Opinie o hotelu Kassandra
Grecja / Rodos

Kassandra: basen, sport i rekreacja

• Klimatyczny hotel w odległości 500 m do centrum miejscowości z licznymi atrakcjami turystycznymi.
  • Jedynie 6 km do stolicy wyspy - miasta Rodos.
  • Do dyspozycji gości dwa baseny ze słodką wodą oraz brodzik.
  • Szeroka oferta animcyjna, m.in. muzyka na żywo, karaoke i Wieczór Grecki.

• Zalety Blisko supermarketu niedaleko od plaży i dużego wyboru tawern
    • Wady Stary hotel na skraju możliwości wynajmu pozbawiony estetyki i funkcjonalności studia bardzo kosztowne ze względu na trudności w przygotowaniu posiłków -slaba dwupalnikowa kuchenka elektryczna w aneksie kuchennym 1 garnek 1 rondelek mala patelnia i tyle. Powoduje to koniecznosc stolowania sie na miescie obiad srednio od 8 do 20 euro. Każde studio wyposażone inaczej w każdym coś brakuje . Papier toaletowy 3 rolki na tydzień przez cały tydzień nie sprzątane . Studia przy bardzo ruchliwej drodze halas całą noc a klimatyzacja kosztuje 49euro tydzień. Niech nikogo nie zwiedzie że to 3 gwiazdkowy hotel w Polsce to nawet zwykłe kwatery wyglądają lepiej i nikt by tego nie wynajął. Parasole jak i leżaki przy basenie już dawno powinny zostać wyrzucone jednym słowem nie polecam

Jednym słowem nigdy w życiu nie chcę spędzać wakacji w tym hotelu

Darek

• Zalety Dobre położenie, blisko do przystanku autobusowego (100m), plaża 500m, market 300m.Świetna obsługa w recepcji plus panie sprzątające ( codziennie sprzątane pokoje )
    • Wady Hałas, cienkie ściany, wyposażenie pokoi z lat 80?, łazienka do remontu, cieknącą spłuczka cały czas

Jako baza wypadowa jak najbardziej, do pobytu na miejscu - odradzam.

polecam nastawionym na zwiedzanie,2 baseny super! blisko sklep ,wakacje udane

Justyna

• Zalety Ogromną zaletą jest fakt położenia hotelu blisko sklepu (w opcji wyjazdu bez wyżywienia miało to dla nas ogromne znaczenie). Hotel jest dobrą bazą wypadową do zwiedzania wyspy - do miasta Rodos około 6 km, a tuż przy hotelu znajduje się przystanek autobusowy. Blisko znajduje się również centrum miasteczka (na piechotę około 10 minut spacerkiem) z wieloma barami, restauracjami i wypożyczalniami samochodów. W hotelu nie można narzekać na nudę - 3 razy w tygodniu organizowane są wieczorem \\\"atrakcje\\\": karaoke, wieczór grecki i muzyka na żywo. Dodatkowo dwa stoły bilardowe, cymbergaj, gry etc. Zaletą są też dwa baseny. Pokoje sprzątane codziennie. Ręczniki wymieniane codziennie.
    • Wady Zatęchłe szafki w kuchni i malutka kuchenka z dwoma palnikami. Brak bezpośredniego sąsiedztwa z morzem, lecz w 5 minut można do niego dojść ;)

Polecam hotel wszystkim, którzy nie oczekują marmurów i luksusów, choć uważam, że hotel jest i tak na dość wysokim poziomie jak na 3* (na innych greckich wyspach 3* dostają hotele w opłakanym stanie z robactwem, brudem, z małymi i ciemnymi pokojami bez żadnych dodatkowych atrakcji dla gości, położone daleko od cywilizacji). Pokoje są widne, z dużym balkonem, w większości z widokiem na basen. Codziennie były sprzątane i wymieniane ręczniki. Co drugi dzień znajdowaliśmy w lodówce wodę do picia. Położony blisko miasta i morza. Trzy razy w tygodniu organizowane są dla gości tematyczne wieczory - karaoke, wieczór grecki oraz muzyka na żywo. Mieszkaliśmy w budynku, w którym organizowane było karaoke (trwało do 24:00) i trudno było do tego czasu zasnąć - było mega głośno gdzieś do godziny 1 w nocy - zanim wszyscy się rozeszli. Obsługa bardzo miła. Fajnie, że wieczorami jest co robić w hotelu (bilard, muzyczka). Nie próbowaliśmy jedzenia w hotelowej restauracji, także w tym temacie się nie wypowiem. Ogólnie oceniam ten hotel bardzo dobrze - byłam bardzo mile zaskoczona. Fajne wakacje!

Miko

• Zalety ilość restauracji, tawern i barów, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. na ternie hotelu jest ładna zieleń. Miłe osoby w recepcji - mimo że zmieniają się 3 razy w ciągu doby. Blisko do lotniska.
    • Wady Bliskość drogi głównej - niemiłosierny hałas przez całą dobę. Mimo zamknięcia okien i opuszczenia rolet hałas pozostawał. Co do WiFi to tylko działał na balkonie, w pokojach brak zasięgu ze względu na konstrukcje nośną budynku ( pręty zbrojeniowe). Z basenu można tylko korzystać między 8.00 rano a 19.00 wieczorem, później jes twoda filtrowana i dodawany chlor. Skorzystałem tylko raz z basenu popołudniem ze względu na to że oczy mnie mocno szczypały - chlor ( za dużo). Korzystanie z klimatyzacji 7 Euro za dobę. W ofercie all inclusive - tylko śniadanie, nie wykupiłem bo za drogo. W pobliżu plaży jest restauracja Bellisimo w której mają dobre a nawet bardzo dobre jedzenie. Wygląd kuchni i łazienki nie powala wczesne lata 90, w kuchni mieli lodówkę marki Polar 135 która gdy się załączała pracowała jak traktor - tylko sobie strzelić w łeb. Co do łazienki to zasłona tylko zasłaniała a nie powodowało że woda ściekała do brodzika żle zamontowana, woda wybijała podczas prysznica z kratki odpływowej - po każdym prysznicu zalana podłoga. Zgadzam się z wszystkimi negatywnymi opiniami (minusami) jakie są opisane na stronie wakacje.pl i innych stronach z opiniami na temat hotelu Kasandra, bo mi szczerze szkoda czasu na opisanie wszystkich minusów.

Porada: wybrać tylko ten hotel jak będzie niska cena, jak najkrócej przebywać w pokojach, aby się nie denerwować bo wakacje są po to aby odpocząć (może też aktywnie) i oderwać od polskiej rzeczywistości. Państwo rezydencji jak i piloci wycieczek z Rainbow bardzo mili. Warto wykupić wycieczki u nich. Gdy jest się w większej grupie najlepiej wynająć samochód i pozwiedzać wyspę w we własnym zakresie - koszty są niższe.

Karolina i Przemek

• Zalety Blisko plaży, bardzo czyste pokoje, cicho i spokojnie
    • Wady słabe wi fi, łazienka

Ogólnie bardzo fajnie położony hotel, miła obsługa i czyste pokoje. Można miło spędzić czas w dobrej cenie. Polecamy

Hubert

• Zalety Blisko lotniska. Dla posiłków dałem 10 punktów, ale z nich nie korzystałem i po prostu nie mam opinii. Żywiliśmy się we własnym zakresie.
    • Wady w opinii

W opisie zakwaterowania podano, że hotel Kassandra w Iallyssos ?dysponuje pokojami skromnie, ale wygodnie urządzonymi dla max. 5 os osób?. Pokój, który nam przydzielono nie był skromny, ale po prostu zdekapitalizowany, brudny i zaniedbany. 1. W bardzo słabo oświetlonym aneksie kuchennym zastałem brudną, zardzewiałą, odrapaną i zalodzoną lodówkę, takąż samą, co do stanu, kuchenkę elektryczną, której jedna płyta nie grzała w ogóle, a z drugiej przebijało napięcie elektryczne na garnki i obsługującą je osobę, co zagrażało zdrowiu i życiu użytkowników. Naczynia i sztućce były zdekompletowane, a uzupełniono je po mojej interwencji u rezydentki Biura. Do dyspozycji było tylko jedno gniazdo elektryczne (do kuchenki i czajnika, a w sumie tylko do czajnika, bo kuchenka raziła prądem i nie mogliśmy jej używać). 2. Drzwi do łazienki nie zamykały się bez przyłożenia większej siły lub po prostu trzaśnięcia nimi, co było z pewnością słyszalne w połowie obiektu. Było to niezwykle uciążliwe, zwłaszcza podczas nocnego korzystania z toalety. Ponadto drzwi te nie posiadały możliwości zamknięcia od środka, co w przypadku 5-ciu razem mieszkających osób, stanowiło dodatkową niedogodność. W łazience ponadto zastaliśmy zanieczyszczoną kratę niedziałającej wentylacji mechanicznej, brudne zasłony prysznicowe, zdewastowane wieszaki na ręczniki. W czasie kąpieli z kratki odpływowej wylewała się woda na całą łazienkę. 3. W ramach lokalnej trzygwiazdkowej kategorii obiektu, wykupiliśmy klimatyzację w cenie 7 Euro za dzień, gdyż nie sposób było wytrzymać z powodu gorąca i zaduchu panującego w ?apartamencie?. A swoją drogą gdyby, przez analogię, ktoś w Polsce (np. w górach) oferował za dopłatą ogrzewanie pokoju w okresie jesienno-zimowym, to byłby pośmiewiskiem całego cywilizowanego świata. Z klimatyzacji tej nie mogliśmy w pełni korzystać, gdyż nie było możliwe czasowe zaprogramowanie jej działania. Wynikało to z odcinania zasilania elektrycznego po wyjęciu z gniazda klucza do pokoju, przy opuszczaniu ?apartamentu?. Efektem tego było całodniowe nagrzewanie się pokoju podczas naszej nieobecności i całonocne schładzanie powietrza niezwykle głośno działającym klimatyzatorem. W kontekście ogólnie panującego brudu w hotelu, trudno mi zgadywać, bez możliwości analizy mikrobiologicznej, co zawierała instalacja klimatyzacyjna, ale należy przypuszczać, że nasz Sanepid miałby pełne ręce roboty i duże efekty kontroli. 4. W pokoju dwuosobowym, pomimo zaznaczenia w umowie prośby o oddzielne łóżka, mieliśmy wspólne łóżko, z jednym zapadającym się do środka materacem. Brak było przyłóżkowego oświetlenia dla jednej osoby, a zintegrowany z łóżkiem panel oświetleniowo-radiowy nie działał w ogóle. Luźna szyba w drzwiach do tego pokoju, do czasu uszczelnienia jej przeze mnie ręcznikiem papierowym, przy najmniejszym ruchu dzwoniła o ograniczające ją szprosy. 5. W pokoju trzyosobowym, dostawka była zwykłym, nienadającym się do użytku rozkładanym niewygodnym i zdezelowanym fotelem. W pokoju tym również nie działał panel oświetleniowo-radiowy, a zainstalowany telefon był atrapą. Dysponuję zdjęciami i filmikiem z "apartamentu". 6. Internet, wbrew opisowi oferty był darmowy, ale faktycznie go nie było, gdyż siła sygnału była znikoma i nie pozwalała na jakiekolwiek połączenie się z siecią w porze dziennej. 7. Polecanie obiektu ?Klientom dysponującym skromniejszym budżetem? jest informacją nierzetelną. W przypadku 5-cio osobowej rodziny, w której dzieci w wieku 14-tu i 17-tu lat są traktowane finansowo jak osoby dorosłe, budżet ten robi się ogromny. Dodatkowo, z racji niemożliwości bezpiecznego korzystania z urządzeń kuchennych, musieliśmy jadać posiłki na zewnątrz, co w przypadku obiadu za minimum 15 Euro za osobę, daje w ciągu 15 dni niebagatelną kwotę. Uważam także, że pojęcie ?lokalnej kategorii? na poziomie trzech gwiazdek, wymaga w opisie zakwaterowania dodatkowych, rzetelnych, opisów i wyjaśnień. Porównywanie ?trzech gwiazdek? w Grecji i w Polsce, uwłaczałoby polskim hotelarzom. 8. Fatalnym rozwiązaniem jest także rozbieżność czasowa pomiędzy końcem doby hotelowej, a godziną wylotu. W naszym przypadku doba hotelowa kończyła się o godz. 12-tej, a planowany wylot mieliśmy na godzinę 4:20 następnego dnia tj. po 16-tu godzinach od opuszczenia pokoju. Na szczęście udało się nam za opłatą kolejnych 40 Euro, ?nasz? pokój zatrzymać na jeszcze jedną dobę. W przeciwnym razie nasze bagaże ?kwitłyby? cały dzień przy recepcji, a my szwendalibyśmy się po okolicy jak bezpańskie stworzenia. W ?pokoju kąpielowym? udostępnionym dla byłych gości oczekujących na odlot, nie miałem już siły robić zdjęć, gdyż wyglądał jak przykopalniana łaźnia dla górników z lat dawno minionych. 9. No i oczywiście powrót do Polski. Lot miał rozpocząć się o godzinie 4:20, a po trzech przesunięciach lotu samolot faktycznie wystartował ok. godz. 9:00 czasu lokalnego. Podczas oczekiwania na lotnisku przewoźnik nie objął nas jakąkolwiek formą opieki, nie udzielono nam żadnej informacji.

Zaneta

• Zalety hotel dla niewymagających,nastawionych na zwiedzanie wyspy samochodem polecam bo warto
    • Wady pokoje jak i łazienka słabiutko ale reszta super

Blisko sklepy ,knajpki,2 baseny restauracja przy basenie smaczne jedzenie do plaży też blisko i fajna knajpka Bellisimo

Zaneta

Hotel dla niewymagajacych,tanio mozna spędzić czas,najlepiej zwiedzając wyspe samochodem

Zaneta

• Zalety blisko tani sklep jak biedronka u nas, aneks w pokoju ,basen,blisko morza i Rodos fajny wieczór grecki ,karaoke
    • Wady skromne pokoje dla niewymagających

Internet jest w cenie,klimatyzacja płatna 7 euro na dzień ale warto przy tym upale,bo nie było siatki w oknach i naleciało dużo komarów dziecko wyglądalo jak po ospie ,wiec szybko kupiliśmy klime :)