Opinie o hotelu Al Mashrabiya

Al Mashrabiya

• Hotel położony jest w samym centrum Hurghady przy nowej promenadzie
  • Piaszczysta plaża znajduje się bezpośrednio przy hotelu
  • Darmowe Wi-Fi w obrębie lobby

Ireneusz

• Zalety połozenie przy głównej promenadzie
    • Wady wszystkie możliwe

ten hotel to jedna wielka porażka. Powinien być zamknięty. Po prostu tragedia.

Anita
    Pobyt: Czerwiec 2015

• Zalety Blisko plaża
    • Wady Pokoje, łazienka, jedzenie

Pokoje obskurne, łazienka w fatalnym stanie, toaleta niesprawna, zagrzybiona klimatyzacja, która strasznie buczy, jedzenie fatalne, w opcji all inclusiv brak owoców, często brakowało piwa itp. Ten hotel powinien być wycofany z ofert !!!! Po prostu SYF!!!!

gosia
    Pobyt: Czerwiec 2014

• Zalety brak karaluchów i innego robactwa w pokojach, wszystko blisko; miasto (bez konieczności jazdy taxi), baseny, morze, jadalnia. Fajne masaże przy plaży.
    • Wady stary hotel pozbawiony remontu, monotonne jedzenie. brak bezpl. wody butelkowej dla all incl. 2 razy widziałam karalucha na chodniku.

Spędziłam tam 1 tydz. w czerwcu 2014. miło wspominam. są animacje niewielkie ale zawsze. w barze gra muzyka którą słychać leżąc na plaży i pływając w basenie. dla mnie ok. jak na 1500 za tydz. czy 2 tyś. za 2 tyg. do przeżycia. Inni piszą o braku wody - zaniku. Ja się z tym nie spotkałam.

Marek
    Pobyt: Marzec 2015

• Zalety Brak
    • Wady Byłem w tym hotelu tydzień.Biuro nie ma prawa tam wysyłać ludzi wg rezydenta to nie jest otel tylko hostel .Posiłki nie do jedzenia ,brak np masła na śniadanie i ogólnie trzeba się stołować poza hotelem żeby przeżyć.Opcja all inclusive wogóle nie funkcjonuje.Całkowity brak napoi tylko po opłaceniu mimo,że mieliśmy to zagwarantowane.Omijajcie z daleka ten otel

Hotel powinien zniknąć z ofert biur podróży, a wysyłanie tam ludzi to poprostu świństwo

Sylwia
    Pobyt: Lipiec 2014

• Zalety blisko plaży
    • Wady łazienki obskurne, urządzenia sanitarne baaaardzo stare, pokoje różne (na zdjęciach tylko te najlepsze)

Pobyt w lipcu. Jeśli ktoś chce popływać w morzu i poopalać się, a nie przebywać w pokoju i barze - da się przeżyć. Ale szczegóły poniżej. Jedyny plus - bliskość plaży i masaże w "salonie" przy plaży - rewelacja! Po miasteczku można spacerować samemu bez problemu, czy też pójść do baru. A minusy: mało leżaków na plaży, ręczniki brudne i mokre (wątpię, żeby były regularnie prane), ALL INCLUSIVE TO JEDNA WIELKA ŚCIEMA W TYM HOTELU: drinki rozwodnione, piwo max 2-3 szklaneczki (czyt.niepełne literatki) na dzień, całkowity brak przekąsek, mleko tak rozwodnione, że nie zabielało kawy ani odrobinę, jedzenie okropne, co lepsze (czyli kurczak jedyny zjadliwy) wydzielany na sztuki przez obsługę, wieczny bałagan na stołówce. Nie polecam pokoi na piętrach - bardzo gorąco i ciśnienie wody marne - ciężko byłoby się wykąpać. Jak dostaliśmy na dole - szału nie było, ale tylko tam nocowaliśmy więc nie było najgorzej. Bardzo dużo Rosjan - trochę to było wkurzające, a do tego wszyscy Egipcjanie na ulicy brali nas za Rosjan, więc na każdym kroku krzyczeli zdrastwujtie :/ Polecam zabrać własny alkohol - nie chodzi o upijanie się, a raczej odkażanie - ich rozwodnione drinki i wydzielane piwo nie działa - skończyła nam się wódka z Polski - zaczęły się problemy z żołądkiem :) Koniecznie trzeba też zabrać Nifuroksazyd!

Krzysztof Jędrysiak
    Pobyt: Październik 2014

• Zalety usytuowanie przy plaży, diving center w hotelu, położenie w centrum Hurgady
    • Wady usterkowość klimatyzacji, problemy kanalizacyjne i związane z tym zapachy, głównie wieczorem, tragicznie niski poziom sanitariatów (zepsuty rezerwuar), stary, koszmarny brodzik z osadem kamienia

Stan hotelu, jak i cała infrastruktura są adekwatne do 3-gwiazdkowego standardu i do ceny za pobyt. Ja byłem w opcji last minute za niewielkie pieniądze, więc nie narzekam. Gdybym miał zapłacić za ten wyjazd około 2 tysięcy, to bym był wkurzony. Hotel jest dla osób, które były już w Egipcie i wiedzą czego się można tam spodziewać. Polecam tym, którzy planują nurkowanie i wycieczki, a w hotelu w zasadzie tylko nocują. Na pewno odradzam osobom, które planują swój pierwszy pobyt w Egipcie, bo się zrażą i więcej nie wrócą do tego interesującego i urokliwego, aczkolwiek specyficznego kraju. Pierwsze wrażenie jest koszmarne, ale po jednym dniu już się można przyzwyczaić. Należy pamiętać o bakszyszu, począwszy od recepcji i przydzielania pokoju.

Mieczyslaw Staszkowian
    Pobyt: Październik 2014

• Zalety blisko morza, cicha okolica, animacje, miła obsługa, czysto, blisko lotnisko
    • Wady monotonne jedzenie, stare wyposażenie

Hotel jak na 3 Egipskie gwiazdki bardzo zaskoczył. Tuż nad morzem, plaża czysta. W sali do posiłków co jest plusem w Egipcie, nie można było palić. Blisko sklepów. Plaża czysta i bez raf. Wadą było, że wszystko było stare. Nie wszystkie bary otwarte. Brakowało wody butelkowanej i często był brak przekąsek i alkoholu. Największą wadą był transport z Alfa Star. Największy stres był z przylotem i wylotem. Paro godzinne koczowanie na lotnisku, bez zapewnienia nawet wody. Zarówno w Warszawie jak i w Egipcie.

Marcin i Dominika
    Pobyt: Wrzesień 2014

• Zalety Bardzo blisko plaży, Dobry projekt (pokoje dalej od drogi i trąbiących na okrągło taksówek). Zadbany ogród hotelowy.
    • Wady Stołówka - zbyt mało zróżnicowane menu, wydawanie drinków w małych szklankach (ok 150ml.) Pokoje a zwłaszcza łazienki wymagają remontu. Dość częste jednak krótkotrwałe zaniki napięcia/wody.

Termin 14-21.09.2014 Najgorsze dla nas było jedzenie, po dwóch dniach staje się monotonne ale oni tak jedzą więc niezależnie od hotelu w całej hurghadzie sytuacja wygląda podobnie. Kupiliśmy masło, jakiś dżem i dało radę bo przyanjmniej śniadania i kolacje były inne. Dla urozmaicenia obiadów raz byliśmy w Mc Donald's, raz w KFC raz zjedliśmy w restauracji na plaży (wszystkie posiłki kosztowały po około 100 ich Funtów).W hotelu można było odnieść wrażenie, że jesteśmy w Rosji a nie Afryce ale Rosjanie nie byli uciążliwi, po prostu była ich zdecydowana większość. Można też spotkać dużo Polaków którzy są bardzie w porządku wobec innych za granicą niż u siebie w kraju. Obsługa moim zdaniem super (tylko jeden typ mi podpadł. zbierając naczynia marudził mi o dolara lub dwa, dostał ochrzan i już się nie pokazywał). Oczywiście dałem zawsze jakiegoś dolara, lub 20 Funtów w zamian za to lali drinki w odpowiednio lepszych proporcjach i do większych szklanek. W pokoju zostawialiśmy po 15-20 Funtów co z kolei owocowało pięknie pościelonymi łóżkami oraz ozdobami zrobionymi z ręczników. Ciśnienie wody nie było stabilne co mnie troche wkurzało bo woda leciała falami jak kierunkowskazy w aucie :). Generalnie polecam tym, którzy potrzebują hotel żeby mieć gdzie położyć graty, okąpać się i wyspać. Dla wymagających na pewno nie jest! Nie brać też wycieczek od rezydenta bo wychodząc z hotelu można bez problemu znaleźć identyczne atrakcje za połowę kwoty. Nam się bardzo podobało, zwłaszcza po wylądowaniu w obecnie deszczowej Polsce.

Pobyt: Wrzesień 2014

• Zalety Blisko do plaży.
    • Wady Mały, z małą stołówką (bo inaczej tego określić się nie da) Nie są zachowywane podstawowe zasady higieny (sztućce, które spadną na ziemię są podnoszone i używane)

Jeśli ktoś lubi np nie mieć przez 2 dni wody - zapraszam do tego hotelu. Jeśli ktoś chce zobaczyć jak wygląda Egipski brud, kurz itp - również zapraszam. Gdyby nie bliskość plaży i pomoc rezydenta w trudnych sytuacjach byłoby jeszcze gorzej...

para
    Pobyt: Lipiec 2014

• Zalety Blisko plaży przy hotelowej, blisko sklepów i straganów, posiłki na 3+, klimatyzacja tylko w recepcji i pokojach, piwo doobre, napoje coca cola fanta sprite lane z orginalnych butelek
    • Wady brak klimatyzacji przy barze przy lobby - upał i duchota jak pijesz piwo, alkohol i napoje podawane w małych , szklankach, zanim dojdziesz do stolika wracasz po następny , najlepiej brać po 2-3 szklanki na raz, pokoje niezbyt rewelacja, hotel z lat 70, napoje wydwane do 22 ., brak zimnej płyty, wycieczki u rezydenta drogie,

recepcja czekasz 15 min po przyjezdzie zanim doprowadzi cię do pokoju, a po doprowadzeniu chcesz zmiany i znów czekasz 10 min, ( dasz 2-5 dolarów i ci zmieni pokoj koleś który podwozi z recepcji wózkiem ręcznym walizki), w barze przy recepcji brak klimy, napoje wydawane do 22, w małych szklankach, napoje cola sprite fanta ok , piwo rum brandy whisky też ok!!, restauracja jedzenie na okragło to samo rano omlet z jaja, kawa i cukier z niezbyt przyjemnyh pojemników , 5-max 7 łyzeczek do kawy które p o wsypaniu kawy i cukru wkładasz do szklanki z woda , która ktos po tobie bierze , a ty wczesniej ją brałeś., Owoce tylko pomarańcze i melon na zniame przy lunch i kolancji. jeden dzień melon na drugi pomarańcz i tak w kółko. Arbuz kelnerzy sprzedają na plazy w dzeiń za talerz duzy arbuza w plastrach pokrojonego 1 $, tak samo soki z wyciskanych owoców świezych-2$. . sniadanie na oktagło to samo: sałatki z pomidorów ogórków papryki, z papryczek chili, cebuli, pomidory ogórki, papryka iitp.., itp -rózne mixy, ser zółty biały - ok!!, szynkaa,, jagurt płatki 1 rodzaj, mleko, kawa herbata, napoje... z jaj tylko omlety kucharz smarzy, chleb bułeczki, ciastka słodkie i ciasttka-bułeczki maslane kiełbaska, parówki..... obiad sałtki takie jak na sniadaniu ryż makaron 2 rodzaje mięsa ( przeważnie gulasz, raz baranina kurczaki, ryba na okragło) spagetti, ryż, zapiekane ziemniaki papryczki bakłaany itp..+ ciatka pudingi,+ pomarańcz na zmiane z melonem koloacja to samo co obiad, tylko inne mięso restauracja niezbyt przyuyjemna zjesc i wyjść. zakaz wynoszenia posilków i ciast po za restaurację - jadalnie. stanowisko do herbaty i kawy niezbyt przyjemne kawa i cukier z puszek. mleko lane z dzbanka który wg mnie wymaga zmiany. Szklanki do napojów myte na szybko - przepłukiwane!! w hotelu wszystko po rusku. - język rosyjski i angielski przeważają Rojanie w 8o% basen wystarczajacy na kapiel i poleżenie na leżakach basen i plaża do 18!! potem zakaz wejscia do wody.