Opinie o hotelu Hovima Santa Maria
Hiszpania / Teneryfa

Hovima Santa Maria: basen

carloss
    Pobyt: Maj 2009

"Dom starców Santa Maria" w większości spełnił nasze oczekiwania;) Jeśli nie przeszkadza Wam towarzystwo osób starszych i nie jesteście zbyt wymagający, to ciężko jest się do czegoś przyczepić. Hotel ma swoje lata i jest już trochę zużyty. Pokoje duże i bardzo dobrze wyposażone. Tv bez polskich kanałów, jest eurosport:) Taras z widokiem na ocean. W łazience wanna, bidet, suszarka do włosów. Do plaży hotelowej ok. 500m, ale lepiej iść trochę dalej, są o wiele ładniejsze. Potraw do wyboru dość dużo i smaczne. Przeszkadzały nam jedynie tłumy przepychających się po jedzenie emerytów.. Koszt wynajmu auta 75euro/3dni, na paliwo poszło nam 35euro (600km). Koniecznie idźcie do SiamParku!!!

Byłem tam w zeszłym roku i powiem ze jak za taką cenę to byłem bardzo mile zaskoczony. Hotel rewelacja, basen może i mały ale przyjemnie było się ochłodzić. Jeśli chodzi o pokoje to jedynym minusem jest brak klimatyzacji (jest za to wiatraczek), oraz na tarasach zbyt duże kratki do odpływu wody, mieliśmy niestety wizyty karaluchów na tarasie, wiec jeśli istnieje możliwość wyboru pokoi to poleciłbym na piętrach. Pokoje są czyste, codziennie sprzątane i wymieniana pościel, co przy braku klimy jest plusem. Jeśli chodzi o wyżywienie to niestety ostatniego dnia się zawiedliśmy. gdyż prawie codziennie można było korzystać z posiłków w barze przy basenie - były one bezpłatne, lecz ostatniego dnia, pytając się czy jest ono płatne, nikt nam nie umiał odpowiedzieć, a po nałożeniu zjawił się kelner i zażądał dość wysokiej opłaty jak na tak małe porcje. Hotel jest w miarę cichej okolicy, ale spacerek promenadą do klubów (polecam gorąco O'neills bar - obok hotelu SOL TENERIFE oraz dyskotekę obok ale nazwy nie pamiętam, pracuje tam jeden polak, trochę wytatuowany i ma sporo kolczyków, ale koleś jest ok) zajmie nie więcej niz 30 minut a przy tym można sobie trochę pozwiedzać. Podsumowując hotel rewelacja, polecam zwłaszcza tym, którzy lubią imprezować, gdyż hotel tętni życiem 24 h. A i jeszcze jedno, nie bierzcie wycieczki katamaranem. Na ulotkach jest ok 30-40 osób i jest napisane, że można wybrać miejsca w cieniu lub na słońcu... ŚCIEMA !! Ludzi masa ok 150-200 tłoczno, duszno i czasem zdarzy mu się spóźnić nawet i godzinę, a czekanie w upale 40 st na słońcu nie należy do najprzyjemniejszych.

AR
    Pobyt: Wrzesień 2008

Bardzo dobrze położony blisko do plaży, sklepów (Mercadona ok. 5 min. pod górkę). Pokój rodzinny rewelacyjny - oddzielna sypialnia rodziców z tarasem i oddzielna dla dzieci, do tego pokój dzienny z w pełni wyposażoną kuchnią. Łazienka taka sobie, widok super (pokój na 5 piętrze) na baseny i ocean. Byliśmy w październiku i nie było tłoków na basenie ale w sezonie może być cięzko - baseny raczej małe, ale zawsze można iśc nad ocean. Woda ciepła, pogoda super - warto wypożyczyć auto i pozwiedzać wyspę - polecam orocar - wynając przez internet jeszcze w kraju - na miejscu nie będzie lepszej ceny. Polecam.

Karol

Wszystko super.Zero uwag.Wrócę tam na 100 procent i polecę przyjacielowi.

Bogdan Filip
    Pobyt: Marzec 2009

DOROTA i EEF
    Pobyt: Grudzień 2008

Byliśmy z mężem drugi raz w Santa Maria i w przyszłym roku wybieramy się do tego samego hotelu bo jest tam czysto, cicho,bardzo fajne pokoje z łazienkami, bardzo miła obsługa (najlepiej dać sprzątaczce 5 euro na początku każdego tygodnia a sprząta wtedy codziennie świeże ręczniki), blisko do plaży i do setek barów i knajpek. POLECAMY!

Kasia x

GOMERA
    Pobyt: Styczeń 2009

HOTEL BARDZO GŁOŚNY , REMONTY W HOTELU I RESTAURACJI POZAHOTELOWEJ,GLOSNE DYSKOTEKI,ZDECYDOWANIE NIE POLECAM!!!! BIURO WAKACJE PL NIE JEST W STANIE PRZEKAZAC INFORMACJI O PRZESUNIECIU LOTU CZARTEROWEGO O 4 GODZ,O ZMIANIE ROZKLADU DOWIEDIELISMY SIE DOPIERO W WARSZAWIE NA LOTNISKU

Sun
    Pobyt: Październik 2008

Hotel dobry, jedzonko dobre, ale monotonne śniadania, obsługa bardzo miła, pokoje czystę, wiekszośc z widokiem na ocean, ogólnie polecam, dobre 3 *

Muchomor
    Pobyt: Styczeń 2009