Opinie o hotelu Club Cala Ratjada
Hiszpania / Majorka

Club Cala Ratjada: obiekt, basen

• Zalety Miła obsługa, czyste pokoje, ładny basen, duży wybór markowych alkoholi w ofercie all, smaczne jedzenie, wygodne położenie hotelu (wszędzie blisko).
    • Wady Pojechaliśmy w podróż poślubną, a nasze ?łoże małżeńskie? składało się z dwóch pojedynczych łóżek na śliskich nóżkach, które przy nawet najmniejszym przewróceniu się z boku na bok rozjeżdżały się w różne strony.

Bardzo miła obsługa, smaczne jedzenie i duży wybór - każdy znajdzie coś dla siebie. Kucharze starają się dać możliwość skosztowania Hiszpańskiej kuchni stąd sporo dań rybnych i z owocami morza. W ofercie all smaczne drinki z markowych alkoholi. Duży i ładny basen ze sporą ilością leżaków i parasoli. Hotel w wygodnej lokalizacji. Do piaszczystej plaży trzeba kawałek dojść, ale jest to stosunkowo niewielka odległość. Minusem są łóżka. Zamiast loża małżeńskiego mieliśmy dwa pojedyncze, złączone ze sobą łóżka, które przy każdym ruchu się od siebie oddalały.

Wrocławianka

• Zalety Rozmaite potrawy, codzienne sprzatanie, nie mozna sie przyczepic jak na standard i cene to jest okej.
    • Wady Slaby angielski -preferowany niemiecki, duzo mlodziezy niemieckiej ktora w nocy nie szanuje ludzi ktorzy spią.

Polecam hotel jesli ktos nie jest bardzo wymagajacy.

Paulina

• Zalety Duży basen, fajne położenie, ogólnie czysto w pokoju i łazience.
    • Wady Zakłócanie ciszy nocnej, monotonne posiłki, mało zróżnicowane; brak działającej klimatyzacji

Hotel duży, z zewnątrz ładny, pokój dwuosobowy, do którego nas skierowano niestety był bardzo mały, nie było szans rozłożyć walizek na ziemi żeby moc się wypakować. Dużym minusem pokoju był brak chłodzenia przez klimatyzację, która była po prostu starej generacji. Pokoje były codzienne sprzątane co było plusem. Hotel posiada duży czysty basen - na plus. Posiłki dość smaczne ale monotonne i dostosowane raczej pod turystów z Niemiec. Mały wybór dań. Największym jednak minusem było zakłócanie ciszy nocnej przez pijanych gości hotelu: na zewnątrz i na korytarzu. Dlatego hotel odradzam osobom, które chcą wypocząć i porządnie się wyspać. Ośrodek raczej dla młodych osób, lubiących imprezy w pobliskim centrum. Wieczorne animacje nawet fajne. Okolica bardzo przyjemna i blisko do centrum, 10 minut do plaży spacerkiem.

Robert

• Zalety miła kompetentna obsługa, dobre jedzenie
    • Wady trochę daleko do plaży

Obiekt składa się z 5-ciu budynków o różnym wieku i standardzie. Ja mieszkałem w najstarszym budynku. Pomimo, że pokoje były stare to zostały odnowione świeżo pomalowane, codziennie sprzątane. Posiłki dosyć dobre dużo ryb owoce morza raz w tygodniu, zawsze można coś wybrać. Oferta w barach ok. jedyny minus to kaucja za kubki plastikowe 1 E. Dwa baseny czyste nie ma tłoku tylko często przeszkadza głośne zachowanie pijanych grup niemieckiej młodzieży. Do plaży idzie się ok. 10 min ale jest piękna. Ogólnie cena jest adekwatna do standardu.

Dorota

Wrocilam wczoraj, jestem bardzo zadowolona. Bufet nie jest zbyt wielk,i ale mozna sie najesc., nawet w nocy. Niczego nie brakuje, duzo slodkosci i owocow przez caly dzien. Personel bardzo mily i zawsze pomnocny. Pokoje male ale czyste. Reczniki sa zminiane kazdego dnia, wystarczy je tylko zostawic na podlodze. Bukujac pobyt w holtelu 3 gwiazdkowym nie oczekiwalam zbyt wiele, jestem bardzo mile zaskoczona. Polecam ten hotel.

Weronika

• Zalety Bardzo miła obsługa, pokoje czyściutkie, jedzenie pyszne
    • Wady Bardzo mała znajomość języka angielskiego przez obsługę hotelu

Wróciłam wczoraj z 7-dniowego wyjazdu na wakacje, mimo tego, że opinie o hotelu były różne z czystym sercem BARDZO polecam pobyt tutaj dla ludzi niewymagających luksusów. Hotel posiada dwa baseny i mimo dużej ilości gości hotelowych miejsce na leżakach obok były zawsze. Bardzo miła i przytulna atmosfera animatorzy i obsługa przesympatyczni mimo tego, że nie rozumieli dużo po angielsku można się z nimi dogadać. Jedzenie bardzo dobre nie zdarzyło nam się nic nie przyjemnego (tj. zepsute jedzenie, źle oczyszczone, nie świeże). Na barze pyszne różnorakie drinki, alkoholu na pewnie nie oszczędzają :) W hotelu przeważają niemcy jednak nam osobiście to nie przeszkadzało i byliśmy na to przygotowani. Nie jest to hotel dla rodzin z dziećmi!!! Wszystkie atrakcje w ciągu dnia są przewidziane wyłącznie dla dorosłych. Podsumowując hotel godny polecenia zawsze czysto i przyjemnie TYLKO JECHAĆ I ODPOCZYWAĆ. :)

Bogusław Szur

• Zalety Położony blisko centrum,blisko 3 plaże, łatwość w wynajęcia samochodu,obsługa miła,czysto,duży wybór jedzenia każdy coś znajdzie dla siebie.
    • Wady Brak wad w tej cenie pobytu.

J/wPołożony blisko centrum,blisko 3 plaże, łatwość w wynajęcia samochodu,obsługa miła,czysto,duży wybór jedzenia każdy coś znajdzie dla siebie.

Mateusz

• Zalety Miła obsługa, wygodny układ budynków i położenie. Blisko największej w mieście plaży, supermarketu, innych sklepów i lokali. Niedaleko od kościoła, więc jest możliwość udziału we Mszy św. w niedzielę i niektóre dni tygodnia.
    • Wady Jedzenie w all inclusive pomiędzy głównymi posiłkami bardzo kiepskie. Łucznictwo, odbywa się tylko raz w tygodniu. Siłownia kiepska, ale dobrze że jest. Bywają problemy z komunikacją po angielsku, hotel i całe miasto jest nastawiony głównie na Niemców.

Hotel jak najbardziej godny polecenia. Podobnie jak całe miasto jest zdominowany w ok. 90% przez Niemców.

55 plus

• Zalety Bardzo dobra lokalizacja, miła obsługa, jak na trzygwiazdkowy hotel budżetowy niezłe jedzenie, fajne baseny - szczególnie ten z masażami podwodnymi, owoce i lody praktycznie przez cały dzień, przyzwoity lokalny alkohol, darmowa klimatyzacja, dość duże łazienki (mieliśmy nawet bidet)
    • Wady brak lodówki w standardowym pokoju, 17 calowy telewizorek z tylko 1 polskim kanałem (Polonia), do napojów poza stołówką kubki plasykowe z kaucją 1 euro (choć to raczej nietypowa ciekawostka niż wada), troszkę za dużo głośnej młodzieży niemieckiej (ale czy to wada hotelu - szczególnie, że reagowała na zwróconą uwagę, a głośność była związana ze słuchaną muzyką przy basenie).

Wróciliśmy w zeszłym tygodniu (pobyt 13.06-27.06 ). Bardzo przyzwoity budżetowy hotel, generalnie bez większych wad i jeśli dostaniemy go w dobrej cenie to gwarantuje fajny urlop. Wyraźnie na plus, rzadkość w hotelach trzygwiazdkowych - dużo owoców i to bardzo różnych już od śniadania oraz lody też od śniadania. Dużo dań z ryb jak i dania dla wegetarian, fajne zupy (codziennie inna). Dobra lokalizacja hotelu. Miejscowość co prawda typowo turystyczna, ale spora i jest gdzie pochodzić - promenada od plaży do plaży z portem po drodze ma z 1,5 km. Z plaży Gat idąc wybrzeżem do latarni widoki super. Trzecia plaża (najbliżej hotelu) to kilkanaście minut spacerkiem (będzie ok. 600-700 metrów). Wszystkie trzy piaszczyste i z łagodnym wejściem do morza. Dla lubiących chodzić - ok. 4 km od hotelu typowo hiszpańska miejscowość Capdepera z górującym nad nią zamkiem ( wstęp 3euro) i ładnymi widokami na okolicę. Sama wyspa bardzo ładna, zielona, można wynająć auto przez hotel na dwa - trzy dni i ją zwiedzić ( małe autko, np. fiat panda, na trzy dni to koszt ok. 100 euro plus paliwo) - wycieczki niestety dosyć drogie. Hotel generalnie nie jest dla ludzi szukających luksusu, oraz dra rodzin z dziećmi powyżej 3lat (brak animacji i brak mini aquaparku) bo będą się nudzić. Reasumując, dopóki średnia ocena hotelu będzie niższa niż 7,5 będzie oceną zaniżoną, oczywiście przy uwzględnieniu dobrej ceny nie przekraczającej w zależności od okresu 3 - 3,5 tysiąca z osobę za 2 tygodnie.

Robert

Bardzo dobry hotel - bez luksusów ale utrzymany w czystości, zarówno pokoje jak i fajne, śródziemnomorskie zielone otoczenie z palmami wewnątrz pomiędzy budynkami. Bardzo dobra kuchnia,duże urozmaicenie, w formule all inclusive drinki,winka, piwo,lody w cenie, wszystkiego "do oporu". Generalnie miła obsługa kelnerska i recepcyjna może z wyjątkiem starszego nieco gburowatego barmana od drinków.Cala Ratjada to przyjemny kurort,ładny port, cudowne plaże - szczególnie polecam Cala Gat -kameralna,romantyczna plaża z bajecznie turkusową wodą,500 metrów promenadą na lewo od portu. W okolicy hotelu wszystko w zasięgu ręki - wypożyczalnie samochodów, skuterów.rowerów,supermarket Eroski.Szczerze i obiektywnie polecam to miejsce.