Opinie o hotelu Alkyon Beach
Grecja / Korfu

Alkyon Beach: teren hotelu, basen, wakacjepl

Jakub Kubarski

• Zalety położenie
    • Wady - niski standard - słabe wyżywienie i napoje - kiepska infrastruktura

To bardziej ośrodek wypoczynkowo-kolonijny niż hotel. W dodatku mocno zaawansowany wiekowo i wbrew temu co pisze Grecos - od dawna bez większego remontu. W Polsce takie miejsce nie miałoby nawet 2 gwiazdek. Ośrodek położony blisko plaży, oddzielony jedynie mało przejezdną ulicą. Piękny widok na morze. Niski standard pokojów, dostawka tylko w postaci krótkiego i wąskiego łóżka piętrowego. Balkon zalewany przez klimatyzację z wyższego piętra. Kiepskie wyżywienie. Śniadania codziennie fasolka po bretońsku, niskiej jakości ser żółty i mortadela, jajka na twardo. Małe urozmaicenie obiadów i kolacji. Ser feta niskiej jakości, oliwki bardzo rzadko (!!). Drinki rozwadniane. Właściciel obiektu ciągle wszędzie się kręcący i niesympatycznie nastawiony do gości. Animatorka Grecosa bardzo się starała dla dzieci, ale zajęcia odbywały się tylko co drugi dzień, gdyż musiała też odbierać nowych turystów z lotniska.

Stanley

• Zalety Hotel codziennie sprzątany .
    • Wady Hotel nastawiony dla dzieci .Nic się tu nie działo zero muzyki a jak była to tak cicho że nie było słychać .Zamiast muzyki były krzyki i płacz dzieci cały czas!!

Byliśmy w pażdzierniku .Ja rozumie że to po sezonie ale skoro nie chcą nas tutaj przyjmować niech nie zapraszają ! Obsługa barman przy basenie i w hotelu głównym bezczelny ,młody typ zero obycia o kulturze nie wspomnę!Jedziemy na wczasy aby odpocząć przy dobrej muzyce (może być Grecka -wspaniała kultura!) ale to przerastało ich możliwości ! Aby nie być gołosłowny podam kilka przykładów (może menadżer przeczyta tą opinię i zainteresuje się tym typem!)Przyjechaliśmy po obiedzie .Zmęczeni ,głodni do hotelu z opcją Ol.Zero posiłku jedynie kruche ciastka i kanapki betonowe ,twarde, suche ! Chciałem otworzyć kanapkę i nawilżyć keczupem ...nie dało się otworzyć więc wziąłem mały talerzyk i odrobinę keczupu aby nawilżyć ten beton.Barman wyrwał mi ten talerzyk z rąk ...ciekawa reakcja ? Póżniej ten sam barman po chamsku zwracał uwagę starszemu panu z naszej grupy aby nie rozmawiał z gośćmi hotelowymi ...żenada nie wspomnę o szacunku dla starszej osoby !Prosiliśmy o jakąś muzykę aby miło spędzić czas przy kawie ale w nerwach zrugał nas co my chcemy?? Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem .Czuliśmy się jak intruzi ! tak jakbyśmy przeszkadzali im!! Jedynie Pani Marina przy barze była miła oraz szef na stołówce bardzo miły gość ..zawsze pomocny ! Ogólnie pobyt jeśli chodzi o miejsce bardzo dobre i gdyby nie ten barman ?? chętnie wrócilibyśmy w 2020r .Jak jedna osoba może zepsuć pobyt !

Mariola

• Zalety + Pokoje odnowione z nowymi meblami + Club delfinki dla dzieci organizują bezpłatnie lekcje pływania, + Położenie przy plaży
    • Wady - Wygląd hotelu ( potrzebuje remontu) - mały wybór w ofercie AL

Hotel Alkyon położony bezpośrednio przy plaży leżaki i parasole (płatne ok. 8 EUR/dzień) , blisko do sklepów, barów to duży plus. Hotel przeznaczony dla rodzin z dziećmi, mało wymagających. Pokoje odnowione z nowymi meblami. Dla dzieci zjeżdżalnie , animacje, club delfinki dla dzieci organizują bezpłatnie lekcje pływania,

rodzinka

• Zalety Bliskość do plaży , cisza i spokój

Bliskość do plaży , cisza i spokój, każdy znajdzie kawałek miejsca dla siebie do odpoczynku . Animatorki wspaniałe zarówno w podejściu dodzieci jak i dorosłych, co wieczór świetna zabawa i aerobic w ciągu dnia !!jedzenie pyszne nikt głodny nie wychodził, owoce sałatki desery . My mieliśmy odnowiony pokój sprzątane codziennie pościel zmieniana co 3 dni, wszystko jak w opisie obsługa bardzo miła i pomocna.

Bea

• Zalety Położenie blisko plaży, plaża piaszczysta, również dno, długo płytko. Codzienne sprzątanie.
    • Wady Monotonne jedzenie, zwłaszcza śniadania, zagrzybiale ściany.

Hotel bardzo niski standard, wzięli pod uwagę tylko odnowione pokoje, a to jest tylko jeden budynek... w pozostałych złe warunki.

• Zalety Zaletą największą jest położenie ,nad samym morzem,w pięknej zatoce!Super obsługa,blisko restauracje i sklepy,fajne atrakcje w hotelu i w okolicy ,piękne widoki z basenu na morze
    • Wady niestety bardzo słabej jakości drinki,oraz śniadania!!!

Pokoje z balkonami ,bardzo czysto ,bardzo miła obsługa ,fajne atrakcje.przemiłe zwierzęta przed hotelem,blisko sklepy i restauracje ,super atrakcje u przystojnych greków przy plaży ,niestety bardzo słabej jakości all inclusive ,drinki i śniadania porażka,obiady i kolacje bardzo dobre jak na 3* !Ale widoki za to wynagradzają wszystko !!!

• Zalety Położenie przy piękniej plaży. Fajni animatorzy. Miła obsługa. Nowy basen dla dzieci.
    • Wady Monotonne śniadania.

Hotel polecam rodzinom z dziećmi. Wieczorami cicho i spokojnie. Pokój odnowiony. Nowy basen dla dzieci. Miła i pomocna obsługa. Jedynym minusem były komary. Właściciel powinien zamontować moskitiery w oknach.

• Zalety Blisko plaży., basen, miła obsługa, bajeczne widoki

Bardzo polecam, super animacje dla dzieci i dorosłych, animatorzy z powołania, super spędzony czas, posiłki pyszne, ogromny wybór

Kuba

• Zalety Polozenie, animatorzy
    • Wady Moze troche monotonne sniadania ale reszta jak najbardziej ok!!

Bylismy na poczatku sierpnia z dwojka dzieci. Bylo naprawde super woda super baseny tez, moze troche monotonne sniadania ale wmiare dobre, kazdy znalazl cos dla siebie. Obiady i kolacje byly dobre. Super animatorzy dzieci byly bardzo zadowolone, zumba itp. a wiec zona rowniez zadowolona. Co do pokoi zle nie bylo ale akurat my na wczasach to w pokoju tylko spimy, reszte dnia spedza sie na atrakcjach. My ogolnie jestesmy zadowoleni plakac sie chcialo jak wyjezdzalismy!!!

Lech

• Zalety Piękne położenie. Mili animatorzy.
    • Wady Zbyt małe pokoje, ciasnota. Wyżywienie monotonne, większość z proszku (jajecznica, piure), mrożonki, margaryna zamiast masła. Często potrawy nie do spożycia, śmierdzące. Generalnie brak potraw regionalnych.

"Wspaniałe wielkie wakacje" proponowane przez Grecos to PORAŻKA!!! Bardzo proszę omijać reklamowany i polecany przez Grecos hotel Alkyon Beach na wyspie Corfu. Porażka! Hotel nie powinien być umieszczony na liście hoteli przeznaczonych dla turystów zagranicznych. W zasadzie ten hotel ze względu na warunki zakwaterowania i wyżywienie powinien być ZAMKNIĘTY! Hotel nie jest tak jak opisano w całości odnowiony w 2019 roku. Pokoje zagrzybione, wilgoć, wybija kanalizacja. Jedzenie, jeśli można to nazwać jedzeniem monotonne, śmierdzące. Dam tylko trzy przykłady: na śniadanie podsmażane pieczywo z wczorajszego dnia, do smarowania pieczywa margaryna, na obiad "lotki" tj. końcówki skrzydełek z kurczaka. Brak lokalnych potraw. Nie przystosowany dla rodzin z małymi dziećmi - brak podjazdów. Właściciel arogancki, straszył nas policją jeśli się nie rozejdziemy gdy chcieliśmy mu przedstawić grupowo nasze roszczenia.