Opinie o hotelu Thapsus
Tunezja / Al-Mahdijja

Thapsus: basen

• Duży kompleks hotelowy na rozległym zielonym terenie
  • Hotel przy ładnej, piaszczystej plaży
  • Przyjemne baseny ze słodką wodą

Milena

• Zalety zjeżdżalnie, duże i przestronne pokoje rodzinne, dobre jedzenie
    • Wady płatna siłownia, nie ma a\'la carte

Hotel pomimo, że ma tylko 3* to jest przyzwoitym hotelem. Pokoje bardzo przyjemne i zadbane. Rodziny z dziećmi zdecydowanie nie będą się nudzić. Pokoje rodzinne też bardzo duże i przestronne. Bardzo smaczne jedzenie, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Śmiało można wybrać się do miasta oddalonego około 9km ponieważ kursują autobusy oraz taksówki.

Paulina

• Zalety -blisko plaży -co wieczór animacje -miła obsługa
    • Wady -słabe wifi

Wakacje spędzaliśmy w hotelu od 28.08 do 5.09.2019. Od lotniska w Monastirze to jakieś półtorej godziny drogi. Po przyjeździe w nocy zapłacilismy opłatę klimatyczną i zostaliśmy zakwaterowani. W kwestii pokojów mogłyby być odświeżone lecz nie było źle. Jedzenie bardzo monotonne, codziennie to samo a na stołówce w hotelu niefajny zapach dlatego zazwyczaj jedliśmy w barze przy basenie. Nie było źle ale na pewno nie będzie to coś ekstra. Odległość od plaży wymarzona. Ludzi nie było dużo, zawsze wolne leżaki i miejsce. Morze ciepłe i czyste, dużo sportów wodnych jednak podczas naszego wyjazdu padało 3 dni. Po angielsku idzie się dogadać jak najbardziej. Obsługa miła i warto im zostawić jakiś napiwek. Jeśli chodzi o ludzi to tunezyjczycy strasznie zaczepiają jeśli widzą samotne panie;) Radzę uważać jeśli jest to typowo babski wyjazd bo naprawdę czasami było to aż męczące. Kelnerzy/obsługa/przypadkowi ludzie z ulicy potrafią mówić dużo komplementów i namawiać na kawkę i coś więcej-kto co lubi. Co do internetu to w hotelu na dole jest sklepik i można kartę 3GB internetu za 10 euro bo wifi działa tylko przy recepcji więc lipa. Warto pojechać do Mediny czyli do takiego centrum ( taxi przed hotelem ok 8 dinarów w jedną stronę) fajne rzeczy i duży targ na zakup pamiątek - śmiało się targować! Nie wymieniać od razu w hotelu całej kasy na dinary tylko stopniowo bo później straci na kursie. Podsumowując wakacje i tak udane. Na pewno Tunezję jeszcze odwiedzę ale myślę ze zmienię hotel żeby zobaczyć coś nowego:)

Barbara

• Zalety Plaża.
    • Wady Słaba klimatyzacja, słabe wi-fi

Dopiero w autobusie z lotniska dowiedzieliśmy się, ze hotel jest 4- , a nie 3-gwiazdkowy, co ma przełożenie nie na standard a opłaty. Na zameldowanie się czekaliśmy kilka godzin, punktualnie do 14. Musiałyśmy zmienić od razu pokój- umiejscowiony w suterenie z widokiem na kawałek trawnika i nogi przechodzących koło basenu ludzi. Drugim istotnym powodem zmiany był niedrożny odpływ prysznica- woda po pierwszej kąpieli zalała całą łazienkę. Klimatyzacja w pokojach (jak już tutaj pisano) od 14-5:00 nie dawała rady, w pokojach i wnękach balkonowych duszno. To samo w lobby hotelowym. Jedzenia dużo, choć monotonne. Mały wybór owoców- tylko melony i na przemian jabłka lub śliwki. Plaża rekompensuje niedogodności. Duża, bezpłatne leżaki. Obsługa sympatyczna, uśmiechnięta. Pokoje sprzątane codziennie, codziennie zmieniane ręczniki. Kiepskie wi-fi jedynie przy recepcji, czasem w ogóle nie działające. Widać, że hotel lata świetności ma za sobą, ale jak na tunezyjskie standardy nie jest najgorzej. Mam problem z poleceniem tego hotelu .Opcje są tylko "tak" lub "nie", a ja się waham. Nie było tak źle, żeby odradzać, ale nie wiem, czy pojechałabym tam drugi raz.

• Zalety Piękna plaża, spokojna okolica i przemiła obsługa.
    • Wady Monotonne jedzenie i słaby Internet w lobby.

Piękna plaża, spokojna okolica i przemiła obsługa. Hotel dla ludzi ceniących spokój i odpoczynek, niestety jedzenie monotonne ale każdy znajdzie coś dla Siebie.

XXX

• Zalety plaża bardzo ładna darmowe leżaki i parasole ładny basen przyzwoite animacje piękny, zadbany ogród wokół hotelu
    • Wady fatalne napoje fatalne alkohole bardzo brudno na korytarzach bemary i dystrybutory na wodę w restauracji całe klejące z brudu fatalne wi-fi klimatyzacja jeśli w ogóle działa to od 14-5 rano łóżko podwójne to dwa pojedyncze materace więc śpicie osobno lub jedna osoba chcąc si przytulić śpi w dziurze między materacami ciężki klucz zamiast karty do drzwi wyzysk pracowników

Przybyliśmy w środku nocy i na początek skasowano opłatę klimatyczną w stawce hotelu 4* mimo, że na wakacje.pl hotel jest trzygwiazdkowym. To niewielki szczegół, ale na start zaskoczenie. Otrzymaliśmy klucz do drzwi z ciężką metalową zawieszką i zaczęliśmy się śmiać pod nosem, bo od wielu lat czegoś takiego nie spotkaliśmy :) To zapowiadało, że może być "ciekawie". Korytarz prowadzący do naszego pokoju był pokryty obleśną, nieprawdopodobnie brudną wykładziną. Niezależnie od tego jak wygląda podłoga pod spodem to na pewno byłoby lepiej bez niej niż tak jak jest. W pokoju jednak w miarę czysto, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Jak się przyjrzeć to nie było już tak dobrze, ale do przeżycia. Jak się później okazało przysługuje po jednym szamponie i żelu pod prysznic na cały pobyt. Dobrze, że zawsze zabieramy swoje mydła i szampony... Pierwsze wrażenie rano w restauracji- katastrofa. Chcąc nalać sobie wody z dystrybutora, trzeba było się przemóc by w ogóle go dotknąć. Brudny i klejący. Podobnie bemary z jedzeniem . Zaczęło się źle. Później humor poprawił bardzo ładny ogród z pięknie przystrzyżonymi drzewami, spory basen oraz bardzo ładna plaża i czysta, ciepła woda w morzu. Dalej bardziej skrótowo: Niezłej jakości animacje, choć animatorzy nie przypadli nam do gustu ( w wielu miejscach byli bardziej uprzejmi i po prostu lepiej ich odbieraliśmy). Jedzenie bez szału, na siłę można coś wybrać jednak nie ma co się nastawiać na poziom zbliżony chociażby do Turcji (jeśli porównywać podobną półkę cenową wyjazdu). Napoje/ soki bardzo słodkie, nie dobre. Alkohole- "bezalkoholowe" :) jakiś żart. Zaznaczam, że nie jesteśmy Polakami-alkoholikami :))) Znajomy pijący sporadycznie nie był w stanie poczuć szumu w głowie nawet po 6 drinkach "pół na pół". Na butelce napisane 40%, wg mnie może 10% zawartości alkoholu. Whisky w smaku dramat, rum do rumu nie zbliżony, ale na siłę do przełknięcia. Gin+ tonic chyba najlepszy ze względu na to, że tonic jest z butelki i posiada gaz, a nie tak jak te wszystkie niby coca-cole z automatu - nienadające się do picia. Piwo uważam, że było ok. W smaku w miarę plus przy wysokiej temperaturze fajnie się piło. PRL w barze- można palić przy stoliku. Obsługa w większości miła, a jeśli nie to do tego akurat najmniej pretensji, bo słyszeliśmy jak traktuje się tam ludzi. Warunki ich pracy (m.in. sprzątająca pokoje kobieta nosząca na plecach cięższy od niej samej wór w ręcznikami) plus zarobki, w dużej mierze tłumaczą brak siły i chęci do pracy całymi dniami w upale z uśmiechem na twarzy. Wyjazd uratowały pogoda, która miała się załamać na drugi dzień do końca pobytu, a jednak dopisała oraz nowa znajomość z rodakami mieszkającymi od wielu lat poza naszym krajem. Super towarzystwo podczas wakacji to pół sukcesu :)

Juliusz

• Zalety blisko morza, dużo leżaków w strefie zieleni przy plaży.
    • Wady nie działająca klimatyzacja, bardzo słabe WIFI, obskurne bary, infantylne animacje wieczorne, potwornie głośno do 23:00.

Na dzień dobry zażądano opłaty klimatycznej jak za hotel 4* po 3TDN i to w Euro po kursie z sufitu. Niby drobiazg, w Tunezji to norma ale po prawie 2 godzinnym transferze w rozlatującym się autobusie nie miałem ochoty się kłócić. Za widok na morze kolejna dopłata 20EUR, Uwaga: klimatyzacja wygląda tak, że słychać wentylator ale strumień powietrza który się wydobywa nie jest w stanie ochłodzić pokoju poniżej 28 stopni. Do tego wilgotność na poziomie 85% sprawia, że przebywanie w pokoju to męka, czułem się jak w dżungli. Lepiej uciekać nad morze, tam jest bryza i przyjemnie się oddycha mimo wysokiej temperatury. Morze przecudne, czyste, zielono-żółto-niebieskie, woda cieplutka. Darmowe leżaki. Jedzenie monotonne, da się wytrzymać. Walka o szklanki i sztućce. Jeden pracownik do nalewania napojów. Brudne obrusy. Brak klimatyzacji, standard jak stołówki z PRL. Wieczorne animacje nie bawiły nawet sąsiadów zza wschodniej granicy. Ilość kilowatów z nagłośnienia powalała. Huk i arabski rap. Prymitywne skecze i pląsy, żenada. 1 bar na ponad 500 osób. 2 barmanów którzy nie potrafią nalać żadnego napoju bez wylania połowy zawartości trunku na blat. Plastikowe kubki myte w roztworze chloru dodają cienkiemu browarowi niezapomnianego aromatu. Lokalne alkohole: wino czerwone - kwaśne, różowe - bardzo kwaśne, białe - okropnie kwaśne. Mocniejszych trunków nie pijam ale 'riebjata' mówili, że słabe... Mahdija to okropnie brudne miasto z cmentarzem na plaży, szkoda czasu. Rezydent widmo. Panie sprzątające miłe, sprzątanie i wymiana ręczników codziennie. Czysto. Ogólnie nie polecam tego hotelu.

• Zalety Blisko plaży, wspaniała obsługa,fajne animacje(główny szef animatorów to gigant językowy),blisko do stacji kolejowej a stamtąd można dojechać do Monastyru lub Susa. Taxi do Mahdijja tylko 5 dinarów , blisko.
    • Wady Słabe WiFi w holu ale nie po to się jedzie żeby siedzieć na necie.

Spędziliśmy tam 14 wspaniałych dni. Plaża jest jedną z najwspanialszych w Tunezji (duża, czysta). Idąc w lewo od wyjścia macie puściutko bo nie ma tam już hoteli tylko wydmy. Wspaniałe jedzenie, jeżeli ktoś pisze inaczej to kłamie albo po prostu Polak malkontent. Dla wszystkich było coś dobrego ( moja żona jest bezglutenowcem i też nie narzekała). Do tego świetna obsługa w restauracji i w barze barbecue. Obsługa uśmiechnięta i życzliwa chociaż różnie traktowana (szczególnie przez Niemców). Lokalizacja dobra bo blisko do przystanku metra z dobrym połączeniem do Monastyru(pociągi klimatyzowane a bilety kupuje się u konduktora od razu powrotny- tylko 1,6 dinara w jedną stronę). Taxi do Mahdijja tylko 5 dinarów i 5 minut jazdy.

DARIUSZ

• Zalety W zasadzie Cały Hotel
    • Wady BRAK

Dzień dobry . Pobyt w hotelu trwał od 13 września , dwa tygodnie. Obiekt jest wielki ,przestronny i czysty, prawie jak na pokazanych zdjęciach . Pokoje codziennie sprzątane . Posiłki , bardzo duży wybór , każdy znajdzie coś dla siebie , alkohole mocno rozcieńczone , bardziej nisko procentowe . Plaża duża piaszczysta , zejście do morza bardzo łagodne, Blisko są sklepiki , spacerkiem można przejść w 10 do 15 min , do centrum jest około 5 km , Taksówka kosztuje 5 dinarów to 7 zł. Porażką są wycieczki fakultatywne sprzedawane na terenie hotelu , kupiliśmy przejażdżkę karawaną po 20 EURO od osoby , wywieźli na dworzec kolejowy około 1 km , przesadzili nas na wielbłądy i tak około 200 m po ogródkach działkowych do jakiejś altanki, jeden zimny napój fanta lub cocacola za resztę było trzeba dodatkowo zapłacić , wszyscy patrzą nie na Ciebie tylko na twój portfel ,trwało to jedna godzinę, ODRADZAM

• Zalety Piękna plaża i otoczenie hotelu, kuchnia bardzo dobra, kazdy znajdzie coś dla siebie. Super wycieczki fakultatywne.
    • Wady Niski standard pokoi. Hotel niszczeje, najbardziej widać to w strefie wellness. Długa podróż autobusem z lotniska z Enfidii.

Ogólnie jestem zadowolona z wakacji. Centrum miasta oddalone ok 5 km. Taksówka kosztuje 5 dinarów.

Krystian

• Zalety Blisko do plaży. Czystość, posiłki, basen. Możliwości komunikacyjne ( pociąg, autobus)
    • Wady jedna wielka - nie do zaakceptowania bardzo nie dobre alkohole wysokoprocentowe ( rozwodnione na maxa i w smaku ochydne)

Pobyt 7 dniowy. Hotel ogólnie nie najnowszy. Jednak czysty. Pokoje w sam raz. Ogólnie hotel na 5 w skali do 6. Położenie hotelu bardzo dobre, Plaża 100 metrów - czysta i szeroka. Do mediny ( stare miasto) w Mahdi 7km. Do dworca kolejki 1 km. Można pojechać pociągiem do Monastiru, Souse za marne grosze. Posiłki w hotelu bardzo dobre i urozmajcone ( nie ma się do czego przyczepić). Lunch można zjeść w barze przy basenie. Nie było żadnych kolejek. Nie trzeba było na nic czekać. Wieczorami animacje - może być. Niestety jeden wielki minus. Alkohole wysokoprocentowe. Rozcięczane na maksa. W smaku ochydne. Dźin - bez smaku. Whiski - wielka pomyłka ( jakieś słodkie coś), Wódka - może z 20 % ale z lodem i limonką do przełknięcia. Nie polecam robienia drinków - pijesz wtedy sam napój. Jedyne alkohole do zaakceptowania to piwo ( Celtia - bardzo dobre) oraz wina - białe i czerwone ( wytrawne ale butelki orginalnie zamykane korkami - nie rozcieńczane). Podsumowując hotel polecamy w odpowiedniej cenie ( można trafić dobre oferty w cenie ok. 1400 zł/os.)