Wczasy Gouves

Przed podróżą

Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa. Szczegóły na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych .

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych .
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Niewielka miejscowość turystyczna położona 20 km na wschód od Heraklionu. Region wokół Gouves częściowo wykorzystywany jest nadal na potrzeby rolnictwa. Jednak centrum turystyczne położone jest nad morzem w odległości 3 km od wioski i staje się z roku na rok coraz bardziej popularny. Przyczyniają się do tego przepiękne obszary zielone, przeplatane licznymi gajami oliwnymi, jak również doskonale zagospodarowana baza turystyczno-rekreacyjna.

W zasadzie znajdą tu Państwo wszelkiego rodzaju usługi, począwszy od luksusowych hoteli i apartamentów przez szereg sklepów po wypożyczalnie samochodów i rowerów. Przy głównej ulicy oraz nadmorskiej promenadzie ciągną się bary i restauracje, oferujące dania kuchni kreteńskiej jak i kontynentalnej.

[foto1]Spokojna i miła atmosfera sprawia, że jest to idealne miejsce dla osób planujących rodzinny wypoczynek. Piaszczysto-żwirowe plaże pozwalają na zdobycie opalenizny w śródziemnomorskim słońcu, a liczne zatoczki świetnie nadają się do kąpieli. Goście lubiący aktywnie wypoczywać znajdą tu również doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych.

Wzdłuż morza przebiega promenada, wspaniałe miejsce na wieczorne spacery podczas zachodu słońca. Specyficzność regionu, oraz życzliwość ludności na długo pozostaną w pamięci tych, którzy tu przyjadą.

Gouves jest spokojnym miasteczkiem, osoby szukające nocnych wrażeń raczej powinny udać się do sąsiedniego Hersonissos i tam skorzystać z bogatej oferty usług. Przy głównej ulicy znajduje się przystanek autobusowy kursujący do Heraklionu, Hersonissos, Malia i Agios Nikolaos.

Dojazd z lotniska Heraklionu ok. 30 min.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź