Opinie o hotelu Hovima Santa Maria
Hiszpania / Teneryfa

Hovima Santa Maria: basen

bogdan
    Pobyt: Luty 2020

• Zalety czystość, lokalizacja, posiłki, baseny trochę zbyt małe ale ciepłe i czynne do zmierzchu w lutym do 19.00, miła obsługa
    • Wady nie znalazłem

bardzo udany pobyt, dookoła coś się dzieje, plaża około 300m promenada ciągnąca się wzdłuż oceanu około 4 km długości, bary tawerny, dyskoteki, nocna muzyka na plaży wszystko bardzo OK, mieliśmy pokój 262 /sypialnia, pokój gościnny, aneks kuchenny, łazienka, taras ok 16m, widok na morze i baseny/ wszystko w standardzie i to dla 2 osób, może dlatego że obłożenie hotelu w granicach 70%

RYSZARD
    Pobyt: Grudzień 2019

• Zalety położenie,obsługa,pokoje,

Jeżeli szukamy minusów to znajdziemy jak wszędzie ale jedziemy wypoczywać i cieszyć się wakacjami.Dla nas było super i jedziemy znowu!!!

Iza87

• Zalety Pyszne jedzenie, codziennie inne owoce morza, taras przy restauracji dzięki czemu można zjeść posiłek na świeżym powietrzu, dobra obsługa, dobre położenie.
    • Wady Hotel nie znajduje się przy samej plaży, trzeba się przejść spacerkiem 5 min. Framugi w drzwiach są dosyć zużyte, warto pomyśleć o wymianie, generalnie małym odświeżeniu pokoi.

Okolica przyjazna, wszędzie jest blisko, fajne plaże, w okolicy hotelu są 3 (Playa de Fanabe, Playa Torviscas, Puerto Colon Beach), dodatkowo spacerem (10 min) można przejść się na super plażę Playa Del Duque, sam hotel jest ok, czysty i zaletą jest na pewno pyszne jedzenie. Nie jest to hotel luksusowy, ale na 3 gwiazdki zasługuje, ręczniki i suszarka są na wyposażeniu pokoi.

DANIEL
    Pobyt: Lipiec 2016

• Zalety Dogodne położenie

Polecam hotel, świetne posiłki, czysto, blisko plaży. Za te pieniądze rewelacja

hanz meller
    Pobyt: Czerwiec 2016

• Zalety kameralny
    • Wady mały basen,brak siłowni,-mogłaby być nawet na wolnym powietrzu, były też mrówki faraona, u znajomej nawet prusak się pojawił

plaża - bez dostępu do siatkówki choć były dwa boiska -ale dla miejscowej młodzieży na treningi jedzenie dobre i pod dostatkiem ciast i deserów za dużo, owoców pod dostatkiem, rezydentka to najsłabsze ogniwo -ta co tam mieszka żona miała spotkanie z jeżowcem -nawet się nie zjawiła, a obiecała polskiego lekarza - -parasol od słonca by też tyle załatwił

Ewa ,Andrzej
    Pobyt: Styczeń 2016

• Zalety Pokoje czyste,przestronne z aneksem kuchennym,duży balkon ze stolikiem i krzeslami,wygodne łóżka,animacje,gry,zabawy,pyszne jedzonko
    • Wady Za mały basen na tak duży hotel,w sumie nie wiem czy to wada jeśli do plaży jest dosłownie parę kroków ,a na pewno ocean cieplejszy niż woda w basenie (styczeń) i to zaliczyłabym raczej do zalet...???? Internet drogi Sejf płatny Płatne napoje do kolacji(woda mineralna też)

Pobyt 7-21.01.2016 Może zacznę od pogody która była rewelacyjna,tem. w granicach od 20-26^Deszczu praktycznie zero,raz o poranku przez minutkę postraszyło drobnym deszczykiem i na tym koniec,ocean cieplutki,plaża z ciemnym piaskiem lecz nam to w ogóle nie przeszkadzało,są tam również sztuczne plaże z żółtym piaskiem,więc od wyboru do koloru...Hotel ogólnie ok.basen jak już wspomniałam za mały,ale dla nas nie mialo to znaczenia,ponieważ większość czasu spędzaliśmy na plaży.Pokoje przestronne,czyste z aneksem kuchennym,mikrofalą,talerzami,sztućcami,szklankami,czajnikiem...Brak klimatyzacji i ta na pewno by się przydała nawet w styczniu???? Jedzenie....????Jedzonko bardzo miło nas zaskoczyło,zawsze było pysznie,pomimo że staraliśmy nie najadać się do syta,to i tak po 2 kilo weszło w boczki. Obsługa najlepsza na jadalni i panie sprzątające pokoje.Internet w hotelu drogi,ale jak pódzie się do knajpki na kawkę czy piwko obsługa zaraz daje hasło do wf i można śmigać netem przez cały pobyt na Teneryfie.Sejf też drogi.Hotel w samym centrum ,dużo sklepów ,kafejek,knajpek z wieczorną muzyką często na żywo z naprawdę przystepnymi cenami.Obok hotelu taxi,także można za parę euro wybrać się do miasteczka obok.Bylismy na 3 wycieczkach z biurem ACTIV..Mam nadzieję że nie pomyliłam nazwy ale można ich znaleźć na fb lub ogólnie na internecie.Mają dużo niższe ceny ze wspaniałymi paniami przewodniczkami ktore oprowadzają wycieczki w j.polskim.POLECAM.Ogólne wrażenie jak dla nas bardzo dobre.Wakacje załatwialiśmy przez portal WAKACJE.PL-pełen profesjonalizm,kontakt z klientem,obsługa na najwyższym poziomie,dzi?kujemy,jednak biuro które organizowało wakacje EXIM TOUR nie do końca jestesmy z meżem zadowoleni,ponieważ na lotnisku nie było polskiego rezydenta,zostaliśmy sami ze sobą,z niewielkim zasobem słów w j.niemieckim.W hotelu też nie poznaliśmy rezydenta/tki,nikt sie nie zainteresował czy jestesmy,czy dotarliśmy do hotelu.No ale nigdy nie może być idealnie...Ewa,Andrzej 40+????

Ireneusz Natkaniec
    Pobyt: Styczeń 2016

• Zalety Hotel dobrze położony w miejscowości Costa Adeje
    • Wady Zbyt mały basen

Byłem w hotelu Santa Maria w 2015 r. pokoje dobre widoki również dobre

Tomasz Gomółka
    Pobyt: Sierpień 2015

• Zalety czysto, blisko wszędzie, duży pokój, taras, dobre jedzenie, tani parking,
    • Wady mały basen, brak klimatyzacji, problem z pozostawionymi walizkami w pomieszczeniu w którym się je zostawia, nam ukradziono kosmetyki. W sumie nasza wina bo trzeba wszystko co wartościowsze zostawiać w sejfie. Ale nie spodziewaliśmy się że nawet do walizki się jakiś kutas dobierze.

Hotel godny polecenia. Troszkę brak klimatyzacji daje się we znaki i pokój można trafić na stronę rozrywkową wiec do 00,00 ciężko usnąć. Wynagradza to widok, wielkość pokoju, wyposażenie, duży taras. Reasumując: było wspaniale!

Ada
    Pobyt: Czerwiec 2015

• Zalety hotel położony w idealnym miejscu, blisko plaży

Spędziliśmy tydzień w tym hotelu . Pomimo , że ma trzy gwiazdki zasługuje na wielki pozytyw. Pokoje sprzątane, obsługa przemiła. Obiadokolacje urozmaicane codziennie. Niestety śniadania monotonne. Basen przy hotelu .Sam hotel położony idealnie od deptaku na plażę, dzieli go tylko ulica. Na przeciwko hotelu supermarket . Blisko portu, gdzie czeka moc atrakcji jak :wypłynięcie jachtem , aby obejrzeć pływające delfiny w oceanie , skutery wodne . Niestety wycieczki proponowane przez biuro są droższe od tych , co można samemu sobie zorganizować. Polecam zwiedzić całą wyspę oczywiście z wyprawą do Masca .

Alex
    Pobyt: Sierpień 2014

• Zalety duży pokój; pokój sprzątany codziennie, ręczniki wymieniane na życzenie; smaczne, urozmaicone jedzenie; stosunkowo blisko do plaży (w porównaniu z innymi hotelami położonymi gdzieś hen hen na wzgórzach ;) ; bardzo ciekawa, tętniąca życiem okolica
    • Wady brak klimatyzacji

Minusem hotelu był brak klimatyzacji. W pokoju są tylko wiatraki; my mieliśmy w dodatku pokój na parterze, także na noc nawet nie można było otworzyć drzwi balkonowych, bo jednak strach, a na zewnątrz było naprawdę przyjemnie chłodnie i to mogłoby przy tym mankamencie pomóc... Jedzenie dobre, różnorodne, my mieliśmy opcję FB (śniadanie, obiad, kolacja), tak naprawdę wystarczyłyby tylko śniadania i kolacje, ale oferta z obiadami była tylko o 100 zł droższa na osobę niż bez obiadu, więc przy całej sumie to żadna różnica. Okolica przyjemna, wieczorami można pospacerować, fajne knajpki, miła atmosfera, taka "europejska" - bez zaczepiania typu "pani kup to, pani kup tamto ;) (jak to miało miejsce w Egipcie :/). Niedaleko zarąbisty park wodny Siam Park (z hotelu z ok. 25 min. na nogach) - koniecznie trzeba się tam wybrać, ale uwaga: tylko dla tych, co się nie boją i lubią duży przypływ adrenaliny ;) Poza tym, warto wybrać się do Loro Parku (na północny wyspy, my jechaliśmy z rezydentem). Ogólnie Teneryfa (w szczególności południowa jej część) to bardzo urokliwa i piękna wysepka :)