Opinie o hotelu Utopia World

Utopia World: basen, plaża

• Infrastruktura przyjazna dzieciom: plac zabaw, aquapark ze zjeżdżalniami.
  • Tylko 150 m do prywatnej, piaszczysto-żwirkowej plaży wyróżnionej certyfikatem Blue Flag.
  • Atrakcyjne położenie: na wzgórzu z malowniczym widokiem na nabrzeże, 3 km od Mahmutlar, 18 km od Alanyi.

• Zalety Położenie hotelu, posiłki, mini klub dla dzieci, animacje dla dorosłych
    • Wady Jak na hotel ***** nie powinna zajść kradzież pieniędzy.

Przez cały pobyt dokumenty i pieniądze mieliśmy w sejfie. Ostatniego dnia po powrocie z plaży zastaliśmy otwarty sejf i brak gotówki. Niestety obsługa do niczego nie przyznała się. A biuro coral travel odpisało na w liście, że wymyśliliśmy sobie taką sytuację. Nie polecam tego biura!!!!

Anita

• Zalety -piekne widoki -piekny ogród -spokojna, kameralna okolica -przestronny hotel -ciekawa infrastruktura
    • Wady - wolne windy

Hotel na poziomie. Bardzo fajny. Duży obiekt, wspaniały ogród i piękne widoki. Duży wybór jedzenia. Jedzenie ok. Świeżo wyciskany sok z pomarańczy podczas śniadania. Dobre drinki, choć zalezy, który barman przygotował :) 3 baseny do wyboru plus aquapark. Spędziłam tam tydzień już pod koniec sezonu (30.10-06.11.2019) więc nie było już wszystkich animacji ale mam zamiar tam wrócić w przyszłym roku gdy sezon będzie jeszcze trwał :) Bardzo polecam ten hotel, naprawdę utopijny Świat ;)

• Zalety widoki

Przepiękne widoki, wspaniała obsługa, ogólnie polecam.

Marcin Perkowski

• Zalety wszystko a najbardziej zielen tam wszechobeca. plus kogut ktory budzi wszystkich.
    • Wady transfer

super hotel. jedzenie polozenie zielen i aquapark. biegajace zwierzeta plus spoko animacje

• Zalety Cudowne miejsce. Wszystko idealne. Nie można się nudzić. Każdy znajdzie dla siebie jakąś rozrywkę.

Hotel bardzo luksusowy. Wszystko z górnej półki. Bardzo dużo animacji dla dzieci i dorosłych. Jedzenie wyśmienite. Obsługa bardzo dobra. Wszystko czyściutkie i urządzone ze smakiem. Nie widać tłumów, ponieważ rozpościera się na dużym obszarze.Najlepszy pobyt wakacyjny do tej pory.

Urszula

• Zalety położenie (widoki) jedzenie obsługa pokoje
    • Wady położenie (wszędzie daleko) windy (3 windy łącznie na 18 osób, przy hotelu na kilkuset gości, wiecznie zatkane, rosjanie wpychają się czasami nawet po 10 osób, długo się czeka, nie ma w nich wentylacji - MASAKRA)

Hotel: Super. Pokoje w hotelu czyste, sumiennie sprzątane. Obsługa w recepcji bardzo uczynna - przy problemach żołądkowych w przedostatnim dniu, z apteki ogarnęli leki. Jedzenie: Bardzo dobre. Widziałam, że niektórzy narzekali na monotonię, ale śniadania wszędzie takie są (tam gdzie byłam). U nas nawet wybredna córka (7 l.) zawsze coś znalazła (placki, omlety, gofry, płatki z mlekiem, jajecznica). Na lunch i obiady ogrom, naprawdę smacznego jedzenia do wyboru. Atrakcje: Dla dzieci całodzienne w zasadzie atrakcje w Mini Clubie plus wieczorne Mini Disco. Dla dorosłych codziennie wieczorem różne atrakcje, wieczory tematyczne, plus oczywiście wycieczki. Jak ktoś jest bez dzieci to jest basen przeznaczony dla osób 16+ :) zdecydowanie ciszej jest na nim :) Obsługa na każdym kroku stara się obsługiwać gości, są mili, nie są namolni. Mieliśmy pokój w hotelu, specjalnie tak braliśmy, bo czytałam opinie innych o domkach. Jakbym miała pokonywać kilka razy dziennie odległości z domków do hotelu (np. posiłki) to bym się zapłakała (pod górę, niby są windy, ale wiecznie się na nie czeka). Aquapark dla dzieci znajduje się przy domkach! Na plażę można dojść lub podjechać spod hotelu busem. Na plaży fajnie, bo w końcu jakiś powiew wiatru :) Faktycznie jest większość rosjan, ale są ok. Zdecydowanie wolę niż krzykliwych i głośnych niemców :)

Karolina Żol

• Zalety - najwyżej położony hotel w Turcji, dzięki czemu z każdego miejsca można podziwiać piękne krajobrazy - hotel i całe jego otoczenie bardzo zadbane: na każdym kroku ktoś z obsługi sprząta, dba o zieleń. - bardzo miła, uśmiechnięta obsługa, w recepcji osoba mówiąca po polsku. Przy każdym posiłku podchodzą kelnerzy proponując napoje. Miły gest dzięki któremu gość czuje się zaopiekowany - alkohole importowane choć trzeba wyraźnie zwrócić uwagę barmanowi chęć ich spożycia - inaczej naleje lokalne trunki :) - na każdym poziomie hotelu znajduje się basen, z baaardzo ciepłą wodą. Przy każdym basenie bar. - posiłki smaczne, co tydzień wieczór turecki z typowymi daniami z kuchni lokalnej. Dla osób stroniących od orientalnych smaków do wyboru dania typowo europejskie. W barze przy aquaparku dania typu hamburgery, spaghetti. Dla dzieci gofry, frytki, pancake'i. Przy restauracji głównej budka z lodami - aquapark - podzielony na 3 części: cześć dla najmłodszych, część basenowa i część zjeżdżalni. Zjeżdżalnie czynne do 17, basen do 18. Kelnerzy wypoczywającym na leżakach w aquaparku proponują drinki, piwo a także obrane owoce. Nie trzeba się nigdzie ruszać, wszystko przychodzi samo :) -mini klub dla dzieci, polskojęzyczna animatorka. Część zajęć z dziećmi odbywa się w pomieszczeniu, część na powietrzu a część na basenie - dla osób zakwaterowanych w bungalowach są dwie windy dzięki czemu nie trzeba pokonywać każdorazowo dużej ilości schodów. - autobus na plażę spod hotelu co kilka minut - plaża kamienista jednak spokojnie bez butów do pływania można sobie poradzić. Na plaży molo i bar.
    • Wady - może wada a może zaleta: do pokonania są duże odległości i wysokości. O ile domek jest blisko windy nie jest źle jednak osoby zakwaterowane w dalszych domkach mogą się trochę nachodzic (pod górę do windy) - do aquaparku do pokonania schody, na oko ilość schodów porównywalna do 4 piętra. Da się przejść jednak przy upałach 40stopniowych bywa ciężko wdrapać się do hotelu po kilkugpdzinnym pływaniu lub smażeniu się - nie zauważyłam rozwiązania dla rodziców z wózkami. Może być ciężko - od autobusu na plażę do pokonania schody do windy - raczej brak rozwiązania dla wózków.

Malowniczo położony hotel, bardzo zadbany z ogromną infrastrukturą towarzyszącą. Dużo zieleni, bungalowy położone właściwie "w lesie". Aquapark zadrzewiony, można znaleźć zarówno leżak na słońcu jak i miejsce zacienione. Ogólnie bardzo pozytywnie wspominam pobyt i serdecznie polecam.

Tomasz Świątkowski

• Zalety Położenie hotelu i jego obsługa razem z czystością i jakością. Posiłki zmienne i bardzo dobre.
    • Wady Zbyt dużo niewychowanych Rosjan. Odległość od lotniska i haczyk związany z tym, że wykupujemy wycieczkę na 7 dni, a tak na prawdę jesteśmy 5 bo transfer jest tak skonstruowany.

Ogólne wrażenie bardzo dobre. Rodzinny wyjazd w to miejsce to dobra decyzja, ale trauma z odjazdem i dojazdem jeszcze we mnie siedzi.

rk

• Zalety Piękne położenie, dużo basenów, smaczne jedzenie, profesjonalna obsługa, pyszne drinki, dużo atrakcji.

Pobyt w hotelu uważam za bardzo udany. Atrakcje, obsługa, jedzenie, drinki i pozostałe udogodnienia na najwyższym poziomie. Hotel położony na wzgórzu pośród ogrodu z przepiękną zielenią. bardzo zadbany kompleks z kilkoma basenami i kilkoma barami. Przepyszne jedzenie. każdy znajdzie cos dla siebie.

Dorota

• Zalety Hotel, obsługa i jedzenie bez zarzutu. Wiele możliwości wypoczynku, od spa, przez wiele różnych basenów, dostęp do morza i disko.
    • Wady Hotel ma bardzo wiele, różnych stref np. Strefa ciszy. Niestety nikt ich nie przestrzega.

Hotel, obsługa i posiłki bardzo dobre. Nie ma bezpośredniego dostępu do morza. Alternatywą jest ostre zejście z góry ( podejście tez) lub bus co 10 min z hotelu. Odpowiednia liczba miejsc i leżaków przy basenach.