Opinie o biurze Rainbow

Rainbow

Ocena na podstawie 2006 opinii

Sprawdź oferty biura podróży Rainbow
  • Dominikana All Inclusive
  • Emiraty Arabskie Śniadania
  • Hiszpania All Inclusive
Zobacz wszystkie oferty Rainbow

Kama

Pobyt: Listopad 2019

Objazdówka Kuba - wyspa jak wulkan gorąca z biurem Rainbow. Szczerze polecam. Świetna organizacja od wyjazdu do powrotu. Bardzo dobre warunki w hotelach oraz w autokarze podczas objazdu. Wypoczynek boskim Varadero. Niesamowity klimat, dużo historii, jeszcze więcej niesamowitej kultury kubańskiej. No i oczywiście sławne kubańskie drinki.

Ewa Bartoszewska

Pobyt: Marzec 2020

Oszuści. UWAŻAĆ NA TO BIURO!!!!!!!!! Dzwoniłam do nich, zapewniali że jest bezpiecznie. Świat ogarnęła PANDEMIA a oni chcieli wysłać mnie do Dubaju. W obawie o własne zdrowie i życie sama zrezygnowałam powołując się na Art 47 ust4. Według Ranbow to nie była sytuacja nadzwyczajna. SKANDAL. BIURO NASTAWIONE WYŁACZNIE NA KASĘ. W NOSIE MAJĄ BEZPIECZEŃSTWO KLIENTA.

Roszka

Wycieczka wypoczynkowa do Hipszanii, sierpień 2019, hotel Playadulce. Polecam zarówno hotel jak i organizatora, którym było biuro Rainbow. Na miejscu fajna i bardzo kontaktowa rezydentka. Hotel ładnie położony, obok przepięknej plaży i morza o wspaniałej barwie. Okolica hotelu ciekawa, jest co zwiedzać. Wyżywienie na bardzo dobrym poziomie, powiedziałabym, że 4*+. Przeloty i transfery szybkie i bezbolesne.

Aleksander

Pobyt: Luty 2020

Kenia - Mombasa - Bamboory Beach Hotel + Safari 4 dni ( Kenijskie Trio) . Nie będę się rozpisywać, trzeba lecieć, zobaczyć !!! Ale jeśli chodzi o organizację, miejsce, atrakcje , fantastyczne safari - 3 Parki Narodowe , naprawdę Wow !!! Na dodatkowe uznanie zasłużyły Panie : Paulina i Agnieszka !!! Pilotki Rainbow, które prowadziły między innymi safari. Wiedza, podejście i umiejętność przekazu na najwyższym poziomie, Bravo Panie, tworzycie zgrany zespół i wielkie podziękowania dla jednego z kierowców safari - Emanuela - mistrz kierownicy !!! Kapitalny 9 dniowy wypad do Afryki Wschodniej - polecam kierunek , hotel, biuro a przede wszystkim pilotów, którzy wykonali świetną robotę !!! Doskonały stosunek jakości do ceny !!! Nie za bardzo potrafię wskazać minusy a jestem wybredny !!! Polecam !!!

Retina

Pobyt: Marzec 2020

Bardzo dobre biuro podróży, być może najlepsze na naszym rodzimym rynku, które przetrwa wszystko, bo ma bardzo dobre i uczciwe podejście do klientów. Odbyłam z Rainbow już niejeden wyjazd, każdy z nich był bardzo udany i każdy z nich z rozrzewnieniem wspominam do dziś.

Krystyna Marcinowska

Pobyt: Marzec 2020

Wylot do Jordanii odbył się 9 marca 2020 i już wtedy były znaczne ograniczenia co do wylotów do innych krajów w związku z koronawirusem. Przed wylotem kilkakrotnie kontaktowałam się z przedstawicielem Raynbow w celu uzyskania informacji czy nie powinniśmy zmienić termin wycieczki. Tłumaczyłam , że zagrożenie jest coraz większe i na miejscu być może nie będziemy mogli zrealizować zaplanowanego zwiedzania. Odpowiedź , za każdym razem była taka sama: nie ma zagrożenia , wycieczka się odbędzie , a rezygnacji z wycieczki oznacza zwrot kasy zgodnie z o.w. czyli bodajże 20% kosztów. Zaufaliśmy i polecieliśmy. Hotel mimo zapewnień ( zmieniony został na 2 tygodnie przed wylotem), że lepszy Oryx w Acabie ,bo 5 gwiazdek, ale byliśmy rozczarowani . Wiele uwag zgłosiliśmy do Pani rezydent, ale nic się nie zmieniło Najgorsze jest to , że na 3 dni przed wylotem (byliśmy 7dni), plaża była zamknięta ( najpierw przez sztorm, a później Jordania wprowadziła zakaz zgromadzeń). Wejście do Petry zamknięte. Przez ten cza pobytu na plaży ( w odległości ok 15 km od hotelu) byliśmy tylko raz i to do 13tej godz. Godziny wyjazdu na plażę były tylko 2 razy , o godz. 8:45 i 9:45 a powrót: o 13:30, 15:30, 18:30. i mimo All Inclusive na plaży nie było żadnego bufetu. Jeżeli chciałoby się skorzystać z całodniowego pobytu to bez jedzenia i picia. Planowaliśmy nurkowanie , nie udało się. Dobrze , że zaraz w drugim dniu pobytu pojechaliśmy do Petry( na własną rękę) bo już później , wycieczka organizowana przez rezydenta nie udała się . Ludzie byli ewakuowani z Petry przez burzę i tak naprawdę stracili niemała kasę ( czy nie było wiadomości , że będzie burza? my wiedzieliśmy)). Do końca pobytu zmuszeni byliśmy przebywać na basenie hotelowym. Szkoda , bo Jordania to bardzo piękny i ciekawy kraj, a nie mogliśmy w pełni wykorzystać swojego pobyt. Można było tylko odroczyć termin wycieczki i byłoby ok .Teraz siedzimy w domu , bo mamy 2 tygodniową kwarantannę. Pozdrawiam wszystkich turystów , z hotelu Oryx w Acabie, którzy są w podobnej sytuacji

Agata Wesołowska

Pobyt: Luty 2020

W biurze przy ul. Mostowej w Toruniu, mimo że pytałam o dodatkowe zniżki, nie powiadomiono mnie o happy hours. Byłam w siedzibie Rainbow około 12.00, by dopełnić formalności, więc do znacznego rabatu zabrakło godziny (sic!). Uważam to za zachowanie nieprofesjonalne i zwyczajnie nie fair. Główne minusy wycieczki "Europa świętuje karnawał" (luty 2020): - spóźnienie busa (ok. 1,5 godz.); - zbyt wczesny (o ok. 5 godz.) powrót do kraju, mimo tworzących się korków - wycieczka zakończona nie 28-go nad ranem, lecz wieczorem 27-go lutego; - nieracjonalny, mało napięty program: do danej miejscowości jedzie się 3-4 godz., aby zwiedzać z przewodnikiem tylko ok. 2 godz.; - za krótki na samodzielne zwiedzanie czas wolny (dylemat: muzeum czy lunch?); - pominięcie w programie Brna, w którym spędza się ostatnią noc i poranek; - pilotka niechętna do poddania choćby pod grupową dyskusję i głosowanie zwiedzania tej miejscowości; - konieczność przypomnienia o przysługujących zniżkach przy kupnie biletów wstępu - dopiero po monicie pilotka zwróciła pobrane z góry pieniądze; - b. niski standard hotelu w Chorwacji, gdzie przypadło najwięcej (3) noclegów; - pierwsza noc nie we włoskim Udine, lecz (tańszej) Słowenii - złamanie postanowień umowy (złożyłam oficjalną reklamację); - inf. nt. szalejącego już we Włoszech i Słowenii koronawirusa podawane z opóźnieniem, na wyraźne żądanie grupy (próba rzemilczania/bagatelizowania tematu).

Witold

Pobyt: Luty 2020

Wycieczka Złoty Trójkąt i plaże Goa, Indie+Indie, Goa, Longuinhos Beach Resort, a że w tym czasie odbywało się kilka wycieczek podaję kod imprezy INV0223 z biurem podróży Rainbow w dniach 23.02-6.03.2020 Już pierwszy dzień wycieczki rozczarował przez 8 godzinowe czekanie na lotnisku w Goa na lot wewnętrzny do Delhi w warunkach okropnych , bez podania turystom niczego do jedzenia i picia , Pani pilot wycieczki ulotniła się po wprowadzeniu grupy na lotnisko . Dodam że organizator był świadomy godzin lotów w Indiach i celowo oszukał turystów nie podając czasu oczekiwania na lotnisku w Goa pomimo zapytania które zadałem w biurze Rainbow . New Delhi, Jaipur, Agra - wycieczki do zabytków w tych miastach, nawet słynna Taj Mahal nie przyprawiają o zawrót głowy. Trzeba mieć różowe okulary i nie widzieć wszem obecnej biedy i brudu co odbierało jakości wycieczki. Autobus w czasie objazdówki był ok. Pani pilot A.K. Posiadała nie tylko dużą wiedzę, ale jak również doświadczenie biznesowe, co nie usprawiedliwia organizowania dodatkowych wycieczek (dodatkowo płatnych) dla części turystów , a dla niebiorących udziału zafundowała 1,5 godziny czekania w nagrzanym autokarze, nie można moim zdaniem robić z autokaru bazaru i między innymi sprzedawać alkohol , korzystając z dużej różnicy cen o czym pani pilot poinformowała (rum Old Monk na objezdzie w autokarze 700 rupi , a na Goa już od 190 rupi) Na koniec hotel do którego trafiliśmy ok. 2 w nocy, otrzymaliśmy pokój standard ,,deluxe? na piętrze, w pokoju 28C stopni klimatyzacja uszkodzona lodówki brak, wszędzie bród , w łazience kurki uszkodzone i wszechobecny smród i to będąc od 7 rano na nogach ,czyli 19 godzin w drodze. Po mojej interwencji w recepcji zaoferowano nam podobny pokój , gdyż inne pokoje nie były dostępne. Po spotkaniu następnego dnia po południu z rezydentem panią M.K zostałem oświecony że właśnie taki pokój typu ,, deluxe? miałem opłacony. Nadmieniam że w biurze Rainbow w Handlowym Centrum Riwiera w Gdyni dopłaciłem do hotelu zeby mieć godziwe warunki . Zaoferowano mi inny hotel w odległości ok . 60 km i dopłatą ok.350$ , lub od następnego dnia w tym samym hotelu - tylko na parterze za dopłatą 2500 rupi (ok.125 zł) wybrałem tą drugą opcję i pokój moim zdaniem ładny w miarę czysty z wyjściem do ogrodu z klimą i lodówką. Musieliśmy spędzić dwie noce w obskurnych warunkach które zaoferowali nam pracownicy biura podróży Rainbow. Nasuwają się pytania : dlaczego pracownicy biura tak żle traktują swoich obywateli oferując tak podłe warunki hotelowe urągające Ich godności? Dlaczego inne nacje np. Rosjanie potrafią szanować swoich obywateli zapewniając im godziwe (normalne) warunki hotelowe, czyli lepsze pokoje na parterze hotelu Longuinhos Beach Resort? Nie polecam wycieczki Złoty Trójkąt i plaże Goa , warunki hotelowe i podróży, wybrane przez pracowników biura podróży Rainbow wpłynęły na moją ocenę. Dokumentacja fotograficzna jak i dodatkowy rachunek dostępny w bezpośrednim kontakcie.

irena

Pobyt: Luty 2020

No tak z tym biurem Rainbow mamy juz za sobą 4 wyjazdowe wycieczki . 2020 luty 26 do 04 marzec bylismy na objazdówce KUBA JAK WULKAN GORĄCA Nasza rezydentką była Pani Paulina Zielińska pełny profesjonalizm co do organizacji jak równierz do wiedzy o Kubie . Wyspa piękna przyroda zachwyca swoją witalnoscią . Kraj dzieli sie na bogatych i tych co mieszkaja w slamsach. W malych miasteczkach mieszkancy życie prowadza co będzie dalej co towarzyszy im spiew tance i rum. W hotelach jakich bylismy a było ich 3 wszystko ok , jedzenie dobre spanie pokoje czyste . Autokar klimatyzowany . Duzo zwiedzilismy , co do polityki tego kraju nie wypowiadam się. Tutaj musze nadmienic ze Kuba jest b drogim państwem , waluta KUKI to jeden do jednego EURO . Wycieczka tez b droga , co ograniczamy się że to był wylot jednorazowy . Sam lot 11 godzin samolot wynajęty z LOT przez Rainbow , samolot dreamliner 787 siedząc w ekonomicznej klasie czyliśmy się jak sardynki w oleju < Lot dodaje fotele w klasie ekonomicznej .> . Byłismy zaskoczeni że taka firma LOT z klasy ekonomicznej robi z nas pasażerów sardynki .

Z.

Pobyt: Marzec 2020

Biuro zaklina rzeczywistość. Pomimo drastycznych ograniczeń w zakresie wjazdu do Izraela, w tym dotyczących podróżnych z krajów Unii Europejskiej, zamykaniu kolejnych miejsc na trasie wycieczki (Bazylika Narodzenia Pańskiego) i kolejnych przypadkach koronawirusa w Betlejem, w ocenie Rainbow nie zaszły żadne okoliczności uzasadniające zmianę terminu czy miejsca wyjazdu. Ryzyko odmowy wjazdu do Jordanii lub Izraela czy zmiany trasy wycieczki nie jest zdaniem Biura istotne - o oczywistym ryzyku zdrowotnym nie wspominając. Nie są też istotne ostrzeżenia polskiego MSZ. Najwyraźniej Biuro czeka, aż pierwsza grupa polskich turystów ?odbije się? od granicy albo zostanie poddana przymusowej kwarantannie. Nastawienie przedstawicieli Biura wskazuje, że również w przypadku niezrealizowania, nawet znacznej, części programu o zwrot pieniędzy trzeba będzie walczyć. W rozmowie z przedstawicielami padł również argument, że skoro samoloty latają - w tym do Włoch (!) - to nic się nie dzieje i zagrożenia nie ma. To mój kolejny, bodajże piąty już planowany wyjazd z tym Biurem - i prawdopodobnie ostatni.