Opinie o hotelu Alkyon Beach
Grecja / Korfu

Alkyon Beach: teren hotelu, basen, wakacjepl

Daniel
    Pobyt: Maj 2011

Na wakacjach byliśmy w czerwcu tego roku. Hotel jest dobry - nie ma luksusów ale w końcu to 3*. Często jeżdżę do Grecji naprawdę nie ma na co narzekac w Alkyonie. Największą zaletą jest położenie przy plaży, minusem jest za to że wokół mało życia nocnego. Mieliśmy bardzo fajną rezydentkę Gabrysię, która sie nami opiekowała. Na wyspie jest dużo miejsc do zwiedzania - ogólnie... polecam :)

Pobyt: Czerwiec 2011

Spokojna ale piękna okolica,sprzyja spacerom po górach, plaża szeroka i piaszczysta.Brak aktywnego życia nocnego, tylko co piątek darmowy wieczór gracki w hotelowej tawernie. Jedzenie bardzo smaczne, może i nie nie ma takiego wyboru jak w krajach arabskich lecz proszę pamiętać, ze są to *** w Europie.Atutem jest także darmowy internet w hotelu, a w okolicy możliwość wypożyczenia samochodu, kładów czy motorówki. Minus niestety otrzymuje obsługa hotelowego baru, a to za sprawą dwóch delikatnie mówiąc nieuprzejmych POLEK.

Sławek
    Pobyt: Maj 2011

Plaża to jeden wielki syf. Śmierdzący ściek w pobliżu hotelu. Jedzenie paskudne. ALL to wielka ściema. Żadnego wyboru. Napoje i alkohol rozcieńczany. Panny w barze wiecznie niezadowolone. Owoce to jabłka i gruszki. Raz był arbuz. Na oliwki czy sałatkę grecką nie doczekaliśmy się.Odradzam też wycieczki. Za 38 euro można wypożyczyć auto i pojeździć po wyspie.

Sylwia
    Pobyt: Maj 2011

Morze czyste i błękitne. Niestety na tym kończy się zgodność oferty z rzeczywistością. Plaża brudna. Woda w basenie również. Dwie Polki obsługujące w barze mało sympatyczne. Ściek istnieje ok 150 m od hotelu. W łazienkach kratka odpływowa powyżej podłogi i zapchana. Więc po kąpieli woda po kostki. Najgorsze było jedzenie. Na śniadanie mortadela, ser i dżem. Obiady i kolacje niesmaczne. Surówki to ogórek i/lub pomidor. Deser woda z żelatyną zabarwiona na różowo (galaretka?)Żadnych oliwek, fety, tzatzyków czy innych potraw greckich. Soki rożcieńczone. Cola marki odpowiednika naszego Aro. Za prawdziwą colę trzeba zapłacić. Zastanawiam się kto wystawia pozytywne komentarze. Czyżby pracownicy biur podróży mieli to w swoich obowiązkach?

Jola
    Pobyt: Maj 2011

Hotel normalny, typowe trzy greckie gwiazdki. Jedzenie bardziej serwowane z dwóch dań,a nie typowy bufet. Główne danie, mięso,rybę itd nakłada kucharz. Leżaki na plaży płatne jak wszędzie w Europie ale tu serwis ogranicza się do zainkasowania kasy, śmieci na plaży leżą pewnie od zimy. Wspomniany wcześniej ściek istnieje, kilka osób filmowało wypływ tego syfu do zatoki, może więc film się pojawi w sieci, a jak ktoś nie wierzy mam kilka fotek z tej atrakcji.

Monia
    Pobyt: Maj 2011

Plaża zaniedbana i brudna. W pobliżu cuchnący kanał ściekowy. Hotel bardzo skromny, łazienki beznadziejne. Basen brudny. Polki obsługujące w barze mało sympatyczne. Ale najgorsze było jedzenie. Żadnych greckim potraw. Ani raz nie było oliwek, fety. Z warzyw tylko pomidor i ogórek. Nie polecam.

Monia
    Pobyt: Maj 2011

Hotel znajduje się przy plaży, na której leżaki są płatne ale to tak jak wszędzie w Europie ;) pokoje czyste a jedzie dobre - nawet jakbym chciała nie ma sie do czego przyczepić. Za 40 euro wypożyczyliśmy samochód i zwiedziliśmy wyspę na własną rękę. Miejsce jest rewelacyjne na spokojne wakacje czyli LB (Leżenie Bykiem). Polecam! :)

Sylwia
    Pobyt: Maj 2011

Morze czyste i błękitne jak na zdjęciach. I na tym koniec zgodności oferty z rzeczywistością. Plaża brudna i zaniedbana. Pokoje do zniesienia ale łazienki masakra. Kratka ściekowa powyzej poziomu podłogi. Basen brudny. W barze obsługują dwie niesympatyczne Polki. Soki mocno rozcieńczone, cola marki odpowiednika polskiego Aro. Jedzenie okropne. Śniadanie-dżem, mortadela i czasami ser.Obiad i kolacja - kotlet schabowy, pieczeń, gulasz, raz byla ryba. Jako surowka pokrojony pomidor i/lub ogórek. Żadnych oliwek, fety, sałatki greckiej czy innych dań greckich. Z owoców jabłka, gruszki i to nie codziennie. Zastanawiam się kto napisał te pozytywne opinie w zeszłym roku. Czyżby pracownicy biur podróży mieli to w swoich obowiązkach?

reader
    Pobyt: Maj 2011

Uważam, że za ~ 3200zł w sezonie za ALL można znaleźć o wiele lepsze oferty i w lepszej okolicy.Plaża zaniedbana, brak chęci aby wykorzystać naturalne atuty miejsca, nie jest sztuką zawołać 8 euro za komplet leżaków i parasol i nawet nie pofatygować się o posprzątanie tego kawałka piachu, nie mówiąc o przyzwoitym natrysku ze słodką wodą. Podobno kiedyś miała "Błękitną Flagę" teraz ma szambo opróżniane nocami wprost do morza, czasem na oczach turystów gdy "tama" nie wytrzyma. Wracając do hotelu i wyżywienia, wybrałem AI nie z potrzeby obżarstwa a z chęci popróbowania owoców, sałatek, oliwek... Zapomnijcie o tym, przez dwa tygodnie ani jednej oliwki a jabłka i banany mam w osiedlowym sklepie.

dominika
    Pobyt: Maj 2011

byłam z rodziną w czerwcu 2011. Hotel pięknie położony przy szerokiej piaszczystej plaży. pokoje małe, skromnie urządzone ale czyste. Basen przed hotelem, tawerna z widokiem na morze i plażę.Piękna okolica i super widoki. Jedzenie mało urozmaicone ale wystarczające. Klimatyzacja w cenie, pilot w pokoju do indywidualnego sterowania. Lodówka na wyposażeniu. Miło spędziliśmy czas, warto wypozyczyć samochód i pojeżdzić po wyspie. Polecam. Hotel adekwatny do ceny, którą zapłaciliśmy. Jestesmy zadowoleni