Opinie o hotelu Blue Sea Callao Garden
Hiszpania / Teneryfa

Blue Sea Callao Garden: basen, wakacjepl

• Dobra lokalizacja: 500 m do Callao Salvaje, ok. 11 km od Aqualand Costa Adeje, ok. 14 km do Siam Parku.
  • Atrakcje dla amatorów kąpieli: 4 baseny, wydzielona część dla dzieci, water polo.
  • Hotel przyjazny rodzinom: dzienne animacje dla dzieci i dorosłych.
  • Wylot z Berlina Śniadania
  • Wylot z Poznania All Inclusive

Rafał

• Zalety Pokoje to bardziej apartamenty, każdy z balkonem. 4 różne baseny, które dzięki różnej budowie i położenie względem baru czy restauracji, można dostosować wyborem do nastroju i potrzeb. Przy każdym basenie toalety, leżaki i parasole. Bardzo miła obsługa i spoko gość od animacji. Na terenie dużo opcji rekreacyjnych w tym minigolf, tenis czy bilard. Położenie nieco obok turystycznego centrum dzięki czemu nie zaczepia Cię nikt na plaży czy ulicy chcąc Ci coś sprzedać. W razie potrzeby można skorzystać z często kursujący autobusow, do których dostaniemy się z przystanku obok hotelu.
    • Wady Pokoje do odświeżenia, wanna w naszym pokoju do wymiany. Jedzenie nieco monotonne. Duża ilość schodow na terenie, która akurat dla nas nie była problemem.

Karaluchów nie było. Bardzo się ich obawialiśmy a nie widzieliśmy ani jednego na wyspie.

Stanisław

• Zalety Miła obsługa
    • Wady schody ...hotel dla ludzi młodych

Jeden recepcjonista bardzo niemiły .KŁAMSTWA W OPISIE !! TEN HOTEL NIE MA KLIMATYZACJI ...SPALIŚMY NA TARASIE ,WSZYSCY ORGANIZATORZY KŁAMIĄ W SPRAWIE KLIMATYZACJI .HOTEL DO PRZEŻYCIA LECZ TYLKO DLA LUDZI ZDROWYCH ,MŁODYCH ,SPRAWNYCH !! POLSKIE BIURA KŁAMIĄ JEŚLI CHODZI O KLIMATYZACJĘ W TYM HOTELU !!

Iwona

• Zalety Duże apartamenty ale niestety maja za sobą już lata świetności. Bardzo miła i pomocna obsługa. Blisko przystanku autobusowego. Jedzenie dobre ale niestety bardzo monotonne. Po tygodniu już nawet nie chciało się isc na posiłek bo ile można jeść to samo.
    • Wady Jak już wspomniałam pokoje wymagają remontu. Sala przy barze all inclusive wola o pomstę do nieba, fotele znajdziesz lepsze na śmietniku. Alkohol podawany w plastikowych kubeczkach i jak dla mnie bardzo niesmaczny, nikt nie przywiązuje uwagi do drinków także jedynie co to zostaje piwo. Bardzo duża ilość schodów na terenie hotelu nawet aby dotrzeć do restauracji. Hotel dla mało wymagających osób które nie zamierzają spędzać całego urlopu w hotelu bo i nawet plaża znajdująca się nieopodal niestety do najładniejszych nie należy a i dojście do niej również wymaga wysiłku.

Ogólnie hotel dla osób chcących prowadzić aktywny wypoczynek bo formuła all inclusive to napewno nie w tym hotelu

rodzina
    Pobyt: Luty 2017

• Zalety duze pokoje , sporo basenów
    • Wady okradli nas z euro w zamkniętym pokoju

jedzenie całkiem dobre, pokoje to duży salon z aneksem i oddzielną sypialnią , kilka basenów, nie daleko do plaży, okradziono z euro które były w zamkniętej torbie, po obserwacji zauważyliśmy, że jedna Pani z obsługi restauracji myszkowała po pokojach. Recepcja nic z tego nie robi.

Ewelina
    Pobyt: Styczeń 2018

• Zalety NIE MA!!!

Jedyną zaletą hotelu to bardzo duże balkony-tarasy ..reszta? MASAKRA...za tą cenę to rozbój w biały dzień. Często wyjeżdżamy z ITAKĄ , i zazwyczaj jest OK nie ma większych zastrzeżeń ,nie oczekuję luxusów to są wakacje ma być czysto,świeżo i zjadliwie... ale ,aby zachować dobre imię firmy powinna zrezygnować z tego hotelu bo nie zasługuje na żadną gwiazdkę . Poprzednie wakacje spędziliśmy na Fuertewentura w R2 RIO CALMA też z ITAKI coprawda hotel nie ma wersji All,ale wybór i jakość ,świeżość ,ilość i prezntacja potraw zaspokoiła każde nawet najbardziej wybredne podniebienie.

Tomasz z Gaszowic

• Zalety Bardzo pyszne jedzenie i super baseny . Miła obsługa
    • Wady Zły zapach w pokojach i daleko do centrum

Polecam wszystkim którzy cenią sobie ciszę i spokój

Roksana

• Zalety Bardzo dobre posiłki, wiele atrakcji zapewnionych przez animatora hotelowego, dwa baseny rozrywkowe, a jeden cichy i spokojny
    • Wady Brak środków higienicznych (szampon i zel), o których nie zostałam poinformowana, dostęp do darmowego wifi jedynie w lobby hotelowym, sprzątanie pokojów co drugi dzień, strome dojście do plaży

Ogólnie hotel jest godny polecania, przypomina osiedle, miejsce piękne, z imponującym widokiem na ocean. Jedzenie świeże i smaczne. Dużym minusem hotelu jest czystość pokojów na bardzo niskim poziomie.

• Zalety Całokształt tak bardzo zraził mnie do tego miejsca, że na obecną chwilę nie jestem w stanie dostrzec zalet tego hotelu.
    • Wady -niemiła obsługa, nieuprzejma, -niedokładnie posprzątane pokoje, -ogromna ilość grzyba na ścianach, -rozpadnięte kanapy, -brak klimatyzacji, płatna telewizja, -brudne narzuty, -smród, -okropne, niezjadliwe jedzenie, niektóre potrawy zepsute, rozcieńczane napoje, kawa tylko do śniadania. - duża ilość schodów i wzniesień, hotel składa się z kilkunastu budynków połączonych labiryntem ścieżek i schodów, - ponad pół kilometra od hotelu zanieczyszcona , zaśmiecona, brudna plaża, - nawet w opcji all inclusive wszystko płatne, lepsza kawa , lepsze drinki, tenis, squash, tv, - brak animacji dla dzieci, dorosłych, cisza w całym hotelu, atmosfera jak na stypie, - w obiekcie znajdują się dwa bary, jeden wygląda jak magazyn, a drugi przy górnym basenie w ogóle nie zostaje otwierany dla gości korzystających z tego basenu. - TRAGEDIA !!!

Koszmarne wakacje. Hotel położony jest na odludziu, około 600 m. od najbliższego zejścia do plaży, która na dodatek jest nieczysta i zaśmiecona. Dostaliśmy pokój z ogromnym grzybem na każdej ścianie, po wielu naciskach pokój został zmieniony na "trochę mniej zagrzybiony" . Do baru, basenu, bądź stołówki trzeba pokonać drogę 60 schodów i masę krętych ścieżek, które tworzą istny labirynt. Nietrudno się zgubić. W stołówce zwanej "restauracją" niedomyte talerze, sztućce, lepiące się do rąk filiżanki już na pierwszy rzut oka odbierają apetyt . W dodatku jedzenie niesmaczne, śmierdzące, wręcz obrzydliwe. Większość wygląda jak resztki ze śmietnika. Napoje rozwodnione, coca cola wygląda jak herbata wymieszana z wodą. Zarówno w stołówce jak i recepcji obsługa niemiła, uszczypliwa. Mam wrażenie, że zostaliśmy od początku potraktowani "z góry ". Nie można wynieść jedzenia, napoju z baru bądź stołówki , nawet tłumacząc, że w pokoju czeka osoba niesprawna fizycznie. Kelnerka krzyczy za każdym, nawet za dzieckiem, która miałoby odwagę wynieść owoc poza drzwi stołówki. Sprzątanie niedokładne, brak kołder do przykrycia, narzuty na łóżko stare , sprane , nieczyste i śmierdzące. Całokształt wakacji w tym miejscu oceniam gorzej niż źle. Gdyby nie fakt, że trafiliśmy tam za pośrednictwem wakacje.pl poprzez biuro podróży Itaka, którego rezydent miał za zadanie opiekować się nasza wycieczką nie chciał nam pomóc i miał nas po prostu gdzieś- już w pierwszym dniu wycieczki wrócilibysmy do domu, bądź zmienili hotel na inny. Niestety nasze prośby o zmianę hotelu, bądź umożliwienia nam powrotu w miejsce, w którym zaczęliśmy wycieczkę zostały ignorowane zarówno przez rezydenta jak i przez pracowników biura obsługi wakacje.pl. Nie polecam !!!!!!

Grazyna

• Zalety ladne baseny, przestronne pokoje, ladne balkony, widok na morze, lody bezglutenowe w lodowkach
    • Wady grzyb na scianach , karaluchy w pokojach, telewizor na monety, stare meble, kanapy, sprane nakrycia, stare, grube i szorstkie koce, jak z obozu w Oswiecimu, obrzydliwe jedzenie, dziwne potrawy, np. slodkie mieso, wszystko niedoprawione, najgorszej jakosci wedliny konserwowe, monotonne biedne jedzenie, brak roznicy miedzy objadem a kolacja,kosci w sosie do obgryzania, wszedzie tarta marchew i buraki, tluste salami niejadalne, w jedzeniu wlosy, brudne talerze, kawa tylko do sniadania, utrudniony dostep do stolowki i baru z powodu ogromnej liczby schodow i stromych przejsc, bar przy basenie na gornym poziomie stale zamkniety,brudne i zanieczyszczone schody w budynkach hotelowych, nie myte wogole, muchy przy basenie, baseny zamykane o 18tej, brak animacji, grobowa cisza. Ponadto ktos kradnie, na basenie giną pilki, maski, okulary do plywania itp.

Podroz bez zastrzezen,natomiast miejsce zakwaterowania koszmarne, totalne odludzie, hotel na wielkiej gorze w postaci kilkunastu budynkow, pomiędzy nimi labirynt schodow.W pokoju na dzień dobry przywital nas na wejściu rozdeptany duzy karaluch. Dojście do stolowki po pokonaniu 56 schodow, oraz chodnikow pomiędzy nimi, jedzenie niejadalne, wstrętne, dziwne potrawy, także stare, zepsute, zawsze to samo, nie ma roznicy miedzy objadem a kolacja, 3-rotnie zamiast miesa do objadu tylko duże kosci z zeberek do ogryzania i sos, albo potrwa miesna, w której prawie nie ma miesa tylko male kosteczki, jedzenie ,jak dla psów, kawa tylko do sniadania, potem ekspres wylaczany, filiżanki przykryte, w jedzeniu wlosy /3 wlosy na jednym talerzu w sosie mięsnym/, talerze bardzo brudne, niedomyte, filiżanki się lepia do rąk, obsluga stoi w rzedzie ,jak komisja, oserwując kto wchodzi do jadalni, co bierze i jak je, szczególnie jedna z pan bezczelnym wzrokiem obserwuje gości, wykrzykuje za każdym, kto odwazylby się wynieść cokolwiek, nawet owoc na zewnątrz. Tlumaczenie, ze na samej gorze jest osoba niesprawna fizycznie i nie jest w stanie pokonać schodow i tak dużej odleglosci od pokoju do stolowki, jest bezsensowne, bo obsluga nie zna nawet jezyka angielskiego. Rozumiemy tylko, ze tu jest restauracja.Na wyższym poziomie, ale tez daleko od pokoju znajduje się bar, wygląda, jak duzy magazyn, z przodu z bufetem i ekspresem. Kawa caly czas dostepna i napoje, oraz soki. Niestety, to nie ta sama kawa, według mojej oceny, to jakies kakao na wodzie, a soki rozcieńczane woda, maja zapach pomyj. Pokoje duże, przestronne, ale zagrzybione i smierdzace wilgocią i starzyzna. Stare meble, niegdyś może były modne, ale dziś powinny być na smietniku, kanapy stare, okrycia sprane, obrzydliwe, w szafie stare grube i szorstkie koce nie nadające się do użytku, zaslony jak w XI- wiecznym zamku, w łazience wanna stara, odrapana, brudna, woda leci ciurkiem, w ubikacji tez, obok lezy worek na papier toaletowy, którego nie można wrzucać do ubikacji, oświetlenie pomieszczen bardzo słabiutkie, ze wieczorem atmosfera pomieszczen, jak w starym zamku. Telewizor w pokoju działa na monety, 1 euro za godzine, mezczyzna z obsługi przychodzi niespodziewanie sprawdzać, czy nielegalnie nie korzysta się z telewizora, odsuwa meble od sciany, patrzy ze zdziwieniem, odchodzi bez słowa.Sprzataczki sprzataja niedokładnie, podłogi tylko przecierają smierdzacym mopem, pozatem nic, zadnego przecierania mebli, schody do pokoji od naszego zameldowania polane czyms, jakby coca-cola, brudne, zaśmiecone opadającymi lisciami, nikt się tym nie przejmuje.Mimo opcji all inclusiwe, za wszystko trzeba placic, za lepsze alkohole, telewizor, dostep do boiska z tenisem, fotelu z masazem itp.Ponadto mimo zapewnionych na stronie animacji dla dzieci i dorosłych, zadnych animacji nie było. Baseny ladne, czysta woda, to jedyne, co bylo dobre w tym hotelu, ale przy basenie na gornym poziomie bar był stale zamknięty, nie było sie czego napic, po napoj była konieczność znowy przemierzenia ogromnej ilości schodow, a napoju nie można bylo wynieść z baru np. w malej butelce. Przy basenie atakowaly nas uporczywe muchy, które były tam z powodu pobliskich ubikacji i kratek kanalizacyjnych, z których buchal ogromny smrod. Baseny o godz 18tej były zamykane, nie pozwalano się już kąpać. Po kolacji hotel "umierał", swiatła gasły.Prosby o przekwaterowanie na inny hotel nawet za realna doplata nie przynoszą zadnego skutku, rezydent nie grzeczny, uszczypliwy, dostępny tylko przez telefon, osoba nie mila, wręcz gburowata. Po wielu naszych prośbach i skargach, oraz argumentach w postaci faktow, ze mamy z sobą 6 dzieci, w tym jedno 4-miesieczne i drugie chore na astme, aktualnie na antybiotyku /nie może wdychać powietrza z zagrzybionych pomieszczen/, przyjechal do hotelu, ale obecność tego Pana nic nam nie dala. Zamieniono nam pokoje na mniej zagrzybione, ale tez z grzybem na scianach i tym odorem wilgoci. Na wiele próśb i żądan o zmiane hotelu nawet za realna dopatą, zaoferowal nam inny hotel za doplata po 1600 zl za kazda osobe, nawet dzieci/rodzina 15 osob, w tym 6 dzieci/, podczas, gdy ten sam hotel Itaka miała w ofercie taniej o około 100 zl, niż my zaplacilismy. Rezydent odsylal nas z pretensjami do biura "wakacje.pl", twierdzac, ze On, ani Itaka, jako organizator, za powyższe nie odpowiada, natomiast konsultanci z biura "wakacje.pl" odsylali do rezydenta, twierdzac, ze tylko on jest uprawniony i kompetentny, oraz ze "..on wiele może..", potem już telefonow nie odbierali.Za 9 osob dorosłych i 6 dzieci, w tym niemowlak zapłacone 31 tys zl, pieniądze wyrzucone w błoto, koszmarne wspomnienia, stres, utracony urlop, dziękujemy Itace za ten koszmar, a pośrednikowi /wakacje.pl/ za wprowadzenie w błąd i oszukanie.

Grazyna

• Zalety Ladne baseny, balkony, duze pomieszczenia
    • Wady Odludzie, stary hotel, stare meble, stare koce, posciel, kanapy, grzyb na scianach, smrod, przy basenach dokuczliwe muchy, obrzydliwe jedzenie, trudny dostep do stolowki /56 schodow/, w barze oszukane napoje i kawa,

Stare meble, stare koce, posciel, kanapy, grzyb na scianach, smrod, przy basenach dokuczliwe muchy, ktore ciagna do pobliskich ubikacji i odoru ze studzienek kanalizacyjnych,w pokojach duze karaluchy, na stale zamkniety bar przy gornym basenie, zejscie do stolowki /ktorej nie mozna nazwac restauracja/ strome, poprzez labirynt schodow /56 schodow do pokonania/, kawa tylko do sniadania, potem expres wylaczany, napoje w barze oszukane, rozcienczane, niektore, jak pomyje, kawa wstretna, nie do wypicia, jedzenie nie nadajace sie do spozycia, biedne, zamiast miesa kosci z zeber do ogryzania, lub inne kosci w sosie, raz czy 2 razy tluste kawaleczki miesa, smak niektorych potraw obrzydliwy, wszystko co najtansze, krojona marchew, salata, ogorki, buraki, bez przyprawienia, niektore potrawy zepsute, kwasne, obsluga nie mila, sprzataczki sprzataja "po lebkach" cuchnacym mopem, schody wogole nie myte, przy basenie cokolwiek polozy sie, to ginie natychmiast, np pilki, gogle, maski itp, miejsce absolutnie nie komercyjne, nuda, tylko hotele, w poblizu brudna, ciemna plaza, skaly i zwir ,duze fale, bez mozliwosci plywania,dojscie do plazy bardzo trudne, zejscie z wysokiej gory, widoki na gruzowisko i smietnisko, bardzo brzydko, z powrotem pod gore, w hotelu brak animacji, brak przekasek, po kolacji hotel umiera.Nie polecam nikomu, pieniadze wyrzucone w bloto.