Opinie o hotelu Alexandros

Alexandros

Sylwia

• Zalety Basen, klimatyzacja , miła obsługa, bliskość restauracji i sklepów
    • Wady W tej cenie nie można się doszukiwać wad

Świetne miejsce do spędzenia w spokoju urlopu w gronie przyjaciół oraz par . W hotelu brak możliwości płatnych posiłków ale my świadomie taki hotel wybraliśmy. Anek kuchenny był odpowiednio wyposazony

• Zalety położenie, czystość, spokój
    • Wady niezbyt miła Pani z recepcji (właścicielka??), grzyb na kafelkach w łazience, stara lodówka

Pobyt na przełomie sierpnia i września, 7 dni. Hotel w bardzo dobrej lokalizacji, blisko do tawern, sklepów, a jednocześnie trochę na uboczu. Pokój przestronny, czysty, składał się z salonu (wersalka, fotel, ławeczka, stół, krzesła, lodówka, szafka kuchenna, sztućce, garnki, zlew) i sypialni (2 łóżka, szafa, 2 nocne stoliki, lustro). Łazienka nieduża, typowo "grecka", prysznic bez zasłonki, wc z papierem wyrzucanym do kosza. W pokoju były dwa balkony. Jeden z salonu, drugi z sypialni. Na balkonie zestaw: stół i 2 krzesła, suszarka na ubranie. Widok z balkonu nie był rewelacyjny, ponieważ pokój był na parterze. Z jednego był na boczną drogę, całe szczęście rzadko używaną, z drugiego na ogród i drzewka oliwne, co gwarantowało ciszę, najgłośniejsze były cykady;). Minus 2 gwiazdki oceny hotelu za niezbyt uprzejmą Panią z recepcji/właścicielkę?? 2 razy w tygodniu był dyżur rezydenta, który przede wszystkim informował o wycieczkach fakultatywnych. Polecam jednak kupno wycieczki w greckim biurze, są o połowę tańsze, profesjonalnie przygotowane. PS. naszą przewodniczka była Georgia, szkoda, że za kierownicą nie siedział Pupi;) Ci, co oglądali film "Moja wielka grecka wycieczka", wiedzą o co chodzi:) W samej miejscowości nie ma co zwiedzać, są tawerny, polecam Horiatiko, sklepy, plaża. Plaża bardzo długa, dość szeroka, piaszczysta, z łagodnym i płytkim zejściem do wody. Leżaki płatne, 6 E za 2 leżaki i parasol. W niektórych za darmo, przy kupienie czegoś z baru (ponoć Me Gusto). Z wycieczek byłam na Elafonisi (bardzo polecam!!) - po drodze dodatkowo zwiedzanie jaskini i wizyta w tradycyjnej wioski w górach, Balos (pięknie, ale wiało, mało czasu i miejsca żeby leżakować, w drodze powrotnej wizyta na wyspie Gramvousa i zwiedzanie twierdzy weneckiej. Byłam też w Chani ( autobus miejski, 1,60 E w jedną stronę z 1 os.) Chania może i urokliwa, ale wieczorem, W dzień głośna, zatłoczona. Uwaga, dla chcących wymienić złotówki na euro, w Agia Marina nie znalazłam kantoru.

Jarek

• Zalety Dobra lokalizacja, blisko na plażę, czysto, miła atmosfera
    • Wady Trochę głośno na zewnątrz, bardzo mała łazienka

Bardzo fajna lokalizacja, blisko na plażę, wiele restauracji z dobrym jedzeniem w pobliżu.

• Zalety Godny polecenia, bez wyżywienia , ale market INKA w pobliżu załatwiał sprawę, tawerny również
    • Wady Czego można więcej żądać od 2,5 gwiazdek, za tą cenę. W apartamentach obok narzekali na lodówki obok łóżek .

Położenie w cichej okolicy , do plaży ok 7 minut , ale plaża piękna piaszczysta , ciepła woda w morzu - w tawernie ME GUSTO ( najbliższe wejście na plażę ) leżaki i parasol za FREE jeśli sie coś u nich zamówi - piwo , cola, frape. Duuuuże pokoje - lodówka nie brzęczy nad uchem ;), Jak sie śpi przy otwartych oknach to nad ranem słychać smieciarke, raz to nawet o 3 w nocy w niedziele przyjechała . Raczej nie jeździmy w te same miejsca , ale Agia Marina bardzo mi przypadła do gustu, Chania SUPER !!! i grecka kuchnia RÓWNIEŻ !!! Właściciele w tym roku zainwestowali w tunery SAT do każdego pokoju +TV LCD 37", było TVINFO wprawdzie reżimowe , ale zawsze coś po polsku. Tawerny w najbliższej okolicy super, wieczorami schodziło się z kupę ludzi z całej Agia Mariny, zawsze pełno i nieraz się czekało na stolik, internet przy recepcji wystarczający , w moim studio ( nr 24) - poprawnie działał tylko w ubikacji ;(,

manik
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety Ciche, ustronne położenie. Świetny basen przy hotelu.
    • Wady Brak czajnika elektrycznego w pokoju.

W hotelu jest czysto, ręczniki i pościel zmieniane są 2 razy w tygodniu. W niewielkiej odległości znajdują się restauracje i sklepy. Do plaży również jest niedaleko. Z pobytu jesteśmy bardzo zadowoleni.

Paulina
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety doskonała lokalizacja; pokoje przestronne i jak na cenę i greckie standardy sanitarne, bardzo czyste; ładny, kameralny basen
    • Wady naczyń w kuchni za mało jak na 3-osobową rodzinę

Byliśmy w hotelu w sierpniu, w samym środku sezonu. Agia Marina to typowy kurort z piaszczystą, acz mocno zatłoczona plażą. jeśli ktoś potrzebuje na plaży leżaka i parasola, wystarczy kupić coś do picia w jednej z tawern, bo do nich należą praktycznie wszystkie leżaki. Warto wynająć samochód i pozwiedzać zachodnią Kretę, aczkolwiek w sezonie wypożyczalnie są mocno obłożone, a ceny wywindowane, więc lepiej zamówić wcześniej przez Internet. Do Chanii jest 20 min autobusem. Sam hotel położony w cichej uliczce 5 min od głównego deptaku, wiec spokój, ale na imprezy blisko. Kameralny prowadzony przez sympatyczną rodzinę. Goście to wyłącznie Polacy, ale zapewne z powodu braku opcji all inclusive, nie ma hałaśliwych rodaków popijających drinki od samego rana. Ogólnie jedynych irytującym nocnym hałasem było nasze drące się dziecko :) Sklepy w okolicy raczej drogie, ale jak się ma samochód, to hipermarkety są niedaleko. Osobiście polecam tawernę Horiatico przy tej samej ulicy. Dobre jedzenie, miła obsługa i atrakcyjny plac dla zabaw, który jest pełen dzieciaków do północy.

Pobyt: Sierpień 2015

• Zalety miła właścicielka, przestronne pokoje, aneks kuchenny, sejf w pokoju (płatny), w każdym pokoju balkon, cicha okolica ale jednocześnie blisko do sklepów i restauracji, do plaży spacerem około 10 minut
    • Wady hałas w pokoju z basenu

Pobyt 15-dniowy w sierpniu 2015. W hotelu czysto, cisza, spokój. Jedyny hałas wytwarzały dzieci innych wczasowiczów z Polski (hotel zajmują sami Polacy). Mieliśmy apartament na parterze od strony basenu - dwa przestronne pokoje (sypialnia i salon z TV i aneksem kuchennym). Aneks kuchenny w pełni wyposażony - są garnki, czajnik, zestaw do kawy/herbaty, szklanki, talerze, sztućce, itp. Sejf w pokoju dodatkowo płatny, ale warto skorzystać. Klimatyzacja w pokojach płatna - my się nie zdecydowaliśmy i dało radę, nie było jakoś strasznie gorąco, chociaż to był początek sierpnia. Właścicielka bardzo miła i pomocna. Basen niewielki, ale wystarczający, leżaki i parasole przy basenie bezpłatne. W hotelu nie ma opcji z wyżywieniem. Do plaży 10 minut spacerkiem. W niedalekiej okolicy sklepy, restauracje, autobusy, wypożyczalnie samochodów (my wypożyczyliśmy na 7 dni samochód przez internet jeszcze z Polski - dużo bardziej się to opłaca niż wynajem na miejscu). Nie ma parkingu, ale bez problemu można zaparkować pod hotelem wzdłuż ulicy. Hotel polecam jako bazę wypadową do zwiedzania Zachodniej Krety - Chani, Elafonissi, wąwozu Samaria, Balos. My te wszystkie miejsca zwiedzaliśmy na własna rękę, bez korzystania z wycieczek fakultatywnych. Wyjazd wspominamy bardzo dobrze a hotel był dla nas bardzo miłym zaskoczeniem.

Aqvila
    Pobyt: Sierpień 2015

• Zalety Duże pokoje, spokojna okolica, miła właścicielka, taras.
    • Wady Mała łazienka, prysznic bez ścianek - tylko słuchawka wystająca ze ściany.

Nieduży, czysty basen- bez tłoku, leżaki dostępne. W hotelu sami rodacy. W okolicy sporo restauracji, sam hotel w spokojnej małej uliczce. Plaża w zasięgu krótkiego spaceru. Polecam rodzinom z dziećmi.

Jadzia
    Pobyt: Wrzesień 2015

• Zalety proporcjonala cena do jakości :) hotelik kameralny , w cichym spokojnym miejscu,z dala od głównej ulicy. pokoje duże z tarasem. Basen czysciutki. Pani gospodarz miła i sympatyczna. Ręczniki i sprzątanie 2 razy na tydzień :) wyposażenie apartamentu -naczynia,garnki itp.
    • Wady w naszym 4 osobowym 2 pokojowym apartamencie -klimatyzacja tylko w jednym pokoju.

hotelik super:) kameralny,cichy w spokojnej okolicy. Blisko do plaży. Nieopodal fajne kawiarenki,tawerny -polecam jedzenie w tawernie Horiatiko:pysznie,tanio,dużo,miła atmosfera,miły gospodarz:) Mnóstwo wypożyczalni aut ( 3 dni okolo 100euro) , Lidl, plażą piaszczysta,blisko do karaibskich plaż : Balos, Elafonisi. Dojazd do miasta Chania autobusem za 1,80 euro. POLECAMY!!!!

Marzena
    Pobyt: Sierpień 2015

• Zalety mały, kameralny, bez tłoku, sympatyczna właścicielka
    • Wady w tej kategorii hotelowej trudno doszukiwać się wad,

Polecam dla osób nie wymagających atrakcji. Hotel czysty, schludny, spokojna okolica, niedaleko do morza, blisko tawerny,sklepy