Euro Village Achilleas
Grecja / Kos

Euro Village Achilleas

• Dla dzieci: dwa brodziki, kącik telewizyjny, plac zabaw oraz miniklub.
  • Rozległy kompleks hotelowy składający się z niskich bungalowów, otoczonych pięknie utrzymanym ogrodem.
  • Hotel położony bezpośrednio przy długiej, piaszczystej plaży.
  • Doskonała lokalizacja: ok. 2 km do centrum, ok. 20 km do Kos (kilka razy w tygodniu kursuje autobus hotelowy).

• Zalety Świetna lokalizacja, super teren, miła obsługa, przyjazna atmosfera
    • Wady Jedzenie, pokoje, room service zostawiał ciągle drzwi otwarte po sprzątaniu...;/

Ogólnie wrażenia super, duży teren, piękna okolica, dużo palm ogólnie cała wysepka nie wielka dobra współpraca z firmą wynajmującą auta, (zwiedziliśmy dzięki temu całą wyspę) minusem są pokoje - niektóre są stare, my akurat trafiliśmy na stary, jedzenie - bywało różnie, widać że stawia się tam na ilość nie na jakość i na pewno codziennie jest to samo z naprawdę kosmetycznymi zmianami, panie ogarniające pokoje były u nas codziennie najczęściej gdy nas nie było, to oczywiście na plus a po naszym powrocie za każdym razem można było wejść do środka nie używając klucza - i tu duży minus. Woda czyściutka cieplutka.

• Zalety Blisko lotniska - 10 minut jazdy, kameralnie, czysto, spokojnie, bezpiecznie, dobre jedzenie.
    • Wady w opcji all inclusive drinki były od godziny 17.00, do tej godziny tylko piwo i wino (kiepskie), brudna plaża, okresowo glony przy brzegu i w wodzie, smród z kanalizacji odczuwalny okresowo również w pokojach i przy basenie. kiepskie animacje, tylko po niemiecku

Przebywaliśmy z rodziną 2+2 w tym hotelu w okresie od. 15.09 do 22.09. Pogoda super ani jednej chmury, temperatura w dzień 28 do 30 stopni, w nocy nie spadała poniżej 20 stopni, więc wieczorami można było posiedzieć przy drinku w krótkim rękawku. Duży plus to odległość z lotniska - jest to pierwszy hotel w którym zatrzymywał się autokar rozwożący turystów czas przejazdu to 10 minut. Byliśmy na miejscu ok. 9.00 rano i czekaliśmy na pokoje do 15.00. W tym czasie korzystaliśmy już z basenów i opcji All Inklusive. Na terenie hotelu są 2 baseny odkryte, które niestety nie posiadają żadnej zjeżdżalni dla dzieci ani innych atrakcji (fontanny itp.) Woda była w miarę ciepła oceniam ją na ok. 26 stopni. Przy basenach nie ma żadnego ratownika o czym jest podana informacja. Leżaków jest wystarczająco dużo więc nie trzeba specjalnie rezerwować. Bungalowy zlokalizowane są blisko basenów i restauracji więc nie trzeba daleko chodzić. Jedzenie nam smakowało, ja szczególnie upodobałem sobie ryby z grilla, które były codziennie i baraninę. Duży był również wybór sałatek, smacznych serów i słodkości. Lody były dostępne praktycznie cały czas. Ilość stolików wystarczająca, obsługa miła i pomocna. Napoje z automatów - samoobsługa. Piwo hmmm.... Grecja nie słynie z tego napoju. Wino do posiłków jak chyba wszędzie w hotelach tej klasy - najtańsze (kwaśne). Do godziny 17.00 nie było darmowych drinków. Po tej godzinie można je było zamawiać z karty w barze lobby, natomiast przy basenach albo było zamknięte albo jak były jakieś występy czy konkursy to trzeba było samemu określić co z czym pomieszać ponieważ karty drinków tam nie było. Po godzinie 23.00 drinki były tylko w lobby barze i to płatne 4 do 6 euro. Pokoje sprzątali porządnie i codziennie. Moja łazienka była połączona z sąsiada prymitywną wentylacją wykutą w ścianie w związku z tym wszystkie odgłosy rozchodziły się mega wyraźnie. Po prostu miało się wrażenie jak by te łazienki były połączone w jedną. Chyba na wskutek kiepskiej kanalizacji (szamba) często w pokojach i przy budynku śmierdziało. Plaża nie zadbana, dużo resztek kującej roślinności więc trzeba uważać (moja córka wbiła sobie coś w nogę). Okresowo na plaży i w wodzie przy brzegu były ogromne ilości wodorostów (glonów), więc korzystaliśmy głównie z basenów lub innych plaż. Byliśmy po 15 września więc animacje były tylko po niemiecku/angielsku a polskich dzieci nie chcieli Niemcy brać pod opiekę ze względu na barierę językową. Wieczorem mini disco i czasem jakieś pokazy. 70% gości to byli Polacy a 30% to Niemcy. Ogólnie hotel mogę polecić dla rodzin z dziećmi mniej wymagających nie szukających specjalnie atrakcji.

• Zalety Blisko plaży, zadbany kompleks, czystość, duży basen, darmowe leżaki na plaży
    • Wady Mała ilość leżaków przy basenie hotelowym, brak w okolicy barów i pubów.

Pobyt w wrześniu. Pogoda doskonała, bez dużych upałów. Średnia temperatura w dzień to 30C. Plaża położona blisko hotelu, piaszczysta z odrobiną drobnych kamyczków. Spokojnie do wody można wchodzić bez ochronnych butów. Niestety plaże położna jest od południowej strony wyspy. Codziennie wiatr i fale. Woda na plaży nie ma koloru turkusowego ponieważ poprzez duże fale i piasek robi się mętna. Teren hotelowy bardzo zadbany. Roślinność dziennie podlewana, chodniki dziennie myte i zamiatane. W hotelu funkcjonuje dyskoteka w czwartki i poniedziałki. Jak sama nazwa hotelu wskazuje jest on odwiedzany przez różne narodowości. W głównym barze drinki wieczorem podawane są w szkle a nie jak w większości tego typu hotelu w plastiku. Obsługa bardzo miła.

• Zalety blisko morza, piaszczysta plaża, ogromny teren hotelowy, bardzo dobre jedzenie, restauracja tematyczna, spoko animacje, duży basen, pokoje sprzątane codziennie,klima w pokojach, pomocna obsługa, blisko lotnisko
    • Wady słona woda w kranie, słabo działa wifi, brak polskiego kanału w tv

Pobyt od 28.08 - 09.09. Młoda para. Po krótkim transferze z lotniska meldujemy się i niespodzianka...każdy z gości dostaje darmowy, 15minutowy masaż w hotelowym SPA. Pokój spoko, podwójne łóżko + pojedyncze, klima (trochę głośna), tv (tylko zagraniczne stacje), lodówka, szafa, biurko no i łazienka, szkoda że wanna bez kabiny i ze słoną wodą (oczywiści nie tak słoną jak w morzu). Posiłki (każdy znajdzie coś dla siebie): Śniadania - jajecznica, jajka na twardo, parówki, omlety, płatki śniadaniowe, tosty, wędliny, sery. Obiady - codziennie jakaś zupa, kilka rodzajów mięs, ziemniaki zwykłe i w sosie, frytki, sałatki gotowe lub do samodzielnego skomponowania z wielu składników, owoce morza, musaka duuuużo można pisać. Kolacje - jak wyżej plus jeszcze więcej Dodatkowo restauracja tematyczna z kuchnią włoską, grecką, azjatycką ... Co jak co ale głodni nie chodziliśmy. Między posiłkami w barze przy basenie serwowano ciasta, hot-dogi, frytki,mini pizze, mini kebaby. Napoje: piwko spoko, drinków spory wybór, napoi bezalkoholowych również duża różnorodność. Goście: Niemcy>Polacy>Czesi, trochę francuzów, włochów, holendrów, kilku ruskich. Rodziny z dziećmi, pary, emeryci z niemiec. Położenie: Obok hotelu sklep z duperelami, olejki do opalania, woda w butelkach, pamiątki, fajki. Plaża 100m od pokoju, piaszczysta ale warto zabrać gumowe buty bo w wodzie są spore głazy których nie zdołali wyciągnąć i o które można się skaleczyć. LEŻAKI NA PLAŻY ZA FREE. Blisko lotniska ale samoloty nie przeszkadzają. Do najbliższego miasteczka Mastichari ok 20 min spacerem wzdłuż morza. Tam port, przystanek autobusowy, sklepy z spożywcze i z pamiątkami, tawerny, wypożyczalnie rowerów, skuterów, aut, bankomat etc. Obsługa: Miła i pomocna, animatorzy całe dnie zabawiali gości, a to aqua aerobic, a to water polo, wieczorem gry, konkursy i zabawy przy muzyce, tańce, hulanki, swawole, dla dzieci również malowanie twarzy itd. Wszyscy zawsze uśmiechnięci. Dla nas bardzo egzotyczny klimat. Palmy, cytryny, na kwiatach pasły się KOLIBRY, na skale przy barze opalały się jaszczurki, na deptaku do miasteczka spotkaliśmy małego (polskie mrówki są większe) skorpiona (ponoć rzadki widok w Grecji). WADY: - słona woda w kranie no ale cóż poradzić jak się na wyspie mieszka. Umyć się umyjesz ale do mycia zębów używaliśmy wody sklepowej. - słabo działa wifi ale to chyba normalne jak jest za free - w tv tylko coś po grecku, angielsku, niemiecku, nawet jakiś czeski i holenderski kanał był. Akurat leciała Vuelta Espana a tam nie trzeba wiele rozumieć

• Zalety Fantastyczne miejsce blisko morza cudowna obsługa ,rewelacyjna tematyczna kuchnia i wieczory.
    • Wady Zbyt mała ilość leżaków przy basenie (urlopowicze zostawiają ręczniki żeby mieć zajęte nawet już na 2-i dzień.

Świetne wakacje cudowne miejsce rewelacyjne wycieczki pogoda. Atrakcje dla pupili i dorosłych. Bardzo polecam.

• Zalety Blisko morze, czysto, hotel zadbany
    • Wady Brak wifi w pokojach, kiepska jakość tv.

Wypoczynek uznajemy za udany. Morze blisko, jedzenie dobre, serwis sprzątający wszystko ogarniał. Po powrocie dowiedzieliśmy się, że jako para młoda mieliśmy być przywitani szampanem i owocami - hotel prośby nie spełnił.

W hotelu spędziliśmy 7 dni z dwuletnim dzieckiem. Pokoje były sprzątane codziennie. Na terenie hotelu były organizowane zabawy dla dzieci, a wieczorem dla dorosłych. Hotel położony przy dość ładnej plaży. Sporo darmowych leżaków. Polecam.

• Zalety położony nad samym morzem niska zabudowa przestronny teren całego kompleksu

Pobyt maj 2018r ,duży basen w centrum kompleksu , udogodnienia jak salon masażu , codzienne animacje nad basenem , miła obsługa , darmowy sejf i klimatyzacja

Zarezerwowałem dwa pokoje (jedna rezerwacja) dla rodziny z trójką dzieci. Przyjazd i zakwaterowanie o 4 rano. Otrzymaliśmy jeden pokój w budynku głównym o dość dobrym standardzie oraz drugi (w fatalnym stanie) w oddalonym o ok. 150 metrów bungalowie. I jak tu się podzielić? Dzieci samych nie zostawię - więc wakacyjna rozłąka małżeńska. Panowie w recepcji w nocy, podczas meldunku niekompetentni, menadżerów o tej porze nie było. Tragedia!

• Zalety Odległość od morza, atmosfera, obsługa.
    • Wady Brak WiFi w pokojach

Bardzo dobry hotel oraz organizacja wycieczki w całości. Nie ma wielopiętrowych budynków, tylko małe domki na dużym terytorium (+). Pokój z balkonem, widokiem na morze oraz basen, pyszne jedzenie. Disco dwa razy w tygodniu (+/-) oraz beach party (akurat nie trafiłem przez godziny przylotu/wylotu). Większość gości to są rodziny lub pary, więc chłopakom szukającym przygód i wolnych dziewczyn powiem tak ? bedzie trudno! Palić można prawie wszędzie. Papierosy i tytoń. Fajek nie ma.