Opinie o hotelu Cyprotel Faliraki
Grecja / Rodos

Cyprotel Faliraki: basen, aquapark, zjeżdżalnia, brodzik

• Aquapark ze zjeżdżalniami.
  • Dobra lokalizacja: ok. 1,3 km do centrum Faliraki (jednego z najbardziej rozrywkowych kurortów na Rodos), ok. 17 km do Rodos.
  • Bezpłatny transfer hotelowy na plażę (2 razy dziennie).
  • Dla dzieci: plac zabaw, miniklub, animacje.

• Zalety Bardzo ładny hotel Czyste i zadbane pokoje Codzienny serwis i sprzątanie w pokojach Dobre jedzenie i alkohole Ładne położenie hotelu
    • Wady Częsty brak zasięgi internetu wi-fi. W restauracji internet działa ale w pokojach już słabo.

Hotel w bardzo ładnym położeniu, kuchnia bardzo dobra, jedzenie zawsze świeże i bardzo rozmaity wybór. Bary mają dobre alkohole, trochę może słabe ale jak się zagada z kelnerem to robią mocniejsze drinki. Piwo jest z nalewaków pod dostatkiem, drinki jakieś 15 może 20 rodzajów z wódka, ouzo i whiski. Jeśli chcemy znane alkohole to trzeba dopłacić ale według mnie nie warto bo ich alkohole są bardzo dobre. Hotel ogólnie czysty i zadbany, nie oszczędzają na niczym bo jest to hotel sieciowy. Codziennie mieliśmy serwis w pokoju i zawsze posprzątane i pościelone łóżko. Za te pieniądze to szczerze polecamy bo wyspa jest piękna. Jeśli chcecie się wybrać do tego hotelu to polecam wypożyczyć autko i objechać wyspę na własną rękę bo jest poprostu piękna. Ostrzegam przed korzystaniem z internetu podczas zwiedzania wyspy a szczególnie w mieście Rodos aby nie złapało Wam tureckiej sieci telefonicznej ponieważ 1MB internetu kosztuje 40zl !!! Mi złapało na chwile i walczyłem na chwile Facebook i dostałem rachunek na 1500 zł. Chciałem jeszcze dodać że w hotelu jest super basen z zjeżdżalniami, super sprawa dla dzieci ja osobiście cały dzień na nim szalałem. Polecam

Adrian

• Zalety - smaczne jedzenie - drinki na bazie lokalnych alkoholi ale żaden z barmanów nigdy nie żałował jeśli poprosiło się o mocniejszego drinkaA - przemiła i pomocna obsługa od recepcji, przez bary oraz sprzątanie do samej restauracji - porządek na terenie całego hotelu (co chwila ktoś chodzi i zbiera śmieci, wyrzuca popielniczki, zabiera puste kubeczki po drinkach) - mega program animacyjny nad basenem oraz wieczorem na amfiteatrze - pokoje codziennie sprzątane - mega ciekawy mini aquapark - świetny rezydent, który pomaga załatwić absolutnie wszystko (zaczynając od jakiś usterek w pokoju, kończąc na doradzeniu co zobaczyć czy też wypożyczeniu auta)
    • Wady - słabo wyposażona siłownia (jeśli ktoś był nastawiony tak jak ja na korzystanie z niej mógł być lekko zszokowany ale to jest błachostka)

Wyjazd oceniam na wielki plus. Miałem lekkie obawy co do niektórych kwestii po przeczytaniu opinii ale okazały się one zupełnie inne niż opisywali ludzie. W skrócie - jeśli ktoś nie jedzie tam szukać dziury w całym, tylko odpocząć to będzie bardziej niż zadowolony z pobytu. Jedzenie super - restauracja funkcjonowała wg. określonych schematów co udało mi się zauważyć np. co poniedziałek na obiadokolacje były te same rzeczy, codziennie do każdego posiłku minimum 4 różne dania do wyboru, głodny nikt chodził nie będzie. W restauracji piwo i mnóstwo napoi do wyboru, zarówno zimnych i ciepłych. Miejsce w którym mogliśmy zjeść to ogromny taras na piętrze, z którego niesie się widok na całe Faliraki oraz wybrzeże w stronę północy wyspy. Obsługa miła i pomocna - z każdym załatwi się absolutnie wszystko. Mega ciekawe animacje, ogromne baseny - jeden w zaciszu bez muzyki dla szukających spokoju, drugi przy barze wraz z animacjami i trzeci z kompleksem zjeżdżalni. Pokoje czyste, schludne, codziennie sprzątane. Z hotelu codziennie darmowe busy na plaże, a do najbliższego przystanku na którym znajdziemy busa m.in. do miasteczka Rodos ok. 5 min spacerem, do centrum 15 min spacerem. Pobliskie sklepy około 150-200 m od hotelu. Świetny i kompetentny rezydent. Raz jeszcze serdecznie polecam!

Paula

• Zalety - Przemiła i zaangażowana obsługa, - Czystość, - Teren obiektu, - Położenie hotelu,
    • Wady Nieistotne dla pobytu.

Byliśmy we wrześniu br, mogę szczerze polecić ten hotel. Miejsce, które gwarantuje dobry wypoczynek. Największym plusem jest obsługa /załoga hotelu, ogólna atmosfera, która jest świetna. Chętnie bym wróciła tam znów :) Poza tym oczywiście na plus zaliczam: zadbany teren, czystosc, jedzenie.

Arek

• Zalety Duża strefa basenu, dużo leżaków. Dobrze działająca klimatyzacja Zasięg internetu w całym hotelu (pokoje, basen, jadalnia), chociaż momentami spowolnienia
    • Wady Na pewno nie jest to 4* Zapach szamba - w łazienkach i na zewnątrz Mrówki w pokoju Mało urozmaicone posiłki

Na początku napiszę coś, co mogło umknąć - ten hotel jest położony około 1-1.5 km od morza. Dla mnie to nie jest problem i nie wpływa na ogólną ocenę. Natomiast to, co wpływa na ocenę to fakt, że jest reklamowany jako hotel 4-gwiazdkowy. W żadnym stopniu nie zasługuje na taką ocenę. Stąd ogólna ocena 6/10. Gdyby to był hotel 3-gwiazdkowy, zasługiwałby na ocenę 8/10. Pokoje dosyć spartańsko urządzone, łazienka zdecydowanie zasługiwała na odnowienie. Drzwi przesuwne w szafie w pokoju nie dawały się przesunąć... Mieszkając w pokoju znajdującym się na parterze trzeba pamiętać o tym, że pozostawienie jakiegokolwiek jedzenia natychmiast spowoduje pojawienie się mrówek. Obsługa akceptowalnie miła, chociaż stawiają na samoobsługę - w na obiadach i kolacji napoje pobiera się samemu. Posiłki - to chyba najsłabszy element tego hotelu - mały wybór, nie zdarzyło się nigdy nic wyjątkowo smacznego (choć nie było niesmacznie). Ot, średnie jedzenie, średnio podane. Znowu - przy hotelu 3-gwiazdkowym byłoby OK ale przy 4* to nawet nie stało. W ciągu dnia otwarty tylko jeden bar (z alkoholem) przy basenie. Typowe hotelowe animacje w zatłoczonym amfiteatrze, jeśli ktoś ma ochotę na coś więcej to lepiej wybrać się do centrum. Okolica hotelu - około 20 minut piechotą do plaży (gdzie leżaki i parasol są płatne ale można położyć się na swoim ręczniku). Do Faliraki można się przespacerować (ale to już około 30-40 minut więc raczej taxi). Do Rodos pojechałem dwa razy rowerem, około 45 minut dosyć szybkiej jazdy, średnio ruchliwą drogą. Obsłudze w pokoju zdarzało się "zapomnieć" wymienić ręczniki (chociaż było wyraźnie pokazane, że chcemy nowe). Akurat to nie było problemem, bo mieliśmy w pokoju zapasowe. Wakacje uważam za udane, głównie dlatego, że zaraz po śniadaniu wyjeżdżaliśmy i wracali około 17-18. Im mniej czasu spędzone w hotelu tym lepiej. Pozdawiam!

Grzegorz

• Zalety Aquapark, animacje, jedzenie
    • Wady praktycznie brak

Naprawdę czytając niektóre opinie na temat tego hotelu włos się na głowie jeży. Ja rozumiem że nowobogaccy Polacy chcieliby żeby za 2300 za tydzień all inclusive kelnerki topless roznosiły kawior na złotych półmiskach ale tak niestety nie jest. Nie rozumiem jak można napisać coś złego o jedzeniu w tym hotelu. Było przepyszne, wybór naprawdę spory i urozmaicony, codziennie ryby, mięsa, pizze, makarony i wiele wiele innych. Moje dzieci jedzą wszystko, ale i dla niejadków są rzeczy typu frytki, nuggetsy itp. Do morza kawałek, 15 minut szybkim krokiem, ale kilka razy dziennie jeździ darmowy autobus więc nie ma problemu. Ktoś też napisał że aquapark szybko się nudzi - znaczy ile by chciał tych zjeżdżalni 100? Moja 6-letnia córka jeździła na nich przez tydzień i jakoś się nie nudziła. A moja 2-letnia też siedziała w brodziku cały czas i nie było problemu. Sam pojeździłem na zjeżdżalniach które (oczywiście jak na warunki hotelowe, bo nie jest to rzecz jasna profesjonalny aquapark) były bardzo fajne. Animacje - praktycznie cały czas coś się działo i jak ktoś tylko miał ochotę to nie mógł się nudzić. Drinki przy basenie naprawdę bardzo bardzo smaczne a że robione z alkoholu 30-%? Hej, możesz ich wypić ile chcesz, więc w czym problem? Jedynym małym minusem są pokoje - na pewno nie są to 4* ale są całkiem wygodne łóżka, łazienka, TV i klima, czego więcej chcieć? Na taki wyjazd nie jedzie się żeby siedzieć w pokoju. Duży minus za mrówki w pokoju które wchodziły przez balkon z tym zdecydowanie powinni coś zrobić, a jak chcecie posiedzieć wieczorem na zewnątrz to weźcie coś na komary. Przyznam że lekko się obawiałem czytając niektóre komentarze i oceny typu 2/10 ale nie zawracajcie sobie nimi głowy.

Arek

• Zalety dla dzieci basen i aquapark
    • Wady niezgodny z opisem, pokoje max na 2 gwiazdki, jedzenie bardzo słabe

niezgodny z opisem, pokoje max na 2 gwiazdki, jedzenie bardzo słabe

• Zalety Pyszne jedzenie, bardzo miła i pomocna obsługa, fajne baseny i aquapark.

Czerwcowy pobyt uważam za bardzo udany. Położenie hotelu na wzgórzu skąd rozciąga się piękny widok na morze i okolicę. Jedzenie pyszne i bardzo urozmaicone, każdy znajdzie coś dla siebie, a dodatkowym atutem jest położenie tarasu restauracji skąd rozciąga się wcześniej wspomniany widok. Kolorowe drinki słabe, słodkie, ale takie właśnie lubię :) Pokoje średnie, ale praktycznie spędzaliśmy tam czas żeby się odświeżyć i przespać. Super baseny i aquapark (w czerwcu nie było problemu leżakami), generalnie można aktywnie spędzać czas na terenie hotelu dzięki zabawom organizowanym prze team animatorów. Raj dla dzieci, basen, klub dla dzieci, plac zabaw, aquapark. W amfiteatrze dla dzieci mini disco dla dorosłych występy z zewnątrz, lub zabawy organizowane przez animatorów. Blisko do centrum Faliraki skąd autobusem można dostać się do miasta Rodos i Lindos, polecam również tramwaj wodny do Rodos z portu przy plaży. Odległość do plaży spacerkiem ok 20 min, zupełnie nam nie przeszkadzała. Uważam, że każdy znajdzie coś dla siebie, pod warunkiem że nie jest malkontentem i potrafi się cieszyć z wakacji :)

Wojtek

Obsługa naprawdę baardzo fajna i miła jak i sam hotel, do plaży ok 20minut powolnym spacerem. Możliwość zwiedzania okolicy 'pociągiem', który podjeżdżał pod sam hotel, a w dalsze końce wysy kursowały tanie autobusy(do przystanku ok 10min). Bardzo fajne miejsce i z tego co zauważyłem jedyny hotel który był na tak rozległym terenie i nie był wieżowcem jak reszta hoteli na wyspie

druzil28
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety Niczym sie nie wyroznia na +
    • Wady Liczne

Hotel bardzo nierówny, stara cześć pamięta czasy prl, w pokoju wszystko na odwal się, ściany i szyby pomazana farba co świadczy o strasznym niechlujstwie w trakcie odnawiania. W pokoju mrówki przedostające się od strony balkonu. Jedyne co było ok to klimatyzacja (cicha i wydajna). Jedzenie bardzo monotonne, codziennie 90% ten sam zestaw. Po paru dniach jedzenia frytek lub makaronu każdy powoli wymięknie. Samo w sobie zjadliwe ale ile można...Baseny ok, park wodny szybko się nudzi, i trzeba uważać bo kaleczy ręce w łokciach (nierówne spasowania łączenia rur), ale jak się jedzie na tyłku to jest ok. Animacje wieczorne bardzo słabe, ekipa bez żadnego przygotowania teatralnego, obowiązkowo trzeba przygotować się piwem lub innym alko aby to wysiedzieć do końca. Dla dzieci wieczorna dyskoteka, codziennie ten sam zestaw pieśni i tańca, 6 letniej córce się podobało. Sam hotel bardzo daleko od plaży, z buta ze 20 min. Codziennie jest podwózka o 10 i 14 ale chętnych jest więcej niż miejsc wiec bywa rożnie :) Nie jesteśmy z zona wybredni, ale drugi raz na pewno byśmy tam nie pojechali. Taka solidna trója.

Emilia
    Pobyt: Maj 2016

• Zalety Położenie na wzgórzu, smaczne jedzenie, uprzejma obsługa
    • Wady łazienki, wymagające delikatnego odświeżenia

Hotel położony na wzgórzy, piekne widoki z tarasu, na którym jedliśmy posiłki. Jedzenie smaczne, dużo i urozmaicone więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zawsze były desery, ciasta, różne owoce. Obsługa hotelu uprzejma, jak to Grecy- na totalnym luzie do wszystkiego ;) Wbrew opiniom, które czytałam przed wyjazdem w hotelu nie było robactwa, kubki do napojów nie były śmierdzące a zjeżdzalnie nie powodowały zadrapań etc. Pokoje były sprzatane codziennie, ręczniki wymieniane, jadalnia i otoczenie basenów również zadbane. Plaża w odległości 800m od hotelu a centrym Faliraki ok 1km. Na przełomie maja i czerwca Faliraki nie jest tętniącą życiem miejscowością, ale kilka klubów już funkcjonowało (być może zmienia się to w środku sezonu), w większości były tam rodziny z dziećmi. Hotel zasługuje na swoje 3/5-4*.