Opinie o hotelu Riverside Garden Resort
Cypr / Cypr Północny

Riverside Garden Resort: basen, sport i rekreacja

• Rozległy kompleks wypoczynkowy położony, w malowniczym, egzotycznym ogrodzie.
  • Udogodnienia dla dzieci: zjeżdzalnie, brodzik, plac zabaw.
  • Kameralne położenie hotelu pozwoli na solidny wypoczynek.
  • Oferta polecana zarówno dla osób ceniących wypoczynek, a także dla rodzin z dziećmi.
  • Wylot z Berlina Śniadania
  • Wylot z Poznania All Inclusive Soft

Rafal

• Zalety Duży fajnie położony hotel, z ładnym widokiem oraz fajnymi basenami. Dobre jedzenie i bardzo duży wybór
    • Wady Bardzo brudne pokoje i mimo codziennego sprzątania, łazienka tragicznie brudna oraz brak internetu w pokojach, dostępny za dodatkowa opłata w wysokości Ok 10 euro za tydzień, ale login dostępny tylko do jednego urządzenia a chodzi tragicznie wolno, brak napojów przy kolacjach, są dostępne za dodatkowe opłaty.

Nie polecam hotelu, opinie opisałem przy wadach i zaletach

Marek

• Zalety POKOJE - OK
    • Wady W OPINII

Opinia Kraj: Republika Turecka Cypru Północnego Miejscowość: Alsançak Hotel: RIVERSIDE GARDEN RESORT Biuro podróży: EXIM TOURS Czas podróży: 31.08-07.09.2019 r. Pogoda w czasie pobytu: Bez chmurki, średnio 30 stopni. Hotel położony w odległości ok. 3-4 km od brzegu morza / w zależności od miejsca, do którego chcemy dotrzeć /. Wejście na recepcję sąsiaduje bezpośrednio z wejściem do pralni hotelowej, można się pomylić. Bezpieczeństwo: zerowe. Do kompleksu może wejść każdy, kiedy chce, z różnych kierunków, hotel nie nadzoruje tego ?obszaru?. Do kompleksu wchodzą całe okolicznie mieszkające rodziny i korzystają z atrakcji basenowych i nie tylko. Kompleks hotelowy wśród zieleni, złożony z 1-piętowych domków zawierających 4 i więcej pokoi. Pokoje wyposażone w łazienkę, klimatyzację, tv, lodówkę. Wyposażenie łazienki wymaga napraw. TV proponuje ponad 200 tureckich kanałów, w których nie ma co oglądać. Pokoje sprzątane regularnie. Wymiana ręczników ok. Rozrywki: 4 baseny, plac zabaw dla dzieci, 1 sala z tv. Zarówno na basenach hotelowych jak i na plaży nie ma ratowników. Motorówki i skutery zmieszane z pływającymi wpław ludźmi. W czasie, gdy turyści korzystają z basenu, pracownik hotelu dolewa chloru z bańki do wody basenowej. Wow. Mistrzostwo Świata. WiFi płatne, w niektórych miejscach dostępne bezpłatnie. UWAGA: Wyłączyć przesyłanie danych komórkowych, to kraj poza UE i będą wysokie rachunki po przekroczeniu posiadanego limitu /4.30 min. Rozmowy kosztowało 175 zł./. Dojazd na plażę autobusem hotelowym w dogodnych godzinach /plus/. Tour Operator /EXIM TOURS poprzez TOUR PLUS/ proponuje lokalne wycieczki, poziom odbiega od przyzwoitego, bardzo słaby. Jeżeli ktoś nie ma problemów z ruchem lewostronnym, to lepiej pożyczyć auto i pojeździć samemu po okolicy. Cena zależna od wypożyczalni / 35 E w górę w zależności od auta, plus 50 E za przekroczenie granicy Turcja-Grecja, plus 25 E za ubezpieczenie po drugiej stronie/. Auto musi mieć pozwolenie na przekroczenie granicy. UWAGA: na Karpaz dzikie osły, które walczą ze sobą o marchewkę od turysty i nie uważają na stojących wokoło ludzi. Można zostać stratowanym. Wyżywienie w hotelu: na stołówce, bo nie można jej nazwać restauracją, panuje brud, z resztą jak na całej wyspie. Wszysko się ?klei?. Gdyby działał tu SANEPID, zamknąłby nie restaurację, a cały ten ?hotel? natychmiast. Jedzenie pozostawia wiele do życzenia. Np. Kurczaki składają się tylko z nóg i skrzydeł????, dzisiaj na śniadanie była zielona kiełbasa... Słabiutkie pieczywo, napoje z maszyn, lura... Jednak przy odrobinie dobrej woli można coś dla siebie wyszukać. Polecamy HARUB, a z alkoholi lokalne piwo EFES w butelkach. W zależności od wykupionego standardu, napoje wydawane są w przybasenowym barze. W kompleksie są niby trzy bary . Ludność lokalna dostaje z bufetu ile chce kufli piwa i innych napoi, turysta z ALL INCLUSIVE może otrzymać tylko jeden kufel za każdym razem. Dba o to właściciel /poniekąd/ lokalu. Gość, który nie ma pojęcia o traktowaniu gości. Drugi bar, nocny oferuje wszystko za opłatą. Trzeci z barów, to stołówkowy. Hotel ma poziom 4*, jednak 2* to jest już trochę za wysoka ocena. Aha, i jeszcze jedno: Tour operator nie dba o gości. Nie wiadomo o której trasfer powrotny na lotnisko. W teczce ET niaktualne dane, a na spotkaniu organizacyjnym Pan Rezydent Mateusz zarzekał się, że ta informacja zostanie podana dzień wcześniej. Chyba chodziło tylko o to, by nałapać klientów na lokalne wycieczki. Jaki Tour operator, taki rezydent. A goście biegają jak oszalali co chwilę do recepcji, bo pan rezydent nie odbiera telefonów. Podczas przypadkowego spotkania Pan M. stwierdził, że przecież zostawił informację w recepcji. Pracownik recepcji nic o tym fakcie nie wiedział. A przecież jest książka ET, do której wystarczy włożyć kartkę z godzinami wylotów. Jak można w dzisiejszych czasach być tak nieprofesionalnym. Za co płaci Tour operator swoim bądź co bądź pracownikom /rezydentom/. Zwolniłbym natychmiast takiego pracownika. Check out jest o 12.00. Sprzątaczka przyszła o 11.00 z pytaniem, o której opuścimy pokój????... My już z ET nie pojedziemy na żadną imprezę turystyczną. OGÓLNIE: Cypr to wyspa ogromnego kontrastu, gdzie z jednej strony piękna przyroda i pogoda walczą z totalnym bałaganem i nieopisanym brudem wyłażącymi z każdego zakątka, z drugiej strony. Jednak jeden raz warto było tu przyjechać, by zobaczyć. Ale trzeba byc ostrożnym i mieć oczy dookoła głowy. Wszędobylskie koty nikomu nie przeszkadzają i patrzą z pobłażaniem na to wszystko, co robią ludzie prosząc o plasterek tej zielonej kiełbasy!!!.

Artur

• Zalety ogór baseny
    • Wady - brak animacji dla dzieci - brudno - słabe jedzenie i napoje -lokalizacja- problematyczne transfery na plażę(podstawiali za małe auta), brak miejsca gdzie można pospacerować wieczorem - all inclusive jak nawet nazwano na dokumencie otrzymanym w hotelu w wersji SOFT , co chwilę szło po kilka euro na lody, frytki itp - obsługa nie zainteresowana zbytnio pomocą gościom - płatny internet, w miejscach gdzie jest za free niema prawie możliwości korzystania ze względu na dużą ilość użytkowników.

- brak animacji dla dzieci - brudno - słabe jedzenie i napoje -lokalizacja- problematyczne transfery na plażę(podstawiali za małe auta), brak miejsca gdzie można pospacerować wieczorem - all inclusive jak nawet nazwano na dokumencie otrzymanym w hotelu w wersji SOFT , co chwilę szło po kilka euro na lody, frytki itp - obsługa nie zainteresowana zbytnio pomocą gościom - płatny internet, w miejscach gdzie jest za free niema prawie możliwości korzystania ze względu na dużą ilość użytkowników. +baseny + ogród

Stanisław

• Zalety Rewelacyjny pokój.
    • Wady Kiepska jakość posiłków, brak animacji i organizacji wieczorków tanecznych ect.

Daleko do plaży, ale fajna organizacja dojazdów bezpłatnych na plażę. Cztery różne baseny, chociaż jak zwykle mało leżaków (także pozajmowane przez "ręczniki"). Zawsze coś jeszcze można poprawić, ale standard pokoju rewelacyjny, wszystko było - 4 gwiazdki oczywiście. Problem z odbiorem z lotniska musieliśmy czekać, aż rezydent ogarnie sprawę - około 1,5 godziny, może więcej czekaliśmy na możliwość pojechania. Inni turyści przy nas płynnie byli kierowani do transportu nie czekali na lotnisku. Trochę nie doczytałem, ale chyba wolałbym mimo wszystko na stronie Greckiej (to moje subiektywne odczucie). Wycieczki prowadził sympatyczny Turek, ale raczej mało szczegółowo, skupiał się bardziej na historii meczetu niż omówieniu innych zabytków. Nie polecam wyjazdu pod koniec lipca, straszne upały..... Ogólnie i tak pozytywnie jak ktoś lubi słońce i pogodę.

Jrk

• Zalety 4 Baseny
    • Wady Brudno Wszystko stare i zniaszczone. Na placu zabaw leży dosłownie wszystko: kamienie , odchody psów. Nikt tu o nic nie dba Brak szyb w ogrodzeniach kaskad. Od 14 do 19.30 nic w cenie wyjazdu nie dostaniecie do jedzenia.

Omijać. Brudno. Nikomu nie polecam. Dwie godziny jazdy z lotniska i nie ma po co. Restauracje nie istnieje. Papryka to rarytas ,podają tylko raz w tygodniu (zieloną)

Jerzy

• Zalety Aquapark, 4 baseny, dużo dobrego jedzenia, dużo zieleni, miła pomocna obsługa, placyk zabaw
    • Wady Kapiąca, spływająca woda z klimatyzatorów na schody ( i na głowę ????) przez co mogło być ślisko. Słabe All inclusive, brak animacji

Bardzo fajny hotel dla rodzin z dziećmi. Cztery baseny, aquapark z trzema zjeżdżalniami, mały placyk zabaw. Do plaży daleko, ale jeździ 4 razy dziennie bezpłatny autobus hotelowy. Plaża kameralna, ale piaszczysta i ładna. Jedzenie dobre i duży wybór - tradycyjnie, każdy znajdzie coś dla siebie ?. All inclusive ograniczało się jedynie do wszelkich napojów. Brakowało mi przekąsek między lunchem a kolacją. Denerwująca była kapiąca woda z klimatyzatorów, która kapała na głowę na schodach prowadzących do restauracji, przez co było miejscami ślisko. My mieliśmy pokój blisko wszystkiego, więc nie ma co narzekać, ale niektóre pokoje wydawały się być daleko od wszystkiego. Brakowało jeszcze animacji, wieczorem oprócz placu zabaw dla dzieci i drinków dla dorosłych oraz muzyki nie było co robić. Jeden wieczór był z muzyką na "żywo" i kolacją przy basenie, ale osobiście uważam, że to słaby pomysł. Obsługa bardzo miła i pomocna. Ps. Pierwszy raz byliśmy z Exim Tours ( zawsze z tymi na r) i wszystko było sprawnie zorganizowane ale!!! Pan rezydent jest członkiem nieodpowiedzialnym!!! Na 10 godzin przed odlotem samolotu nie mieliśmy informacji o godzinie transferu na lotnisko. Przez telefon upierał się że wysłał info do hotelu, po czym podał godz. 0:00. Nauczony, że nic na "gębę" poprosiliśmy - a raczej wymusiliśmy na recepcji, żeby wywiesili oficjalną informację. Dopiero po tym rezydent Mateusz wysłał maila, z godziną. Ale nie 0:00 tylko już 23:25! Poza tym hotel godny polecenia.

Jk

• Zalety Cztery baseny
    • Wady Syf, brud i ubóstwo.

Syf, brud i ubóstwo. Dojazd do hotelu z lotniska trwa 2 godz i nic wam tego nie wynagrodzi. Pozytywne opinie są wystawiane za dostęp do internetu. Hotel niby 4* ale kawy czy wody w recepcji nie uraczysz o reszcie nie wspomnę. UNIKAĆ

Martyna

• Zalety Przepiękny ogród, pełen kwiatów i drzew owocowych, smaczne śniadanie.
    • Wady Daleko do atrakcji, pokoje mogłyby być przytulniejsze, w październiku było w nocy dość zimno. 4 baseny na tak duży kompleks to trochę za mało, biorąc pod uwagę brak plaży.

Hotel daleko od plaży (2 km do Golden Bay), ale całkowicie rekompensuje to położenie wśród pięknego ogrodu. Fajny klimat wioski wakacyjnej, uprzejma obsługa.

Elżbieta

Rezydent widmo. Po przylocie było jak filmie "kochaj albo żuć". NIK na nas nie czekał, chodzimy po lotnisku szukając rezydent Danusi ale bez skutku. Kiedy już wszyscy odjechał, zauważyliśmy że stoi jeszcze jeden Pan, przyszliśmy do niego powiedzieliśmy że czekamy na Panią Danusie z Exim turs. Pan coś zaczął gadać w nieznanym języku, i zaczął machać ręką. Domyśliwszy się że pewnie to jest ktoś kto chce nas zabrać do hotelu. Po jakimś czasie poprosił o paszporty, no i tu znowu nasze domysły że przekracza y granice Cypru. Nic nie mówił przez całą drogę. Wysadził pod hotelem i pojechał. I taką mieliśmy opiekę rezydenta. W segregatorze w recepcji jest nawet zdjęcie Pani rezydent. Może to rezydent widmo czyli to zdjęcie ma się nami opiekować, bo nikogo więcej nie widzieliśmy. Nic nie wiemy, kiedy wylot itp. Planowo w poniedziałek mamy mieć odlot, ale nic nie wiemy. W recepcji w segregatorze też nic nie było napisane.

Aneta

• Zalety +ogród +obsługa +smaczne jedzenie
    • Wady -czystość pokoi -daleko od plaży

Ogólnie wyjazd bardzo udany, początkowo trafiliśmy na pokoje z widokiem na budowę, ale dzięki interwencji w recepcji udało się zmienić je na inną lokalizację, zdecydowanie cichszą. Hotel przyjemny, zadbany, jedzenie może niezbyt wyszukane, ale smaczne i różnorodne. Bardzo kameralny klimat, mimo, że hotel jest bardzo duży. Na pewno nie jest to miejsce dla osób, które szukają imprez, ale na spokojny wypoczynek w rodzinnym gronie sprawdza się doskonale. Cypr Północny bardzo przyjemny, chociaż dla osób, które chcą wypożyczyć samochód ostrzeżenie: przed wypożyczeniem weźcie pozwolenie na przejechanie na stronę grecką/na etapie negocjacji ceny dość łatwo je uzyskać/, ponieważ bez tego dokumentu nie można przekroczyć granicy cypryjsko-tureckiej. A właściciele wypożyczalni nie chcą dawać tego pozwolenia po podpisaniu umowy, w związku z czym nie można zwiedzić całej wyspy jednym samochodem. Sam hotel robi dobre wrażenie.