.

Oszukana przez Rainbow

Skandal !!! oszustwo !!! Zakupiłam z Partnerem bilety lotnicze z wiekszą ilością miejsca na nogi przez strone Rainbow. Na lotnisku okazało się, że dostaliśmy inne miejsca niż zarezerwowane. Firma dopuszcza jedynie reklamacje listowna, niestety nie dopuszczają możliwości zgłoszenia przez mail, aby dodatkowo zniechecić Klienta żądają kart pokładowych pomimo że podaliśmy swoje dane, a transakcja przeprowadzona była online. Po spełnieniu ich zachcianek, od 2 miesiecy cisza. Sprawa oddana do UOKIK, zachecamy pozostałych do wyegzekwowania swoich należności, im nas wiecej tym większe szanse. Nigdy wiecej