Opinie o hotelu Xafira Deluxe Resort & Spa

Xafira Deluxe Resort & Spa: aquapark

• Hotel otwarty w 2014 r., usytuowany na powierzchni 45 000 m2.
  • Atrakcje dla dzieci: brodzik, zjeżdżalnie wodne, miniklub.
  • Bezpłatny bus hotelowy kursujący na plażę.
  • 350 m od hotelu, prywatna, piaszczysto-żwirowa plaża.
  • Wylot z Wrocławia Ultra All Inclusive
  • Wylot z Gdańska Ultra All Inclusive

Julia

• Zalety Hotel jest naprawdę super Bardzo duży Bardzo przestrzenny Byliśmy tam w 6 osób, zrobił wrażenie Jedzenie ciągle jak ktoś bardzo lubi Jedzenie bardzo dobre Czysto
    • Wady Według mnie brak

Hotel bardzo super Bardzo duży Dużo się dzieje Od rana do wieczora atrakcje Naprawdę szczerze polecam

Karina

an Xafira Deluxe Resort & SPA 5* 29.05-05.06 / 2+1 (

• Zalety zjeżdżalnie dla małych i dorosłych, miła i uczynna obsługa
    • Wady daleko do plaży , do basenów trzeba dojść tunelem pod drogą, mało zieleni

Hotel jako budynek super ale niestety jest daleko od plaży około 400 m, plaża niestety również nic ciekawego, żwirek i kamyczki. Ogromnym plusem są zjeżdżalnie więc bez względu na wiek każdy znajdzie coś dla siebie . Obsługa jest miła i pomocna. w ofercie all inclusive nie ma alkoholi importowanych.

Dex

• Zalety duży przestronny oraz czysty basen zewnętrzny, basen kryty, duża siłownia, duże pokoje, sklepy wewnątrz budynku, duży bazar obok hotelu, codzienne wieczorne animacje
    • Wady długie podkreślam długie kolejki do baru po drinki, barmani nalewają maksymalnie przy jednym podejściu po dwa drinki a swoje trzeba odstać, głośna oraz monotonna muzyka na basenie każdego dnia- codziennie puszczana wkółko ta sama płyta powtarzające się utwory po 100 razy dziennie, brudne i niedomyte kubki oraz talerze, popękane leżaki przy basenie

Witam byłem w tym hotelu w Październiku 2018 lokalizacja hotelu mnie nie urzekła ponieważ w pobliżu jest kilka hoteli i duży bazar. Do centrum Alanyia jest około 15km (można dojechać lokalnym busem ) Do plaży wozi traktor z naczepą ale niestety kursuje tylko jeden i trzeba swoje odstać na przystanku. Jeżeli chodzi o plażę hotelową to beznadziejna wejście do wody bez butów do pływania jest niemożliwe! Leżak przy leżaku-ciasnota! Jak sąsiad piernął to ja wąchałem! Jeżeli chodzi o jedzenie na plaży to ok duży wybór jedzenia. Jeżeli chodzi o alkohol to jest tylko piwo i zimne napoje. Budynek hotelu bardzo duży mieszczą się w nim m in. siłownia, sklepy, basen kryty, łaźnia, dyskoteka. Idąc dużym holem na stołówkę codzienny smród z kanalizy aż odechciewa się jeść. Jeżeli chodzi o jedzenie to dobre lecz monotonne codziennie to samo! W soboty organizowany jest wieczór turecki gdzie można zjeść tureckie regionalne dania. Duży wybór ciast i deserów. Pokoje duże i przestronne, codziennie sprzątane. Sejf w cenie. Internet i Wifi to porażka, jest kiepski sygnał w lobby obok recepcji ale trzeba się napocić aby wejść na fejsa bo ciągle przerywa. Totalną klapą uważam kolejki przy barze oraz fakt że przy jednym podejściu do baru barmani wydają tylko po dwa drinki! Aż odechciewa się pić od faktu że trzeba w tej kolejce stać! Kubki i talerze brudne nie domyte. Dużo żarcia przy basenie m.in: frytki,kebab z kurczaka, nugets, hamburger, ryż, warzywa, naleśniki. Problemu z leżakami przy basenie nie ma. Polecam codzienne wieczorne animacje w amfiteatrze można się pośmiać z ludzi których biorą z widowni. Jeżeli ktoś jedzie na wczasy się napić to nie jest hotel dla niego.

Dawid

• Zalety Ładny duży resort,naprawdę przyciągający oko. Nie ma większego problemu z leżakami na basenie. Miła obsługa, która zawsze z uśmiechem wszytko robiła.
    • Wady Kamienista plaża nad morzem, jedzenie bardzo średnie do wymagających nie należę lecz było mało owoców jak i konkretnych posiłków, mimo że były 4 lady z jedzeniem to jak na Turcję bardzo słabiutkie.

Pobyt w Hotelu pierwsza połowa września 2018r. Można ogólnie pobyt zaliczyć do udanych jeśli chodzi o Hotel bardzo duży ładny i naprawdę miły dla oka każdy znajdzie coś dla siebie. Przy basenie nie było problemów z leżakami, zawsze dostępne i wolne. Plaża należąca do Hotelu tragedia, byliśmy tylko raz zobaczyć jak wygląda, pozostałe kąpiele morskie pozostawiliśmy sobie na wycieczce statkiem po Alanii. Powracając do Hotelu brak owoców takich które w Turcji powinny być bez żadnych problemów z owoców były podawane śliwki, jabłka, gruszki i co drugi dzień winogrono jasne lub ciemne na zmianę, brak innych owoców, kawa w automatach nie zbyt dobra...mimo wielkich stołów wizualnie uginających się od platerów z jedzeniem nic konkretnego. Ogólnie jedzenie oceniam 5/10 . Polecam ten Hotel jeżeli ktoś lubi odrobinę nowoczesności połączoną z luksusem, lecz jeśli liczysz na egzotyczne jedzenie to nie ten Hotel. Ogólne wrażenia 7,5/10. Wakacje udane więc było warto....:)

Jacek

• Zalety Park wodny, jedzenie.
    • Wady Nie przy samym morzu.

typowy wypoczynek turecki: leżenie, kąpanie, jedzenie i picie, zaleta to wszystko na wysokim poziomie

Magdalena Grzybek

• Zalety brak
    • Wady ogromny hotel na malej powierzchni

Hotel jest bardzo duzy , ma kilka wind ktore wiecznie sa pelne i zajete. Brak miejsca podczas posilkow. Brak miejsca na lezakach chyba ze ze ktos wstaje o 7;00 rano i zajmuje miejsce. Pokoje ani lazienka nie sa sprzatane, (wymieniane sa tylko reczniki i poscielone lozka) Hotel nie powinien miec wiecej niz 3 gwiazdki. Jedzenie jest bardzo ciezkie i brzydko podane, nie ma nic wspolnego ze zdjeciami jakie sa na stronie hotelu. Zjezdzalnie dla dzieci mieszcza sie na drugiej stronie ulicy i sa czynne tylko w okreslonych godzinach. Plaza malenka i bardzo kiepsko usytuowana, kamienista Silownia brudna Animatorzy beznadziejni. internet w pokojach platny 10 EUR /1tydzien absolutnie nie polecam tego hotelu !!!!

PIOTR

Pobyt zaliczam za udany warto dopłacić już w biurze za lepsze pokoje bo znajomi mieli kiepskie.Miała być lodowka w pokoju i napoje przecież to 5 * ULTRA ALL INCLUSIVE. Mimo starań i skarg w recepcji i u rezydenta nie przynisło to rezultatu,udawali że nie rozumieją.

• Zalety basen, posiłki, obsługa
    • Wady animacje, muzyka przy basenie,plaża

Byliśmy w hotelu od 17.06-25.06, nie było pełnego obłożenia, leżaki wolne jeszcze po śniadaniu. Żadnych kolejek, no może poza panią która wypiekała placki ale góra 5-6 osób. Obsługa uśmiechnięta i życzliwa. Pani sprzątająca pokój również. Plaża rzeczywiście BARDZO słaba :( ale najgorszy był Pan prowadzący animacje, darł się do mikrofonu jak głupi, muzyka przy basenie OKROPNA " techno rąbanka" non stop oczywiście jedno i to samo w koło. Jak dla nas cała ekipa animatorów do wymiany. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Polecam poza ścisłym sezonem :)

Siostry z synem

• Zalety Czyste i duże pokoje
    • Wady Za mało obsługi Fatalna obsługa na barach Brak miejsc przy basenie Animatorzy z łapanki Monotonne jedzenie Brak profesjonalnej obsługi Nachalności kelnerów Rezerwacja miejsc przy basenie o 6 rano Muzyka techno non stop

Właśnie czekamy na wyjazd z hotelu do domu. Termin pobytu od 30 czerwca do 7 lipca. Hotel niby świeży 3 -4 lata, a już widać skutki niedbałości, obdrapane drzwi, ściany, problemy z kanalizacją, w niektórych częściach hotelu, jak również w części basenowej nieprzyjemny zapach, szczególnie w pobliżu miejsc z jedzeniem. Jedzenie bardzo monotematyczne, kurczak przygotowywany na 50 sposobów, żadnego urozmaicenia. W części basenowej 2 bary, przy czym w każdym tylko jedna osoba z obsługi, napoje przygotowywane bardzo niestaranie, straszne kolejki.Baseny -ok, Aby móc korzystać z kąpieli słonecznych, należy wstać o 6 rano i zarezerwować sobie miejsce, o godzinie 8 nie ma co liczyć na wolny leżak. Przy basenie dudni tylko techno, a to wszystko dzięki zasłudze "animatorów ". Team Animatorów to jedno wielkie nie porozumienie, widać że są to osoby przypadkowe, najlepiej bawią się w swoim własnym towarzystwie, nie zwracając uwagi na turystów. Każdego dnia przy basenie te same rozrywki. Najbardziej profesjonalna jest obsługa na recepcji, oraz Panie kelnerki z rannej, zmiany w Lobby. Wieczorami za barem stają kelnerzy, którzy są bardzo nachalnii do turystek. Internet w Lobby bezpłatny, w pokojach płatny 10$Za tydzień, który daje wiele do życzenia, jeśli ktoś w trakcie urlopu musi pracować, nie ma szans. Plaża to wielkie nieporozumienia, "prywatna" do której należy dojść ok 500m, z kamienistym zejściem do wody, lezak na lezaku, brak swobody- nie korzystaliśmy. Okolica daje wiele do życzenia, w pobliżu 2 bazary, i nic więcej, żadnej kawiarni ani punktu zaczepienia, aby móc wyjść z hotelu na spacer. Hotel niby 5* natomiast, w naszej ocenie Zasługuje na 3+*, bywalam w wielu hotelach 5*, i ten się umywa przy wszystkich. Na szczęście nasz wyjazd już się kończy i wracamy do domu. Jeśli szukasz wczasów w hotelu 5* to napewno nie tutaj.