Opinie o hotelu Amic Gala
Hiszpania / Majorka

Amic Gala

Pobyt: Czerwiec 2011

Osobiście nie polecam tego hotelu. Bardzo głośno, blisko lotniska i ruchliwej ulicy. To nie jest miejsce na wakacje. Jedzenie dobre, czysto. blisko ładnej plaży.

Konrad

Właśnie wróciliśmy z tygodniowego pobytu na Majorce w miejscowości Can Pastilla w hotelu Gala. Jeśli chodzi o sam pobyt to na pogodę nikt nie może tutaj narzekać bo cały czas słońce a w zimie wygląda tam jak jesień w Polsce. Hotel jest położony blisko plaży co jest bardzo dużym plusem. Jeśli ktoś się wybiera na wakacje to tylko i wyłącznie do Can Pastilla, dlatego że w stronę miejscowości Arenal, znajdziecie tam drugi Berlin i nie spotkacie ani jednego Hiszpana czy innej narodowości ludzi. Arenal to plaga Niemców, dlatego odradzam tam wakacji bo tam są tylko Niemieckie bary, piwo, gazety, muzyka niemiecka i na dzień dobry podchodzą ludzie i mówią po Niemiecku... rasistą nie jestem, ale dla mnie to jest chore żeby całą miejscowość zrobić pod nich. W stronę Magaluf znajdziecie samych Anglików i bary oraz sklepy zrobione pod nich. Dlatego jeśli chcecie zażyć kultury hiszpańskiej to hotel Gala i miejscowość Can Pastilla jest najlepszym położeniem. Hotel znajduje się przy samej ulicy, czasami ktoś zatrąbi i ogólnie jeśli ktoś nie przepada za samochodami bo trzeba uprzedzić, że przejeżdżają tam również autobusy to nie będzie zadowolony. W hotelu jedzenie jest bardzo kontynentalne i każdy znajdzie coś dla siebie mi osobiście smakowało i myślę że to co je tradycyjny polak to również będzie zadowolony. W restauracji pracują 2 dziewczyny Polki (Asia i Paulina), które pozdrawiamy oraz jedna Polka na barze. Jechaliśmy z biura Ecco Holiday i jesteśmy zadowoleni z organizacji. Nie wynajmujcie auta w hotelu bo zapłacicie 2 razy więcej. Są na mieście Rent a Car i również podają tam ceny już z full ubezpieczeniem i ceny maja nawet trzykrotnie niższe niż w hotelu. W hotelu rezydenci trochę ściemniają i mówią że ceny z wypożyczalni od hotelu są dlatego takie drogie bo są z pełnym ubezpieczeniem a tak naprawdę wszystkie wypożyczalnie na mieście czyli rent a car maja Full ubezpieczenie co można zapytać na miejscu. Ceny zaczynają się od 55 euro za PANDE czy KIA PICANTO za Cabrioleta przykładowo PEUGEOT 206 CABRIO 75euro, Renault Megane Cabrio 90euro, ceny podane za 1 dzień, jeśli się bierze na więcej niż jeden dzień to potem jest dużo taniej. Dla przykładu najgorsze auto z hotelu KIA 140euro. Wiec prawie 3 razy więcej hotel chce za wypożyczenie. Co do czystości hotelu to ręczniki były wymieniane codziennie i uzupełniany papier toaletowy oraz codzienne sprzątanie podłogi i kosza. Brak uzupełniania mydła tam była na porządku dziennym oraz problemy z prześcieradłem ponieważ musieliśmy nawet już chować prześcieradło do szafy by sprzątaczka nie zabrała bo zapominała zostawiać świeżego. Tam kołdry nie ma i nie potrzeba bo przykrywacie się prześcieradłem. Hotel skromny i mały basen, ale woda w nim codziennie była sprawdzana pod kątem czystości poprzez analizy i próbki. W hotelu dogadacie się z recepcjonistkami po angielsku. Co do wycieczek to my braliśmy jedynie Katamaran 56euro za osobę, ponieważ co do reszty nie warto było, gdyż taniej wychodzi wypożyczyć samochód i zwiedzać na własną rękę niż płacić za każdą wycieczkę drożej. Ogólnie wakacje spędzone bardzo miło i przyjemnie i nie potrzeba All Inclusive bo przy takim upale nie chce się w ogóle jeść i przez to jesteście potem przywiązani do hotelu a dopłacacie 600-700zł za All. Sejf w hotelu kosztuje 2 euro za każdy dzień pobytu plus 10 euro płaci się kaucji za klucz, kaucja jest zwracana jeśli się nie zgubiło klucza przy wymeldowaniu z pokoju. Za klimatyzację trzeba w tym hotelu dopłacić za tydzień wychodzi coś 50euro, dla nas zbędna bo w nocy jest porównywalnie z temperatura jak w Polsce. Mało kto tam brał klimatyzacje a jak już tam ktoś wziął to podobno była zepsuta i musieli im zwrócić pieniądze. Klima jeśli nie jest przez gości używana to wiadomo jakie jest powietrze z niej potem. Jedzenie w postaci szwedzkiego stołu na śniadanie dostajecie kawe czy herbate z automatu ile chcecie oraz jakiś tam sok mnie nie smakował osobiście bo to z automatu było. Obiado-kolacja już picia za darmo nie ma trzeba zapłacić za wodę czy inne napoje. Może trochę o cenach w samej miejscowośći: Piwo najlepsze jakie tam polecają i piją sami Hiszpanie to San Miguel w supermarkecie to koszt 1,70euro w barach drożej około 2-2,50euro. Drinki drożyzna od 6euro. Sangria 1 litr - 9,50euro w barach.

Pobyt: Maj 2011

Hotel dobry na wyjazd ekonomiczny dla niewymagających. Zapłaciłam 4500zł/ 2os dziecko 5 lat/ HB/ 2 tygodnie - za taką cenę - warto.Jedzenie dobre, czysto. Miła obsługa - na recepcji polka, 3 kelnerki polki. Hotel blisko morza, przy ładnej plaży i fajnym deptaku. W okolicy dużo knajp, plac zabaw dla dzieci. Z basenu korzystaliśmy w hotelu Miraflores. Przystanek autobusowy przy hotelu. Sami organizowaliśmy sobie wyprawy autobusami.Ceny w sklepach (w pobliżu hotelu tanie markety SPAR i EROSKI) podobne jak w Polsce. W hotelu jest pokój bagażowy, prysznic oraz sala z kanapami, wiec nie było problemu z oczekiwaniem na późny wylot( powrót 2.20 w nocy). Hotel położony przy ruchliwej ulicy - było głośno- to jedyny minus jak dla mnie.

wymagający
    Pobyt: Maj 2011

Przepraszam ale hotel zasługuje na najwyżej 2 gwiazdki.Jestem rozczarowany,nie polecam,większośc pracowników zajmuje miejsce tym co tej pracy nie mają w Hiszpanii, standard pokoju żaden,jadalnia w miare i posiłki też ale szkoda kasy lepiej dopłacic w innym miejscu, brak parkingu ruch uliczny okrutny.

piromanka
    Pobyt: Czerwiec 2010

Hotel spoko na wyjazd ekonomiczny, blisko do plaży, barów, sklepów, komunikacji miejskiej. Pokoje dostatecznie czyste, łazienka spoko. Pokoje od ulicy są niestety narażone na potworny jazgot ruchu kołowego. Jedzenie jadalne i wystarczająca ilość, ale bez rewelacji. Sztuczny ser, mortadela, owoce tylko z puszki, sosy, zupy i purre z proszków, warzywa świeże tylko pomidory i sałata lodowa. Klima płatna 50e a lodówka 15e za tydzień.

eliczqa
    Pobyt: Czerwiec 2009

Ciag dalszy mojej wypowiedzi. Bylismy bardzo zadowoleni i chetnie tam wrocimy, polecam goraco ten hotel!

eliczqa
    Pobyt: Czerwiec 2009

Nie bylo halasu- mielismy pokoj od ogrodu oraz doplacilismy do klimatyzacji -okno bylo zamkniete.Blisko plaza,restauracja i tani slep.Pokoje bardzo wygodne, sprzatane codziennie. Posilki wspaniale, sniadania pyszne- duzy wobor.Obiadokolacje rowniez bogate-wybor posilkow ogromny.Nie wiem czy hotel oferowal jakies spotkania kulturalne wieczorami bo nie powiedziano nam o tym i nie dopytalismy.Narzekac mozna jedynie na rezydentke(Ecco Holiday)-opryskliwa nastolatka(nawet nie skonczyla liceum), spotkalismy ja na lotnisku,weszla z nami do hotelu i znikla. Nie przyszla na spotk. org.Spotkalismy ja w dniu odlotu.

Kate
    Pobyt: Sierpień 2009

CD... A widoki w gorach super, zachodnie wybrzeze, punkty widokowe. Ps. hałas z ulicy da sie przezyc, jak masz klime to zamykasz balkon, a jak nie masz od wrzesnia to i tak w nocy jest chlodno wiec tez zamykasz i po problemie:-) Ostrzegam tylko, ze Majorka jest strasznie droga, ceny w porównaniu do Grecji, Tunezji to kilka razy wyzsze, np zestaw w Burger King druga kanapka to ok. 10 eur, ponad 40 zł, a i pamiątki, czyli badziewia na straganach to kilka euro za najmniejszy badziew, odradzam, ale są sklepy sieci Eroski, to tak jak u nas Biedronka, polecam tanio wszystko, picie, jedzenie, owoce itp.

Kate
    Pobyt: Sierpień 2009

Byłam 16-23.09.09, hotel połozenie super, do plaży rzut beretem, ja miałam widok na morze, 4 pietro, chyba najlepszy w hotelu:-) nr chyba 467 lub 476. W pokojach tv, sejf. Hotel dla mało wymagających, ale czysty, sprzątany, posiłki rewelacja, po prostu wszystko jest, jak mozna narzekac skoro na sniadania masz: wedline, sery biale, zolte, jajka, platki, mleko, herbata, kawa, czekolada, wszystko, jak moze byc monotonne? Chyba ze ktos homary jada, ale to pomylil hotele z 5*. Komunikacja super, tylko Majorke polecam do sierpnia, bo potem z pogodą kiepsko, ulewy, burze, wiatr itp. Polecam wynajem auta, np w recepcji i samemu zwiedzasz, bo wycieczki to ceny szok...

Mackoo
    Pobyt: Sierpień 2008