Fantastyczny

• 10 Obsługa/serwis
    • 10 Urozmaicenie
  • Dużo udogodnień dla dzieci
  • Wylot z Warszawy - Chopin All Inclusive Ultra 24 h

• Zalety 1. Blisko z lotniska 2. Blisko do plaży i do miasta Santa Maria 3. Położenie w takim miejscu, że można poczuć się jakby cała plaża należała do Ciebie 4. Bardzo dobre jedzienie 5. Hotel na rozległym terenie: czysto, podlewane, przycinana roślinność 6. Bardzo uprzejma obsługa, sprawiająca, ze gość jest najważniejszy w hotelu - praktycznie każdy z nich mówi po angielsku na wysokim poziomie) 7. Duży basen, a w zasadzie 2 - jeden z barem podgrzewany, drugi większy nie podgrzewany - woda czysta, bez pływających zanieczyszczeń. 8. Animacje na bardzo wysokim poziomie - codziennie coś zupełnie innego.
    • Wady 1. Pokoje, zapewne nie wszystkie, to nie standard 5 gwiazdek, ale takie solidne 3 (jednak bardzo czyste, codziennie sprzątane i bardzo dobrze utrzymane)

Hotel jest rewelacyjny. Spędziliśmy tam z Mężem wspaniałe 11 nocy. Na przywitanie dostaliśmy drinka powitalnego bezalkoholowego. Po szybkim i bezproblemowym zakwaterowaniu, dostaliśmy karty do pokoju - 2 sztuki, karty na ręczniki basenowe, hasła do wifi, mapę hotelu i naklejki na walizki (Pan po ok 30min dostarczył nam je do pokoju). Hotel posiada kilka barów i restauracji (do 3 restauracji trzeba się zapisać w recepcji, jeśli chce się z nich skorzystać). My codziennie korzystaliśmy z głównej restauracji i posiłki w niej były bardzo dobre. Szeroki wybór wszystkiego: kilka mięć, ryb, różne pizze, makarony, bułki, bułeczki, sery, wędliny, sałatki, warzywa, owoce, desery, lody - dosłownie wszystko. Z restauracji, do których trzeba się zapisać polecamy Mandalay - stek był rewelacyjny, pełen smaku. Reszta restauracji była fastfoodem - można było coś wybrać, ale bez rewelacji. W barach serwują lokalne alkohole, jest karta drinków jednak zrobią praktycznie każdego drinka jakiego klient zapragnie. Cała obsługa bardzo uśmiechnięta i chętna do pracy i pomocy. Grupa animatorów - rewelacja. Animacje odbywają się cały dzień i są nienachalne. Od Ciebie zależy czy z nich skorzystasz, ale w dużej mierze warto. Animatorzy bardzo przyjaźni, mówią w wielu językach i są bardzo uzdolnieni. Codziennie inne animacje: muzyka na żywo (super zespół), przedstawienia tematyczne, pokaz kapoeiry itp. Na terenie hotelu znajdują się 2 baseny: jeden z barem podgrzewany, drugi większy z leżakami wodnymi bez podgrzania. Baseny czyste i nie przepełnione, można z nich korzystać w godz. 8-20. Leżaki przy basenie pod dostatkiem, jednak jak wszędzie są grupy ludzi, którzy "rezerwują" leżaki na cały dzień nawet z nich nie korzystając. Ręczniki basenowe można wymieniać codziennie w godz. 9-17 (wymieniają na nowe lub na karty ręcznikowe) jest to bardzo fajna opcja, gdyż nie trzeba nosić mokrych ręczników do pokoju. Jedyny minus na basenie to brak muzyki - jest ona tylko w trakcie animacji np. aqua aerobik czy zumba (nam akurat brakowało bardzo muzyki). Pokój hotelowy nie jest w standardzie 5 gwiazdek. Jest to takie mocne 3 gwiazdki. Jednak pokój jest odnowiony, bardzo czysty, codziennie bardzo dokładnie sprzątany - co jest ogromnym plusem. Panie sprzątając codziennie wymieniają pościel i ręczniki. W pokoju jest klimatyzacja - trochę stara, ale działała i chłodziła bez problemu. Znajduje się także mała lodówka (codziennie uzupełniana w wodę w butelkach - ok 5 szt. butelek 1 l było zawsze w pokoju), bezpłatny sejf, zestaw do kawy i herbaty z czajnikiem (codziennie uzupełniany). Prócz łóżka z wygodnym materacem, mieliśmy także stoliczek z dwoma krzesłami plus stolik z krzesłami na balkonie. Drzwi na balkon zamykane. Hotel znajduje się ok 300-500m od plaży (zależy gdzie kto mieszka, bo teren hotelu jest bardzo rozległy). Dojście na plaże jest przez szpaler palm, co tworzy fajną atmosferę. Plaża przepiękna - biały piasek, szeroka, łagodne zejście do wody. Woda ciepła, przyjemna, jednak bardzo mocne fale i prądy wsteczne. Na plaży ratownicy, którzy pilnują plażowiczów i w przypadku zbyt dużych fal zabraniają wchodzenia do wody. Polecam spacery po plaży, jest obłędnie :) Co do wiatru - jest to wietrzna wyspa, już po wyjściu z samolotu zaczyna się to odczuwać. Jednak można przyzwyczaić się do wiatru i później staje się on przyjemny, gdyż łagodzi palące słońce. Przy hotelu wylęgarnia żółwi, gdzie codziennie wieczorem można oglądać wylęgające się żółwie. W grudniu temperatura dzienna 26-28 stopni, w nocy 22 stopnie. Zalecam brać sweter czy bluzę na wieczory. Ogólnie bardzo polecam ten hotel. To jeden z najlepszych hoteli w jakim byliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni pod każdym względem! Wakacje z Tui w Riu Funana zaliczam do baaaardzo udanych!