Opinie o hotelu Riverside Garden Resort
Cypr / Cypr Północny

Riverside Garden Resort: basen, sport i rekreacja

• Rozległy kompleks wypoczynkowy położony, w malowniczym, egzotycznym ogrodzie.
  • Udogodnienia dla dzieci: zjeżdzalnie, brodzik, plac zabaw.
  • Kameralne położenie hotelu pozwoli na solidny wypoczynek.
  • Oferta polecana zarówno dla osób ceniących wypoczynek, a także dla rodzin z dziećmi.
  • Wylot z Berlina Śniadania
  • Wylot z Krakowa Śniadania

Martyna

• Zalety Przepiękny ogród, pełen kwiatów i drzew owocowych, smaczne śniadanie.
    • Wady Daleko do atrakcji, pokoje mogłyby być przytulniejsze, w październiku było w nocy dość zimno. 4 baseny na tak duży kompleks to trochę za mało, biorąc pod uwagę brak plaży.

Hotel daleko od plaży (2 km do Golden Bay), ale całkowicie rekompensuje to położenie wśród pięknego ogrodu. Fajny klimat wioski wakacyjnej, uprzejma obsługa.

Elżbieta

Rezydent widmo. Po przylocie było jak filmie "kochaj albo żuć". NIK na nas nie czekał, chodzimy po lotnisku szukając rezydent Danusi ale bez skutku. Kiedy już wszyscy odjechał, zauważyliśmy że stoi jeszcze jeden Pan, przyszliśmy do niego powiedzieliśmy że czekamy na Panią Danusie z Exim turs. Pan coś zaczął gadać w nieznanym języku, i zaczął machać ręką. Domyśliwszy się że pewnie to jest ktoś kto chce nas zabrać do hotelu. Po jakimś czasie poprosił o paszporty, no i tu znowu nasze domysły że przekracza y granice Cypru. Nic nie mówił przez całą drogę. Wysadził pod hotelem i pojechał. I taką mieliśmy opiekę rezydenta. W segregatorze w recepcji jest nawet zdjęcie Pani rezydent. Może to rezydent widmo czyli to zdjęcie ma się nami opiekować, bo nikogo więcej nie widzieliśmy. Nic nie wiemy, kiedy wylot itp. Planowo w poniedziałek mamy mieć odlot, ale nic nie wiemy. W recepcji w segregatorze też nic nie było napisane.

Aneta

• Zalety +ogród +obsługa +smaczne jedzenie
    • Wady -czystość pokoi -daleko od plaży

Ogólnie wyjazd bardzo udany, początkowo trafiliśmy na pokoje z widokiem na budowę, ale dzięki interwencji w recepcji udało się zmienić je na inną lokalizację, zdecydowanie cichszą. Hotel przyjemny, zadbany, jedzenie może niezbyt wyszukane, ale smaczne i różnorodne. Bardzo kameralny klimat, mimo, że hotel jest bardzo duży. Na pewno nie jest to miejsce dla osób, które szukają imprez, ale na spokojny wypoczynek w rodzinnym gronie sprawdza się doskonale. Cypr Północny bardzo przyjemny, chociaż dla osób, które chcą wypożyczyć samochód ostrzeżenie: przed wypożyczeniem weźcie pozwolenie na przejechanie na stronę grecką/na etapie negocjacji ceny dość łatwo je uzyskać/, ponieważ bez tego dokumentu nie można przekroczyć granicy cypryjsko-tureckiej. A właściciele wypożyczalni nie chcą dawać tego pozwolenia po podpisaniu umowy, w związku z czym nie można zwiedzić całej wyspy jednym samochodem. Sam hotel robi dobre wrażenie.

Grzegorz

• Zalety piękne widoki , zimna woda w basenach
    • Wady słabe i monotonne jedzenie, ogólny bałagan i prowadzone prace budowlane

Hotel to duży kompleks z ładnym ogrodem kilkudziesięcioma kotami i kilkoma psami ( całe towarzystwo głodne ). Widok z hotelu ładny - na góry Kyreńskie do morza daleko ok 5 km autobus dowozi 2 x dziennie. Posiłki słabe ( jedynie sery mogą być) z mięs kurczak i ryba ( niezbyt) albo kurczak i mielone, owoce - niezmiennie arbuz i melon chociaż sezon na owoce w pełni. Wina serwowane z kartonu. Okolica ciekawa warto wypożyczyć samochód (min 3 dni po 25 Euro) i jeżdzić po całym Cyprze włącznie ze stroną południową ( dodatkowo 25 euro ubezpieczenie) . Wycieczki organizowane przez biura podróży drogie ( średnio 50 euro za osobę) samochodem będzie 2 razy taniej .

• Zalety Czystość, 4 baseny, widoki , darmowe transporty
    • Wady Odległość od morza, brak darmowego wifi w większości terenu

Ogolnie wrażenie bardzo pozytywne , wjeżdżając wydaje się ze dojechało się na totalne odludzie jednak gdy przejdzie sie pierwsze kroki , można poczuć się jak na ogromnej odległej wyspie . Hotel ładniejszy na żywo niż na zdjęciach oraz widoki nie do opisania . Wi fi działa tylko w jednej restauracji , tak to płatne . Obsługa przesympatyczna . Opcja all inclusive pozwoliła nam bardzo dużo zaoszczędzić . Wszystko do woli ;) Polecam Polecam Polecam :)

Maciek

• Zalety Brak
    • Wady Bardzo brudno, wszędzie śmieci i odchody wałęsających się psów i kotów Zwierzęta piją wodę z basenu Na całym terenie hotelu unosi się smród śmieci Pokoju brudne, z pajęczynami, stare, zaniedbane Okropne jedzenie, prosto z lodówki, nawet z folią, żeby szybciej mogło wrócić do lodówki i trafić na stół na kolejny posiłek Mięso z grilla przez kolejne 4 dni podawane w różnych sosach a mimo to nadal smakowało podpałką którą na oczach gości polewał je pracownik Hotel stary i zniszczony, wokół koparko, hałas i kurz

Okropny hotel. Okropna obsługa. Bród i nieświeże jedzenie.

atina

• Zalety - położony w pięknych ogrodach - widok na morze, oraz na góry (piękny widok z nowego basenu) - 4 baseny - miła obsługa - ładne pokoje
    • Wady - duża odległość od plaży, - mało wyboru jedzenia na posiłkach, jedzenie średnie w smaku

Hotel zlokalizowany w ogrodzie, bardzo zielono, co i raz można napotkać drzewka cytrusowe. W całym hotelu dużo kotków, które się przymilają do gości. Hotel posiada 4 baseny: jeden tylko dla dorosłych, oraz jeden ze zjeżdżalniami, olimpijski, oraz basen z brodzikiem dla dzieci. Dzięki takiej ilości nie ma problemów z oblężeniem basenów i każdy znajdzie dla siebie jakieś miejsce. Obsługa bardzo miła i pomocna. W barze drinki w zasięgu all in robą bardzo mocne (radzę uważać, żeby nie przecholować), barmanki bardzo miłe, jednak można na raz poprosić tylko 2 drinki, więc każdy sobie. Plaża hotelowa/ publiczna jest bardzo daleko, hotel zapewnia dowóz na plaże autobusem, jednak są to kursy tylko dwa razy w ciągu dnia: 10-13, 13-16. Ostatni kurs jest już po obiedzie, ale na szczęście na plaży jest bar gdzie można niedrogo zjeść pyszny obiad. Jeśli chodzi o hotelowe posiłki to są one mało urozmaicone. Na każdym z nich, czy to obiad czy kolacja, maksymalnie do wyboru 2 rodzaje mięsa, ewentualnie jakaś ryba, ale chyba nie zjadliwa. Nie podają w ogóle frytek, jedynie tureckie pieczone ziemniaki i to raczej na śniadanie (?), bardzo dużo kasz i makaronów, ryżu. Na kolację dodatkowo są zupy: niektóre niestety zupełnie niezjadliwe. Ogólnie rzecz biorąc jedzenie jest bardzo mocno solone, przeprawiane, ma się wrażenie, że czego się nie spróbuje to wszystko smakuje tak samo. Mimo tego nie chodziliśmy głodni i zawsze coś dla siebie wybraliśmy.

Du Mario

• Zalety Piękne położenie - ogród. Ogromny kompleks.
    • Wady Mało atrakcji. Personel posługuje się tylko językiem angielskim .

Generalnie polecam. Warto tam pojechać zwłaszcza grupie przyjaciół.

Jola

• Zalety idealne położenie, przepiękny widok na góry z basenu miła i pomocna obsługa urozmaicenie wśród basenów bardzo duży kompleks bezpłatny bus na niepłatną plażę bus do miasta Kyrenia
    • Wady najbliższa okolica nie zachęca do zwiedzenia wszechobecne koty

Pobyt na Cyprze w tymże hotelu to był jeden z najlepszych wyjazdów, zdecydowanie polecam i nie wykluczam, że tam wrócę raz jeszcze. Kompleks robi wrażenie, jest bardzo duży, są cztery baseny, w tym jeden umiejscowiony z widokiem na góry, które wydają się jakby były zaraz za ogrodzeniem. Możliwość wykupienia masaży lub sauny. Bar z drinkami pomiędzy basenami, możliwość wykupienia przekąsek (ceny bardzo niskie - np. talerz frytek 1 euro). W najlbiższej okolicy niestety nie ma zawiele, prawie nic do zobaczenia, dlatego najlepiej wybrać się busem do miasta Kyrenia - 2 euro przejazd za osobę, kursuje w wyznaczonych godzinach. Bus na plażę jest bezpłatne i także kursuje w wyznaczonych godzinach. Co do wad zaliczam zdecydowanie wszechobecne koty, oczywiście wszystko zrozumiałe, lubie zwierzaki, ale jakieś granice powinny być, np.koty śpiące i drapiące się na stołach przy barze, gdzie później ludzie jedzą posiłki. Ewentualnie wskakujące na stoły podczas jedzenia, na krzesła itp. Obsługa je zachęca a nie odgania, niestety. Później psy śpiące na leżakach, gdzie na drugi dzień opalają się ludzie na tych samych materacach. To jedyne minusy jakie mogę podać, jednak nie jest to na tyle uciążliwe żeby rezygnować z wypoczynku w tym miejscu i zdecydowanie polecam!

Ewelina
    Pobyt: Kwiecień 2018

• Zalety Piękny, ogromny ogród , duży basen,
    • Wady Oddalony od centrum, przeludniony, obsługa nie nadążała sprzątać przy basenie, brak animacji

Hotel położony w ogromnym ogrodzie, jednak bardzo daleko od centrum. Dwa razy dziennie kursował autobus do plaży ( troszkę zaniedbanej). Jakość adekwatna do ceny