Opinie o hotelu Sahara Beach & Aqua Park
Tunezja / Monastir

Sahara Beach & Aqua Park: teren hotelu, basen

• Udogodnienia dla dzieci: 2 brodziki, park wodny ze zjeżdżalniami, miniklub i klub dla nastolatków.
  • Przy hotelu, szeroka i piaszczysta z łagodnym zejściem do morza.
  • Bogata oferta rekreacyjna: 3 baseny, jacuzzi, siatkówka plażowa, kort tenisowy, łucznictwo, aerobic, piłka wodna.
  • Atrakcyjne położenie: w dzielny Skanes w miejscowości Monastir, ok. 8 km od centrum, 12 km od Sousse.

Oleksandr

• Zalety położenie kolo plaży
    • Wady Jedzenie nie bardzo, obsługa też

Nie bardzo pięknie, chciałem żeby było lepiej.

Dorota

• Zalety nowoczesny, czysty, sporo barów,
    • Wady dużo rozwrzeszczanych Rosjan

Wspaniałe wakacje , przecudowne miejsce , duża przestronna w miarę czysta plaża , ciepłe morze ,basenów kilka , świetni animatorzy ,każdy znajdzie coś dla siebie . Dla mnie osobiście Tunezyjczycy są bardzo miłymi ludźmi, mają swoją kulturę i trzeba to uszanować, a mówiąc po niedanej sprzedaży do klienta "bandyta" nie sposób się nie roześmiać :) Pierwszy raz na wakacje wybrałam wrzesień i to była bardzo dobra decyzja , nie było walki o leżaki , czy miejsce na stołówce, brak kolejek, mało dzieci (chociaż Rosjanie zachowywali się bardzo głośno, włącznie z ich żałosnym śpiewaniem w holu) a pogoda rewelacja 35 st. Jedzenie szału nie robiło, ale nikt głodny nie chodził , każdy coś znalazł dla siebie (makarony, mięso, różnego rodzaju sosy, warzywa.... specjały tunezyjskie). Można pojechać do Monastiru i Sousse na własną rękę (taxi 15 dinarów to ok 20 zł) pozwiedzać i oczywiście na zakupy .Wycieczka fakultatywna do Tunis , Kareginy i Sidi bou Said (chyba 42 euro) bardzo fajna , miejsca urocze i warte zobaczenia , Urlop bardzo udany , pogoda dopisała i nasi rodacy super !!! No i rezydentka Walentynka też fajna :) Polecam !

Iwona

• Zalety odległość od lotniska - transfer trwał około 5 minut
    • Wady brak klimatyzacji w restauracji głównej

hotel ma 3* i w pełni na nie zasługuje, nawet na więcej. Mieszkaliśmy w pokoju po remoncie, nowe wyposażenie, czysto, wszystko ok. nie mogę powiedzieć, jak wyglądają te przed remontem. Słyszeliśmy, że gorzej. Pokoje małe, trudno się minąć - ale w sumie ile czasu spędza się w pokoju, nie był to problem. Wykonanie robót budowlanych - jak wszędzie w krajach południowych, brak dokładności - nie zapłaciłabym za taką usługę. Trafiliśmy na burzę, woda przez nieszczelne okno wlewała się do pokoju - gdyby nie deszcz nie wiedzielibyśmy o tym :). Klimatyzacja sprawna. Pokój sprzątany codziennie, ręczniki i pościel zmieniana również każdego dnia. W pokoju nie ma lodówki i sejfu. Restauracja - oprócz śniadania, zawsze chodziliśmy na początek posiłku, bo wtedy zawsze było czysto, stół nakryty, sztućce w komplecie. Później różnie to bywało. Warto zainwestować w jednego kelnera, który po otrzymaniu napiwków znajdzie dla nas zawsze miejsce. Zauważyliśmy, że kelnerzy "rezerwują" miejsce dla "swoich" (np. nakładają na talerz jedzenie, karafkę z winem i ustawiają na stoliku). Gdy zobaczą "swojego" klienta zabierają jedzenie i stolik jest wolny. Jedzenia sporo, każdy znajdzie coś dla siebie. Bar na plaży w gorszym stanie, mniejsza czystość. Kilka sklepików hotelowych - sprzedawcy nienachalni, jakby ich nie było. W każdej łazience ogólnodostępnej, była dyżurna Pani sprzątająca, która na bieżąco dba o czystość i uzupełnianie środków sanitarnych. Wszędzie kwiaty. Sporo leżaków przy basenie i na plaży, o każdej porze można było znaleźć wolne (chociaż te tuż przy basenie były zajmowane około 7 rano). My woleliśmy leżeć na trawie (a nie na betonie przy basenie), gdzie były również parasole. Hotel nie ma ręczników kąpielowych do wypożyczenia - trzeba zabrać swoje (albo kupić na miejscu w sklepiku, koszt od15-35 dinarów). Animatorzy również nienachalni. Recepcje i bary przy niej wymagają remontu - obecnie klimat PRLu, niezbyt przyjemne otoczenie. Sejf - mistrzostwo świata :)!!!!. Obok recepcji, w pomieszczeniu kantoru - na jednej ścianie dużo metalowych skrytek, jeden duży klucz na łańcuszku (!), drugi otrzymujemy po wpłaceniu kaucji i opłacie. Do otwarcia/ zamknięcia potrzebne są oba. Skorzystaliśmy, nic nie zginęło:). Wieczorne animacje - nic specjalnego, nuda. Plaża piaszczysta, zejście do morza łagodne - nie potrzeba butów do wody. Wyjazd z biurem Prima Holiday - rezydentka beznadzieja, nie ma pojęcia co się dzieje w hotelu. Polecała rodzicom klub dla dzieci, który jak się okazało we wrześniu już nie działał. Raczej zniechęcała do zakupu wycieczki niż zachęcała.

Zuza

• Zalety czysta piękna plaża z łagodnym zejściem do morza, blisko hotelu, wolne leżaki można było znaleźć o każdej porze dnia ; pokoje czyste, zadbane, sprzątane codziennie; przyjemny teren hotelu - dużo zieleni ; blisko do Monastyru - można samemu wybrać się na wycieczkę autobusem lub taksówką; aquapark - zjeżdżalnie dla dorosłych i dla dzieci ; pyszne przekąski w barach pomiędzy posiłkami w restauracji ; bar dla dorosłych otwarty wieczorem
    • Wady restauracja - brudne naczynia nie sprzątane na bieżąco ze stolików, przez co trudniej było znaleźć wolny, czysty stół aby zjeść posiłek oraz brakowało np. filiżanek na śniadaniu; dystrybutory z napojami odwrócone w stronę baru, przez co robiły się kolejki nawet po zwykłe napoje typu cola czy soki; 2 recepcje, w wyniku czego przy meldowaniu robi się zamieszanie; jeśli to dla kogoś istotne, to brak suszarki do włosów oraz lodówki w pokoju

Pobyt między 12-19 września 2019r. Ogólnie hotel bardzo przyjemny, czysty i zadbany, pokoje też w porządku. Czysta plaża jak i woda w morzu, duża ilość leżaków. Zamieszanie powstaje przy meldowaniu (możliwe, że zależy to od biura podróży), ponieważ są 2 recepcje i wygląda to mniej więcej tak: meldunek i opaski w 1 recepcji, opłata klimatycznego przy wymianie pieniędzy w kantorze obok drugiej recepcji, otrzymanie kluczy również w 2 recepcji - lekki chaos i sporo chodzenia między jedną a drugą. Do wad należy restauracja, gdzie stoliki nie są sprzątane na bieżąco, w wyniku czego czasem ciężko znaleźć wolny czysty stolik, nas przygarnął "pod opiekę" jeden z kelnerów i zapewnił, że zawsze będzie miał dla nas stolik i tak też było, chociaż czasem musieliśmy poczekać aż go dla nas specjalnie posprząta. Brak sprzątania stolików objawiał się również poprzez braki w dostępności talerzy, filiżanek czy sztućców. Czasem aby zrobić sobie herbatę do śniadania trzeba było odwiedzić 3 różne stanowiska, gdzie na jednym zdobyło się spodek, na drugim filiżankę, a dopiero na trzecim torebkę herbaty. Ogólne wrażenie jest takie jakby nie chciało im się pracować, podobnie jest z częścią barmanów. Jedzenie w porządku, czasem mało doprawione, wybór nie za wielki, ale każdy znajdzie coś dla siebie. UWAGA! KOMARY, które wieczorem strasznie gryzły - bąbel prawie na bąblu (pierwszy raz zdarzyło mi się spotkać komary w Afryce i to w takiej ilości) - także jak ktoś się wybiera to polecam wziąć jakiś spray ;) Podsumowując wyjazd uważam za bardzo udany i pozytywny. Był to bardzo miło spędzony czas :D

Zuza

• Zalety - czysta piękna plaża z łagodnym zejściem do morza, blisko hotelu, wolne leżaki można było znaleźć o każdej porze dnia - pokoje czyste, zadbane, sprzątane codziennie - przyjemny teren hotelu - dużo zieleni - blisko do Monastyru - można samemu wybrać się na wycieczkę autobusem lub taksówką - aquapark - zjeżdżalnie dla dorosłych i dla dzieci - pyszne przekąski w barach pomiędzy posiłkami w restauracji - bar dla dorosłych otwarty wieczorem
    • Wady - komary - wieczorem ciężko było przebywać na dworze bo strasznie gryzły - restauracja - brudne naczynia nie sprzątane na bieżąco ze stolików, przez co trudniej było znaleźć wolny, czysty stół aby zjeść posiłek oraz brakowało np. filiżanek na śniadaniu - dystrybutory z napojami odwrócone w stronę baru, przez co robiły się kolejki nawet po zwykłe napoje typu cola czy soki - 2 recepcje, w wyniku czego przy meldowaniu robi się zamieszanie - jeśli to dla kogoś istotne, to brak suszarki do włosów oraz lodówki w pokoju

Pobyt między 12-19 września 2019r. Ogólnie hotel bardzo przyjemny, czysty i zadbany, pokoje też w porządku. Czysta plaża jak i woda w morzu, duża ilość leżaków. Zamieszanie powstaje przy meldowaniu (możliwe, że zależy to od biura podróży), ponieważ są 2 recepcje i wygląda to mniej więcej tak: meldunek i opaski w 1 recepcji, opłata klimatycznego przy wymianie pieniędzy w kantorze obok drugiej recepcji, otrzymanie kluczy również w 2 recepcji - lekki chaos i sporo chodzenia między jedną a drugą. Do wad należy restauracja, gdzie stoliki nie są sprzątane na bieżąco, w wyniku czego czasem ciężko znaleźć wolny czysty stolik, nas przygarnął "pod opiekę" jeden z kelnerów i zapewnił, że zawsze będzie miał dla nas stolik i tak też było, chociaż czasem musieliśmy poczekać aż go dla nas specjalnie posprząta. Brak sprzątania stolików objawiał się również poprzez braki w dostępności talerzy, filiżanek czy sztućców. Czasem aby zrobić sobie herbatę do śniadania trzeba było odwiedzić 3 różne stanowiska, gdzie na jednym zdobyło się spodek, na drugim filiżankę, a dopiero na trzecim torebkę herbaty. Ogólne wrażenie jest takie jakby nie chciało im się pracować, podobnie jest z częścią barmanów. Jedzenie w porządku, czasem mało doprawione, wybór nie za wielki, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Najgorsze były jednak komary, które wieczorem strasznie gryzły - bąbel prawie na bąblu (pierwszy raz zdarzyło mi się spotkać komary w Afryce i to w takiej ilości) - także jak ktoś się wybiera to polecam wziąć jakiś spray ;) Podsumowując wyjazd uważam za bardzo udany i pozytywny. Był to bardzo miło spędzony czas :D

Szymon

• Zalety Położenie, jedzenie, obsługa, duża liczba atrakcji
    • Wady Brak większych wad, oprócz wind, które działały kiepsko, chodziliśmy z reguły schodami (nie był to problem dla nas, bo mieliśmy pokój na 2 piętrze, ale na np. 6, mógłby to być już kłopot)

Wyjazd do tego hotelu był bardzo udany. Znakomite położenie hotelu i bardzo dobre jedzenie w dużej ilości. Sporo atrakcji do późnego wieczora i do tego zaangażowani w swoją pracę animatorzy, sprawiali, że nie dało się nudzić.

Marek

• Zalety wifi darmowe, wyremontowane pokoje, ładne baseny oraz okolica
    • Wady brak ręczników plażowych, siłownia dodatkowo płatna

Hotel stworzony dla osób wymagających, dla lubiących aktywny wypoczynek jak i również dla rodzin z dziećmi. Hotel zawiera dużo zewnętrznych atrakcji. Wszystkie pokoje są wyremontowane, większość jest z widokiem na morze. Bardzo ładnie urządzone pokoje z nowymi łazienkami. Krótki transfer z lotniska w Monastyrze. Bar w lobby czynny 24 godziny na dobę. Hotel posiada bardzo ładnych ogród oraz duże baseny zewnętrzne. W hotelu znajduje się pasaż ze sklepami jak i dyskoteka/night club. Istnieje możliwość zamówienia diety specjalnej.Hotel zawiera udogodnienia dla osób niepełnosprawnych jak i aquapark i plac zabaw dla dzieci. Wifi darmowe na całym obiekcie.

• Zalety Wszystko Ok

Powiem tak nie ma się do czego przyczepić hotel 3+gwiazdki przeszedł moje oczekiwania.Byłem z rodziną żona i dwójka dzieci i każdy miał co robić,Aquapark zjeżdżalnie,baseny do wyboru plaża przy samym hotelu i naprawdę dbają o nią bardzo,leżaki jak na tak duży hotel bez problemu bo jak nie było to za chwilę zorganizowali.Jedzenie super każdy coś znajdzie dla siebie a jest ich przez cały dzień mnóstwo w każdym barze serwują co innego.Duży plus to transfer z lotniska dosłownie 5 minut.Biuro Ecco Holiday szacunek ze macie tam na miejscu Panią Adrianne jest mega pomocna zajmuje sie mini klubem ale cokolwiek potrzeba to żadnego problemu pozdrawiamy!!.A teraz trochę szczegółów:Zakwaterowanie pokoje my mieliśmy studio czyli 2 dwójki połączone drzwiami i dla nas było ok (tak naprawdę to tylko się spało),Restauracja(sniadania,obiad,kolacja)co jest dużym plusem to jak zajmie się stolik to mamy go przez cały pobyt więc radzę wybrać sobie i kelnera bo to jest jeszcze ważniejsze i dać napiwek(1 dinar to1,30pln) i mamy spokój.Bary do wyboru do koloru co dusza zapragnie trzeba być miłym to i oni są mili cały pobyt super polecam!!!

• Zalety - położenie, Aquapark, baseny, plaża, animatorzy, Mini club, bardzo miła obsługa, czystość,

Położenie blisko lotniska, zaledwie 3km. Plaża, baseny, aquapark. Mieliśmy dwa pokoje połaczone drzwiami. W jednym my, w drugim trojka dzieci. Pokoje byly sprzątane codziennie. Toalety ogólnodostępne myte po każdej osobie. Posiłki urozmaicone. Każdy znajdzie coś dla siebie. Obsługa hotelu na wysokim poziomie. Dużo atrakcji rozrywkowych dla dzieci i doroslych. Mini club dla dzieci,gdzie jest animatorka z Polski p. Adrianna z biura Prima Holiday. Dzieci byly zadowolone. Cudowni animatorzy,którzy potrafili cały dzień zabawiac ludzi. Bary przy basenach i plazy. Dla nas rewelacja. Bylismy z biura Prima Holiday. Bez zastrzeżeń. Napewno tam wrócimy ????

Agata

• Zalety położenie,obsługa,animacje,plaża,aquapark
    • Wady brak wad

Hotel naprawdę godny polecenia.Pod każdym względem spełnił moje oczekiwania a wręcz panująca tam atmosfera powoduje to,że myśli się o ponownym przyjeżdzie dokładnie w to samo miejsce.Nie jest to hotel dla snobów,bo pokoje skromne,niewielkie,bez specjalnego wyposażenia,ale przecież nie o to chodzi na wczasach.Skromnie,ale czysto,zarówno w hotelu jak i toaletach na całym terenie.Posiłki bardzo smaczne,wybór duży,każdy znajdzie coś dla siebie.Ekipa animacyjna wspaniała-przez cały dzień intensywna praca,aby gościom umilić pobyt. Miłe zaskoczenie dla mnie to fakt ,ze mimo ogromnej ilości pokoi o dziwo nie było problemu z wolnymi leżakami na basenie czy na plaży. W hotelu kantor,do Monastir taxi 10 dinarów,do Sousse 12-13.Polecam wycieczkę Sahara Explorer 2 dniową,choć rezydentka (Sun&Fun) wcale nie zachęca do korzystania z w.fakulatywnych.Dużym minusem jest kompetencja rezydentki a właściwie jej brak, przez cały mój 14 dniowy pobyt brak jakichkolwiek dyżurów w hotelu,brak kontaktu(jedynie pozostawiony nr komórkowy a za połączenie telefoniczne hotel woła opłatę).Godziny odlotu podane dopiero póżnym popołudniem dla lotu wczesnoporannego,Rano godzinne opóżnienie autokaru i znowu brak jakiejkolwiek informacji co się dzieje. Jednym słowem:wczasy w tym hotelu na 100% będą udane pod każdym względem.Można się decydować śmiało mimo tych trzech gwiazdek. Co do obsługi rezydentki biura Sun&Fun to pozostawia ogromny niesmak i całkowity brak profesjonalizmu.Podróżuję od ponad 20 lat i w ciągu tego czasu nigdy nie miałam takich negatywnych odczuć.Cała reszta na 6!!