Opinie o hotelu Andon Lapa
Albania / Wybrzeże Jońskie

Andon Lapa

• Atrakcyjne położenie: ok. 500 m od centrum tętniącego życiem kurortu Saranda, ok. 1 km od portu w Sarandzie.
  • Bezpośrednio przy hotelu, żwirkowa plaża z łagodnym zejściem do morza.
  • Jeden z lepszych hoteli w swojej klasie w Sarandzie.

jerzy

• Zalety wspanialy widok na korfu dobre cenny na miescie i wycieczek
    • Wady na 4gwiazdki dalbym 2 posilki monotonia codziennie to samo owocow brak restauracja glowna bez klimy tem. okolo 40 c pokoje ciasne male

polecam korzystac z wycieczek.w hotelu monotonia brak animacji brak pomieszczen z klima .bar itaki piwo chlodne driny cieple nawet nie mieli lodu. do deptaka okolo 1,5 km tam morzna bylo cos dobreg zjesc .Nie polecam knajp polecanych przez rezydenta i p. kasie szczegolnie z wycieczek te same posilki morzna zjesc o 50% taniej naciagactwo jak w turci egipcie bulgari rezydenci to najlepsi nacjagacze

Kinga

• Zalety Sam hotel bardzo przyjemny. Czysty, zadbany. Pokoje codziennie sprzątane, ręczniki wymieniane, wygodne łóżka, klimatyzacja. Widoki śliczne.
    • Wady Nie do zaakceptowania były posiłki. A właściwie brak posiłków, bo z pewnością jedzenie jajek, szynki,sera i zjełczałego masła dzień w dzień nie można nazwać opcją all inclusive, którą z mężem kupiliśmy. Wszystko było tak słone, że nie dało się tego zjeść. Popołudniowa przekąska, to rzeczy, które zostały ze śniadania. Wszystko wyeksponowane na barze w temperaturze ponad 30stopni. Smacznego! Natomiast kolacja to powtorka z obiadu. Bardzo często musieliśmy wychodzić z mężem do centrum Sarandy i stolowac się w knajpach, bo kucharz nie zaserwował niczego, co nadawało się do zjedzenia. Kawa paskudna, piwo rozrabiane z wodą. Firma Itaka uprzedzała, że Albania dopiero się rozwija pod względem turystycznym i eksperymentuje z opcją al inclusive ale czujemy się z mężem oszukani. Co innego mały , skromny wybór,a całkowity brak wyboru. Albania piękna, ale wyżywienie tylko i wyłącznie na własną rękę. Sam hotel polecamy, ale tylko parom. które cenią sobie ciszę i spokój. Żadnych rozrywek czy to dla dorosłych, czy dzieci.

Uważnie proszę przeczytać wszystko to, co napisałam o wadach hotelu. Właściwie to nie sam hotel jest winny, a firma Itaka, która dyktuje warunki żywieniowe w tymże hotelu.

Ewelina

• Zalety -wspaniałe położenie, cudowne widoki właściwie z każdego miejsca hotelu -odnowione pokoje -bezpłatne leżaki na plaży -bardzo miła, pomocna obsługa -plac zabaw dla dzieci -pokoje sprzątane codziennie, wymiana ręczników też codziennie -jedzenie smaczne, ale śniadania mocno monotonne
    • Wady -dla mnie wadą były chyba tylko śniadania - znudziły mnie już po 2 dniu -kawy nie dało się pić -mało owoców

Wspaniały pobyt, relaks w pięknym miejscu. Transfer zorganizowany bardzo dobrze. Chociaż z Korfu płyneliśmy wodolotem i trwało to 40 minut, powrot był promem i ta podróż trwała około 1,5 h. Całość w miarę dobrze zorganizowana, chociaż oczywiście trzeba to dopracować. Hotel odnowiony, w niektórych miejscach cały czas toczył się remont, ale nie było to uciążliwe. Kelnerzy, barmani, panie na recepcje bardzo mili i pomocni. W pokojach klima. Jedzenia nie brakowało, ale mogło być bardziej urozmaicone. Sama Albania warta zobaczenia w szerszej perspektywie, nie tylko pod kątem przejścia promenadą. Kraj ciekawy, oryginalny, jedyny w swoim rodzaju, ale trzeba chocież go chociaż trochę poznać :) Wczasy wspominam rewelacyjnie!

Ola

Polecam wszystkim. Super okolica, wspaniała pogoda i niezapomniane widoki. Polecam wycieczki fakultatywne.

Weronika

• Zalety Położenie bardzo blisko plaży, bardzo miła obsługa
    • Wady Brak kabiny w łazience, sam brodzik

Bardzo spokojna okolica, blisko do głównego centrum

Gudz Janusz

• Zalety Atrakcyjnie położony blisko plazy,w sporej odległosci od ulicy,bardzo czysty i kameralny.Posiada odkryty basen.
    • Wady Brak windy co przy trzypiętrowym budynku jest wytłumaczalne.

W hotelu przebywałem w okresie od 4 do 11 lipca 2018 roku.Ze względów od nas niezależnych moja partnerka musiała pozostać w kraju,a ja przebywałem w pokoju dwuosobowym płacąc za 7 dniowy pobyt 6 tys.złotych.Miejscowość i hotel jak najbardziej polecam.Przepiękna Saranda z klimatami przeszłego komunizmu.Hotel bardzo uroczy i kameralny.Bardzo czysty.Przepiękne widoki na morze i wyspę Korfu.Pokoj codziennie sprzątany i wymieniane ręczniki.Lazienka bardzo czysta i przyjemna.Brodzik faktycznie jest nieosłonięty,ale to taka jego uroda.Przeurocza stołówka z możliwością spozywania posilkow na tarasie z przepięknymi widokami.Bardzo miła obsługa i super jedzenie.Basen codziennie czyszczony i wolne miejsca o kazdej porze dnia.Super plaza i błękitne morze,jednak bardzo głębokie zaraz przy brzegu.Dla osob aktywnych polecam zejscie do miasta i spacer promenadą.Pomimo bardzo przygnębiającego przyjazdu bardzo wypocząłem.Dojazd do Sarandy z Korfu tragiczny.Na prom czeka się około 6 godzin.Z powrotem na lotnisku na Korfu na wylot do Polski czekałem calą noc.Pracę rezydentów określe bardzo kulturalnie.Trzeba sobie radzić samemu.

Bartosz

• Zalety położenie , widoki
    • Wady posiłki , łazienka

Witam , byliśmy w hotelu przełom czerwca/lipca 2018 r , hotel ogolnie ładny czysty zadbany , widoki przepiękne , niestety posiłki w formule all inclusive kiepskie . Polecam hotel ze względu na prywatną plaże , oraz basen no i oczywiscie widoki z pokoju . Duzy minus dla Itaki za organizacje transportu z Korfu do Sarandy ( przylecieliśmy o 13.00 czasu lokalnego , a dopiero po naciskach na rezydenta który poprostu nie nadaje się do tej pracy wypłyneliśmy do Sarandy około 19.00 , więc cały dzień mieliśmy stracony) oraz z Sarandy do Korfu ( czekaliśmy na lot od 21.00 do 4.00 rano na lotnisku ) Ogólnie na plus ale tak jak mówie rezydent masakra nic nie pomaga :/

Emilia

Transfer do Sarandy w Albanii (lotnisko w Korfu i prom) jest fatalnie zorganizowany. Dlugie ( ok.5 godzin)oczekiwanie w drodze do Sarandy na 3 samoloty z innych miast zPolski ,zeby razem przeplynac 40 minut . Bez rezydenta ,bez slowa objasnienia ,bez biletow. Hotel bardzo przyjemny dla oka, czysty,wygląd aswiezo. jedzenie rzeczywiscie salbe,dzieci nie mialy co jesc -oprocz okazyjnie pojawiajacych sie frytek. NIe ma windy. Powrot do Warszawy jeszcze gorszy. Rezydent na spotkaniu wstepnym wil sie jak piskorz,zeby nie powiedziec na glos ,jak wygladac bedzie powrot(majac w pamieci meczarnie przyjazdu,chcielilsmy dowiedziec sie czy podobne atrakcje czekaja w drodze powrotnej). Dopiero dzien przed wywieszono kartke z godzina odbioru z hotelu. Autokar przyjaechal o 16:00 . O 17:00 mial byc prom(podobno byly problemy z wodolotami,bo byla zla pogoda-byc moze-ja widzialam slonce) Upchneli nas na jakis wiekszy prom ,na ktorym ludzie byli scisnieci jak sledzie ,bez miejsc siedzacych(ok.1,5 godz) na Lotnisku bylismy ok 19 (wg czasu geckiego byla to 20) . i tu :radzcie sobie sami-wylot o 4:15 malo miejsc siedzacych na lotnisku,zimno ,ale czekamy. Samolot opoznil sie dodatkowo o 1.5 godziny... Wiec po 7 dniach wczasow wrocilismy mocno zmeczeni. OD wrzesnia ma starowac budowa lotniska dla tej czesci ALbanii- do czasu jego uruchomienia razde sie wstrzymac z urlopem z Itaka w okolicy Sarandy

Gosia

• Zalety bliskość plaży, nieodpłatne leżaki, własny basen, czystość
    • Wady brak windy, brak kabiny-sam brodzik, monotonne jedzenie

Ładny hotel z pięknym widokiem, odnowiony, czysty, pachnący, miła obsługa, blisko plaża z leżakami.

Zuzanna

• Zalety położenie, czystość, widoki, basen, obsługa. Piękny hotel.
    • Wady brudne materace na leżakach na plaży, najgorsze, monotonne jedzenie. Codziennie przez 8 dni takie samo. Brak owoców, deserów, okropna kawa.

Hotel bardzo fajny, elegancki,pięknie położony i bardzo czysty. Bardzo ładne widoki.Bardzo, bardzo monotonne jedzenie. Przez 8 dni identyczne śniadania i gulasz na obiad- codziennie. Obiady , ciasto identyczne przez 8 dni. Bardzo słabe wyżywienie. Bardzo monotonne obiady i kolacje ( to co zostanie z obiadu plus jakaś nowa potrawa . Mały wybór owoców (kwaśne jabłka i ograniczona ilość pomarańcz i nektarynek.W pokojach brak szafek oraz półek w szafie na ubranie. Codzienne sprzątane pokoje, zmieniane ręczniki i pościel.Białe, pachnące. Bardzo miła obsługa oprócz panów w barze, którzy są tam za karę, a przecież za wszystko trzeba zapłacić. Daleko do centrum ( ok. 3 km). W mieście Saranda spokojnie, bezpiecznie i tanio. Ciepłe czyste morze i basen. Bardzo brudne materace na leżakach na plaży. Serwis plażowy bezpłatny.Byłam od 6 do 13 września 2017, super pogoda ok. 30 st. i bez żadnych tłoków.Niskie ceny, dobre i tanie owoce morza. Miała obsługa w sklepach i tawernach.