Opinie o hotelu Albanian Star
Albania / Riwiera Albańska

Albanian Star

• Bezpośrednio przy hotelu piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza.
  • Dobre możliwości komunikacyjne: przystanek autobusowy ok. 150 m od hotelu.
  • Świetna opcja na beztroski wypoczynek.

Dominik

• Zalety Hotel przy plaży Pokój z widokiem na morze (dodatkowo płatny) - naprawdę przepiękny widok Codziennie sprzątane pokoje Muzyka grana na żywo, pokazy tańców regionalnych Plaża hotelowa jest czysta Codziennie świeże warzywa i owoce na śniadanie, obiad i kolację
    • Wady Monotonne i momentami kiepskie jedzenie Olewczy stosunek kelnerów do klientów z all inclusive Wokół hotelu nie bardzo jest co robić prócz spędzania czasu na plaży i spaceru po krótkiej promenadzie

Ogólnie hotel raczej dla tych, którzy nastawiają się na beztroski plażing - wokół hotelu nie bardzo jest co robić prócz spędzania czasu na plaży i spaceru po krótkiej promenadzie. Jest możliwość zagrania w siatkówkę plażową na hotelowej plaży oraz możliwość przejażdżki na skuterze wodnym, ale na tym koniec. Po inne atrakcje można sięgnąć albo korzystając z dojazdu komunikacją miejską, albo wypożyczając samochód. Druga opcja jest dobra, ceny zaczynają się od 25 euro za dzień wypożyczenia samochodu z najmniejszego segmentu w Durrës, gdzie dojedziemy autobusem spod hotelu. Jeśli chodzi o hotelową obsługę - kelnerzy maja olewczy stosunek do klientów z all, zachowują się momentami jakby pracowali za karę. O podanie piwa czy wina do obiadu lub kolacji prawie napewno będziemy musieli się dopraszać sami - w czasie tygodniowego pobytu na palcach jednej ręki mogę policzyć razy kiedy kelner/-ka podszedł zapytać czy podać coś do picia. Spotkałem się nawet z sytuacją, że - celowo nie przywołując kelnera - ja i moja dziewczyna nie otrzymaliśmy żadnego napoju przez cały czas trwania posiłku, mimo że kelnerów było na sali kilku i patrzeli w naszą stronę widząc, że nie mamy podanego nic do picia. Jeszcze taka sytuacja - przez pierwsze 4 dni pobytu nie działała klima w pokoju mimo dwukrotnego zwrócenia uwagi na ten fakt obsłudze w recepcji (później działała dobrze) - trudno mi powiedzieć czy po prostu my mieliśmy pecha czy zdarzyło się to częściej. Warto wziąć pokój z widokiem na morze, robi się bardzo romantycznie i widok jest piękny.

POKOJE BEZ ZASTRZEŻEŃ ZAWSZE POSPRZĄTANE OBSŁUGA BARDZO MIŁA

• Zalety Położenie
    • Wady Obsługa beznadziejna, pracuja jak za karę.

Obsługa beznadziejna, pracuja jak za karę. Goście z all-inclusive traktowani jak powietrze. o godzinie 23 gaszono swiatła przy basenie i zycie umierało , oprócz spacerów po promenadzie nic sie nie działo .

Iza

• Zalety Wszystko było super, polecam z całego serca.
    • Wady Jak dla mnie nie było żadnych wad.

Plaża piękna, widoki rewelacja. Hotel zadbany, czysty wieczorem imprezy taneczne, tańce i zespoły lokalne i disco. Dla Polaków polska muzyka. Jedzenie pyszne choć trochę monotonne. Ale dużo do wyboru każdy coś znajdzie dla siebie. Ja z mężem jesteśmy zauroczeni. I gdybym napisała coś złego to bym zgrzeszyła. Kelnerzy mili, uśmiechnięci serwis Al inclusive na pełnym poziomie ????Polecam.

• Zalety bardzo dobra lokalizacja
    • Wady brudno w pokojach

Ogólnie położenie hotelu Elba super, na samej plaży. Obsługa bardzo miła. Jednak pokoje pozostawiają wiele do życzenia, zwłaszcza łazienki. Sprzątanie pokoju hotelowego w Albanii polega na poprawieniu pościeli, wymianie ręczników i jak się zostawi napiwek to przetarciu podłogi w widocznych miejscach. Niestety plaża jest zanieczyszczona, głównie \\"petami. Jedzenie bardzo słone, ale podobno w każdym hotelu tak jest.

Dorota

• Zalety Blisko plaży, bezpłatne leżaki
    • Wady Za mało wind, obsługa hotelu posługuje się jedynie j. angielskim.

Ogólnie z wakacji jestem bardzo zadowolona, nie jestem osobą wymagającą. Ale jeżeli mam ocenić to kwota jaką zapłaciłam za tygodniowy pobyt jest kwotą zawyżoną biorąc pod uwagę niektóre warunki, które tam zastałam. Posiłki mało urozmaicone, w zasadzie codziennie w 80% się powtarzały. Obsługa w restauracji beznadziejna. Nie można było się doczekać np. na wino lub piwo do obiadu pomijając to, że kelnera trzeba było wypatrywać w tłumie. Dodatkowo uważam, że skoro w hotelu przeważającą ilość odpoczywających stanowili Polacy obsługa mogłaby chociaż tych parę słów po Polsku się nauczyć. Porozumieć można się było jedynie w języku angielskim, niestety ja znam tylko niemiecki. Uważam, że nazwy posiłków powinny być pisane również po Polsku. Reasumując uwagi mam tylko do obsługi hotelowej. Polecam hotel tylko ze względu na położenie i pod warunkiem, że pokój jest z widokiem na morze.

• Zalety Wspaniały widok na morze i ładny balkon (w pokojach z widokiem na morze). Lobby ładne. Ponieważ nie specjalnie miałam co jeść, nie przytyłam ;). Codziennie muzyka na żywo - całkiem sympatyczne. Plaża czysta, ładna, piaszczysta, leżaki zadbane.
    • Wady Pokoje powyżej 5. pietra obrzydliwe. W pokoju nie było aneksu z czajnikiem, herbatą i kawą. Nie zapewniano nam wody. Nie było też żelazka i deski do prasowania. Nie ma też worka na brudną bieliznę, więc chyba nie zapewniają usługi prania. Nie było tez zawieszek na drzwi \"nie przeszkadzać\". Restauracja przygnębiająca - stoły się chwiały, a tapicerka krzeseł brudna. Jedzenie bardzo monotonne, raczej tanie, dużo dań z kurczaka. Przez tydzień żywiłam się arbuzami. Obsługa kelnerska dla klientów all inclusive niemiła. Umiejscowienie hotelu bardzo nieciekawe. Basen bardzo mały i brudny. Obsługa plaży (niemiła) przeganiała nas czasem z leżaków twierdząc, że te akurat są zajęte - nie wiadomo na jakiej podstawie. Wiec często lądowaliśmy na tyłach plaży.

Pokój, który nam przydzielono był obrzydliwy, brudny (zwłaszcza łazienka), w której wszelkie półki, haczyki i uchwyty odpadały ze ścian. Okazało się, że wszystkie pokoje powyżej 5 piętra to pokoje poniżej wszelkich standardów - na poziomie maksymalnie 2 gwiazdek. Nie wiem, dlaczego przydzielono nas do własnie takiego pokoju, nie było informacji, że to pokoje o obniżonym standardzie. Zresztą po hotelu czterogwiazdkowym nawet po pokojach standardowych (chociaż podkreślam - nie wiedzieliśmy, że w takim będziemy zakwaterowani) można spodziewać się czegoś więcej. W pokoju nie było aneksu z czajnikiem, herbatą i kawą. Nie zapewniano nam wody. Nie było też żelazka i deski do prasowania. Próbowałam wypożyczyć żelazko w recepcji, ale za każdym razem informowano mnie, że inny klient zabrał. Przez tydzień chodziłam w pogniecionych ubraniach. Nie ma też worka na brudną bieliznę, więc chyba nie zapewniają usługi prania. Nie było tez zawieszek na drzwi "nie przeszkadzać". Odrobinę rekompensował nam te niedogodności wspaniały widok na morze i ładny balkon. Lobby ładne, restauracja mniej - stoły się chwiały, a tapicerka krzeseł brudna. Jedzenie bardzo monotonne, raczej tanie, dużo dań z kurczaka. Ponieważ nie specjalnie miałam co jeść, nie przytyłam ;). Obsługa kelnerska podczas posiłków all inclusive była miła, ale poza głównymi posiłkami byliśmy traktowani jak intruzi. Skupiano się wówczas na gościach z zewnątrz nas ignorując i dając do zrozumienia, że jesteśmy klientami drugiej kategorii. Raz chcąc zamówić coś a'la carte, czyli poza opcją all inclusive, zostaliśmy wyproszeni z restauracji przy ogólnej awanturze. Tłumaczyliśmy, że zapłacimy za te ekstra posiłki, ale obsługa nie znając angielskiego wyrzuciła nas stamtąd. Po wezwaniu managera, ten pytając czy skończyłam swój monolog, z rozbrajającą szczerością przyznał, że kelnerzy nie zrozumieli o co nam chodzi, ale nigdy nikt nas nie przeprosił za to upokorzenie i nie zrekompensował szkód moralnych. Restauracja na zewnątrz hotelu podzielona była na strefę lepszą dla klientów z zewnątrz (z obrusami, złotymi podkładkami i ładną zastawą) i gorszą - przygnębiające stoły bez jakiegokolwiek nakrycia. Umiejscowienie hotelu nie spełniało naszych oczekiwań, w ciekawsze miejsca trzeba było dojechać taksówką. Jedynie miejsce na spacery to niezbyt długi deptak przed hotelem - bardzo zatłoczony i pełen kramów z pamiątkami i atrakcji dla dzieci. Codziennie muzyka na żywo - całkiem sympatyczne. Basen bardzo mały i brudny. Plaża czysta, ładna, piaszczysta, leżaki zadbane. Pierwsze rzędy płatne. Obsługa (niemiła) przeganiała nas czasem z leżaków twierdząc, że te akurat są zajęte - nie wiadomo na jakiej podstawie. Wiec często lądowaliśmy na tyłach plaży. Żeby nie siedzieć w tym hotelu i okropnym pokoju, staraliśmy się jak najczęściej wybywać z niego na wycieczki po kraju. Ogólnie cieszyliśmy się, że stamtąd wyjeżdżamy.

Irek 40-50lat

• Zalety Według mnie zaletą jest tylko położenie blisko morza
    • Wady Plaże pełne petów po których się chodzi, woda brudna, basen bardzo mały 8×4m jak na tyle pokoi

Wszystko poniżej oczekiwań nie polecam hotelu Albanoa Star nie wspomnę o hotelu Akileda

Jestem osobą naprawdę mało wymag

• Zalety Hotel położony blisko morza,leżaki na plaży darmowe od 3 rzędu.
    • Wady Hotel od 6 piętra wymaga remontu.Łazienki małe kosz na śmieci zardzewialy, słuchawka prysznicowa również,z kabiny wylewala się woda,balkony malutkie te nie z widokiem na morze,Pani sprzątająca nie zamiatala podłogi tylko przeleciała na mokro.Wszędzie były jej czarne włosy.Łazienka niedomyta.Lustro brudne.Uważam że od 6 piętra do 8 dałabym 3- gwiazdki, a nie jestem osobą zbytnio wymagajaca

Jeżeli ktoś czyta opinie to rozmawiając z Polakami z innych hoteli w miejscowości Golem można trafić do hotelu o lepszym standardzie za te same pieniądze,więc proszę szukać dalej.Przyjechaliśmy do hotelu o 8 rano jednak pokoje dostaliśmy przed 14 , nie pozwolono nam zjeść śniadania.Jedzenie było dobre,lecz monotonne.Potrawy ciągle te same zmieniały się tylko sosy.Bardzo mało ryb i raz przez 2 tygodnie były owoce morza.Te same surówki,przekąski,ciasta,owoce,mięsa,sosy.Była jedna kolejka do wszystkiego, więc w godzinach szczytu obiadowego trzeba było długo stać i czekać.Wino było nalewane z plastikowych butli,a cola taka biedronkowa.Lody były podawane przez Panią kelnerke w małych plastikowych kubeczkach zazwyczaj roztopione.Odnosiło się wrażenie że właściciel hotelu chce się dorobić jak najszybciej niskim kosztem.Kelnerzy byli bardzo uprzejmi dla gości przychodzących coś zjesc poza hotelem.Stoliki dla gosci płacących za posiłki gotówką były nakryte białym obruem z kwiatami.Dla gości hotelowych były osobno oddzielone miejsca które nie miały obrusow i trzeba było się prosić o posprzatanie.Krzesła były popsute, krzywe.Kelnerzy nosili zupełne inne jedzenie od tego co mieliśmy na stołówce.Kawa było rozpuszczalna.Za kawę z ecpresu trzeba zapłacić.Nie wrocilabym do tego hotelu drugi raz myślę ze 3 gwiazdi to Max można przyznać i połowę kwoty jaka się zapłaciło

Hanna

• Zalety Bardzo dobre położenie, pokoje z widokiem na morze dają dużo efektu.
    • Wady Dwie windy ( po 4 osoby) na tak duży hotel ( 8 pięter) to zdecydowanie za mało, sala restauracji również za mała -równie mało stanowisk na posiłki.

Zajmowany przez nas pokój dużo rekompensował - 5 te piętro, widok na morze, ogólnie pobyt udany. Albania jeśli chodzi o turystykę jeszcze "raczkuje", ale chętnie tam wrócę. Personel miły, polecam Albanię i Hotel Albanian Star