Opinie o hotelu Alaiye Resort & Spa

Alaiye Resort & Spa: basen

• Przejście podziemne prowadzi do Alayie Parku z basenem i 2 zjeżdżalniami oraz wieloma dodatkowymi atrakcjami dla dzieci
  • Mała, łagodnie opadająca, piaszczysto-żwirowa plaża w odległości ok. 120 m (dojście należącą do hotelu ścieżką)

Wiktoria

• Zalety niedaleko plaży, pokoje czyste i zadbane, dość blisko centru,
    • Wady internet w niektórych częściach hotelu się rozłącza.

W hotelu bardzo miła i pomocna obsługa. Jedzenie dobre , bardzo urozmaicone. Pokoje w hotelu czyste i zadbane. Hotel na duży plus.

Tomek

• Zalety Miła obsługa., piękny przestronny basen, cena adekwatna do hotelu, pyszne drinki, bardzo przestrzenny, ładne pokoje
    • Wady Bardzo słabe wi fi, brak języka polskiego w ankietach na recepcji i wogole wszędzie, średni albo już zmęczeni animatorzy

Jestem ogólnie bardzo zadowolony. Hotel zasługuje może na niecałe 5 gwiazdek ale na 4,5 napewno. Udane wakacje jednym zdaniem.

Basia
    Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety Pyszne jedzenie, przemiła obsługa, czysto na całym terenie. Dużym plusem jest woda butelkowana dostępna w nielimitowanych ilościach z lodówek i uzupełnianie barków pokojowych w wodę oraz soczki dla dzieci.

Byliśmy w sumie przed sezonem więc pewnie ominął nas problem z brakiem leżaków ;) jeden basen z grająca Muzyka w ciągu dnia, niedaleko drugi gdzie cisza dla tych co chcą się zrelaksować do plaży blisko, kilka zjeżdżalni. Polecam :)

• Zalety Czysty, duże pokoje, smaczna kuchnia, dużo leżaków przy basenie, fajne animacje
    • Wady Za głośna muzyka przy basenie, bliskość meczetu = codzienna pobudka o wschodzie słońca, bliskość ruchliwej drogi = hałas

Ogólnie hotel robi dobre wrażenie. Zadbany, czysty, uprzejma obsługa, dobre jedzenie. Jednak jeżeli ktoś szuka spokojnego wypoczynku to nie polecam, chociażby z powodu puszczania bardzo głośnej muzyki przy basenie, przez co nie da się porozmawiać, bo nic nie słychać. Do plaży zecydowanie dalej niz 100, ale droga która do niej prowadzi jest bardzo urokliwa, także to dużą wadą nie jest.

Jola

• Zalety Zasługuje na swoje 5 gwiazdek
    • Wady Może tylko to, że pozwalają palić papierosy koło basenów. Ponieważ ja nie palę (i mi to przeszkadza) oraz ze względu na obecność dzieci powinny być wyznaczone miejsca gdzie można by iść zapalić. Oblegana plaża, ale nad basenami zawsze jest miejsce.

Byliśmy z mężem w drugiej połowie września. Hotel bardzo czysty, codziennie od rana sprzątają pokoje, wymieniają ręczniki, uzupełniają środki higieny w łazience. Na stołówce wszystko sprzątane jest na bieżąco. To samo nad basenami. Wszyscy bardzo mili i pomocni. Jedzenia tyle, że nie sposób wszystkiego spróbować. Organizowane wieczory tematyczne, zabawy w basenach (gimnastyka, piłka wodna), siatkówka i inne. Pogoda przepiękna. Właściwie nie trzeba opuszczać terenu hotelu.

Magdalena

• Zalety Bardzo sympatyczna obsługa, swobodna atmosfera, blisko do hotelowych restauracji i barów za snackami ponieważ teren hotelu jest raczej niewielki. Brzeg morza piasek, na wysokości kolan kamienie ale szybko się kończą idąc w głąb morza. SŁOŃCE i mieszane towarzystwo, Turcy, Anglicy, Niemcy, , Rosjanie, Szwedzi, Czesi, Polacy, Duńczycy, itd (wymienione od najliczniejszej grupy)
    • Wady Hotel dosłownie wciśnięty pomiędzy inne budynki i hotele skąd dobiega przez 5 dni w tyg. muzyka i zgiełk. 2 dni jest ciszej. Położony przy ruchliwej głównej ulicy biegnącej wdróż wybrzeża. Druga część hotelu z basenami, boiskami małą zjeżdżalnią po drugiej stronie ulicy. Kort ma nawierzchnię piaskownicy. Dla nas chyba najgorsze doświadczeniem był wszechobecny dym papierosowy. Teren dość ciasny a zawsze kroś pali więc dym wiewa nawet do restauracji. Na plaży palą, nawet wokół stref dla dzieci. Mimo, że hotel bardzo zadbany nieprzyjemny zapach z kanalizacji w łazience czuć baaardzo.

Myślę, że to ważna informacja: Żeby dojść na plażę trzeba wyjść za bramę hotelu, ścieżka prowadzi przez malowniczy tunelik z kwiatków, jest dość blisko. Moje dziecko naliczyło 200 kroków;) Jednak nie jest to hotel położony przy samej plaży. Sąsiedni hotel który ma dojście do plaży jest za to straszliwie głośny, muzyka disko, techno i krzyki konferansjerów są nieodłączną częścią plażowania. Sama plaża zatłoczona, i wąska jak to w całej części tej miejscowości. Dla dzieci sala gier elektronicznych, mocno wysłużona;)

Magdalena

Józef

• Zalety czystość,miła obsługa

Blisko plaża,jedzenie bardzo dobre,pogoda dopisała , wycieczki w miarę tanie,pobyt bardzo udany.

Hotel wywarł na nas pozytywne wrażenie od samego początku. Byliśmy (2 dorosłe i 3 dzieci) bardzo zadowoleni z pobytu. Szczególnie zależało nam na strefie dla małych dzieci. Na terenie hotelu był zadaszony brodzik, natomiast po przejściu przez tunel pod ulicą była cała strefa przeznaczona dla dzieci czynna od 9-17, tj, brodzik, basen średnio-głęboki, 2 zjeżdżalnie, strefa z jedzeniem (snaki, pizza, frytki, lody), plac zabaw. Minusem były schody do i z tunelu, gdyż osoba z małym dzieckiem z wózkiem musiała nieść wózek. Dostaliśmy duży pokój rodzinny z oddzielną sypialnia z bardzo dużym balkonem z widokiem na basen. Pokoje mają już swoje lata ale było bardzo czysto i codziennie sprzątane więc nam to nie przeszkadzało. Ładna plaża, wąska lecz piaszczysta! Pobyt uważamy za udany.

Teresa

• Zalety Piękne lobby z możliwością wypoczynku w klimatyzowanej przestrzeni. Bardzo dobre wyżywienie; rzetelny i miły personel. Nieduża odległość od plaży i obiektów handlowych. Świetne zagospodarowanie terenów zielonych i dobrze wyposażone bary . Wyeksponowanie elementów kultury tureckiej i urozmaicony program artystyczny.
    • Wady Brak akcentów polskich - w trakcie defilady z okazji zakończenia Ramadanu wśród wielu flag zabrakło flagi Polski; poza tym żadnych akcentów polskich w trakcie animacji; zauważano tylko Rosjan, Anglików i Niemców. Nieco za małe i duszne windy, chociaż ze względu na swoje przeszklenie bardzo efektowne. Nie wszystkie łazienki wyposażone zostały w kosmetyki.

Czas spędzony w tym hotelu oceniam bardzo pozytywnie. Lokalizacja hotelu głównie ze względu na bliskość plaży i centrum handlowego oraz terenów spacerowych zasługuje na pozytywną ocenę. Pokoje wygodne , przestronne z dużymi balkonami z wyjątkiem pokoi na piątym piętrze, ze sprawnie działającą indywidualną klimatyzacją. Urzekła mnie kuchnia turecka i muzyka bardzo odmienna od europejskiej. Wyjeżdżającym do Turcji szczerze polecam ten hotel.