Opinie o hotelu Chrousso Village
Grecja / Chalkidiki

Chrousso Village: obiekt, basen

• Rozległy kompleks hotelowy położony w pięknym ogrodzie z licznymi trasami spacerowymi.
  • Dobra lokalizacja: 1,5 km do Paliouri (przystanek autobusowy 200 m od hotelu).
  • Tylko 500 m do szerokiej, piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do morza.
  • Dla dzieci: 3 place zabaw, program animacyjny.

• Zalety Hotel składa się z kilkunastu budynków położonych na dość dużym terenie. Pokoje z balkonem, krzesła i stolik na balkonie. Byliśmy z dziećmi 2+3 i mieliśmy sypialnię z TV i salon z 2 dostawkami również z TV oraz turystyczne łóżeczko dla najmłodszej - wszystko w cenie. Czajnik, zlew w salonie, był to niski parter - w tarasu wyjście na trawnik.
    • Wady Mrówki w pokoju, przyjechaliśmy w nocy i dostaliśmy lunch box, który pozostał w pokoju, rano mrówki wędrowały do jedzenia, pojawiły się też na łóżku ale po wymianie pościeli i wyrzuceniu jedzenia problem zniknął zupełnie. Jak dla mnie za twarde materace.

Bardzo zadowoleni z pobytu z dziećmi, byliśmy w hotelu na przełomie wrzesień/październik, świetna pogoda, mało ludzi - dzięki temu brak kolejek i problemów z miejscem w restauracji, swobodna zabawa dzieci w basenie. Jedzenie bardzo smaczne urozmaicone, mięsa, ryby, owoce morza, owoce na deser (zwykle 3 rodzaje) obok hotelu sklep - najpotrzebniejsze rzeczy można kupić. Jest możliwość wyjazdu busikiem do miasta (bus hotelowy darmowy, zapisy dobę przed wyjazdem). Brakowało trochę wioski, do której można dojść spacerem, pooglądać stragany i popatrzeć na życie greków. Nad morze spacerem - odległość do przejścia z dziećmi - około 800metrów, gdyby był mały busik hotelowy też byłoby fajnie (lubię ruch ale można by podjechać częściej na krócej na plażę - dzieci narzekały trochę, że nie chce im się iść) Obsługa miła, animacje ok, czas mijał szybko - bez nudy. Polecam szczerze, dzieciaki się zaznajomiły z innymi dziećmi i nie chciały wracać. Raz w tyg. muzyka na żywo przy kolacji - super wysoki poziom, skończyło się na tańcach.

• Zalety Położenie z dala od zgiełku miasta, duży teren, niska zabudowa, dużo zieleni, dwa duże baseny i dwa brodziki dla dzieci, brak tłumów przy basenach, animacje dla dzieci i dorosłych, dmuchany zamek, 3 place zabaw dla dzieci, bardzo miła i pomocna obsługa mówiąca w j. angielskim, a czasami nawet w j. polskim
    • Wady daleko od lotniska (transfer ok. 2h) - informacja co prawda podana na stronie organizatora ale w praktyce jednak ta odległość dla nas okazała się zbyt duża, brak urozmaicenia owoców (nektarynki, brzoskwinie i arbuz non stop), snack bar - niby jest, a jednak nie ma, WiFi na terenie hotelu działa w zasadzie tylko w recepcji lub jej bliskiej odległości. Krótko czynne baseny

Przyjechaliśmy w sobotę koło 22-ej i co nas miło zaskoczyło czekała na nas zapakowana estetyczne kolacja (woda, owoc, tortilla). Tu duży plus dla hotelu bo było już po godzinie wydawania posiłków w restauracji. Sam pobyt trwał 7 dni. Hotel ma bardzo bogatą ofertę animacji w języku polskim (4 polskich animatorów) zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wieczorem codziennie mini disco dla dzieciaków i później animacje dla dorosłych, konkursy, karaoke, quizy. Na miejscu działa Figlo Club, w którym można pozostawić na jakiś czas dzieci pod opieką (4-12 lat). Posiłki: jedzenia dużo, na bieżąco były uzupełniane braki, nie było obaw, że jak przyjdziemy pod sam koniec wydawania posiłków to miski będą puste. Dość spory wybór różnych dań i dodatków, aczkolwiek na dłuższą metę może być nieco monotonnie, szczególnie w kwestii śniadań (tu codziennie w standardzie: pieczywo, ser żółty, biały, wędlina, jajko sadzone, jajko na miękko, omlet, fasolka gotowana w jakimś sosie, kilka rodzajów płatków śniadaniowych, muesli, mleko, kilka rodzajów dżemów) ogólnie jakby codziennie jeść coś innego to przy tygodniowym pobycie nie było to uciążliwe, ale przy dłuższych mogło już powiać nieco nudą szczególnie jak ktoś czegoś nie lubi. Wędlina słaba - dwa rodzaje w stylu taniej polskiej mielonki/mortadeli, może to jakiś grecki przysmak, ale ogólnie wyglądało słabo, choć w smaku do zjedzenia. Obiady i kolacje bardzo smaczne, codziennie były dania stale goszczące na stołach jak np. frytki i pizza, ale też codziennie było coś nowego, do tego bogaty wybór warzyw, sałatek i dodatków, sporo rodzajów mięs, pyszne ryby, pojawiały się też owoce morza chociaż w tej kwestii spodziewałam się czegoś lepszego (krewetki np. wielkości naparstka ;) i trzeba ich długo szukać pomiędzy innymi dodatkami), w piątek wieczór grecki i dwa razy muzyka na żywo przy kolacji. WIELKIM MINUSEM jest Snack Bar, którego w zasadzie nie ma. Niby jest, bo teoretycznie te przekąski są, ale działa to na zasadzie takiej, że jak coś zostanie z obiadu np. pizza, albo ciasto to potem trafia to do snack baru. To mnie bardzo zawiodło, byliśmy z małymi dziećmi i nastawialiśmy się na to, że ten snack bar jest i faktycznie można tam coś przekąsić między posiłkami bo wiadomo jak to z dziećmi jest, najmłodsza np. rzadko kiedy miała ochotę jeść wtedy kiedy serwowali główne posiłki, a w snack barze pojawiało się to co nie zostało zjedzone z obiadu więc troszkę loteria, jednego dnia pizza innego tylko ciasto, które nie cieszyło się zbyt dużym powodzeniem w trakcie obiadu, bardziej spodziewałam się tam świeżych dań, niech to będzie typowy fast food np. hot dog, hamburger, czy nawet pizza, ale świeże a nie pozostałość z obiadu. Kolejny minus to bardzo uboga oferta owoców. Jadąc do Grecji mieliśmy nadzieję na to, że stoły pod owocami będą się uginać, a dzieciaki będą miały okazję skosztować różnych smaków, które są inne niż te, które trafiają do nas do Polski ale tu niestety przez cały tydzień na stole były tylko arbuzy, brzoskwinie i nektarynki. Na plażę jakieś 10 min spacerkiem przez coś co nazywają laskiem piniowym, lub wzdłuż drogi asfaltowej... plaże dość wąskie, ale piaszczyste, delikatne zejście do wody, woda czysta, gdzieniegdzie kamienie. Leżaki na plaży płatne, ale można się rozłożyć na ręczniku w strefie wolnej od leżaków. Leżaki przy barach jeden koło drugiego, ogólnie dość ciasno, zależy co kto lubi. My zdecydowaliśmy się na zakup parasola za 10 euro w hotelowym minimarkecie i to był strzał w 10. Brak tłumów na basenach i na plaży, o każdej godzinie bez problemu można było znaleźć wolny leżak przy basenie lub miejsce na plaży. W hotelu dużo polaków, praktycznie na każdym kroku słychać nasz rodzimy język, to samo na plaży. Mieliśmy wrażenie, że jest nas tam więcej niż cudzoziemców :) Ogólnie pobyt oceniamy bardzo pozytywnie, chcieliśmy hotel na uboczu, z dala od zgiełku miasta, z niską zabudową i duża ilością zieleni i taki dokładnie był, dzieciaki zadowolone, wybiegane, wytańczone, od samego rana czekały z niecierpliwością na mini disco i nie chciały wracać do Polski. W komentarzach wcześniej pojawiały się informacje, że przy wykwaterowaniu odcinane są opaski, próbowaliśmy to ustalać przed wyjazdem i nie dostaliśmy jednoznacznej odpowiedzi, rezydentka na miejscu też nie potrafiła jednoznacznie odpowiedzieć jak będzie z kwestią posiłków (wykwaterowanie o 12-tej, a transfer na lotnisko po 16-tej. Nie wyobrażałam sobie zostać w hotelu z małymi dziećmi bez jedzenia, tym bardziej, że pierwszego dnia praktycznie z opcji all inclusive nie skorzystaliśmy), na spotkaniu dostaliśmy informację, że jak nie jedliśmy obiadu w dniu przyjazdu to teraz pewnie dostaniemy voucher na lunch lub może zostaną zostawione opaski, ale nic pewnego na 100%. Ostatecznie przy wykwaterowaniu opaski nie zostały odcięte. Krótko czynne baseny 10-18 (mogłoby być troszkę dłużej, szczególnie po południu)

• Zalety Cicha, spokojna okolica, można wypocząć, wolne leżaki na basenie, umiarkowana liczba gości (czerwiec/lipiec). Przyzwoite jedzenie. Czysto, hotel dość stary, ale zadbany. Uprzejmy personel.
    • Wady Pokoje w wersji ekonomicznej małe i urządzone chyba ze dwadzieścia lat temu. Wymagają odświeżenia. Ohydne, niskobudżetowe napoje w wersji all inc.;do picia nadawała się tylko woda i kawa mrożona. Baseny zamykane o 18.

Spokojny hotel, położony na uboczu. Dwa baseny, w tym jeden cichy i spokojny, zawsze były wolne leżaki. Polecam ten hotel osobom nastawionym na odpoczynek. Minusem jest to, ze po zamknięciu basenów o 18.00 nie bardzo jest go robić. Szkoda, że nie są czynne dłużej, np. do 20.00-21.00.

HANNA

• Zalety Super obsługa, świeże jedzenie i duży wybór, dużo animacji. Zadbany i duży teren. Polecam dla rodzin z dziećmi.
    • Wady Niewygodne łóżka. Dalego do większych miejscowości.

Polecam osobom ceniącym spokój oraz rodzinom z dziećmi.

A

• Zalety Mila obsluga, smaczne jedzenie, duza przestrzen
    • Wady Odleglosc do miasta

hotel idealny do odpoczynku oraz dla rodzin z dziecmi. Jesli ktos jest nastawiony na zwiedzanie yo polecam jednak wybrac inne miejsce

• Zalety Czysto Miła obsługa Spokój Dwa baseny Ciekawe animacje Bus, którym można dojechac do okolicznych miasteczek
    • Wady Do najblizszego miasta ok 1.5 km

Bardzo fajne miejsce dla osób ceniących spokój, położone na uboczu w zacisznym miejscu. Czysto i schludnie zarówno w pokojach jak i na terenie hotelu, który bardziej (jak sama nazwa wskazuje) jest wioską niż typowym hotelem. Ciekawe animacje prowadzone przez hotelowych animatorow. Wieczory z muzyką na żywo. Jedzenie urozmaicone, czesto różne ryby, owoce morza. Polecam.

Olga

• Zalety bardzo dobre jedzenie, blisko piaszczystej plaży, animacje dla dzieci i dorosłych, przyjemna obsługa
    • Wady dosyć daleko od lotniska

Byliśmy razem z rodziną na tygodniowych wakacjach. Ogólne nasze wrażenie jest bardzo dobre i powiem szczerze, że ciężko będzie nam znaleźć w przyszłym roku hotel z tak dobrym jedzeniem myślę, że jedzenie to jedna z mocniejszych stron hotelu. Hotel jest położony około 1,5h od lotniska co może być lekko uciążliwe, ale naprawdę warto się trochę pomęczyć. Plaża jest położona około 500m od hotelu, piaszczysta z piękną przezroczystą wodą (idealna dla rodzin z dziećmi). W ofercie jest napisane, że dojście do plaży jest przez lasek piniowy, niestety nam nie było dane go zobaczyć, ponieważ w maju tego roku w tym miejscu przeszło tornado kompletnie niszcząc cały las. Co mnie bardzo zaskoczyło to fakt, że w hotelu dominowali Polacy, myślę że może być to spowodowane tym, że w hotelu były 2 przemiłe polskie animatorki z Rainbow, które na co dzień zajmowały się dziećmi, jak również do dyspozycji było dwoje polskich animatorów hotelowych. Mocną stroną hotelu również są wieczorne animacje, które prowadzi ogromnie zdolny Grek. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu i serdecznie polecamy ten hotel!

Agnieszka Figurska

• Zalety bardzo dobre jedzenie, wspaniała obsługa

polecam pobyt w tym hotelu , bardzo dobre jedzenie, przemiła obsługa, dużo zabaw dla dzieci, nie brakowało także atrakcji dla dorosłych, jedynym minusem było trochę dalekie dojście do plaży/morza. Wybrałabym się tam ponownie.

Angelika

• Zalety Miła obsługa
    • Wady Prysznic w pokoju w którym zasłonka się kleiła podczas kąpieli

Ogólnie wakacje bardzo udane. Na miejscu dużo Polaków z dziećmi. Zaskoczyła nas pani w recepcji która mówiła po Polsku. Zaletą hotelu była plaża niedaleko, wadą natomiast to, że wszędzie było daleko, bez samochodu ciężko. Jedzenie w hotelu monotonne, śniadania codziennie praktycznie takie same. Jednak po spróbowaniu obiadów w restauracjach nie do końca smakowało. Zauważyliśmy z mężem ze w hotelu sa dużo gorszej jakości oliwy, fety czy oliwki. Pokój ogólnie przyzwoity, codziennie sprzątany, z klimatyzacją. Jedynym minusem była zasłonka w łazience która się przyklejała do ciała podczas brania prysznica. Ale w pokoju mało czasu spędzaliśmy. Zaskoczyło nas że o godzinie 18 zamykano baseny ( w hotelu były dwa ) w celu czyszczenia, otwierano je dopiero o 10 rano. Reasumując: hotel 3,5 gwiazdki, pięknie zadbany na zewnątrz, wakacje udane, jedynym minusem posiłki nie do końca smaczne i mało urozmaicone ale ogólnie miejsce warte polecenia.

Grzegorz

• Zalety Ładny Duzy Czysto Atrakcje na miejscu Dobre jedzenie
    • Wady Daleko od wszystkiego

Miło spędzony czas. Dużo dzieci, dużo atrakcji hotelowych, niestety daleko od miasteczek i atrakcji turystycznych.