Opinie o hotelu Crown Resort Horizon
Cypr / Cypr Południowy

Crown Resort Horizon: basen

• Bogata oferta rekreacyjna: sauna, masaże wodne, SPA, jacuzzi, łaźnia turecka, strzelanie z łuku, program zajęć animacyjnych.
  • Udogodnienia dla najmłodszych: program animacyjny, plac zabaw.
  • Dobra baza wypadowa do zwiedzania okolicy: w pobliżu przystanek autobusowy, postój taksówek, wypożyczalnia samochodów.
  • Tylko 300 m do piaszczystej plaży.
  • Wylot z Krakowa Śniadania i obiadokolacje
  • Wylot z Katowic Śniadania i obiadokolacje

Leszek

• Zalety Dobra lokalizacja przy kapitalnym klubie z muzyką na żywo
    • Wady Hotel duży przestronny ,niezłe baseny ale jego świetność już dawno minęła .Wszystko przestarzałe i niby wszystko było a jednak standard bardzo słaby .Hotel to takie sanatorium dla Brytyjskich emerytów których jest 90% .Nie polecam

To był krótki pobyt z grupą znajomych z pracy i całe szczęście ponieważ nie dał bym rady jeść więcej tych śniadań .Wszystko jak w All ale dla ubogich.

Maria

• Zalety Bliskość morza, miła obsługa.

Byliśmy z mężem przez 7 dni z opcją śniadań i obiadokolacji. Pogoda piękna, około 30 stopni codziennie. Dojście do plaży zajmuje 10 minut. Przy hotelu baseny. Od poniedziałku do piątku od 9.00. do 10.00 aerobik w wodzie. Codziennie wieczorem animacje typu Bingo, Karaoke i inne. Przed hotelem od strony morza uliczka z mnóstwem restauracji, w których każdego wieczoru jest grana muzyka na żywo. Dla wybierających się tam na wczasy polecam restaurację Ocean Basked, w której serwują cudowne i świeże owoce morza. Dodatkowa opcja pokoju z widokiem na morze dostarcza cudownych widoków na zachody słońca. Posiłki dobre i urozmaicone. W hotelu mnóstwo starszych turystów, co gwarantowało ciszę i spokój. Jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni z wczasów w tym hotelu.

Aleksandra Bialic-Sieńkowska

• Zalety Bardzo miła obsługa, pokój sprzatany prawie codziennie, ładny i przestronny pokój z widokiem na morze i góry jednocześnie, zadbany ogród i basen
    • Wady Jedzenie, położenie

Jedzenie monotonne, mały wybór dań dla wegetarian, plaża niedaleko hotelu piaszczysta ale mała i zatłoczona nawet po sezonie, malutko atrakcji turystycznych, brak ładniejszych krajobrazów w pobliżu, nudno. Jeśli ktoś lubi tylko leżeć nad basenem i pić rozwodnione drinki to polecam.

• Zalety Zadbany , czysty , dużo zieleni , miła atmosfera ( obsługa).

Hotel godny polecenia , codziennie sprzątane pokoje , często wymieniana pościel, zadbane i duże obejście , gdzie mozna polezec w cieniu palm, 5 min. do morza.

Natalia

• Zalety Dobre położenie, smaczne posiłki, widok z pokoju, przestronny pokój, fajny basen, mila obsługa, codzienne sprzątanie i wymiana ręczników
    • Wady Pokoje zdecydowanie potrzebują odswiezenia, basen również powinien przejść remont, ceny w barze bardzo wysokie (duże piwo 4.75e!!!), Słabe wifi, co chwilę przerywa i bardzo wolny internet., Stary telewizor szumiące kanały, materaca o ostrych kantach.

Spędziłam z mężem w hotelu Crown Resorts Horizon tydzień w październiku. Nie było tłoczno, bardzo dużo starszych ludzi. Jedzenie smaczne, na kolację bardzo duży wybór, codziennie coś innego. W basenie orzeźwiająca woda. Bardzo mila obsługa. Jeśli chodzi o Cypr i Coral Baby to jest to typowo turystyczne miejsca ceny są wysokie. Polecam wycieczkę na półwysep Akamas jeepem z rejcem na Blue Lagoon ;)

Magdalena

• Zalety Duże i czyste pokoje, wygodne łóżka, dobre kolacje
    • Wady brak lodówki i czajnika w pokoju, wanna zamiast prysznica, 800m do plaży

Hotel fajny ale mamy duże zastrzeżenia do biura podróży Exim Tours. Jeżeli nie znasz angielskiego to się nie wybieraj. Na lotnisku brak opiekuna, tylko informacja w języku angielskim gdzie mamy iść do autobusu (dla osób jadących po raz pierwszy lub nie znających języka to może być duży stres). Kierowca to Cypryjczyk, na recepcji nikt nie mówił po Polsku. Rezydent był dopiero w następnym dniu o godz. 20:00 przez 15min i to na dodatek z innego biura.

Alena Mynářová

Pobyt bardzo udany, bylismy bardzo zadowoleni. Jestesmy wczasowicze z Czeskiej republiky, wylot z Krakowa.

Grażyna

• Zalety dobre położenie, pokoje o dobrej wielkości, bardzo smaczne kolacje (mieliśmy HB), potraw nie było jednorazowo dużo, ale to akurat był plus, bo nie było pokus do przejedzenia.
    • Wady brak włączonych lodówek co przy lipcowym upale było ogromnym minusem. plaża znacznie dalej niż 300 m

POLECAM. Hotel bardzo fajnie położony, z dużą przestrzenią koło hotelu, można korzystać z leżaków nie tylko koło basenu, Klimatyzacja w pokojach działa cichutko i bardzo dobrze, co przy lipcowych upałach było niezbędne. W lobby już nie, bo wszędzie są stale otwarte okna. Jedzenie niby stałe, a jednak urozmaicone, obiadokolacja zawsze tematyczna np. śródziemnomorska, meksykańska. Blisko sklep Phillipos, w którym można wszystko kupić. Przy hotelu jest przystanek autobusowy. Można dojechać na najbliższą plażę Coral Beach jak też dalszą Coralia beach (dla nas lepsza). Komunikacja w Pafos bardzo dobrze zorganizowana i tania. Bilety dzienne po 5euro za osobę, jednorazowe po 1,5 euro. Po dniu nad morzem można na ten sam bilet pojechać wieczorem do Pafos. Polecam wycieczki jeepem z Exim Tours. Kierowcą i przewodnikiem jest Stawas, Cypryjczyk, który mówi po polsku (ma żonę Polkę) sympatyczny i zabawny facet. W restauracji i recepcji pracują też Polacy co czasem bardzo pomaga.

• Zalety położenie, miła obsługa, czystość w samym pokoju, basen i jego okolice
    • Wady JEDZENIE, brak darmowego wifi, wszystko płatne dodatkowo nawet waga do bagażu przy recepcji, dość brudne i obleśne windy i drzwi na korytarzach i holach

Ogólnie hotel na pewno nie ma czterech gwiazdek. Przede wszystkim bardzo odradzam ten hotel osobom, którym zależy na dobrym i zdrowym jedzeniu. Jeśli chodzi o jakiekolwiek zalety hotelu to położenie. Blisko do dwóch plaży: Coral Bay (10 min.) i o wiele ładniejszej Corallia Beach (15-20 min). Zaraz obok hotelu jest przystanek autobusowy, gdzie zatrzymuje się nr 615, który kursuje co 15 minut między Coral Bay a samym portem w Paphos (trasa od hotelu do Paphos trwa jakieś 20-25 min.). Blisko są również różne lokalne tawerny, bary i sklepiki. Takie małe Las Vegas. Zaletą była również czystość w pokoju. Standard pokoi oceniłabym raczej na podstarzałe 3 gwiazdki. Ogólnie hotel jest dość podstarzały i wyeksploatowany więc obecnie nie ma 4 gwiazdek. Natomiast dla tych co spędzają czas głównie poza hotelem - pokoje przyzwoite. Jest co trzeba by się przespać, ogarnąć i wybyć :) Gośćmi hotelowymi są głównie Anglicy i Rosjanie. Jednak hotel zdominowany jest przez dość obleśnych anglików, których jedyną ambicją jest przebywanie na hotelowym basenie i dojenie z niskiej jakości all inclusive'a ;P :/ Może dla kogoś będzie zaletą, że codziennie ok. 20:30 są prowadzone zabawy i tańce dla dzieci tzw. mini disco. Basen i jego okolice zadbane, są leżaki i parasole. Prawie nie korzystaliśmy z basenu więc więcej nie napiszę. Najgorszą wadą hotelu jest jedzenie. Zwłaszcza śniadania. Wszystko robione jest z produktów najgorszej jakości, najtańszych. Na śniadanie codziennie jest to samo. Śniadania były dla mnie i męża katorgą. Jedliśmy tylko jajka, pomidory, ser halloumi (który z tym prawdziwym nie ma nic wspólnego) oraz pancake'i z dżemem pomarańczowym. Tylko to było dla nas zjadliwe. Kawa tragiczna, nie piliśmy. Poza tym do picia dostępny w dystrybutorze "sok pomarańczowy", który naprawdę jest najtańszym nektarem czy oranżadą. Były też jogurty, oczywiście najtańsze o sztucznie aromatyzowanym smaku. No i kilka rodzajów jajek. Wszystko takie jakieś bez smaku. Cieszyłam się, że jesteśmy w tym hotelu tylko 7 dni bo inaczej bym się załamała. Na pudełeczkach z masłem do chleba był napis "butter", a w środku jednak zwykła margaryna. Na kolację był większy wybór i czasem zdarzyło się coś nawet dobrego, ale większość dań mało doprawiona i taka nijaka. Za to wszystko zawsze pływało w tłuszczu, podejrzewam, że w tym najgorszym. Naprawdę bardzo dużo tłuszczu w tych daniach, człowiek co chwila musiał toalety szukać po tym jedzeniu. Kilka razy zdarzył się dobry deser czy ciasto. My ogólnie na 7 dni pobytu chyba ze 3 razy "olaliśmy" kolację w hotelu i stołowaliśmy się poza nim. Żałowaliśmy nawet tego, że nie wzięliśmy opcji bez wyżywienia. Naprawdę nie jesteśmy zbyt wymagający, po prostu lubimy smacznie zjeść na urlopie i żeby to jedzenie miało jakikolwiek wyraz. No, ale cóż. Podsumowując, osobom którym zależy na smacznym i zdrowym jedzeniu ODRADZAM. Obsługa hotelu w porządku. W restauracji przewodzi polak. Na recepcji też podobno pracuje jedna polka. Podsumowując hotel nie jest wart ceny za jaką sprzedają go biura podróży. Zdecydowanie nie. Cała ocena dotyczy jedynie hotelu, bo sam Cypr jest cudowną wyspą i krajem i bardzo polecam zwiedzenie go. Cypr jest cudowny. Jest co zobaczyć i poczuć ten klimat, ale trzeba być bardzo aktywnym poza hotelem ;)

Magdalena

• Zalety blisko do plaży, restauracji, przystanku autobusowego, nie ma problemu z leżakami przy basenie, miła obsługa, posiłki ok

Lokalizacja super, blisko plaży, pokoje schludne może łazienki do odnowienia ale jak najbardziej polecam :) byliśmy z mężem 7 dni na początku czerwca pogoda boska woda ciepła. Okolica dość tętniąca życiem - jest gdzie wyjść wieczorem na drinka :) Basen przy hotelu dla dorosłych jak i również dla dzieci - 3 poziomy wody. Z chęcią wrócilibyśmy jeszcze raz !