Opinie o hotelu The Topaz
Malta / wyspa Malta

The Topaz: obiekt, basen

Pobyt: Listopad 2019

• Zalety - pokoje sprzątane codziennie - dobra lokalizacja, bezproblemowa komunikacja autobusowa z większością atrakcji wyspy - czajnik, lodówka, sejf, kubki na wyposażeniu pokoju - bardzo pomocna pani z Polski pracująca na recepcji hotelu - basen zewnętrzny i wewnętrzny - sklepy spożywcze, kino, zaplecze gastronomiczne w pobliżu hotelu - wygodne łóżka :) - pokój z widokiem na basen zewnętrzny
    • Wady - łazienka old schoolowa (lata 80-90) - w ciągu 10 dni pobytu 2 głośniejsze imprezy w restauracji hotelowej (kończyły się ok. 1:00, ale tragedii nie było)

Pobyt w hotelu kupiony bez wyżywienia. Polecamy restaurację Ta' Pawla ok 10min spacerem od hotelu, a w szczególności Fenka i Braggioli, a na deser Imqaret. 3-daniowe "Maltese menu of the day" nie do przejedzenia dla jednej osoby. Po Malcie można spokojnie podróżować lokalnymi autobusami (21 euro za 7-dniową kartę na autobusy bez limitu). Bugibba to niezła baza wypadowa w inne części wyspy. Sama miejscowość to plac budowy. Podczas spacerów widać sporo śmieci, mieszkańcy wystawiają worki bezpośrednio na chodniki. Pobliskie plaże w porównaniu z polskimi wypadają bardzo blado. Atrakcje historyczo-przyrodnicze na 5! Polecamy wycieczkę "Perły Malty" z polskim przewodnikiem. Ogólne wrażenia na +++, bardzo chętnie jeszcze kiedyś odwiedzimy Maltę. Listopad 2019

Mkalinka

bardzo uprzejmi i pomocni pracownicy hotelu, dobre położenie, jako baza wypadowa do zwiedzania Malty

Roman z Głogówa

• Zalety Dobre położenie wszędzie blisko miła obsługa w recepcji półka
    • Wady Pokoje lata 80 ale czsto

Ogólnie Ok jest co zwiedzać fajne wycieczki jedzenie dobre

Izabela

• Zalety blisko przystanki autobusowe, nie ma tłumów w około hotelu, nie ma aż tak daleko do morza, duży basen i duża ilość leżaków
    • Wady ranne autobusy podjeżdżające pod hotel, nudne jedzenie

Jestem zadowolona z mojego popytu w hotelu The Topaz. Miła obsługa, pokój był codziennie sprzątany, pościel i ręczniki wymieniane. Nie mieliśmy z niczym problemów. Korzystaliśmy z komunikacji miejskiej, przystanki były blisko, obojętnie na który chcieliśmy się udać. Niedaleko było parę sklepów, w których można znaleźć nawet polskie produkty. Do morza ok 1 km, prosta droga. Denerwujące były poranne autobusy, często trąbiły i mając pokój od strony basenu było to słychać. Wieczorami było słychać rozmowy młodych, który rozkładali się na leżakach.. Z drugiej hotelu strony był spokój.

Iwona

• Zalety dobre położenie
    • Wady Klimatyzacja działa bardzo głośno więc spać się przy niej nie da. Otworzyć okna również nie da bo w hotelu latem przyjmują obozy i ciągle wydzierają się nastolatki. Wi-fi to nawet w głównej recepcji nie działa.

Wakacje w lipcu 2019. Malta jako wyspa jest super, ale hotel omijałabym z daleka. Jak za taką cenę można wynająć sobie mieszkanie w spokojnej okolicy. Z basenu ciężko skorzystać bo w lipcu były obozy językowe i niestety ciągle było głośno nawet w nocy. Wyjazd z dwójką małych dzieci, a dostalismy pokój z daleka od głównej recepcji i basenu za to przy wydzierających sie małolatach. Klimatyzacja bardzo głośna więc nie dało się wytrzymać przy włączonej. Wi-fi niestety nigdzie nie działało kiedy była potrzeba. Pokoje czyste i sprzątane codziennie.

• Zalety 1.Położenie - blisko przystanki autobusowe 2. Obsługa - recepcja, restauracja, personel sprzątający 3. Menu restauracyjne
    • Wady Nie dopatrzyłam się żadnych wad

To był BARDZO DOBRY wybór - przede wszystkim jako baza wypadowa do zwiedzania - a wierzcie mi, 10 dni to zdecydowanie za mało. Tak samo trzy gwiazdki - też za mało - pod każdym względem. Pokoje codziennie sprzątane; i te białe mięciutkie ręczniki aż się prosiły, żeby się nimi okręcić... A w recepcji Pani Kasia -Opiekuńczy Anioł, szczególnie tych wszystkich, którzy mają problemy językowe - ale nie tylko. Walcie do Niej jak w dym - dostaniecie fajne mapki wskazujące kierunki i numery autobusów. PANI KASIU - TAK TRZYMAĆ.POZDRAWIAMY I DZIĘKUJEMY. Na przystankach(wszystkie blisko hotelu) rozkłady jazdy dość dokładne, można na nich polegać. W sklepiku - ok. 100 m na prawo od hotelu kupicie 7-dniowy nielimitowany bilet (21E) . Dołóżcie do tego przewodnik z EMPIKU i Malta + Gozo należy do Was. Słowo daję, pełen komfort - widziałam w różnych miejscach polskie grupy, biegające z wywalonymi językami za przewodnikiem, bo trzeba było zrealizować program a żar lat się z nieba - współczuliśmy im bardzo. A teraz kilka słów o HB - pełen wypas - dużo, smacznie i wykwintnie. Pozdrowienia dla Panów od pysznych omlecików... Naprawdę, ten hotel zasługuje na wielkie pochwały, pomimo że spędzaliśmy w nim mało czasu. Gdybyśmy kiedyś trafili na Maltę i pewno wybralibyśmy ten hotel.

Pobyt: Marzec 2019

• Zalety Położenie, standard pokoju.
    • Wady WiFi czasem przerywało/zamulało, ale nie stwarzało to większych problemów.

Nie mogę się do niczego przyczepić. Wszystko adekwatne do swojej ceny. Jeżeli znów bym się wybierał w to miejsce, nie miałbym nic przeciwko znów trafić do tego samego organizatora, hotelu i linii lotniczych. Posiłków nie miałem wliczonych w cenę, więc nie mogę się na ten temat wypowiedzieć.

Bożena

Dostałam pokój bez balkonu z widokiem na schody przeciwpożarowe i dach ze stertami śmieci oraz budowę.

Bartosz
    Pobyt: Kwiecień 2018

• Zalety Miła obsługa, dobry Internet, czysto, codziennie sprzątane i ręczniki wymieniane, lodówka, gniazdo na polskie urządzenia, przechowalnia bagażu za darmo po wymeldowaniu.
    • Wady Basen wewnętrzny malutki, basen zewnętrzny w kwietniu lodowata woda.

Świetna baza na zwiedzanie wyspy. Warto kupić tygodniowy bilet bez limitu i zjeździć wszystkie strony Malty. Sam Hotel niczego sobie, czysto, sprzątany codziennie i ręczniki też wymieniane, klimatyzacja, dobry Internet, basen zewnętrzny niezłej wielkości i schludny z leżakami ale w kwietniu była lodowata woda. Basen wewnętrzny można pominąć (wielkość 3 Jacuzzi). Dobra czekolada w automacie przy recepcji, pracownicy bardzo mili i pomocni, nie ma dodatkowych opłat, ograniczeń itd.. Na dole lokal z pyszną sycylijską oryginalną pizzą. Do supermarketu taniego 3 minuty, tyle samo do przystanku z którego dojedziesz na Gozo, Valetty czy Ghajn Tuffieha. Generalnie polecamy dla zwiedzaczy, nie polecamy na leżakowanie i all-inclusive. NIE MIELIŚMY POSIŁKÓW ALE TRZEBA DAĆ OCENĘ WIĘC WYSTAWIAM 7.

Ryszard
    Pobyt: Marzec 2018

• Zalety Wszystko Ok
    • Wady Chyba brak

Marzec dla nas temperatury odpowiednie , tzn max 25 stopni . Baseny nas nie interesowały . Zwiedzaliśmy Maltę . Hotel ze śniadaniami super .