Opinie o hotelu Club Paradiso

Club Paradiso: teren hotelu, zjeżdżalnia

• Dużo udogodnień dla dzieci

beata

ogolnie super choc okolica taka sobie ale widoki piekne polecam wszystkim zwiedzic alanya

Patryk

Pobyt: Czerwiec 2008

Polecam! Szczególnie dla rodzin z dziećmi, fajny, rozległy kompleks, super plaża, rewelacyjne baseny. Jedzenie dużo i dobrze, a czasami nawet wykwintnie, mimo, że menu ukierunkowane na europejczyków z zachodu, to i tak można zawsze coś dla siebie wybrać. Obsługa miła, nieprzeszkadzająca! Hotel raczej zasługujący na 5*.

Tomek
    Pobyt: Lipiec 2008

DIANA

Wioletta S.

ładne otoczenie hotelu, dużo zieleni,piękne widoki z balkonu, pokoje bardzo przestronne i czyste,animatorzy potrafili zainteresować dorosłych i dzieci w dzień i wieczorami, czystość wody w basenach pod kontrolą sprawdzana codziennie,pyszne jedzonko i bardzo duży wybór, dla każdego coś dobrego:)

Przemysłąw Gabrych

Wakacje marzeń- Club Paradiso *****, jest to hotel położony w malowniczej miejscowości Kestel 5 km. od centrum miasta Alanya. Kompleks hotelowy składa się z 17 budynków w których znajdują się pokoje, my akurat dostaliśmy pokój, rodzinny składający się z salonu i dwóch sypialni oraz aneksu kuchennego, który w rzeczywistości był dużą przestronną kuchnią(dobre jeśli ktoś nie chciałby wykupywać opcji wyżywienia w hotelu ale moim zdaniem robienie przy garach przy tak wspaniałym wyżywieniu jakie oferuje hotel to troszkę pomyłka. Ponieważ poznaliśmy innych znajomych miałem okazję zobaczyć też pokój standardowy- ten też jest ogromny, właściwie jedyne do czego można się było przyczepić pod kątem wyposażenia pokoi to był brak wanny w łazience, nadrabiał za to przestronny prysznic, a nie tam jakaś klitka. Ponieważ hotel Club Paradiso jest położony na wzgórzu do morza trzeba dojść -15 minut spacerkiem. Ale dla leniuszków hotel podstawia darmowy autobus na plaże, który kursuje co ok 25 minut. Dodatkowy autobus kursuje do centrum m. Alanya koszt jego to 0,75 E, czyli połowa taniej niż dolmusz. Co mogę powiedzieć o wersji All Inclusive- jest przez 24h jedzenie jest serwowane w pięknej restauracji położonej częściowo na powietrzu a częściowo pod zadaszeniem, także jedząc np obiad (18.30) macie widok nad słońce które odbija się w falach morza, a patrząc w drugą stronę Pirackie wzgórze Kale znajdujące się w Alanyi. Co do jakości wyżywienia - jest wspaniałe, smakosz każdej kuchni świata znajdzie tu coś dla siebie- ja osobiście gustowałem w smakołykach z baraniny podawanych z grilla. Desery- codziennie możesz zjeść coś innego bo do wyboru masz chyba z 30 możliwości plus dodatkowo 2 torty tematyczne- przez cały pobyt codziennie był inny. Dodatkowo dla plażowych leniuchów funkcjonuje przez cały dzień bar na plaży, w którym w porze 12.30-16.00 również zjesz (tu menu ograniczone do frytek, pizzy, baraniny, hamburgera i cheseburgera),napoje oczywiście przez cały dzień w wersji All gratis. Zresztą na terenie hotelu również znajduje się parę restauracji gdzie można korzystać z dobrodziejstwa darmowych alkoholi i soczków jak kto woli. Ponadto hotel posiada również dodatkowo rozwinięte bazy sportowe: siłownia, squash, tenis, ping-pong i bilard *3 stoły, lażnie turecką- część atrakcji łaźni gratis. CO do animacji. W tym roku animatorami jest grupa baletowa z Ukrainy, doskonale mówią po angielsku i w znajdującym się na terenie hotelu marmurowym amfiteatrze codziennie można było zobaczyć coś innego: nawet takie rarytasy jak Noc Turecka, czy operę dzwonnik z Notre Dame- oczywiście wstęp gratis- mimo że jestem fanem footballu żałowałem, że telebim w amfiteatrze był wykorzystywany do meczów- ale chociaż była mała atmosfera stadionowa. Dodatkowo na plaży animatorzy dbają o ciebie proponując siatkówkę, water polo, aqua gimnastic, aerobic, darty, czy nawet strzelanie z wiatrówki. Co do obecności gości: głównie są to Niemcy, Holendrzy i Skandynawowie, Rosjan -na szczęście jak na lekarstwo, Polaków też jest mało. Co do plaży niestety w morze daleko się nie wejdzie po 6 metrach brak gruntu, ale w okolicy Alanyi wszystkie plaże są takie, o wiele lepiej z plażowaniem jest w Side- tam plaże są długie. Jedynym minusem hotelu było to, że ludzie wstawali rano i rezerwowali leżaki kładąc na nie ręczniki, czasem trudno było o miejsce, ale w 2 tygodniu znalazłem na to sposób, ręcznik na leżak sąsiada- też wolny(choć zarezerwowany) leżak brałem w inne miejsce i z głowy- potem po godzinie przychodził znudzony pan/pani i szuka w rozpaczy swojego lażaka(a winowajca tapla się w basenie). Co do animacji dla dzieci- prowadzone są po angielsku, niemiecku, rosyjsku- w mini clubie znajdującym się przy basenie dla dzieci - poziomu zabaw nie jestem w stanie określić bo nie korzystaliśmy, ale widząc małe brzdące z pomalowanymi farbkami koszulkami hotelowymi chyba miały niezłą frajdę- dodatkowo dla dzieci w amfiteatrze organizowano minidisco z animatorami od 20.40-21.40 - fajna zabawa rodziców też wkręcają, potem oczywiście wręczają pamiątkowe dyplomy dzieciom, które w ciągu dnia brały udział w konkursach w miniclubie. No to tyle ogólnie Hotel Club Paradiso przekroczył nasze oczekiwania polecam go każdemu było po prostu wspaniale.

sosenka
    Pobyt: Maj 2008

Właśnie wróciliśmy z tego hotelu i jesteśmy bardzo zadowoleni, wszystko wygląda dokładnie tak jak na folderze, trafił się nam pokój z ogromny tarasem. O widoku z tego tarasu w ogóle nie wspominam - po lewej morze, po prawej góry, a na środku Alania, piękne widoki w nocy... Sklepiki pod nosem... Najlepszy był z torebkami, tam byli najfajniejsi ludzie!!!
    Gorąco polecam ten hotel.

ASIA
    Pobyt: Maj 2008

Byłam w tym hotelu w terminie 5-12 czerwca. Hotel rewelacyjny, godny polecenia. Posiłki i napoje 24h, jedzenie urozmaicone. Można się najeść do syta. Pokoje czyściutkie, codziennie sprzątane (my mieliśmy salonik i osobno sypialnię, dużą łazienkę i ogrooomny taras z pięknym widokiem). Obsługa bardzo miła, zawsze do dyspozycji. Do plaży 10 min piechotką, ale co chwila kursowały busiki, podobnie jak do centrum miasta. Rezydenci mają wyznaczona dyżury i zawsze się na nich zjawiają. Co do wycieczek fakultatywnych to dość dobrze zorganizowane, jednakże rezydenci czasem wprowadzają w błąd więc najlepiej o wszystko się wypytać przed zakupem. Ceny wycieczek są droższe niż w miejscowych biurach (np. rafting w Wezyrze 80USD w pobliskim biurze 60USD). Lepiej na miejscu wymienić pieniądze na tureckie liry, gdyż płacąc dolarami w sklepie przeliczają 1:1 i wypada to niekorzystnie. Wbrew krążącym opiniom Turcy mało się targują i niechętnie schodzą z cen. W hotelu większość rodzin z dziećmi lub starszych ludzi dlatego dyskoteka, choć był otwarta, była pusta, natomiast hotel naprzeciwko tętnił życiem nawet w nocy. Ogólnie hotel bardzo polecam i życzę udanych wakacji.

Kamil

Było OK