Opinie o hotelu Riverside Garden Resort
Cypr / Cypr Północny

Riverside Garden Resort: basen, sport i rekreacja

• Rozległy kompleks wypoczynkowy położony, w malowniczym, egzotycznym ogrodzie.
  • Udogodnienia dla dzieci: zjeżdzalnie, brodzik, plac zabaw.
  • Kameralne położenie hotelu pozwoli na solidny wypoczynek.
  • Oferta polecana zarówno dla osób ceniących wypoczynek, a także dla rodzin z dziećmi.
  • Wylot z Katowic Śniadania
  • Wylot z Krakowa Śniadania

neon

• Zalety ogród
    • Wady do plaży autobus wozi bo jest około 4km, brudne pokoje, nie miła obsługa, w basenie ze zjeżdżalniami brak wody, pełno bezpańskich kotów, brzydka okolica.

Do plaży bardzo daleko, praktycznie brak kontaktu z rezydentem exim tours, basen ze zjeżdżalniami bez wody, w pokojach wiele żeczy nie działa. Ogólnie nie polecam

Pepe

• Zalety Wolałbym nie wyrażać swojej opini . Co najmniej przeciętny basen bez wody kabina w łazience rozwalona ehh.
    • Wady Długo by pisać ogólnie straszny nieporzadek z 4 gwiazdek ten hotel powinien dostać Max 2,5 .

Nie polecam . Rozczarowanie tyle można napisać !!!

Aga

• Zalety baseny, drinki, obsluga, ogród
    • Wady słabe ciśnienie pod prysznicem, wifi tylko w restauracji

Kupując wakacje za 2000 zł (Rainbow przez wakacje.pl) w tym hotelu i po przeczytaniu wszystkich opinii byłam średnio nastawiona na pobyt.Jednak pozytywnie się rozczarowałam. Dostaliśmy pokój na drugim piętrze w nowszym budynku, pokój jak i łazienka ładne, sprzątanie codziennie, wszystko było czyste, świeże ręczniki (zmieniane też codziennie). Jedyny minus pokoju to słabe ciśnienie wody pod prysznicem. Ogólnie nie rozumiem ocen typu 'jedzenie straszne i monotonne'. Ja jako osoba nie jedząca mięsa NIGDY nie wychodziłam głodna. Chłopak jak i inni znajomi poznani na wyjeździe tez nie narzekali na jedzenie, tym bardziej na mięso tudzież jego różnorodność. Jak ktoś chce schabowego to niech jedzenie na polskie morze albo zostanie w domu. Jechaliśmy jako all inclusive soft (śniadanie, obiad, kolacja + napoje alko i bezalko. między 10-22) i dziwni mnie też fakt, że ludzie na to narzekają, czyżby ktoś nie potrafił czytać oferty? Skorzystaliśmy w oferty restauracji a'la carte 2 czy 3 razy, ale nie przez to, że byliśmy niedojedzeni, tylko chcieliśmy skosztować co tam mają w ofercie. Drinki mega mocne, nie żałują alkoholu (w porównaniu do Grecji gdzie było go tam tyle co nic), napoje mirinda, 7up, pepsi, pepsi zero (wszystkie z kegi, podpisane), soda, woda i soki bez limitu. Obsługa mega miła i pomocna! Baseny i teraz wokół nich czysty, niektóre leżaki były połamane w środku ale nie przeszkadzało to zupełnie w opalaniu. W basenach można było przebywać niby do 22giej (o tej godzinie przychodził pan i mówił, że trzeba wyjść) jednak niektórzy wchodzili nawet i o 23 czy 24. Hotel położony na zboczu góry, z jednej strony piękny widok na góry, z drugiej na morze. Widać, że hotel powinien być bardziej doinwestowany w niektórych miejscach (np. recepcja czy restauracja a'la carte), jednak ogród którym jest otoczony robi swoje. Chyba wzięli na sobie za dużo na głowę a za mało ludzi do pracy przy hotelu. Do morza tak jak był w ofercie jest kawałek drogi, jednak bus hotelowy jeździ 4 razy w ciągu dnia. Jeśli chodzi o 'wszędobylskie' koty, to nie zauważyłam, żeby takowe pchały się nie wiadomo gdzie, jest ich tam trochę, ale mi one w ogóle nie przeszkadzały. Podsumowując, hotel fajny, obsługa, drinki, baseny super, jedzenie smaczne (ser halloumi przepyszny!). Za taką cenę i pogodę (32/33 stopnie codziennie) nie ma co narzekać!

Grzegorz

Hotel całkiem przyjemny, pomimo że pokój zaskoczył nas różnymi usterkami -niedziałająca spłuczka i kilka dni później awaria klimatyzacji zostały jednak sprawnie i szybko naprawione. "Grzejącej" lodówki i odpadającego kurka postanowiliśmy nie zgłaszać.. Na pewno plusem jest miła i pomocna obsługa, posiłki w formie stołu szwedzkiego całkiem smaczne. Minusem dla niektórych może być odległość hotelu od plaży. Dla nas nie było to problemem, wynajęliśmy samochód i dzięki temu zwiedziliśmy prawie cały Cypr Północny łącznie z piękną plażą na Półwyspie Karpaz. Cypr Północny jest kontrastowy - zaletami niewątpliwie są piękne widoki, cieplutka woda, przystępne ceny i mili ludzie, wadami natomiast wszechobecne śmieci i dość zaniedbana infrastruktura plażowa. Cypr Północny to niewątpliwie miejsce z potencjałem i warte odwiedzenia, trzeba jednak mieć na uwadze, że nie są to standardy unijne...

Rafal

• Zalety Duży fajnie położony hotel, z ładnym widokiem oraz fajnymi basenami. Dobre jedzenie i bardzo duży wybór
    • Wady Bardzo brudne pokoje i mimo codziennego sprzątania, łazienka tragicznie brudna oraz brak internetu w pokojach, dostępny za dodatkowa opłata w wysokości Ok 10 euro za tydzień, ale login dostępny tylko do jednego urządzenia a chodzi tragicznie wolno, brak napojów przy kolacjach, są dostępne za dodatkowe opłaty.

Nie polecam hotelu, opinie opisałem przy wadach i zaletach

• Zalety Ładny hotel, miła obsługa, dobre jedzenie.
    • Wady Odległość od morza.

Mając na uwadze cenę pobytu nie ma na co narzekać. Jesteśmy z rodziną naprawdę zadowoleni. Pokoje czyste, wszędzie miła obsługa, jedzenie smaczne. Polecam.

Marek

• Zalety POKOJE - OK
    • Wady W OPINII

Opinia Kraj: Republika Turecka Cypru Północnego Miejscowość: Alsançak Hotel: RIVERSIDE GARDEN RESORT Biuro podróży: EXIM TOURS Czas podróży: 31.08-07.09.2019 r. Pogoda w czasie pobytu: Bez chmurki, średnio 30 stopni. Hotel położony w odległości ok. 3-4 km od brzegu morza / w zależności od miejsca, do którego chcemy dotrzeć /. Wejście na recepcję sąsiaduje bezpośrednio z wejściem do pralni hotelowej, można się pomylić. Bezpieczeństwo: zerowe. Do kompleksu może wejść każdy, kiedy chce, z różnych kierunków, hotel nie nadzoruje tego ?obszaru?. Do kompleksu wchodzą całe okolicznie mieszkające rodziny i korzystają z atrakcji basenowych i nie tylko. Kompleks hotelowy wśród zieleni, złożony z 1-piętowych domków zawierających 4 i więcej pokoi. Pokoje wyposażone w łazienkę, klimatyzację, tv, lodówkę. Wyposażenie łazienki wymaga napraw. TV proponuje ponad 200 tureckich kanałów, w których nie ma co oglądać. Pokoje sprzątane regularnie. Wymiana ręczników ok. Rozrywki: 4 baseny, plac zabaw dla dzieci, 1 sala z tv. Zarówno na basenach hotelowych jak i na plaży nie ma ratowników. Motorówki i skutery zmieszane z pływającymi wpław ludźmi. W czasie, gdy turyści korzystają z basenu, pracownik hotelu dolewa chloru z bańki do wody basenowej. Wow. Mistrzostwo Świata. WiFi płatne, w niektórych miejscach dostępne bezpłatnie. UWAGA: Wyłączyć przesyłanie danych komórkowych, to kraj poza UE i będą wysokie rachunki po przekroczeniu posiadanego limitu /4.30 min. Rozmowy kosztowało 175 zł./. Dojazd na plażę autobusem hotelowym w dogodnych godzinach /plus/. Tour Operator /EXIM TOURS poprzez TOUR PLUS/ proponuje lokalne wycieczki, poziom odbiega od przyzwoitego, bardzo słaby. Jeżeli ktoś nie ma problemów z ruchem lewostronnym, to lepiej pożyczyć auto i pojeździć samemu po okolicy. Cena zależna od wypożyczalni / 35 E w górę w zależności od auta, plus 50 E za przekroczenie granicy Turcja-Grecja, plus 25 E za ubezpieczenie po drugiej stronie/. Auto musi mieć pozwolenie na przekroczenie granicy. UWAGA: na Karpaz dzikie osły, które walczą ze sobą o marchewkę od turysty i nie uważają na stojących wokoło ludzi. Można zostać stratowanym. Wyżywienie w hotelu: na stołówce, bo nie można jej nazwać restauracją, panuje brud, z resztą jak na całej wyspie. Wszysko się ?klei?. Gdyby działał tu SANEPID, zamknąłby nie restaurację, a cały ten ?hotel? natychmiast. Jedzenie pozostawia wiele do życzenia. Np. Kurczaki składają się tylko z nóg i skrzydeł????, dzisiaj na śniadanie była zielona kiełbasa... Słabiutkie pieczywo, napoje z maszyn, lura... Jednak przy odrobinie dobrej woli można coś dla siebie wyszukać. Polecamy HARUB, a z alkoholi lokalne piwo EFES w butelkach. W zależności od wykupionego standardu, napoje wydawane są w przybasenowym barze. W kompleksie są niby trzy bary . Ludność lokalna dostaje z bufetu ile chce kufli piwa i innych napoi, turysta z ALL INCLUSIVE może otrzymać tylko jeden kufel za każdym razem. Dba o to właściciel /poniekąd/ lokalu. Gość, który nie ma pojęcia o traktowaniu gości. Drugi bar, nocny oferuje wszystko za opłatą. Trzeci z barów, to stołówkowy. Hotel ma poziom 4*, jednak 2* to jest już trochę za wysoka ocena. Aha, i jeszcze jedno: Tour operator nie dba o gości. Nie wiadomo o której trasfer powrotny na lotnisko. W teczce ET niaktualne dane, a na spotkaniu organizacyjnym Pan Rezydent Mateusz zarzekał się, że ta informacja zostanie podana dzień wcześniej. Chyba chodziło tylko o to, by nałapać klientów na lokalne wycieczki. Jaki Tour operator, taki rezydent. A goście biegają jak oszalali co chwilę do recepcji, bo pan rezydent nie odbiera telefonów. Podczas przypadkowego spotkania Pan M. stwierdził, że przecież zostawił informację w recepcji. Pracownik recepcji nic o tym fakcie nie wiedział. A przecież jest książka ET, do której wystarczy włożyć kartkę z godzinami wylotów. Jak można w dzisiejszych czasach być tak nieprofesionalnym. Za co płaci Tour operator swoim bądź co bądź pracownikom /rezydentom/. Zwolniłbym natychmiast takiego pracownika. Check out jest o 12.00. Sprzątaczka przyszła o 11.00 z pytaniem, o której opuścimy pokój????... My już z ET nie pojedziemy na żadną imprezę turystyczną. OGÓLNIE: Cypr to wyspa ogromnego kontrastu, gdzie z jednej strony piękna przyroda i pogoda walczą z totalnym bałaganem i nieopisanym brudem wyłażącymi z każdego zakątka, z drugiej strony. Jednak jeden raz warto było tu przyjechać, by zobaczyć. Ale trzeba byc ostrożnym i mieć oczy dookoła głowy. Wszędobylskie koty nikomu nie przeszkadzają i patrzą z pobłażaniem na to wszystko, co robią ludzie prosząc o plasterek tej zielonej kiełbasy!!!.

Romana

• Zalety Pokój czysty i bez usterek, choć sąsiedzi mieli ich kilka
    • Wady Brud na basenach, posadzki lepiły się od rozlanych napojów, nikomu z obsługi to nie przeszkadzało. Brak animacji Do plaży kursował autobus o ustalonych godzinach. Leżaki stare brudne i połamane to samo tyczy się parasoli. Kuchnia turecka, bardzo kiepska - zaletą było to że straciliśmy kilogram lu dwa bo dosłownie nie było co jeść : jedynie kurczak , kaszę , ryż. płatki ,mleko i chleb z serem mozarellą oraz warzywa. Owoce tylko arbuz i melon. Podczas pobytu rodzin z dziećmi nie usłyszeliśmy pozytywnej opinni .od uczestników pobytu. Ach i jeszcze jedno nikt nas nie poinformował ze lecąc tureckimi liniami mamy między lądowanie w ALANI czas lotu 4h

Kiedyś może hotel przeżył swoją świetność ale przy dzisiejszych standardach dałabym 2 *

• Zalety Zapewnie zaletą jest klimatyzacja, uprzejmość.
    • Wady Niezbyt czysto, mnie osobiście pjęczyny odstraszają, a jedzenie jest monotonne, zawsze te same potrawy.

Nie wiem czy poleciłabym znajomym. Chyba wybrałabym inne, które widziałam w drodze na lotnisko, bo to też istotne eskortuje się wszystkich innych gości do ich hoteli w drodze z i na lotnisko.

Artur

• Zalety ogór baseny
    • Wady - brak animacji dla dzieci - brudno - słabe jedzenie i napoje -lokalizacja- problematyczne transfery na plażę(podstawiali za małe auta), brak miejsca gdzie można pospacerować wieczorem - all inclusive jak nawet nazwano na dokumencie otrzymanym w hotelu w wersji SOFT , co chwilę szło po kilka euro na lody, frytki itp - obsługa nie zainteresowana zbytnio pomocą gościom - płatny internet, w miejscach gdzie jest za free niema prawie możliwości korzystania ze względu na dużą ilość użytkowników.

- brak animacji dla dzieci - brudno - słabe jedzenie i napoje -lokalizacja- problematyczne transfery na plażę(podstawiali za małe auta), brak miejsca gdzie można pospacerować wieczorem - all inclusive jak nawet nazwano na dokumencie otrzymanym w hotelu w wersji SOFT , co chwilę szło po kilka euro na lody, frytki itp - obsługa nie zainteresowana zbytnio pomocą gościom - płatny internet, w miejscach gdzie jest za free niema prawie możliwości korzystania ze względu na dużą ilość użytkowników. +baseny + ogród