Opinie o hotelu Alkyon Beach
Grecja / Korfu

Alkyon Beach: teren hotelu, basen, wakacjepl

Bea

• Zalety Położenie blisko plaży, plaża piaszczysta, również dno, długo płytko. Codzienne sprzątanie.
    • Wady Monotonne jedzenie, zwłaszcza śniadania, zagrzybiale ściany.

Hotel bardzo niski standard, wzięli pod uwagę tylko odnowione pokoje, a to jest tylko jeden budynek... w pozostałych złe warunki.

• Zalety Położenie przy piękniej plaży. Fajni animatorzy. Miła obsługa. Nowy basen dla dzieci.
    • Wady Monotonne śniadania.

Hotel polecam rodzinom z dziećmi. Wieczorami cicho i spokojnie. Pokój odnowiony. Nowy basen dla dzieci. Miła i pomocna obsługa. Jedynym minusem były komary. Właściciel powinien zamontować moskitiery w oknach.

• Zalety Blisko plaży., basen, miła obsługa, bajeczne widoki

Bardzo polecam, super animacje dla dzieci i dorosłych, animatorzy z powołania, super spędzony czas, posiłki pyszne, ogromny wybór

Kuba

• Zalety Polozenie, animatorzy
    • Wady Moze troche monotonne sniadania ale reszta jak najbardziej ok!!

Bylismy na poczatku sierpnia z dwojka dzieci. Bylo naprawde super woda super baseny tez, moze troche monotonne sniadania ale wmiare dobre, kazdy znalazl cos dla siebie. Obiady i kolacje byly dobre. Super animatorzy dzieci byly bardzo zadowolone, zumba itp. a wiec zona rowniez zadowolona. Co do pokoi zle nie bylo ale akurat my na wczasach to w pokoju tylko spimy, reszte dnia spedza sie na atrakcjach. My ogolnie jestesmy zadowoleni plakac sie chcialo jak wyjezdzalismy!!!

Lech

• Zalety Piękne położenie. Mili animatorzy.
    • Wady Zbyt małe pokoje, ciasnota. Wyżywienie monotonne, większość z proszku (jajecznica, piure), mrożonki, margaryna zamiast masła. Często potrawy nie do spożycia, śmierdzące. Generalnie brak potraw regionalnych.

"Wspaniałe wielkie wakacje" proponowane przez Grecos to PORAŻKA!!! Bardzo proszę omijać reklamowany i polecany przez Grecos hotel Alkyon Beach na wyspie Corfu. Porażka! Hotel nie powinien być umieszczony na liście hoteli przeznaczonych dla turystów zagranicznych. W zasadzie ten hotel ze względu na warunki zakwaterowania i wyżywienie powinien być ZAMKNIĘTY! Hotel nie jest tak jak opisano w całości odnowiony w 2019 roku. Pokoje zagrzybione, wilgoć, wybija kanalizacja. Jedzenie, jeśli można to nazwać jedzeniem monotonne, śmierdzące. Dam tylko trzy przykłady: na śniadanie podsmażane pieczywo z wczorajszego dnia, do smarowania pieczywa margaryna, na obiad "lotki" tj. końcówki skrzydełek z kurczaka. Brak lokalnych potraw. Nie przystosowany dla rodzin z małymi dziećmi - brak podjazdów. Właściciel arogancki, straszył nas policją jeśli się nie rozejdziemy gdy chcieliśmy mu przedstawić grupowo nasze roszczenia.

Justyna

• Zalety Widok na morze
    • Wady Jedzenie z proszku z Lidla, sniadanie angielskie a nie greckie, mały wybór. Dziś np. Był zmazony chleb - żenada! ReZydent ma wszystko w du*oszustwo ze względu na gwiazdki (lokalne 3) a my byśmy jednej nie dali! Jesteśmy 3 turnusem i będziemy składać reklamacje bo to jak na żywią to w więzieniach sądzimy lepsze jedzenie dostają! Żadnych deserów. Na sniadanie brzoskwinie z puszki, na kolacje arbuz. Pasku chleba rzucone jak dla zwierząt wielkości kilku cm.

Jesen słowem ŻENADA - nie ma zadowolonych ludzi tutaj!!! KaZdy rządzą zmiany hotelu, ale rezydenci maja nas serdecznie gdzies!

• Zalety położenie przy plaży
    • Wady niski standard pokoi, nieprzyjemny zapach w pokojach przy braku siatek w oknach i dużej ilości komarów pozostaje wybór albo wietrzyć cały dzień i mieć dużo komarów albo mieszkać w smrodzie, jedzenie nie zawsze smaczne a restauracja to raczej stołówka, zazwyczaj brakowało kawy i deseru, jeden rodzaj piwa w pojemnikach 0,2l, oczywiście inne piwa dodatkowo płatne .

Jedyny plus hotelu to położenie przy piaszczystej plaży

Anka

• Zalety Położenie blisko plaży. Cicha okolica. Mili animatorzy.
    • Wady Słabe, monotonne jedzenie. Małe, ciasne pokoje. Brak placu zabaw.

Hotel 3*. Grecos wprowadza w błąd klientów podając, że 4*. Pokoje dwóch kategorii. Najpierw dostaliśmy pokój w głównym budynku od strony basenu. Pokój z lat 60-tych. Malutka, śmierdząca łazienka z zamalowanym grzybem na suficie. Dodatkowo z dworu zalatywało palonym plastikiem. Klimatyzacja nieczyszczona chyba z 10 lat, woleliśmy jej nie włączać. Po interwencji u rezydenta zmieniono nam pokój na inny w nowszym budynku od strony baseny. Pokój był większy, wszystko nowe. Całkiem fajny pokoik. Wada była duża wilgoć w pokoju (od basenu) na szczęście nowa klimatyzacja sobie z nią radziła. Jedzie dość smaczne, ale monotonne i mało urozmaicone - dwa rodzaje mięsa, jedna wędlina, jeden produkt seropodobny, na kolację brak zimnej płyty. Dużym brakiem był brak menu dla dzieci (mimo iż hotel reklamuje się jako dla rodzin z dziećmi). Przekąski w barze przy basenie bardzo słabe - tylko kanapki z tostowego pieczywa z jakąś wędliną i pseudoserem plus ciastka ze sklepu obok. Lody średniej jakości, 4 smaki.Animacje monotonne choć animatorzy bardzo mili. Basen przed hotelem przyjemny, ale tens łup wysokiego napięcia tuż przy nim... tragedia! Silniejszy wiatr i tragedia gotowa. Ogólnie hotel na 2,5* dla niewymagających Nie polecam, nie odradzam.

• Zalety Położenie hotelu przy pięknej zatoczce, bardzo blisko plaży
    • Wady Brak muzyki przy basenie, brak jakichkolwiek animacji wieczornych dla dorosłych. Codziennie to samo jedzenie.

Ogólnie hotel polecam tylko dla osób chcących odpocząć. Brak jest ciekawych miejsc w pobliżu hotelu, praktycznie nie ma nic tylko dwa markety. Słabe animacje, nic za bardzo się nie dzieje przy basenie a tym bardziej wieczorami. Bar czynny tylko od 21 do 23. Jedzenie bardzo słabe, codziennie to samo a szczególnie na śniadanie (jajka non stop pod każdą postacią). Jedyny atut to bardzo ładne widoki z hotelu i położenie praktycznie przy samej plaży. Ogólnie obsługa w hotelu bardzo miła oprócz właściciela, który cały dzień chodził po terenie hotelu i wszystko sprawdzał. Hotel posiada 3 gwiazdki a nie jak oferuje Grecos 4. Ten hotel nie ma nic wspólnego z poziomem hoteli 4-gwiazdkowych.

Magdalena

• Zalety *położony w cichej okolicy *pokoje codziennie sprzątane
    • Wady *w naszym pokoju odpadał sufit *z klimatyzacji leciały czarne paprochy, jakby nie była czyszczona z 10 lat *stara, zatęchła szafa w której nie sposób było trzymać ubrań, na dodatek z wielką, spleśniałą dziurą przy rurze *na cały pobyt jedzenie ciepłe było raz *jedzenie mało urozmaicone

Hotel położony w cichej okolicy, naprawdę do wypoczynku, spokój, brak dyskotek. Niedaleko duży market z pamiątkami, jedzeniem, tekstyliami. Ale generalnie- totalne zad*pie ;). Pokój, mimo że wybrałyśmy ten "lepszy" z widokiem na morze- masakra. Łazienka tak mała, że ledwo się można okręcić. Ale odnowiona- to trzeba przyznać. Odnowione też korytarze. Na majówkę było bardzo zimno, więc rozkręcałyśmy klimatyzację na maxa- leciały z niej wielkie czarne paprochy, jakby nie była nigdy czyszczona. Sufit odpadał nam na łóżko i do walizek, codziennie nowa dostawa świeżego tynku na pościeli. W szafie nie dało się trzymać ubrań, bo śmierdziała stęchlizną, dodatkowo miała zacieki od wilgoci, wielką dziurę z łuszczącą się sklejką, bleh. Cały pobyt nie rozpakowałyśmy się, bo i gdzie. Pokoje codziennie sprzątane, pani sprzątająca bardzo miła. Jedzenie monotonne i zimne- rzadko dokładane, zwłaszcza owoce. Owoców mało, kolejki do posiłków, brak owoców morza. Mięso nawet o 19, tuż po rozpoczęciu kolacji- zimne. Aż nie chciało się schodzić na posiłki, ale coś trzeba jeść. Jedną super atrakcją jedzeniową, to w grecką Niedzielę Wielkanocną zostały nam upieczone barany na rożnach na parkingu tradycyjną metodą i podane na lunch przy basenie- pycha! Plaża, podawana w ofercie jako jedna z najpiękniejszych na wyspie (sic!), nie nadawała się do leżenia- cała w wodorostach i patykach, a przez środek płynęła malownicza, wodorostowa rzeka-smródka. Na wszystko mam dowody zdjęciowe, jakby ktoś był zainteresowany. Generalnie- wyjechałyśmy totalnie zniesmaczone, koleżanka pierwszy raz w Grecji i powiedziała że więcej nie pojedzie- szkoda. 4 gwiazdki to kpina, max 1,5.