Opinie o biurze Rainbow

Rainbow

Ocena na podstawie 1985 opinii

Sprawdź oferty biura podróży Rainbow
  • Dominikana All Inclusive
  • Rejsy Śniadania + All Inclusive
  • Hiszpania All Inclusive
Zobacz wszystkie oferty Rainbow

Wera

Pobyt: Styczeń 2020

Wycieczka "Zamki w piasku" Jordania, organizator Rainbow. Ponieważ moja opinia negatywna nie pojawia się pod wycieczką, parę słów postanowiłam napisać tutaj. Pierwszy i ostatni dzień stracony na dojazd i wyjazd. Nic zwiedzania. Z 8 zrobiło się 6 dni faktycznego zwiedzania. Program zrealizowany, mniej czasu w różnych miejscach. Hotele jak na objazdówkę niezłe. Jedzenie do wytrzymania. Dodatkowo płatne różne wycieczki. Jeżeli ktoś na nie jedzie , traci bez sensu czas. W tych miejscach n ie ma co robić. Po przylocie trzeba czekać na drugą grupę z Warszawy. Po wylądowaniu- brak przewodnika mówiącego po polsku, mówi po angielsku, co wprawia w zakłopotanie klientów" bez języka". W Akabie, gdzie były 3 noce zostaliśmy OKRADZIENI. Po wyjściu na kolację lub śniadanie zginęło po 100 dolarów z naszych portfeli, a dodatkowo z mojego jeszcze 50 euro (co zobaczyłam dopiero na 2 dzień). Przeszukane zostało dokładnie 4 piętro. Jeszcze zabrali kasę Rosjance, też z tego piętra. Poszkodowane zostało 3 rodziny polskie, w tym i moja. Przewodnik Kinga zapewniała, że "tu nie kradną" i uśpiła naszą czujność. Kiedy wiadomość ta rozniosła się po hotelu, wśród znajomych, przewodnik Kinga zadzwoniła do mnie z pytaniem "Czy zakładam sprawę o kradzież?" Po wyjaśnieniu jej jak i kiedy u nas do tego doszło, powiedziałam, że nie, bo nie znam angielskiego i nie chcę się włóczyć po policji. Nigdy takiej sytuacji nie miałam, w różnych krajach na pewno rożnie wygląda"zakładnie sprawy o kradzież". Na tym sprawa moja się skończyła. Jak się wieczorem dowiedziałam, pozostałe 2 rodziny ponieważ umiały angielski, domagały się zwrotu kasy od hotelu. Przewodnik tamtejszy, nie chciał uwierzyć, że coś takiego miało miejsce. Wręcz był przeciwko. Skończyło się to tak, że po wielu próbach czynionych przez hotel odwiedzenia Polaków od roszczeń (okradziona Pani okazywała chęć kontaktu z odpowiednimi władzami polskimi), zwrócono dwom rodzinom skradzione pieniądze, a mnie nie, bo jak twierdziła przewodnik Kinga nie założyłam sprawy. Wiem, to był błąd. Mam żal do przewodniczki, że nie pomogła mi w tak trudnej sprawie, nie usłużyła językiem, nie zaproponowała nic. Stwierdziła tylko, że oni wiedzą , że nas okradli bo sprawdzali kamery (była nad naszym pokojem). Całe wyjaśnienia toczyły się na miejscu w hotelu, nie trzeba było nigdzie jeździć, a Kinga była przy wyjaśnianiu. Szkoda, że nie pomyślała o mojej rodzinie (bo widziała osobiście na kamerach, że nas też okradli), i nie podjęła żadnych kroków. Mogła nas przecież wezwać i zaproponować dołączenie do 2 pozostałych rodzin. Pieniędzy szkoda, fakt. Miały być one na nurkowanie w rafach koralowych dla córki. Ona to uwielbia. Przepłakałam całą noc. Wzięłam ją na statek za 8 euro. Trudno. Mam ogromny zal do przewodniczki Kingi za brak profesjonalizmu , w tym co robi. Wycieczka miał jeszcze więcej minusów. Może ktoś inny napisze, bo ludzie byli zbulwersowani paroma rzeczami. Dobry przewodnik to jest 80% zadowolenia. Tu tak nie było. Byłam na innych wycieczkach z tym biurem, i dało się wytrzymać. Wracałam zadowolona, bo mnie dużo do szczęścia nie potrzeba. Ta, pozostawiła niesmak. Nie zarzekam się, może jeszcze skorzystam z ich usług, ale bardziej będę przeglądać oferty i innych. Zapomniałam jeszcze napisać, że na prawie 3 tygodnie przed wylotem zmieniałam jadącą ze mną osobę, za co zapłaciłam dodatkowo 600 zł. Uważajcie - w Akabie kradną. Przewodniczka Kinga sama się później przyznała, że ją też tam okradziono. Szkoda, że nie powiedziała tego wcześniej. Mimo wszystko warto jechać do Jordanii.

Grzegorz

Pobyt: Luty 2020

Jestem obecnie w Kenii,porazka oszukali wiekazosc ludzi zaplacilismy w biurach w pl za wycieczke a tutaj drugi raz ,z safarii 3 dni jest jeden bo 2 w drodze stare rozpadajace sie busy nigdy wiecej z tym biuremm

fiodor

Pobyt: Luty 2020

Pierwszy i ostatni raz z tym biurem. Wcześniej korzystalismy z innego kilka razy i było ok. Rainbow nas oszukalo, nie polecam

Indie 20

Pobyt: Luty 2020

Niezgodność oferty ze stanem faktycznym. Brak informacjii o zmianach. Zmiany programu na niekorzyść klientów oczywiście. Oszczędzanie na wszystkim jest tak wyraźne, że rodzi się pytanie , czy warto ryzykować wyjazdy z tym biurem.

Oma

Pobyt: Styczeń 2020

Wróciliśmy z wycieczki do Wietnamu, nazwa programu: Wśród tarasowych pól, i jesteśmy zachwyceni! Trochę obawialiśmy sie, że taki mały skrawek kraju jak na pierwszy raz w Azji to może być błąd, ale nic bardziej mylnego! Zwiedzaliśmy w zasadzie jeden duży region, zawierający w sobie to co najpiękniejsze, morze, wapienne skały, niesamowitej urody góry i tarasy ryżowe oraz wioski, których uroda i folklor są po prostu nie do opisania. To jest właśnie prawdziwy Wietnam. Program ułożony rewelacyjnie, bez gonitwy i długich przejazdów, relaks i ekstremalnie barwne i ciekawe poznawanie kultury i obyczajów, a także kuchni! Która nie ma sobie chyba równych na całym świecie :) Nasza pilotka to majstersztyk, mistrzyni w swoim fachu, przewodnik lokalny bardzo otwarty, opowiadał mnóstwo ultraciekawych rzeczy o wierzeniach, duchach, a także różnicach kulturowych, które w pierwszym momencie mogą nam się wydawać bardzo dziwne. Polecamy i jeszcze raz polecamy!

Dorota, Mirosław z Mazur

Pobyt: Luty 2020

Wycieczka do Rzymu i Watykanu super zorganizowana, przewodnik Pan Tomasz Ratalewski po prostu fantastyczny. Wszystko na 10!!!! Pozdrawiamy????????????

Renata

Pobyt: Styczeń 2020

Trzy razy byłam na wycieczce z tym biurem,jak to mówią do trzech razy sztuka!!!!! JUŻ NIGDY WIĘCEJ !!!!!! Proszę nie sugerować się opiniami pod ofertą, są stare i prawie wszystkie pozytywne tych prawdziwych ocen nawet nie umieszczają pod ofertami.Lepiej omijać to biuro szerokim łukiem.

Dariusz

Pobyt: Styczeń 2020

Poziom obsługi niski. Brak pełnych informacji (lot do Kenii bez jedzenia, w małym niewygodnym samolocie gdzie trzeba dopłacać za miejsca jeśli chcesz podróżować razem) Organizacja na miejscu słaba - bałagan. Rezydent nadrabiał niedociągnięcia biura. Pierwszy raz korzystałem z oferty Rainbow.

Wu

Pobyt: Luty 2020

Indie z biurem Rainbow, wycieczka Złoty Trójkąt. Piękny program, wyciskający z indii to co najlepsze, trochę dark tourism, ale przede wszystkim magiczna kultura, wspaniałe świątynie i tyle kolorów ilu jeszcze w życiu nie widziałem w tym samym momencie. Pilot zaangażowany i żywo zainteresowany tematem, co było mocno widać, wspaniale radził sobie też z trudnościami i momentami niezbyt zdyscyplinowaną grupą ;) Pozdrawiam go serdecznie!

Miałam tylko raz styczność z tym biurem . Wyjazd na Dominikanę . Jeden wielki koszmar . Biuro nie wywiązało się z tego co było w ofercie . W trakcie pobytu złożyliśmy reklamacje w formie pisemnej rezydentowi . Po powrocie okazało się ze rezydent nie posiada jej i nie przekazał jej do biura . Uwaga dla tych którzy składają reklamacje w jednym egzemplarzu . Oferta hotelu była niezgodna . Po powrocie wszystkie ubrania oraz walizki były do wyrzucenia z powodu smrodu i stęchlizny która wdychalismy przez cały urlop . Wilgoć w pokoju i stęchlizną doprowadziła do mojej choroby . Powstała astma po powrocie była leczona przez pół roku , natomiast do dziś odczuwam skutki tego pobytu. Samo zakwaterowanie w choremu w nocy nad ranem trwało pare godzin . Nieład , brak organizacji i brak obsługi doprowadził do tego ze ludzie kłócili się o klucze od pokoi dzieci płakały . A turyści z paru autokarów przepychali się w celu uzyskania jakiegoś pokoju . Pokoje były przydzielone na zasadzie pozostawionej koperty z nazwiskiem . Na stole było ich tyle ze nie sposób było przez pare godzin odnaleźć odpowiedni . Dla odmiany goście z Francji zostali przywitani lokalnym drinkiem i z kultura zakwaterowani w ciągu paru minut . Nie polecam tego biura . Oszukano mnie . Oszukał mnie rezydent . Nie zwrócono mi za leczenie po tym pobycie i za rzeczy które nie nadawały się nawet na szmatę