Opinie o hotelu Merlin

Merlin

Aga
    Pobyt: Czerwiec 2013

Hotel położony jest w znakomitym miejscu znajdującym się bardzo blisko plaży co stanowi jego swietny atut i warunki na dobre miejsce do wypoczynku. Zraziło nas natomiast podejscie obslugi do hotelowych gosci, np. czekanie 4 godzin na dostanie kluczy do pokoju czy zapominanie o przygotowaniu lunch boxów. W wyzywieniu bardzo maly jego wybor, codziennie to samo, braki w jedzeniu, braki w alkoholu. Nie bylo w ogole whysky - nawet lokalnej. Brakowalo piwa, wodki, nawet o godz.14. Przez 11 dni nie bylo rowniez darmowych lezakow na plazy, choc Itaka zapewniala o tym w katalogu. Dopiero po interwencji rezydenta w 11 dniu pobytu zostaly nam "zalatwione". Pomimo tych wad cena (w last minute 1700 zł) jest adekwatna do jakosci i uznajemy ten pobyt jako bardzo udany.

dominika
    Pobyt: Marzec 2008

rafalis
    Pobyt: Maj 2008

Mirosław Żuk
    Pobyt: Kwiecień 2008

słaba plaża (kamienista), bardzo pozytywna obsługa hotelowa, szczególnie w części restauracyjnej, zróżnicowane posiłki i duży ich wybór, lokalizacja żadna w okolicach Alanyi nie może być dobra (całkowicie zabetonowane wybrzeże)

Ania i Michał

Niesamowite miejsce. Spędziliśmy tam z mężem wspaniałe chwile. Bardzo miła obsługa hotelowa, dobre jedzenie. Jest to bardzo spokojne miejsce, w sam raz na podróż poślubną.

mg
    Pobyt: Grudzień 2007

Wszystko było super, udane wakacje.

Hotel jest nowy, ładnie wyposażony, czysty. Obsługa miłą, a jedzonko przepyszne:) Jedynie animacje słabe i brak atrakcji dla dzieci (mała powierzchnia hotelu - brak zieleni).
    Mam jednak pewne zastrzeżenia co do opisu - po pierwsze - brak wózków dla dzieci!, po drugie - plaża (hotelowa) znajduje się nie 50m od hotelu, a ok.250, co w przypadku wyprawy z dziećmi (i całym ich niezbędnym ekwipunkiem plażowym) zmienia postać rzeczy. Co do samej plaży jest żwirowa, brudna (znaleźliśmy mnóstwo szkła), bar na plaży płatny i nie wygląda zbyt higienicznie.
    Natomiast jeżeli chodzi o okolicę to bardziej podobało nam się Obagol -ładniejsza plaża, bliżej centrum Alanyi, a jednak wciąż kameralnie. Następnym razem wybieramy się na wybrzeże Egejskie, skąd bliżej do Kapadocji:)
    Z bliskich wycieczek polecamy zwiedzenie miasta Side - z przepiękną świątynią Apolla i ruinami starożytnego miasta oraz wycieczkę na wzgórze Kale, skąd rozciąga się cudowny widok na panoramę Alanyi. Można skorzystać z polskich biur podróży w Alanyi - wychodzi ok. 50% taniej niż z Wezyra.
    Pozdrawiam i życzę udanej podróży!

Pobyt: Sierpień 2007

Wszystko ok i bez zarzutu.Hotel nowoczesny super wyposażony.Obsługa miła i sympatyczna, jedzonko super a czystość i porządek po prostu rewelacyjne. Wspaniała atmosfera. Jak najbardziej polecam.

Aleksandra
    Pobyt: Sierpień 2007

Hotel zasługuje na 4 gwiazdki a nawet na 4,5. Do centrum miasteczka 10 min na piechotę promenadą brzegiem morza. Blisko sklepy, bowling, restauracje a mimo wszystko cicho i kameralnie. Do centrum Alanya 15 min bezpieczną lokalną komunikacją za 1 lira. Obsługa miła a szczególne podziękowania należą się recepcjoniście Ayhan-owi :). Leżaki i materace na plaży bezpłatne (trzeba tylko wziąć bilecik z recepcji) bar na plaży niestety płatny. Nie ma problemu z leżakami przy basenie (w terminie w jakim byliśmy-wrzesień), bez względu na porę każdy znalazł dla siebie miejsce. Ogólnie wróciliśmy bardzo zadowoleni i z czystym sumieniem możemy polecić ten hotel. Na nas zrobił bardzo dobre wrażenie, a jak sie poczeka na winde 3 min to nikomu korona z głowy nie spadnie :)

zadowolona
    Pobyt: Sierpień 2007

Świetny hotel - miła i pomocna obsługa, czyste pokoje, ładny basen. Opcja All Inclusive - bardzo bogata. Polecamy:)