Opinie o hotelu Aqua Beach Family World (Family World Aqua Beach Complex)
Grecja / Rodos

Aqua Beach Family World (Family World Aqua Beach Complex)

• Atrakcje i udogodnienia dla dzieci: 5 brodzików, 6 zjeżdżalni wodnych, plac zabaw.
  • Bogata oferta SPA: Centrum SPA, salon piękności, sauna, jacuzzi, masaż, bilard.
  • Piaszczysto-żwirkowa plaża ok 200 m od budynku głównego.

Żaneta

• Zalety *przepyszne i różnorodne jedzenie *miła obsługa *możliwości komunikacyjne (przystanek oddalony od hotelu jakieś 7-8 min spacerem) *animacje dla każdego *mimo kamienistego wejścia do morza niesamowicie przejrzysta woda o lazurowym odcieniu * sklepy obok hotelu *możliwości sportów wodnych w bliskiej okolicy *aqupark *pool bar , beach bar *wypożyczalnia samochodów bezpośrednio w hotelu *blisko lotnisko *z hotelu jedzie bus na dyskotekę w Faliraki
    • Wady *mało leżaków przy basenach - najlepiej o 8:00 już je sobie rezerwować *płatne wifi

Wspaniałe położenie hotelu spowodowało, że pobyt 7-dniowy obfity był zarówno w wypoczynek jak i zwiedzanie. Autobusem można udać się do miasta RODOS (koszt kursu w jedną stronę to 2,30 euro), gdzie wachlarz możliwości jest olbrzymi - m.in rejs do Lindos, Semi, przejazd do imprezowego Faliraki itd. Proponuję kupno pokoi w części głównej - standard pokoi jest wyższy i zdecydowanie bliżej do większego basenu jak i plaży.

mateusz

• Zalety duzo basenow
    • Wady bardzo slaba jakosc pokoi brud , jedzenie bardzo bardzo slabe

pokoje brudne brzydki zapach jedzenie bardzo slabe mieso same zyly codziennie to samo. na plus ilosc basenow

Gosia
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety Blisko morza, fajnie rozmieszczone te mniejsze baseny - wokół częściowo nasłonecznione, częściowo cień, przy jednym trawa. Czysto, smaczne i urozmaicone jedzenie. Aquapak.
    • Wady Okropny hałas lądujących samolotów. Daleko do miasteczka.

Bardzo fajny wyjazd, ale odradzam siedzenie w hotelu tylko zwiedzenie całej wyspy. Hotel 5 km od lotniska, na trasie do lądowania. Hałas koszmarny co 10 minut samolot nisko nad samą głową. Również w nocy. Przy głównym basenie tłum i jazgot - my omijaliśmy z daleka. Bardzo fajne baseniki przy aneksie - jeden ósemka i drugi dalej z wysepką - cisza, spokój, prawie pusto. Aquapark niewątpliwie jest atrakcją, ale raczej na chwilę. Osoby które nie lubią się kisić w hotelu i łakną bardziej lokalnych klimatów, muszą się przejść ze 2 km do Kremasti. W pobliżu hotelu polecam dwie świetne małe rodzinne knajpki blisko - Ideal cat i Zorba's.

Halina
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety hotel położony przy plaży, obok hotelu zjeżdżalnie, z których można było bezpłatnie korzystać (5 dni w trakcie pobytu), bogaty wybór menu
    • Wady co ok. 10-15 min. przelatywały samoloty lądujące na pobliskim lotnisku, mało urozmaicone animacje dla dorosłych

Hotel przyjemny - posiłki smaczne i urozmaicone, czasem bywało tłoczno na stołówce. Pokoje sprzątane co drugi dzień, ale to w zupełności wystarczało. Obsługa sympatyczna i pomocna. Zarówno w ciągu dnia jak i wieczorem organizowane były animacje dla dzieci. Dla dorosłych animacje były słabe i brakowało typowo greckiej muzyki i folkloru (był jeden występ ale dodatkowo płatny). Wycieczki fakultatywne warto wykupić bezpośrednio w biurze turystycznym, ponieważ rezydenci sprzedają je po wyższej cenie (ok. 7-10 euro drożej niż w lokalnym biurze). Podsumowując - hotel godny polecenia, adekwatna cena do jakości.

Elżbieta Wideł
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety Bardzo miła obsługa.
    • Wady Zepsuta klimatyzacja, niewygodne łóżka, stare meble,monotonne posiłki.

Zepsuta klimatyzacja, niewygodne łóżka, stare meble,monotonne posiłki.

Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety blisko morza, zaplecze dla dzieci
    • Wady wieczór grecki który powinien być główną atrakcją, niestety był płatny 20eur/osoba

Przewodnik Pani Kasia (Wezyr) nie była zainteresowana przekazaniem jakichkolwiek informacji w temacie miejsc które zwiedzaliśmy, także jeśli jest możliwość wyjazdu z kimś innym to lepiej wybrać inną osobę na przewodnika. Hotel tłoczny ale w sezonie to normalne, poza tym opinie negatywne które były zamieszczone w temacie hotelu - mocno przesadzone, chyba że ktoś trafi na tak marudne osoby z Polski jak my którym nie pasowało dosłownie nic; ogólnie 8/10

Dariusz
    Pobyt: Czerwiec 2016

• Zalety Jest położony przy plaży, blisko lotniska
    • Wady Jesteśmy w nim sortowani, nigdy nie wiadomo w jakim budynku będziesz mieszkał a jeśli masz na tyle duże dzieci, że mogą zostać same nie bierzcie pokoju rodzinnego!!

Wybierając ten hotel nigdy nie wiesz na co się decydujesz, hotel składa się z kilku budynków i o ile hotel główny widzimy na zdjęciach, to z rodziną wylądowaliśmy w tzn. Aneksie. Pokój nazwany przez nich rodzinnym to tak naprawdę pokój 2 osobowy i w gratisie dziura z drzwiami, przypominający bardziej pokój na szczotki niż drugą część pokoju rodzinnego, cała ta dziura miała krzywe ściany doprowadzające do szału gdy wchodziło się tam w dzień. zjeżdżalnie, które tak pięknie prezentują się na zdjęciach to oddzielna działka ogrodzona siatką, sa zawsze nieczynne w srody. Jeśli wybieracie się z wezyra wejścia na basen macie tylko 4, potem są płatne.Jesli od razu wiecie gdzie traficie to polecam ten hotel (ale nie "pokój rodzinny"). Dodatkowo Wezyr współpracuje z liniami Small Planet, a do nich mam osobne obiekcje. Wylot miał być w sobotę o bodajże 14,45 co zmienili dzień przed wylotem na 18,45 już wtedy byliśmy źli bo przecież zabrano nam kilka godzin które można by spędzić już tam. Gdy dotarliśmy na lotnisko okazało się, że samolot jest opóźniony. W konsekwencji w hotelu, który znajduje się 10min od lotniska byliśmy około 3.30. W drugą stronę to samo. Samolot miał planowo miał być o 13, ale nie, dzień przed wylotem zmienili ją na 10.15. Bardzo źli, że tracimy kolejny dzień, dowiadujemy się na lotnisku, że samolot znowu jest opóźniony. Rezultat był taki, że odlecieliśmy o 13.30 i z naszych wakacji odcięto nam co najmniej dobę. Zmieńcie przewoźnika, totalne dno.

kejcik3
    Pobyt: Czerwiec 2015

• Zalety Dużo zieleni,czysto nad samym morzem.
    • Wady Hotel na drodze podejścia samolotów ,przez co nieraz do 23 jest ciut głośno.

Ogólnie każdy znajdzie coś dla siebie.Jezdzenie może nie jakoś strasznie urozmaicone ale smaczne i świeże.Alkohole 30% ale nie mieszane,piwo ok. Napoje wiadomo jak to bywa, słodkie do granic możliwości :).

Pobyt: Lipiec 2015

• Zalety dużo animacji, bliskość do morza, pyszne drinki w barze hotelowym
    • Wady monotonne śniadania

Mieliśmy mieszkać w bungalowie (część posiada swoje baseniki) ale na miejscu "upgradowali" nas do pokoju hotelowego. Studio-składało się z dwóch pokoi (dla rodziców i dla dzieci), korytarza oraz łazienki z wanną. Warunki w pokoju i łazience bez zarzutu. Czysto. Pościel, ręczniki wymieniane codziennie. Mieszkaliśmy na 3 piętrze od strony ulicy, ale było spokojnie i cicho. Hotel położony jest blisko lotniska, samoloty momentami lądują (dokładnie) co 3 minuty, ale nie jest to uciążliwe (nawet w nocy). Aby wejść do restauracji rzeczywiście trzeba poczekać w kolejce, ale nigdy nie czekaliśmy dłużej niż 5 minut a i jeśli ktoś ma ochotę to na obiad i kolację może pójść do hotelowej tawerny położonej tuż przy plaży. Jedzenie jest tam takie samo, a kolejek nie ma. Jedzenie-no cóż, przy masowym jedzeniu nie ma co liczyć na luksus smakowy, ale posiłki były urozmaicone. Wyjątkiem są śniadania, gdzie po 3 dniach nie wiedziałam już co mam jeść, bo wszystko było takie samo. Napoje nie najgorsze. Do wyboru kawa, herbata, czekolada, napoje gazowane (cola, cola dietetyczna, lemoniada, oranżada, napój limonkowy), sok jabłkowy, pomarańczowy, woda, woda sodowa. Obsługa w hotelu miła. Szereg animacji dla dzieci i dorosłych. Leżaki przy basenie rzeczywiście trudno upolować, ale to wszędzie tak jest. Nie tylko w tym hotelu. Na plaży za leżak płaci się 3 euro za cały dzień (w Bułgarii w zeszłym roku płaciliśmy 8 euro/za 1 leżak), ale nikt nie powiedział, że trzeba z niego korzystać. Można rozłożyć się na żwirku przed leżakami, albo rozłożyć się przy basenie a do morza "wyskakiwać" aby popływać. Do aquaparku można wejść 6 razy na tydzień= można chodzić codziennie, bo środa jest dniem "off" tzn. aquapark jest zamknięty. Wyjątkiem byli goście z części hotelu Sunland, którzy mieli po 3 wejścia na tydzień (ale i płacili mniej niż osoby mieszkające w budynku głównym czy bungalowach). Nasz pobyt-11 dni, opcji all inclusive, 4 osoby, płatność 7600 zł, biuro podróży Wezyr -było warto !

Daria
    Pobyt: Czerwiec 2015

• Zalety Ogólne wrażenie głównego hotelu dobre.
    • Wady braki w obsłudze, żenujące animacje, bardzo kiepskie jedzenie i napoje, kolejki w \"stołówce\", niewystarczająca ilość leżaków, pokoje brudne i obskurne

Kolejki w "stołówce" to żenada. Ludzie stali w ogromnych kolejkach, a jak była już ich kolej, to jedzenia po które stali nie było. Było trzeba stać w kolejce od nowa i liczyć że się uda. Jakość jedzenia masakryczna. Raz dali arbuza, melona ani razu, na co dzień banany, pomarańcze i jabłka. Z mięsa głównie mielone i jakieś gulasze, ewentualnie resztki zrobione na woku pomieszane z warzywami. Ci co trafili do głównego budynku mieli podobno w miarę, my byliśmy w Sunland razem z pracownikami, a tam smród, bród i pokoje jak klatki dla zwierząt. Napoje w all to jakiś śmiech na sali. Syropy jak z tesco pomieszane z wodą. Wszystko tak zimne, że dziecku nie można było dać. Animacje na żenującym poziomie w stylu faceta przebranego za babę w porwanych rajstopach. Zabawa jak na wiejskim weselu. Animatorzy wykonują pracę "na odwal". Aquapark płatny, a nie darmowy jak było w ofertach wielu biur. 10 euro od dorosłego, 5 od dziecka. Nie ma możliwości załapania się na leżak przy głównym basenie, bo ludzie zarzucają ręczniki chyba o 5 rano. Przez tydzień nie udało nam się znaleźć tam wolnego leżaka. Na syfiastej, kamienistej plaży nie ma ludzi, leżaki płatne 3euro. W hotelu 3/4 Polaków, wszyscy narzekali bez względu na biuro podróży. Wszędzie słychać pomruki niezadowolenia a ludzie chodzili z posępnymi minami. Ogólne wrażenie nieudolności, braków w obsłudze, bardzo słabego jedzenia, słabych napojów. All w zasadzie nieprzydatny, bo i tak żeby zjeść i wypić coś dla ludzi trzeba było udać się poza hotel. Jak ktoś lubi makaron z wody i suchy ryż- to tego jest pod dostatkiem, cała reszta to polowanie na coś zjadliwego i wyścig do bemarów w dusznej, gorącej stołówce. Za tą cenę, którą zapłaciliśmy można było pojechać w dużo fajniejsze miejsce.