Club Caleta Dorada
Hiszpania / Fuerteventura

Club Caleta Dorada: basen

• Ok. 900 m od hotelu publiczna, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza.
  • Udogodnienia dla dzieci: 3 brodziki dla, grzybki, pokój gier, plac zabaw.
  • Atrakcje dla amatorów wodnych zabaw: 3 baseny i mini park wodny ze zjeżdżalniami.
  • Ok. 12 km od stolicy wyspy oraz ok. 8 km od lotniska w Puerto del Rosario.

• Zalety miła obsługa restauracji
    • Wady robactwo, bardzo stare wyposażenie, daleko do plaży

Wakacje w październiku 2017. Do plaży daleko, z powrotem jest najciężej, człowiek rozgrzany po słońcu a 1km trzeba iść pod górę. "Domek" bungalow w opłakanym stanie- począwszy od popękanych kafelek skończywszy na zamkach w oknach. Dziennie zabijałam wieczorem kilka prusaków w różnych miejscach. Mimo iż jesteśmy małżeństwem były dwa osobne łóżka , wyglądające na szpitalne (na kółkach). Po złączeniu nie dało się nawet przytulić bo automatycznie rozjeżdżaliśmy się w dwie strony. W pokoju lodówka (która chodziła-ok), pełno szafek kuchennych, zlew, płyta indukcyjna... ale ani jednej szklanki, ani jednego talerza, nie wspomnę o innych rzeczach. Wieczorem po kolacji drinki piliśmy w plastikowych kubkach z supermarketu. W drodze na stołówko-restaurację co drugi dzień spotykaliśmy martwego karalucha wielkości kciuka- co gorsze było to obok kuchni. Także mimo iż jedzenie było dobre to nam po drodze już się odechciało . Jedyne co w tym hotelu zasługuje na pochwałę to obsługa w restauracji- zawsze uśmiechnięci, pomocni, życzliwi. Zdziwił mnie post jednej pani że ochrona obiektu kazała zamykać okna- może przez to że byliśmy już poza sezonem, ŻADNEJ OCHRONY NIE BYŁO. Między domkami w nocy spacerowali różni ludzie( spoza hotelu, furtki były pootwierane całą noc), mężowi wieczorem ukradli przez okno telefon jak był pod prysznicem, a ja w pokoju obok zgrywałam zdjęcia. Kamera jedynie przy recepcji ( na części B) pani tylko wzruszyła ramionami bo okno było uchylone ( o godz 21, na terenie hotelu gdzie było 23 st nawet okna uchylić nie wolno). Dzień później do innego domku przyjechała policja, także myślę że kradzież była większa. To BYŁY NAJGORSZE WAKACJE. Jedyne pogoda była super, było słońce ale i tez przyjemny wiaterek. Ogólnie hotel do kitu a pani z wakacje.pl, która polecała ten obiekt podobno tam była, ale chyba 20 lat temu. Szkoda pieniędzy, lepiej pojechać gdzieś indziej.

• Zalety Rozmaite posiłki.
    • Wady Położenie. Do najbliższej plazy jest 1 km. Do kolejnych - 2km. Które wg mnie są lepsze - piasek bez ostrych muszelek, na dnie nie ma kamieni. Powrót do hotelu pod górę. Obiekt wymaga remontu oraz wymiany wyposażenia domków. Sprzęty, łóżka, wanna, kanapa, fotele, krzesła na tarasie w opłakanym stanie.

Hotel polecam osobom, które są nastawione na aktywne zwiedzanie wyspy i nie będą w nim praktycznie przebywać, a ?przespanie się? na zdezelowanym materacu pokrytym cerata - nie sprawi żadnych kłopotów.

Daleko od oceanu ogólne wrażenie dobre gdyby nie to że nas okradziono w pierwszym dniu przyjazdu ,z zamkniętego domku skradziono torebkę dwa telefony i dwa aparaty fotograficzne, dziwne na drugi dzień po zgłoszeniu kradzieży pani recepcjonistka oddała nam torebkę jeden z aparatów fotograficznych stary typ a dwóch telefonów komórkowych nie odzyskali my

• Zalety Cisza, spokój, pokoje ładne i kuchnie wyposażone we wszystko.
    • Wady Goście którzy przylatują w nocy mają problem ze znalezieniem swojego domku, nie ma osoby która mogłaby pomóc. Nikt z obsługi nie zna j. polskiego (30% gości to Polacy)

Byliśmy z mężem na początku 06.2017 w tym czasie zaczęto remont głównego basenu,mało leżaków przy pozostałych basenach, drinki wyliczane i nie wiadomo było który bar czynny, lody dla dzieci ale za opłatą- all inclusive!!! Jedzenie ? nie umarliśmy, ale szału nie było, ciastka z paczek i pudingi jako desery.

• Zalety Bardzo dobre i urozmaicone jedzenie 3 baseny Miła obsługa Czysto Polskie animacje Figloclub
    • Wady Meble nadające się do wymiany Brak klimatyzacji

Jedzenie wyśmienite. Duża wystarczająca stołówka. Jedzenie urozmaicone. Miła obsługa. Nie ma tłumów na basenach - być może z tego względu że są trzy, lub dlatego że byliśmy w czerwcu. Baseny przystosowane dla małych dzieci jak i dorosłych. Dużo przekąsek, spory wybór drinków. Teren hotelu składa się z trzech części. Na początku wydaje się to złe, ale później dostrzegamy plusy. Animacje dla dzieci po polsku z biura Rainbow. Bardzo udany pobyt.

Spędziliśmy 7 dni w hotelu Club Caleta Dorada (lipiec 2017 ) ,ogólne wrażenie jest bardzo kiepskie .Obiekt nadaje się do generalnego remontu .Wszędzie odpadająca farba , obtłuczone płytki etc . W pokoju ściany obdrapane i niestety z solidnymi śladami po grzybie . Dostawka ,która miała służyć dla dorosłej osoby ,posłuzyła 9 latkowi .Łóżko małżeńskie zaś zajął mąż i nasz 18-letni syn .Materace w łóżkach stare i zedezelowane , meble ,szafy ,wszystko zatęchłe .Wanna zardzewiała ,szafki kuchenne zatęchłe ..o kocach nie wspomnę bo na samą myśl mam mdłości .Generalnie ,jedno jest pewne ..do tego obiektu już nigdy nie pojedziemy .Brak klimatyzacji był wiadomy ale fakt ,że nie wolno otwierać w nocy okien już nie .Ochrona budzi i nakazuje zamykanie okien .Smutne jest to ,że biuro Rainbow identyfikuje się z tak kiepskim obiektem . W latach 80-tych na pewno był to świetny hotel ale od tamtej pory nikt raczej nie wykonał nawet podstawowego remontu .Jedzenie jest bardzo dobre , pogoda rekompensuje ogromne braki ...Polecam aby przedstawiciel biura poleciał na rekonesans i zdał solidną relację jakie warunki panują w Club Caleta Dorada

• Zalety Blisko lotniska 900m od ocenau i centrum Pyszne posiłki Miła obsługa
    • Wady Słabe animacje Kolejki do restauracji

Wakacje w marcu 2017. Podróż z Rainbow. Zacznę od tego, że transfer z lotniska to 25 minut, zakwaterowanie w hotelu bardzo szybko i sprawnie. Dostaje się mapkę która umożliwia dotarcie do pokoju. Hotel Caleta Dorada to wioska turystyczna składająca się z domków typu bungalow. Kilka basenów. Trzy bary otwarte w marcu, przy jednym codzienne animacje, bardzo słabe. Dziewczyny zajmujące się tym, dla nas porażka. Do animacji się nie nadają. Sam hotel to zdecydowanie trzy gwiazdki, pokoje normalne - dla nas ok. Standard normalny. Restauracja - pyszne urozmaicone jedzenie, czasem tematyczne, miła obsługa, zdarzają się kolejki nawet przed restauracją - to mały minus. Drinki smaczne, alkoholu pod dostatkiem, kawa pyszna, przekąski przy barze w ciągu dnia. Do centrum i oceanu 900m. Miejscowość urokliwa, spokojna. Do zwiedzania wyspy polecam wynająć samochód - w jeden dzień można pyknąć całą wyspę. Na fuercie Oasis Park godny polecenia. Wycieczka z Rainbow na Lanzarote - zdecydowanie polecam. Podsumowując, hotel dla mało wymagających nastawionych na zwiedzanie, na pobyt nad oceanem lub basenami.

• Zalety - dobre jedzenie -blisko miasta i oceanu - ładny widok
    • Wady - średnie animacje - brak czajnika i suszarki w standardowym wyposażeniu

jedzenie było bardo dobre i bardzo dużo, lokalizacja około 15 min do oceanu, co nam odpowiadało po każdym przejedzeniu, ładna promenada na której jest ścieżka rowerowa, warto wypożyczyć rowery i pojechać wzdłuż oceanu gdzie mamy piękne widoki, za portem i hotelami na cyplu warto szukać wiewiórek berberyjskich co może zająć sporo czasu trafiliśmy na fantastyczną pogodę, radzę wziąć kremy z wysokim filtrem :)

• Zalety Pyszne urozmaicone jedzenie Blisko lotniska Wspaniali ludzie 800m od centrum i oceanu
    • Wady Czasem kolejki do restauracji Animacje porażka

• Zalety Pyszne i urozmaicone jedzenie.
    • Wady Nadaje się do odnowienia

Ogólnie mamy bardzo dobre wrażenia z pobytu..Dużo podróżuję i dotychczas nie spotkałam tak wyśmienitego jedzenia.Polecam wycieczkę na Lanzarote.