Opinie o hotelu Club Paradiso

Club Paradiso: teren hotelu, zjeżdżalnia

• Dużo udogodnień dla dzieci

Kalina

Gastronomia 5.0 Kilka barów i restauracji, również snack bar na plaży, Tanstelle Bar serwuje "dobre" drinki od 18-2 w nocy koło amfiteatru - warto zająć po kolacji miejscówki bo masa ludzi (w sezonie). Jedzenie dość smaczne, mimo, że niektóre potrawy się powtarzają nikt nie chodzi głodny, kawa dobra z automatów, napoje (niby soki z dystrybutorów takie sobie) Hitem okazała się restauracja a'la carte rybna!!! super klimat, polecam wybrać rybę z grila i zupę rybną. Można też skorzystać z baru Barbecue ale to nas nie powaliło (nie polcam tam czerwonego wina). Barcecue "daje jeść" w nocy - radzę zapytać o szaszłyki z kurczaka bo mogą sami nie podać. Podaję drobne minusy a ogólnie to super, smacznie i piekne dekoracje. Do pani z plackami kolejki al warto. sport rozrywka 5.5 siłownia, basen kryty, kilka na powietrzu, gry i zabawy na basenie, fotograf, amfiteatr z SUPER animacjami, Lekarz jest, fryzjer, kafejka internetowa, dla dzieci zjeżdzalnia plac zabaw na plaży, animatorzy co wieczór i opieka. Plaża ok 300 m żwirkowa - zabrać aqua buty lub sandały do wody. Leżaków na plaży wystarcza darmowe, dobre jedzenie, obok centrum sportów wodnych, banany, PARASAILING, itd. Dyskoteka w podziemiach ale w tygodniu nie zdążyliśmy jej odwiedzić. Oferują wyjazdy do Alanyi ale polecam tylko młodym. Uwielbiany animator Joker :) starszym osobom polecam Horror Show - naprawde dobry. W sierpniu wieczorem było 39 stopni w cieniu bardzo duża wilgotność, filtry 40 nie dopuszczą do poparzeń przy 3 godz na słońcu przy jasnej cerze. Parasole i materace na plaży i basenie bezpłatne, przy basenach trzeba rezerwować kładąc ręcznik! Pokój 5.5 pokoje w budynkach A B C w widokiem na basen i góry to spokojna część kompleksu dużo dzieci, budynek D po środku, E F za główny basen z animacjami (głośniejsza rozrywkowa część) Pokoje zarówno duże z tarasami jak podobno i małe bez tarasu. Wszystkie ładnie czysto urządzone, łazienki czyste, klima na pilota - u nas działała super, suszarka ok, meble ładne i nie zniszczone. W recepcji dość ładnie ale dałabym max 4* klimatyzowana. Piękna roślinność i palmy :) sekrety & polecenia najtańsza sieć dla ery to Avea, waluta - wolą dolary i euro od lirów, pora na wycieczke do Alanyi polecamy po obiedzie by nie jechać w sezonie w samo południe, zabrać ranigast, rennie - chociaż nam nie były niezbędne, masa podróbek markowych rzeczy D&G i inne wszędzie, negocjować nawet o połowę ceny, kupić oko proroka na szczeście, reczniki, dość drogie olejki do opalania, w bankomatach można wypłacać w dolarach, euro i lirach, lekko uciążliwe chodzenie po schodach między budynkami

Tigra79
    Pobyt: Lipiec 2008

Hotel z bdb-ą obsługą, po ang bez problemu inne języki też i bez :) Czysto, klima działa, sprzątanie ok, jedzenie i drinki całą dobę, animacje rewelacja dla dzieci i dla dorosłych, z hotelu jeździ bezp bus na plażę (ok. 1km) i do Alanyi 8 km za 1$. Wolą $ i euro niż liry, targować się o połowę, uwaga na biuro Turka "Sankaytour" oferują polskiego pilota, który zna 4 słowa po polsku - idąc z hotelu do plaży po prawo. Sporo Polaków, nie było problemów z Rosjanami i Niemcami. Restauracja rybna a'la carte rewelacja! Polecam rybę z grilla i zupę rybną. Na plaży bar 12.30 16.30. W sezonie było 40 st.C polecam filtr 40, min.20. Ręcznik na podłodze oznacza do wymiany. Napiwki ok 2$ wystarczą.

i
    Pobyt: Maj 2008

Gorąco polecam. Może odległość do plaży jest spora, ale są minibusy, które dowożą. Takie same minibusy jeżdżą codziennie do Alanyi. Jedzenie b. dobre. Jedyne zastrzeżenie mam do basenów. Pomimo tego, że było ich 4 czy 5 to wszystkie były dosyć małe. Nawet basen główny. No i najlepsza sprawa all inclusive 24h :)

beata

ogolnie super choc okolica taka sobie ale widoki piekne polecam wszystkim zwiedzic alanya

Patryk

Pobyt: Czerwiec 2008

Polecam! Szczególnie dla rodzin z dziećmi, fajny, rozległy kompleks, super plaża, rewelacyjne baseny. Jedzenie dużo i dobrze, a czasami nawet wykwintnie, mimo, że menu ukierunkowane na europejczyków z zachodu, to i tak można zawsze coś dla siebie wybrać. Obsługa miła, nieprzeszkadzająca! Hotel raczej zasługujący na 5*.

Tomek
    Pobyt: Lipiec 2008

DIANA

Wioletta S.

ładne otoczenie hotelu, dużo zieleni,piękne widoki z balkonu, pokoje bardzo przestronne i czyste,animatorzy potrafili zainteresować dorosłych i dzieci w dzień i wieczorami, czystość wody w basenach pod kontrolą sprawdzana codziennie,pyszne jedzonko i bardzo duży wybór, dla każdego coś dobrego:)

Przemysłąw Gabrych

Wakacje marzeń- Club Paradiso *****, jest to hotel położony w malowniczej miejscowości Kestel 5 km. od centrum miasta Alanya. Kompleks hotelowy składa się z 17 budynków w których znajdują się pokoje, my akurat dostaliśmy pokój, rodzinny składający się z salonu i dwóch sypialni oraz aneksu kuchennego, który w rzeczywistości był dużą przestronną kuchnią(dobre jeśli ktoś nie chciałby wykupywać opcji wyżywienia w hotelu ale moim zdaniem robienie przy garach przy tak wspaniałym wyżywieniu jakie oferuje hotel to troszkę pomyłka. Ponieważ poznaliśmy innych znajomych miałem okazję zobaczyć też pokój standardowy- ten też jest ogromny, właściwie jedyne do czego można się było przyczepić pod kątem wyposażenia pokoi to był brak wanny w łazience, nadrabiał za to przestronny prysznic, a nie tam jakaś klitka. Ponieważ hotel Club Paradiso jest położony na wzgórzu do morza trzeba dojść -15 minut spacerkiem. Ale dla leniuszków hotel podstawia darmowy autobus na plaże, który kursuje co ok 25 minut. Dodatkowy autobus kursuje do centrum m. Alanya koszt jego to 0,75 E, czyli połowa taniej niż dolmusz. Co mogę powiedzieć o wersji All Inclusive- jest przez 24h jedzenie jest serwowane w pięknej restauracji położonej częściowo na powietrzu a częściowo pod zadaszeniem, także jedząc np obiad (18.30) macie widok nad słońce które odbija się w falach morza, a patrząc w drugą stronę Pirackie wzgórze Kale znajdujące się w Alanyi. Co do jakości wyżywienia - jest wspaniałe, smakosz każdej kuchni świata znajdzie tu coś dla siebie- ja osobiście gustowałem w smakołykach z baraniny podawanych z grilla. Desery- codziennie możesz zjeść coś innego bo do wyboru masz chyba z 30 możliwości plus dodatkowo 2 torty tematyczne- przez cały pobyt codziennie był inny. Dodatkowo dla plażowych leniuchów funkcjonuje przez cały dzień bar na plaży, w którym w porze 12.30-16.00 również zjesz (tu menu ograniczone do frytek, pizzy, baraniny, hamburgera i cheseburgera),napoje oczywiście przez cały dzień w wersji All gratis. Zresztą na terenie hotelu również znajduje się parę restauracji gdzie można korzystać z dobrodziejstwa darmowych alkoholi i soczków jak kto woli. Ponadto hotel posiada również dodatkowo rozwinięte bazy sportowe: siłownia, squash, tenis, ping-pong i bilard *3 stoły, lażnie turecką- część atrakcji łaźni gratis. CO do animacji. W tym roku animatorami jest grupa baletowa z Ukrainy, doskonale mówią po angielsku i w znajdującym się na terenie hotelu marmurowym amfiteatrze codziennie można było zobaczyć coś innego: nawet takie rarytasy jak Noc Turecka, czy operę dzwonnik z Notre Dame- oczywiście wstęp gratis- mimo że jestem fanem footballu żałowałem, że telebim w amfiteatrze był wykorzystywany do meczów- ale chociaż była mała atmosfera stadionowa. Dodatkowo na plaży animatorzy dbają o ciebie proponując siatkówkę, water polo, aqua gimnastic, aerobic, darty, czy nawet strzelanie z wiatrówki. Co do obecności gości: głównie są to Niemcy, Holendrzy i Skandynawowie, Rosjan -na szczęście jak na lekarstwo, Polaków też jest mało. Co do plaży niestety w morze daleko się nie wejdzie po 6 metrach brak gruntu, ale w okolicy Alanyi wszystkie plaże są takie, o wiele lepiej z plażowaniem jest w Side- tam plaże są długie. Jedynym minusem hotelu było to, że ludzie wstawali rano i rezerwowali leżaki kładąc na nie ręczniki, czasem trudno było o miejsce, ale w 2 tygodniu znalazłem na to sposób, ręcznik na leżak sąsiada- też wolny(choć zarezerwowany) leżak brałem w inne miejsce i z głowy- potem po godzinie przychodził znudzony pan/pani i szuka w rozpaczy swojego lażaka(a winowajca tapla się w basenie). Co do animacji dla dzieci- prowadzone są po angielsku, niemiecku, rosyjsku- w mini clubie znajdującym się przy basenie dla dzieci - poziomu zabaw nie jestem w stanie określić bo nie korzystaliśmy, ale widząc małe brzdące z pomalowanymi farbkami koszulkami hotelowymi chyba miały niezłą frajdę- dodatkowo dla dzieci w amfiteatrze organizowano minidisco z animatorami od 20.40-21.40 - fajna zabawa rodziców też wkręcają, potem oczywiście wręczają pamiątkowe dyplomy dzieciom, które w ciągu dnia brały udział w konkursach w miniclubie. No to tyle ogólnie Hotel Club Paradiso przekroczył nasze oczekiwania polecam go każdemu było po prostu wspaniale.