Opinie o hotelu Belle Helene
Grecja / Korfu

Belle Helene: basen, plaża

• Przy hotelu piaszczysta plaża z łagodnym wejście do wody, odznaczona Błękitną Flagą.

Tadeusz

• Zalety Położenie nad piękną zatoką, kameralny, czysty hotel, ładne pokoje, Przemiła obsługa od recepcji do pani sprzątającej, świetne jedzenie, basen przy hotelu, piękna plaża i morze.
    • Wady Mało wieszaków w łazience, śmierdziało z kanalizacji w łazience i pokoju, brak czajników elektrycznych i naczyń przydzielonych na pokój, płatne napoje do obiadokolacji. Nie wolno zabierać owoców do pokoju po obiadokolacji.

Wyjazd na Korfu w październiku to była dobra decyzja. Pobyt w tym hotelu świetny - także ze względu na poznane tam towarzystwo. Hotel kameralny, jest winda, wszędzie czysto, pokój na II piętrze przyjemny, nawet była mała lodówka. Stary i mały telewizor z TV Polonia...ale mieliśmy ciekawsze zajęcia, niż siedzenie przed telewizorem. Bardzo miła i uczynna cała obsługa hotelu. Taka rodzinna atmosfera. Małe ciche miasteczko, kilka tawern w okolicy, kilka sklepów z pamiątkami, dobre miejsce wypadowe na wszelkiego typu wycieczki. Cisza i spokój - choć przy hotelu jest wąska uliczka. Jedzenie bardzo dobre, jest z czego wybrać dla każdego. Śniadania dość monotonne, ale obiadokolacje z zupami i różnym potrawami greckimi oraz owocami morza. Desery, ciasta i owoce. Raz na 11 dni mieliśmy po kolacji Grecki Wieczór przez ok. godzinę - to znaczy panie z obsługi pokazały kilka tańców greckich ( przepięknie tańczyły) przy greckiej muzyce. Goście też dołączyli do wspólnego tańca. Był pokaz kroków ZORBY. Szkoda, że taki wieczór był tylko raz. Pokoje w dobrym standardzie, biała pościel, częste sprzątanie i wymiana ręczników. Jednak dużym problemem był odór z kanalizacji w łazience rozchodzący się na pokój. Nie było to cały czas, ale dość często - zwłaszcza po opadach deszczu. Spać w takim zapachu to żadna przyjemność. Pytaliśmy gości z innych hoteli - też mieli takie zapachy. Widocznie to ogólny problem z kanalizacją na wyspie. Poza tym źle obsadzona kabina prysznicowa na brodziku powodowała, że po każdej kąpieli łazienka była zalana. W pokojach brak internetu a w lobby bardzo słaby. Pani rezydent w ogóle nie było i nie poznaliśmy jej przez 10 dni pobytu. Gości z Polski miała w głębokim poważaniu. Dopiero w dniu powrotu na lotnisku zobaczyliśmy z daleka, jak wygląda. My w hotelu zintegrowaliśmy się we wspaniałą grupę kilku osób i pani rezydent nie była nam do niczego potrzebna. Sami organizowaliśmy sobie wycieczki pożyczonym samochodem i przez internet poznaliśmy ciekawe miejsca, które zwiedziliśmy. Chodzi tylko o fakt - bo ta pani tam po to "była", by zajmować się gośćmi. Ale ogólnie pobyt bardzo udany i hotel godny polecenia. Rozważamy pomysł, by pojechać do tego hotelu w przyszłym roku i zobaczyć te miejsca, których nie zdążyliśmy zwiedzić teraz.

Grażyna

• Zalety Mała cicha miejscowość nad malowniczą zatoką, długie piaszczyste plaże, kameralny i czysty hotel z basenem w dobrym standardzie nad samym morzem, bardzo miła i uczynna obsługa, rodzinna atmosfera, bardzo dobre jedzenie.
    • Wady W pokojach brak wi-fi, czajnika elektrycznego, brak podstawowych naczyń - jak sztućce, szklanki, talerzyki, mało wieszaków na ścianach w łazience, mało gniazdek elektrycznych , brak półek w szafie, często zapach z kanalizacji w łazience rozchodzący się na pokój, brak suszarki balkonowej, stare i małe telewizory, brak wieczorków greckich ( był tylko 1 trwający może 1 godzinę na 11 dni pobytu), brak ręczników w pokoju do plażowania przy basenie ( są płatne w recepcji), płatne napoje do obiadokolacji.

Właśnie wróciliśmy z fantastycznego pobytu w tym hotelu w okresie 2 -12.10.2019r. Już sam przejazd autokarem z lotniska do hotelu był nie lada atrakcją. Adrenalina nam skakała, bo jazda przez góry po bardzo wąskich drogach i ostrych zakrętach z widokami spadków czy urwisk przy krawędzi skręcającego autokaru - to atrakcje dla ludzi o mocnych nerwach. To dla nas był istny survival. Hotel - kameralny, skromny ale bardzo czysty i ładnie urządzony. Panie w recepcji bardzo sympatyczne i życzliwe. Bezproblemowa rejestracja gości i wydanie kluczy do pokoju. Jest winda. Dużym plusem jest flota samochodowa hotelu w dużo niższej cenie, niż przez rezydenta. Przy samym hotelu basen - w sam raz, żeby się ochłodzić i trochę popływać. Przy basenie pełno wolnych leżaków i parasoli. Do plaży jest ok.30 m zejściem z hotelu i tam goście chodzą się kąpać. Na plaży są stanowiska z wodą do opłukania się po kąpieli w morzu. Pokój 2-os dostaliśmy na 2 pietrze. Czysty, urządzony skromnie, ale było prawie wszystko co potrzebne dla gości. Łóżko bardzo szerokie (dosunięte 2 pojedyncze ale chyba o szer.1 m każde), po bokach szafki nocne z szufladką, materace super wygodne, pościel czyściutka biała, spaliśmy pod samymi prześcieradłami, bo było gorąco. Nad głową na ścianie 2 lampki nocne. Podłoga z białej terakoty. Duża podwójna szafa do sufitu - niestety, bez półek. Były tylko 2 drążki z wieszakami. Mały stary telewizor (chyba 14") mocowany na uchwycie do ściany. Toaletka z dwiema szufladami i lustro na ścianie. Dwa krzesła, dwa taborety, ława 2-os. Wszystko w białym kolorze. Klima, z której nie korzystaliśmy. Mała lodówka. Brak czajników elektrycznych i kompletu naczyń w pokoju (talerzy, szklanek, sztućców ) - a ze stołówki zabierać nie wolno. Utrudnieniem była mała ilość gniazd zasilających w pokoju. Przy jednoczesnym ładowaniu np.2 komórek i ew.kamery - trzeba było wyłączać telewizor z gniazdka. Sugerujemy zabierać ze sobą 2 rozgałęziacze. Sprzątanie i wymiana ręczników codziennie, jest wymiana pościeli. Panie sprzątające bardzo miłe. Łazienka - nie za duża, ładnie urządzona (glazura, terakota, sanitariaty, kabina prysznicowa), suszarka do włosów. Niestety, za mało wieszaków na ścianach, żeby coś powiesić a przy każdej kąpieli cała łazienka zalana, bo kabiny są źle osadzone na brodzikach. Wylewka od prysznica też potrafi oddzielić się od węża podczas kąpieli. W podłodze jest odpływ, ale zanim ta woda spłynie, trzeba zrezygnować z korzystania z łazienki. Bardzo często śmierdziało kanalizacją, zwłaszcza po opadach deszczu. Śmierdzi też w pokoju. Dla osób wrażliwych nie da się funkcjonować i spać w tak śmierdzącym pokoju. Ale to podobno powszechny problem - jak mówili nam goście z innych hoteli. Balkony na tym pietrze są całe zabudowane i oddzielone ściankami od sąsiadów - co daje poczucie komfortu i intymności. Na balkonie 2 krzesła i okrągły stolik. Brak suszarki balkonowej na suszenie ręczników z plaży, a nie ma ich gdzie powiesić. Drzwi balkonowe dodatkowo zabezpieczone metalowymi okiennicami od zewnątrz . Z balkonu boczny widok na zatokę - a zatoka przepiękna. Wcale nie było takiego hałasu z ulicy - jak to niektórzy piszą. Za to był szum morza i fal. Miło było usypiać i budzić się przy takich odgłosach. Obsługa stołówki przemiła. Śniadania monotonne, codziennie prawie to samo, ale można było sobie wybrać i najeść się do syta. Do śniadania napoje bez ograniczeń. Różne rodzaje kawy, herbaty, samo mleko, soki, inne. Obiadokolacje pyszne, bufet bez ograniczeń, różne potrawy kuchni greckiej do wyboru i koloru. Był oddzielny bufet z zielonymi surówkami. Desery, ciasta i owoce. Tylko napoje płatne ekstra. Miejscowość mała, spokojna, kilka sklepów w okolicy, dookoła liczne tawerny i mniejsze lub większe hotele. Nie ma "imprezowni" zakłócających spokój. Świetne miejsce wypadowe na wycieczki piesze i zwiedzanie okolicy. Z miejscowej komunikacji nie korzystaliśmy, bo wypożyczonym samochodem jeździliśmy w grupie 5 osób na wycieczki po wyspie. Było naprawdę super. Jednym wielkim skandalem była pani rezydent (młoda dziewczyna opiekująca się polskimi gośćmi), której nie poznaliśmy rzez 10 dni naszego pobytu. Następnego dnia po przyjeździe przysłała do nas w zastępstwie swojego kolegę, który bardzo się spieszył i przez 5 minut powiedział 2 słowa o okolicy i wycieczkach. To skandal, że "Grekos" zatrudnia tak nieodpowiedzialnych młodych ludzi, a goście są zdani wyłącznie na siebie i nie mają żadnej opieki rezydenta. Rozumiemy, że pojechaliśmy tam po sezonie, ale mieliśmy zagwarantowaną opiekę rezydenta, a żadnej opieki nie było. Zero zainteresowania nami. Ja tą dziewczynę natychmiast bym zwolniła z funkcji rezydenta, bo odnoszę wrażenie, że pracuje tam za karę. Poza tą panią - jesteśmy zachwyceni pobytem na Korfu. Poznaliśmy tam wspaniałych ludzi i razem spędzaliśmy czas - a wrażenia z naszych wspólnych wycieczek będziemy długo pamiętać. Pozostaje też przyjaźń. Ten hotel polecamy z czystym sumieniem.

Natan

• Zalety Lokalizacja blisko morza , obsługa .
    • Wady bliskość ulicy

Dobra lokalizacja hotelu , piękny widok , blisko morze . Bardzo pomocna obsługa .

Janina Pogubiło

• Zalety Położenie
    • Wady Telewizory stare ,klimatyzacja płatna, napoje do obiadokolacji droższe niż w innych restauracjach

Obsługa bardzo miła, zdecydowanie największy plus hotelu to jego położenie. Byłam w innych hotelach o podobnych standardach za wiele mniejsze pieniądze

Czarek

• Zalety Bardzo miła atmosfera, blisko morza, basen. Cisza i spokój. Jeżeli myślisz o wyjeździe aby odpocząć od hałasu - to jest to miejsce. Brak animacji - jak dla mnie duży plus.
    • Wady Przy posiłkach mogłoby by być więcej warzyw - tego brakowało - choć jedzenie samo w sobie b dobre

No cóż pobyt w hotelu zaczął się od niespodzianki. Bookujemy się w hotelu - po czym właścicielka mówi nam że ma dla nas apartament (przyjechaliśmy w 3 dorosłe osoby) ale nie w hotelu. Pomyślałem, że zaczęło się..... Apartament by około 100 metrów od hotelu i okazał się przepięknym studio. Olbrzymia kuchni, łazienka (wszystko w pełni wyposażone) oddzielna sypialnia małżeńska, druga sypialni z kanapą i.....olbrzymi ale to olbrzymi taras z widokiem na morze. Nie mogliśmy trafić lepiej. Było po prostu bajecznie i nawet ten lekki spacer na posiłki czy do basenu nie był jakimkolwiek problemem. Nie wiem jak pokoje w samym hotelu - ale nie słyszałem złych opinii. Szefowa hotelu - bardzo sympatyczna osoba - na wieczorze greckim tańczyła, śmiała się - generalnie bardzo fajna i pomocna osoba. Posiłki smaczne, każdy znajdzie cos dla siebie. Bliskość morza i cisza samego miejsca (zatoki) powoduje że można na prawdę wypocząć. Ocena za pokój 10 - ale to powodu studia/apartamentu który dostaliśmy. Polecam,

Magdalena

• Zalety Zalety i wady hotelu: + dobra lokalizacja wzgledem plazy i tawern + przestronny basen + kameralna atmosfera
    • Wady - raczej nie jest to hotel dla rodzin z dziecmi ze wzgledu na brak animacji

Z hotelu roztacza sie piekny widok na zatoke, blisko plazy, sklepow i tawern. Kamerlany hotel z duzym basenem.

• Zalety Spokojna, cicha miejscowość, piękna plaża i cała okolica. Hotel czysty, z dobrą kuchnią. Bardzo mili gospodarze.
    • Wady Słaba komunikacja publiczna. Kilka autobusów dziennie do Sidari i Korfu. Obiad zaczyna się dopiero o 19:30. Jedzenie jest dobre, ale jak tu się najeść o tak nieludzkiej porze? B. ciasna łazienka, internet tylko w hallu.

Spokojna, cicha miejscowość, nie dla imprezowiczów. Jedna jest tu jednak cała podstawowa infrastruktura: sporo restauracji, kilka sklepów i wypożyczalnie pojazdów . Szeroka, luźna plaża. Co prawda za drogą, ale rzadko coś nią jeździ. Okolica to skaliste góry i wzgórza porośnięte oliwkami. Wielu turystów przyjeżdża tu dla pieszych wycieczek. Hotel nieduży, czysty, z dobrą i urozmaiconą kuchnią grecką. Gospodarze przyjaźni, tworzą rodzinną atmosferę. Znają każdego gościa, a goście czują się niemal jak w rodzinie. Mieszkają tu głównie Niemcy, Anglicy i trochę Polaków. Brak animacji i atrakcji dla dzieci. Dla jednych to wada, dla innych zaleta. PS. Wbrew temu, co zawierają opisy, obiad jest w formie bufetu, nie podawany do stołu.

Rafał

• Zalety Cichy, kameralny hotel w spokojnej okolicy, położony przy samej plaży z bardzo dobrym jedzeniem
    • Wady Brak animacji dla dzieci w hotelu

Hotel godny polecenia, czysto miła obsługa. Warto wypożyczyć na dłużej samochód i pozwiedzać okolicę.

Jagoda

• Zalety Cichy, kameralny hotel. Pokoje czyste. Blisko plaża.

Polecam dla osób ceniących sobie spokojny wypoczynek.

Asia

• Zalety Bardzo czysty hotel, położony przy samej plaży (oddzielonej lokalną drogą). Obfite, smaczne posiłki. Bardzo uprzejmy personel. Miejscowość jest bardzo spokojna, cichutka, idealna na wypoczynek z dziećmi :). Czysta plaża.
    • Wady Widok na morze to jednak trochę żart, balkony wychodzą na otoczenie hotelu, a wodę widać między budynkami. Klimatyzacja oraz napoje do posiłków są dodatkowo płatne. Podobnie leżaki na plaży.

Naprawdę warto, jeżeli ktoś szuka spokojnego odpoczynku w przepięknej okolicy, z dobrym jedzeniem podsunietym pod nos ;)